CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alerina

(Merged) Meng'kasi'kan Kucing [Neutering,spaying]

Saya tak sanggup  buat kucing cam tu... tapi kucing saya pernah di 'curi' oleh sorang Dr. vet. yang sedang belajar... bila kucing tu terlepas lari dan balik semula ke rumah... oiikk... apasal lain macam aje kucing ni... gemuk semacam je... comel ... manja... sensetif... la... kucing saya telah di'kasi'....  geram betul kat Dr. tu....

Originally posted by ct_og at 25-7-2006 08:02 PM
Saya tak sanggup  buat kucing cam tu... tapi kucing saya pernah di 'curi' oleh sorang Dr. vet. yang sedang belajar... bila kucing tu terlepas lari dan balik semula ke rumah... oiikk... apasal lain  ...

eh ko bior betul...kena curi....isk :hmm:..

Originally posted by meowlin at 26-7-2006 05:50 PM

eh ko bior betul...kena curi....isk :hmm:..

Yaaa... le... dia ambik kucing tu tanpa kebenaran saya... sebab mungkin dia ingat kucing liar kot... tapi sebagai Dr Vet, dia pun kena le tahu psiko kucing... kalau jinak... mestile ada empunya... ni tak.. senang-senang tangkap...pastu... anak dia datang... katanya yang kucing tu mereka punya... saya nak kata apa... kucing tu lebih suka duduk rumah saya dari rumah dia....

bapak aku soh gak buat cm tu kt kucing kt kpg tu, tp mak aku xbg..die kate xsmpai ati nk buat......tp klu di'pondan'kan die still lincah lg ker erk....

alerina

kat klinik kerajaan mana tu ye? tapi masalah nye klinik kerajaan ni bukak ikut ofis hour kerajaan.. saturday tak bukak..

nk tanya, kalau nk neuter tu kena vaccinate dulu kan.. katakan kite dah pernah vaccinate dia, sebelum pegi neuter tu still kena vaccinate ke?

kita dah neuter kan kucen kita last april...sekarang badan nye dah stat naik...muscle pejal woooo.... tapi lahai..kuat merajuk dan kaki gadoh..suka buli kucen kita yang junior...sampai ter poo-poo kucen junior kita tu.... tapi kalau kita nak marah pun tak sampai hati...pasai kalau kita naik suara sikit aje...dah muncung memanjang ...berhari-hari tak nak makan (protes lah konon) ... tak sampai hati pulak kita tengok.  tu lah sekarang kalau dia misbehave ..kita ambil dia dlm riba kita...try to slow talk ...pujuk-pujuk jangan buat nakal...tapi dia buat dek aje....geram.....

this last few days...dia buat stratgi baru...tak nak keluar rumah nak duduk bawah kipas angin & duduk dlm bilek airkon ... at least  alhamdulilah dia tak kejar kucen junior kita ...sebab malas sangat agak nye .

Follow Us

kasi kucing berdosa tak????

kucing aku bru pas beranak 5 ekor...aku ingt nk kasikan die...bg die jgn beranak....berdoseke dr segi islam....?????

kucing jantan jer orang kasi.kucing betina orang buat permandulan.

mencari jalan yang terbaik ada dalam ajaran ISLAM.Jika kita mengkasi kucing untuk tujuan mengelakkannya dari membiak dimana bimbang berlaku pengabaian dan penganiayaan terhadap anak-anak kucing tersebut ia di bolehkan.jika saja-saja suka dan atau tidak wujud kebimbangan tersebut ,pengkasian adalah dilarang kerana dilihat menganiayai binatang tersebut dengan mencacatkan fungsi seks nya.

Lah tak tahu lagi ko ni rupanya. kalau kucing tu nyusahkan kita dan jiran dan sebab kesihatan dia, tak berdosa.

hukomnye haros..kekekekek..atas sebb kesihatan dan sewaktu dengannye..akekekeke..yeahh mari kite sonat budak kucinggg yang comey ittiewww...

Reply #5 hatemetoday's post

hihihi...ape la kaww..lol

Originally posted by pcyduck at 15-11-2006 04:27 PM
kucing aku bru pas beranak 5 ekor...aku ingt nk kasikan die...bg die jgn beranak....berdoseke dr segi islam....?????

dear..can bace a bit info kat sini..x byk la..but bule le enlighten sikit

http://www.spca.org.my/neuter.htm

Originally posted by bendera at 15-11-2006 05:04 PM
kucing jantan jer orang kasi.kucing betina orang buat permandulan.

silap daa....aku kalu kucing jantan aku x kesah....biaq p la die nk buntingkan kan awek die....nilah masenyer nk tunjukkn kejantanan kucing aku...masalah nyer kucing aku betine....

Originally posted by jazmin at 15-11-2006 05:38 PM
Lah tak tahu lagi ko ni rupanya. kalau kucing tu nyusahkan kita dan jiran dan sebab kesihatan dia, tak berdosa.

kikiki...byk sgt pendapat org aku dh dgr...ader yg kate x bdose ader lak yg kate bdose....tp kalu nnk pk aku dah bg die peluang kembang kan zuriat die...5 ekor lg....cukup la...kang x terjage...nk buang x sanggup....

aaaaa....aku nk tanyer lg...cemaner nk mandulkan die....kalu kt klinik berape regenyer....

kat scpa rm 40 kot...tp kena wat appoinment..walk in tak dilayan

Kalau bersebab munasabah, harus hukumnya.

Tapi kalau nko sengaja tangkap kucing kt utan yg tengah best2 golek2 ngan family dia and sunat dia suka2 nak pedajal... tu tak boleh.

aku baru mandulkan kucing betina aku 2 hari lepas atas sbb aku tak mampu menjaga lebih dari seekor, kalau kucing betina aku ni branak, camna aku nak bwk balik kg.. aku duk nunnn jauh kat pantai timur... aku dah tanya ramai org, byk pendapat yg bbeza.. spt yg tsbt di atas..
tapi kan.. kesian sgt aku tengok dia semlm.. ptg semlm aku baru amik dia dari klinik.. sampai kat umah, dia terus baring kat atas katil aku.. sian aku tgk dia.. mkn pun tanak.. aku beli susu n bagi dia minum pakai picagari, terpaksala.. takan nak biar dia kebulur lak..
pagi tadi dia nampak dah ok sket.. sib baik hsemate aku keje sndri, so dia la yg duk menjaga skrg ni..

alaaa...sian nyer kucing ko....pas ni semakin sehat la die kot...aper2 perkembangan kucing ko beritau la...aku nk tau gak rawatan yg ko bt kt kucing ko pas mandulkan die....
nk bt cemaner kan...aku pn dok jauh gak..kalu balik kg pas ni kene la letak anak2 kucing tuh dlm sangkar...mak kucing bolela diribakan....brape hengget ko mandulkan die...