CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12543|Reply: 86

Sakit pinggang..and sleep paralysis(tindih)..

Sakit pinggang..and sleep paralysis..

Herro there...
I have a problem..
everytime...haku kene sleep paralysis (tindih)..
klu haku nak gerak2 dari sleep paralysis tuh..
it's either my right or my left pinggang yg sakit...
bukan just sakit...it feels like it's gonna burst...rasa cam organ tuh mengembang tetiba jerk..macam kat buah pinggang
klu haku melawan sleep paralysis..

makin lawan...dier macam...rasa2 makin mengembang and nak burst..
so usually haku just go with it and tido jerk..haku tak melawan

what do you think it is?
haku dah wat full med check doktor..dier cakap haku sihat..
dah check organ semua...especially bahagian pinggang

well...haku ader wat thread neh kat Farmasi and Doktor Perubatan..
and biasanya org salu cakap Sleep Paralysis neh berkaitan ngan tindih..or jin..

tapi...tak byk respond..kat situ
so haku nak dengar pendapat korg lagih...
either lam logic and rational or pasal jin nyer explanation..

so the question is
tindih or sleep paralysis neh bleh menyebabkan...pinggang neh rasa nak burst ka klu kita coba lawan tindih neh?
or just mainan minda jerk...but it feel so real...
and haku dah byk kali dah kene sleep paralysis...

Thank you...

aku x cayer... tapi pernah kena skali.. masa tu tumah kat peringgit, melaka. dekat ngan kubur muslim, blakang rumah jirat cina.

bilik aku tingkat 2. katil mengadap tingkap - mmg tingkap x pernah tutup. kawasan rumah cantik ngan pokok2 besar berumur puluhan tahun ngan akar2 pokok2 parasit yg berjuntai. cun mcm dlm filem seram.

mcm hari2 normal yg lain, aku masuk tido. time tido aku pakai selimut jer.. lampu mmg 100% tutup bertemankan cahaya bulan je. tetiba aku terjaga. rasa mcm ada objek lembut atas badan aku.. terpikir.. gulp!.. aku raba ngan tangan.. ada badan.. ada kepala.. ada rambut... aku x de aa raba lebih2... takut si dia bergerak...

aku pejam mata.. baca apa yg patut.. sampai terlena dlm dakapan si dia.. bangun pagi x de lak dia.. breakfast pun x buat.. huh!

itu lah mlm pertama.. dan aku harap mlm yg terakhir - kalau nak visit gak, at least biar aa rupa mcm maya karin ke.. diana daniel ke..

dah "ada" yang tido kat situ, then kiter masuk bilik terus jer baring... mungkin baginyer sempit... lalu ditindihnyer kiter pulak.. Itu sebabnya kiter sebelum tido diminta membaca ayat2 tertentu bagi mengelak gangguan sewaktu tido dan mimpi.

penah kena gak, malam tue x boleh lena, sbb ade bunyi bising, cam bunyi cengkerik, so aku tekup bantal kat telinga and then try tido, tetiba bunyi bising yg aku ckp tadi tue masuk dlm lubang telinga aku nie haa, uihhh, x boleh bergerak aku dibuatnyerr, try baca ayat kursi, x jalan gak, memang lemas, tapi aku x nampak la ape yang menindih aku tue...bila aku tersedar, badan aku jadik kebas2.lepas ari tue aku takut nak tido, kerap jugak aku kena, dalam setaun lebih aku gak aku jadik takut sensangat.......skrang nie alhamdulliah la, time tido dah ok, sebenarnyerr jgn jadik takut sangat, makhluk tuhan nie lagi suka kaco kita kalau kita lemah semangat.......

Kena tindih ni biasa la... kalau omputeh tu dia ada scientific explanation dia... tapi kalau orang kita ada explanation tersendiri... Allahualam.

Whatever it is, a good tip is... sementara mulut/hati baca ayat Kursi atau mana ayat2 pendinding yang patut, masa ditindih tu kalau rasa tubuh badan kejang and tak leh nak gerak2, cubakan jugak gerakkan salah satu anggota badan, walaupun ibujari kaki sekalipun.  InshaAllah, ilanglah perasaan kena tindih/kejang satu badan tak leh bergerak tu.

