CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aben_28

Pengalaman Seram di Port Dickson

setakat tu jer..xde to be continue?

Crystal_Apple replied at 13-3-2015 05:24 PM
setakat tu jer..xde to be continue?

so far eagle aku da stay 5 kali ke lebih..alhamdulillah takde yg seram2.
cuma bilik air open, nak mandi mcm..alamakk..

amik yg tent tu. hihih.

aku rasa memane port kat PD banyak yg angker, makin dekat dengan laut..makin angker lah tempatnya.

budakpompuan replied at 5-12-2013 03:24 PM
ada x sape2 penah tidu kat otel regency??penthouse tu?
pengalaman saya berkursus kat situ boleh tah ...

Ai pernah duduk di bilik yang sama. Sebelah bilik tu, bilik stor kan? Kami stay dalam 3 malam. Me n hubby dapat bilik master depan hall tu. Malam terakhir tu kami hairan sbb dengar org dok berlari2 lepas tu buka tutup pintu. Padahal adik kami duduk bilik atas elok duduk diam2 tak keluar (kami saling berwhatsup). Dan tak ada org tingkat atas sbb kami la yang paling atas.  Tapi sebab dah nak balik, kami ignore dan tidur je lee.

Ai...aku pon nk tumpang citer pengalaman aku kat Palm Spring yg angker tuh..(eloklah x payah bercuti kat sini kalau korang ada ank2 tecit)

Citer dia camni...3 tahun lepas, mak aku dpt pakej penginapan kat sini 3h 2m. So we all pon pakat adik beradik dtg sini sambil konon-konon selebret birthday aku..

We all dr KL so sampai sini lebih kurang jam 11 mlm. Ambik kunci terus gi aprtmt tu...tingkat 4 ke 5 x pasti (takder lif k...naik pakai kaki jer) . Masuk2 jer tgk not badlah keadaan aprtment ni...walau tingkat 4 tp keadaan dlm tu mcm rumah 2 tingkat plak...ada atas bawah...ada 2 bilik kat bawah n 3 bilik kat atas.

So masing2 sibuk cop bilik...Adik aku n anak2 dia satu bilik, mak aku n adik bongsu satu bilik n aku ngan hubby n anak tido bilik bawah...so satu bilik atas tu we all pakat2 letak brg2. Pas dah tgk keadaan keliling tu aku pakat2 ambik gambar setiap bilik ar tuk buat kenangan. Bilik adik aku suasana ok jer tp bila aku masuk bilik mak aku  bilik air dia ada bau sikit...mcm bau hapak or hanyir lumut....sbb tgh xcited kan…so semua mcm x ambik pot sgt hal tu.
Mlm pertama tu semua tido awal. Lepas tutup pintu bilik, aku pon tido. Opss sebelum tu, kat dapur ada satu pintu yg locknyer jenis mcm ala2 pintu bilik. Aku sendalkan dgn kerusi makan jer, caranyer dgn sendengkan sikit kerusi tu n penyandar tu aku letak betul2 bawah tombol mcm aku selalu tgk citer omputih tu buat…kihkihkih (mcm x practical jek kan).

Aku rs x sampai 5 mins aku tido tetiba aku dgr bunyi “kranggg”…mcm bunyi benda terhempas dgn kuat. Aku syak mesti kerusi aku tu terjatuh. Tp aku wat bodo. Terus sambung tido…

Esoknyer we all pon bergeronjeng sepuas hati siap pergi kutip remis lg. Balik bilik rsnyer jam 4 ptg kot. So dptlah jugak round2 sekitar kw PS ni…kawasan dia serius cantik siap ada sungai ker paya yang mengelilingi kaw kitaorg ni. Tp tulah…sunyi sesangat…angin pon aku rs cam nak tanak jer tiup…

Mlm kedua tu we all borak sampai jam 2 pg…mak aku jer naik awal coz ngantuk sgt…sedang we all rancak berborak tetiba anak buah aku cakap  “Oiiit!! cer tengok kat luar tu, macam ada org suluh dr bawah!”…we all terkaget sekejap…slow2 adik aku gi luar balcony jenguk n masuk balik ckp “takde paper…mungkin pak guard suluh kot” (sambil tutup sliding door n tarik langsir)….oooo…ok..we all pon sambung borak balik…tp aku tgk adik aku senyap jer…

Tiba-tiba phone aku berbunyik, ingat saper call rupanyer mak aku call suh adik aku yg bongsu naik tido cepat. Dengan amaran “SEKARANG TAU!!”. Pelik gak naper mak aku tiba2 garang. Aku pon ckp ok…maka bersurailah we all mlm tu.

We all gerak balik kl esok pgnyer jam 10 mcm tu. Tak tahu apasal mak aku nk blk awal sgt sedangkan aritu beria2 nk ajak aku lepak kat area Blue Lagoon sampai ptg. Lepas we all check out terus blk kl.

Dlm 2 hari pastu baru mak aku citer…mlm pertama tu dia dah kena kacau. Dia nampak lelaki mcm org Indon pakai singlet n kain pelekat duk menyangkung atas katil sebelah dia. Laki tu tua arr…mata merah tenung jer mak aku. Mak aku ingat dia mimpi…so wat tak tahu. Mlm kedua tu…dia kena kacau lg dgn laki tu…kali ni dia mcm marah2 mak aku pastu terus terjun tingkap. Tu yang mak aku call aku suh adik aku naik cepat mlm tu. Nasib baik mak aku kena kacau tahap tu jer. Tp aku respek coz mak x panic pon mlm tu.

Pada ms yg sama kalau korang ingat, masa tulah ank buah aku suh cek kat luar coz ada cahaya lampu suluh. Adik aku ckp, ms dia kuar tu dia nampak bebola api terapung naik turun naik turun dr atas ke bawah beberapa kali…tu yg dia cepat2 masuk tu. Kalau ikut logic, boleh ker cahaya lampu suluh sampai ke tingkat 4 dr bawah? N aku dpt tahu, mana ada guard yg round mlm2 kat situ.

Aku ada ambik gambar2 ms kitaorg kat situ…mmg seram ahh coz gambar2 tu ada mc orb kat merata tempat….yg seram pic ms kat bilik mak aku atas katil tu ada orb besar…bentuk tu besar dr pic2 yg lain. So tobat dah…we all tanak gi situ lg…tp dgr2 kat situ mmg x ramai dah org booking….mmg kosong area tu….

kekekek xsangka ade benang dari hotel mayang sari..
tempat saya keje dulu tu..mana2 pun kalo g menginap mmg xkn lari dr cite hantu ni..
yang mayang sari tu mmg xblh buat ape dh..dr dulu smpai skrg mmg mcm tu..
maybe sebab dekat kawasan laut agaknya..tempat kesukaan diorang...
tmn p.d utama mmg ade mcm2 jenis kubur...satu malaysia..kekekek
kalau perasan kt sana dekat kubur islam ade kubur lama..siap ada nota amaran xblh masuk..
laluan umah saya lagi le menyeramkan..sbb itu laluan dia..
cuma kita sentiasa beringat la..jgn ckp besar..

pengalaman saya di hotel p.d marina..sy kene sorok..puas juga diorg cari..
walhal saya tido depan ruang tamu je..saya tido time maghrib..
masa tu hotel tu penuh dengan atlit sukma..sy letih sbb training ptg tu..tu yg boleh terlelap tu..tp nasib baik le sy terjaga.. kalau x diorg dh nk report kata sy hilang...org yg jumpa sy pun terkejut..sbb dia ckp dia xnmpk sy kt sofa..
kekkekekk pengajaran kt sini..jgn tido time maghrib..kekekekek

zaraaqilah replied at 30-3-2015 08:56 AM
Ai...aku pon nk tumpang citer pengalaman aku kat Palm Spring yg angker tuh..(eloklah x payah bercuti ...

cite best..serik dh ke?? hehehehe

Follow Us
hmm.. masih curiga, bayar mahal tapi bilik kotor. Kalau Marina apartment ye laa.. tgk pun scary n tak terurus.

zaraaqilah replied at 30-3-2015 02:56 PM
Ai...aku pon nk tumpang citer pengalaman aku kat Palm Spring yg angker tuh..(eloklah x payah bercuti ...

palm spring ni kat mana ek

fifie_olin replied at 15-4-2015 10:07 AM
palm spring ni kat mana ek

Betul2 berhadapan dgn Tiara Beach Resort....

zilaila replied at 13-4-2015 11:21 PM
cite best..serik dh ke?? hehehehe

Mmg dah serik pon...tempat mmg cantik...cuma tak dijaga dgn baik...mungkin nasib x baik coz benda tu nak kenalkan diri kat we all.