Cuba try test kalau tak caya... coz akak ni memang sokmo dah mengalami ni.. and it works for me.

pernah kena gak masa zaman sekolah menegah dulu..takut gak masa mula2x kena, rasa mcm nak mati pun ada coz x bole bernafas gitu...
cuma mampu gerakkan jari ******king je masa tu..padahal sebelah
ada org tido gak..tp x berani bukak mata..telinga mcm dengar bunyi
berdesing...bacalah ayat Al-Quran yg
mana patut..dlm 10-15 minit mcm tu hilang..bangun2x tu mulut ni x
terckp pulak terkena tindihan tu terus terpinga2x..lepas2x tu bila
terkena gak lg mya buat x taujer..terus tido lama2x nti tindihan tu
hilang sendiri..tp sampai skrg ni masih musykil apa benda sebenarnya
tindihan ni..sbb ramai yg kena..

skrg ni dah x kena lg cuma kdg2x tu bila badan letih sngt2x mcm
terasa2x ada benda nak tindih ..tp cepat2x la tido mengiring ker
peluk bantal busuk ker...asalkan jgn tido terlentang gitu...

Follow Us
Originally posted by akakbosan at 6-8-2008 11:31 AM
leh nak gerak2, cubakanjugak gerakkan salah satu anggota badan, walaupun ibujari kakisekalipun.  InshaAllah, ilanglah perasaan kena tindih/kejang satu badantak leh bergerak tu.

Cuba try test kalau tak caya... coz akak ni memang sokmo dah mengalami ni.. and it works for me.

ha'ah...ader haku wat gitu..
tapi...like i said...tiap kali haku bergerak..
haku nyer buah pinggang..seolah2 dier mengembang..and nak burst..
so haku just lay still and sambong tido...
yg haku tau...klu haku continue on bergerak...i might die...cos organ lam tuh prolly burst..

so soalannya...haku ader mende jin tuh masok ke buah pinggang haku..macam ader org buat haku ker apa ker..

.

cube gerakkan jari instead or cube bernafas dgn kuat utk lepas dr kena tindih tuh

Actually there's nothing paranormal about sleep paralysis.

Symptoms

Symptoms of sleep paralysis can be either one of the following or a combination:
  • Paralysis: this occurs after waking up or shortly beforefalling asleep. The person cannot move any body part, cannot speak, andonly has minimal control over blinking and breathing. This paralysis isthe same paralysis that occurs when dreaming. The brain paralyzes themuscles to prevent possible injury during dreams, as some body partsmay move during dreaming. If the person wakes up suddenly, the brainmay still think that it is dreaming, and sustains the paralysis.
  • Hallucinations: Images or speaking that appear during theparalysis. The person may think that someone is standing beside them orthey may hear strange sounds. These may be dreamlike, possibly causingthe person to think that they are still dreaming. Often it is reportedas feeling a weight on one's chest, as if being underneath a person orheavy object.
These symptoms can last from mere seconds to several minutes(although they can feel like much longer) and can be frightening to theperson. There may be some body movement, but it is very unlikely andhard for a person to accomplish.

Possible causes

Sleep paralysis occurs during REM(normal stage of sleep characterized by rapid movements of the eyes, low muscle tone and a rapid, low voltage EEG causes by sleep disorder) sleep, thus preventing the body from manifesting movements made in thesubject's dreams. Very little is known about the physiology of sleepparalysis.

However, some have suggested that it may be linked to post-synaptic inhibition of motor neurons in the pons region of the brain.
In particular, low levels of melatonin may stop the depolarizationcurrent in the nerves, which prevents the stimulation of the muscles,to prevent the body from enacting the dream activity (e.g. preventing asleeper from flailing his legs when dreaming about running).
Several studies have concluded that many or most people will experience sleep paralysis at least once or twice in their lives.
Many people who commonly enter sleep paralysis also suffer from narcolepsy. In African-Americans, panic disorder occurs with sleep paralysis more frequently than in Caucasians. Some reports read that various factors increase the likelihood of both paralysis and hallucinations. These include:
  • Sleeping in a face upwards or supine position
  • Irregular sleeping schedules; naps, sleeping in, sleep deprivation
  • Increased stress
  • Sudden environmental/lifestyle changes
  • A lucid dream that immediately precedes the episode
Treatment

Clonazepam is highly effective in the treatment of sleep paralysis.The initial dose is 0.5 mg at bedtime, while an increase to 1 mg per night might be necessary to maintain potency.
Ritalinhas been used successfully as a daytime medication to promotestructured sleep patterns and the prevention of sleep paralysis in someadults. Care should be taken to monitor blood pressure along with otherappropriate tests. Dosage starts at 20mg per day (morning) increasedweekly until episodes diminish.

[ Last edited by  cluesan at 6-8-2008 02:12 PM ]

Originally posted by cluesan at 6-8-2008 02:10 PM
Actually there's nothing paranormal about sleep paralysis.

Symptoms

yeah..true about the hallucinations..
klu haku tak imagine and think about ader pompuan nak dtg rogol haku..
mende tuh tak da..
and..haku salu gerakkan kepala..

just that...haku nyer pinggang salu rasa nak burst..
i can't stand it...any longer..

well...i guess..this is my solution..