NurussalamAziz replied at 15-4-2015 09:50 AM
hmm.. masih curiga, bayar mahal tapi bilik kotor. Kalau Marina apartment ye laa.. tgk pun scary n ta ...

Nak kata kotor byak sampah tu tidaklah...cuma aptmt tu byk abuk n bilik air dia bau lumut mcm dah lama x guna...

Take note.. lepas ni kena jaga2 aa g sana.

zaraaqilah replied at 15-4-2015 09:17 AM
Mmg dah serik pon...tempat mmg cantik...cuma tak dijaga dgn baik...mungkin nasib x baik coz benda  ...

kekekekekek..belum jelajah tempat lain lg..dia beri salam perkenalan le tu..
besa le tambah lagi mungkin sebab kene pada masa yang tidak tepat agaknya..
mungkin tu boleh tembung..bertuah le sebab pernah juga berdepan dengan paranormal ni..
sekurang2 nya boleh faham perasaan org yg pernah kene lg heavy dr ni.. bukan semua org blh dpt..

NurussalamAziz replied at 15-4-2015 01:50 AM
hmm.. masih curiga, bayar mahal tapi bilik kotor. Kalau Marina apartment ye laa.. tgk pun scary n ta ...

owh yg tu memang antara yang pemes kt sini dgn cite ghost story..
jaga2 ade yg memerhati..

Edited by hatikudus at 23-4-2015 11:25 AM
zaraaqilah replied at 15-4-2015 05:14 PM
Betul2 berhadapan dgn Tiara Beach Resort....

dulu Guoman ke?

Minggu dpn long weekend, resort2 PD sure penuh. Meriah la cik2 pon, kak2 lang dan sekutunya

hatikudus replied at 23-4-2015 11:23 AM
dulu Guoman ke?

Minggu dpn long weekend, resort2 PD sure penuh. Meriah la cik2 pon, kak2 lang d ...

Bukan...cer tgk post2 atas ada tunjuk gambar.....bukan meriah yer..tp temper semua suku sakat cik pon n antoo coz port diaorg kena kacau...diaorg pon nk berjimba gak...

Delifrance replied at 13-2-2013 12:30 AM
aku baru balik from avillion admiral cove. dok 3 hari 2 malam. 1st nite tu takde apa2.... tapi secon ...

Ya Allah sama lah kita.

Pegi holiday kat Avilion Admiral Cove.

Malam tu pukul 4 pagi terjaga konon nak kemas beg n etc sekali dengar orang atas pindah rumah da.

Memula mcm buat dono pastu teringat eh dah 4 pagi sape pulak seret perabot. Lol

Nasib baik anak anak ok tak kena pape

thistle tu mmg something.. demam my boy

Mayang sri...palm spring....corus paradise....tu mmg terkenal dgn cerita2 seram...satu lagi sunshine bay....lif  dia je dah macam cerita hantu..blom bilik2 dia.lagi..

umieanie replied at 6-10-2018 07:14 PM
Mayang sri...palm spring....corus paradise....tu mmg terkenal dgn cerita2 seram...satu lagi sunshine ...

meols selalu check in corus so far Ok tapi anak menantu meols x nasib baik..dpt complimentary honey moon kat situ (cikai nyer kompeni)..naik lif..yg menantu lelaki nampak sebelah wife dia ..berdiri putih muka pucat, tp dia buat keras jer sbb takut wife dia jerit..dia saja nampak..tapi cash laa..check in pukul 12 am,,sapa suruh lambat sgt..lepas tu sampai pukul 5 pagi pintu bilek kena ketuk banyak kali