Aku rasa tindih ni ada kaitan ngan astral projection..

sis,

aku pun selalu kene sleep paralysis gak, dan setiap kali kene kat aku, aku perasan ada satu pattern. aku bila kene sleep paralysis bila tidor telentang, perut aku akan rasa senak macam ader org tekan.

tapi kalo aku kene sleep paralysis time tidur mengiring atau meniarap takde la pulak perut senak, cuma takleh gerak je. so aku continue jer tidur sampai aku jaga pagi.

ikut experience aku, selalunya aku dah boleh agak kalo aku dah nak kene sleep paralysis, so aku bila aku rasa mcm nak kene aku cepat2 tidur mengiring.

saya selalu kena tindih ni..apa yang saya buat..biasanya saya akan baca ayat qursi ker..kadang2 benda ni kita rasa macam dalam mimpi..tapi benda kita rasa...akhir2 ni pun saya kerap kena ..kadang2 samapai berpeluh dan rasa mengantuk sgt.sebab bila kena tindih tu..saya baca apa2 jer ayat alquran ..lepas tu benda tu hilang dan automatiknya saya terjaga..selalu sgt dalam kul 3 pagi camtu...kadang2 sampai takut nak tido balik..tidur terlentang ker..tido mengiring ker..kalau dia nak tindih ..memang dia tindih..kadang2 saya nampak cam susuk tubuh orang ...tapi samar..entahlah...

aku dulu time sekolah memang setiap hari kene.. tak kira siang atau malam.. masa tu baru balik dari pergi kem motivasi... time nak tido je mesti dengar bunyi pelik.. macam bunyi dengung pun ade... lama-lama bunyi tu makin kuat dalam masa yang sama badan dah susah nak gerak terus tak leh gerak...  sampai aku takut nak tido... tapi disebabkan dah kerap kene aku start buat eksperimen sendiri (rasa geram ngan marah pun ade).. tido mengering.. terlentang.. meniarap.. last sekali baru tahu tido mengering yang paling selamat.. susah nak kene..

Bende ni berlarutan jugak laa sampai 5 - 6 bulan.. last sekali aku kene siap boleh nampak bende tu.. tak tahu laa btul ke tak sebab masih dalam mamai kot.. bentuk bende tu macam labah-labah besar (besar kusyen sofa kot) dekat siling umah...

Originally posted by myakayina at 6-8-2008 11:41 AM
asalkan jgn tido terlentang gitu...

so far aku mmg avoid tido terlentang. kalau terlentang mmg cnfm kena tindih

satu cara yg kawan aku ajar, sebelum tido kibas2 kan tilam tu (guna towel or selimut), tepuk2 bantal. bacala bismillah. takut dlm pada kita tak tido atas tilam tu, ada pulak yg menumpang. petua juga bagus kalau kita dah beberapa malam tak tido kat katil tu.

tapi mcm mana pun, yg aku noticed, whenever aku terlentang, aku sure kena. so, aku ngiring aje

korang ni... baca dulu artikel yg aku bagi. takde nya yg supernatural pasal sleep paralysis ni... suka sgt benda2 paranormal ni. bila sains da boleh da boleh jawab sesuatu perkara tu, ia bukan lagi sesuatu yg paranormal. so cut it out on those BS.

Originally posted by cluesan at 7-8-2008 01:23 PM
korang ni... baca dulu artikel yg aku bagi. takde nya yg supernatural pasal sleep paralysis ni... suka sgt benda2 paranormal ni. bila sains da boleh da boleh jawab sesuatu perkara tu, ia bukan la ...

aku rasa org baca. but they are free to voice out their own opinions, rite?

Pesan Orang Tua-Tua. Kalau sentiasa kena tindih ... yg menindihnya ini biasanya dari jenis Jin. untuk lepaskan diri.... masa dlm tidur/mimpi temukan jari hantu (tengah) dengan ibu jari. InsyaAllah meka itu akan minta ampun, sbb takleh kuar dari badan kita. Depa ni suka menyakat jerkk.
Jin suka menonggek kat orang muslim sbb darah orang muslim ni manis.... non muslim(kafir) pulak pahit.

Mudahan kita semua dapat petunjuk dr DIA Yang Maha Esa. segala yg baik itu datang dr Allah. yg buruk dari kelemahan diri kita sendiri. Sentiasalah kita muhasabah diri. Wallahuallam. WassalaM.

* Kita hanya manusia. semua yg berlaku atas kehendak dan izin DIA YME.

Reply #18 S_Harris's post

ni lagi sorang....

gud info tu temukan jari hantu ngan ibu jari...