CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 22175|Reply: 185

Keajaiban!

pernah x korang alami atau lihat keajaiban allah s.w.t? kq ada beberapa yg kq rasa cam keajaiban nak kongsi.....

firstly, masa kq kawin, mak kq dah 9 tahun hidap stroke and consider as paralyzed separuh badan lah. of course bila kenduri kawin ramai org dtg especially belah hubby kq diantaranya bapa mertua kq dan mak mertua abang ipar kq dan boleh dikata semuanya sihat belaka

Rate

1

aku pun ada cerita ajaib...

aku kerja bagai nak gila & tak tipu org... tak jugak kaya2...
org lain kerja menipu & curi tulang... dah kaya senang-lenang dah sekarang...
itulah yang ajaib...  

Originally posted by mo-mo at 25-11-2008 01:46 PM
aku pun ada cerita ajaib...

aku kerja bagai nak gila & tak tipu org... tak jugak kaya2...
org lain kerja menipu & curi tulang... dah kaya senang-lenang dah sekarang...
itulah yang ajaib...  

kesenangan yg diorang nikmati tue.. tak lama... sebab tak berkat.. Musti sentiasa idup dalam ketakutan.. takut penyamun.. perompak... urmm.. sabarlah ya..

momodddddddddddddd

Originally posted by kingdom_queen at 25-11-2008 12:32 PM
pernah x korang alami atau lihat keajaiban allah s.w.t? kq ada beberapa yg kq rasa cam keajaiban nak kongsi.....

firstly, masa kq kawin, mak kq dah 9 tahun hidap stroke and consider as paralyz ...

Setiap apa yg berlaku ada hikmah di sebaliknya.. Ajal maut di tangan Tuhan... Sebab tue la kita jgn terlalu yakin kita yg sehat neh akan hidup 1000 taun lagik dan yg sakit terlantar tue akan cepat "pergi"..

Originally posted by raudah at 25-11-2008 01:51 PM
momodddddddddddddd

oitt!!! nangis lak.. geget kang..

Nanti haku wat thread bawu utk geng2 umah antu.. Lama kowang tak makan tacang kan? Tapi kalineh thread yang berguna la... nnti haku iklan kat umah antu ya sayang...

Follow Us
Originally posted by BabeYSHa at 25-11-2008 01:53 PM

oitt!!! nangis lak.. geget kang..

Nanti haku wat thread bawu utk geng2 umah antu.. Lama kowang tak makan tacang kan? Tapi kalineh thread yang berguna la... nnti haku iklan kat umah  ...

cayang momod lu amat memahami heheheheheeheheheheh

Penatnye aku type panjang berjela..   last2 kene makan.. :@  hanginnye tengahhari buta nih, bahang panas mendidihkan lagi perasaan..

Kejap lagi aku type balik kat notepad.. x habis hangin lagi nih.. :@

Originally posted by princebrunei at 25-11-2008 02:02 PM
Penatnye aku type panjang berjela..   last2 kene makan.. :@  hanginnye tengahhari buta nih, bahang panas mendidihkan lagi perasaan..

Kejap lagi aku type balik kat notepad.. x habis ...

lu type apa weyyyyyyyyyy

satukeajaiban....

Originally posted by princebrunei at 25-11-2008 02:02 PM

Kejap lagi aku type balik kat notepad.. x habis ...

antara yg ajaib yg aku tengok... semut yg kecik tu pun ada intel yg supercomputer x leh nak lawan... agas lagi la pulak.. siap bleh terbang.. (semut pun bleh terbang.. yg bakal queen jer la..) boleh bekerja sama.. berperang.. carik makanan.. etc..

Kemana menghilang MOD babe tu lama tak nampak?... selamat kembali..

Balas #2 mo-mo\ catat

bab tuh memang ajaib giler...

member kq kat upis nih ada sorang tetiap ari dok merungut pasal neh lah.. nantilah... skang ada banyak kije.. jap agi kq taip

Balas #8 princebrunei\ catat

alooo princebrunei.. meh ler taip kat sini.. x sabo nak baca neh....

dah ilang angin ker belum... jangan simpan angin lelama, kang asik kuntut jerrr

Ajaibnya Telur Ayam Kampung & "Nyian"..

Sekitar tahun 1996, time tu aku masih lagi di sekolah menangah.. cuti sekolah standard la aku balik kampung, kalau bukan family sebelah mak, aku balik kat sebelah abah plak.. so kali ni giliran aku balik ke sebelah mak di sebuah perkampungan di Sabah, lagipun aku lebih suka balik ke Sabah banding Brunei.. lagipun aku kesian sebab nenek aku je tingal seorang sejak atuk aku meninggal sejak aku kecil lagi..

Kampung family sebelah mak aku ni memang lah banyak pokok rambutan, aku apa lagi, campur rasa ghairah dan sakai laut terus panjat pokok tu.. sebenarnya aku nak tunjuk kat cousin2 aku yg lain yg aku ni walau pon duk kat bandar, tapi kebolehan aku cam dak2 kampung gak.. sebab sebelum tu aku dah tunjuk jagoh dalam acara renang kat sungai tempoh hari..

Mane aku x hangin, cousin2 aku semua dah naik sampai ke puncak pokok rambutan tu.. siap bina pondok kat atas plak, x kan aku duk melangut nengok diorang lepak2 kat atas tu je.. lagipun aku kena naik kat atas tu, sebab kat situ lah port cousin2 aku isap rokok..

Nak dijadikan cerita, aku terjatuh dari pokok rambutan tu, x tinggi lah sangat, dlam 1 meter lebih je.. tapi sebab aku terjatuh kat akar pokok rambutan tu, sakitnya bukan kepalang.. sib baik aku sempat tahan dan dengan tangan dan kaki, kira aku jatuh dalam keadaan merangkak la.. tapi betis aku sebelah kiri kena tepat ke arah akar kayu yang belingkar besar tu, jadi ia membengkak la x sampai tempoh 10 minit..

Dari aku boleh berjalan2 dan gelak2 sebab cover malu sebab terjatuh.. lama2 aku rasa kaki berdenyut dan kaki kiriku x boleh di angkat dan hanya boleh diheret.. sakitnya jangan cerita, tapi aku tetap gelak2 cover.. maklumlah time tu aku dah ting 3, malu la kalau nangis ke ngerang ke.. padahal dalam hati rasa dah nak menangis..

Pak long aku yang kebetulan baru balik dari sawah terperasan betis aku membengkak dan terus bawak aku gi klinik, kat kampung aku tu ada 1 klinik masyarakt je tapi peralatan x mencukupi.. kene papah gak la aku gi klinik tu, sebab kaki dah x leh nak angkat.. dari kemerahan jadi kebiruan, lama2 kehitaman..

X-ray kat klinik, tulang betis tu retak, dan klinik tu suh pak long aku hantar gi hostpital.. sebab ikut doc yang rawat aku tu, betis aku tulangnya retak.. kemudiannya dia bagi surat apa ntah dan kemudiannya membalut kaki aku tu dengan anduh putih.. pak long aku ajak balik umah kejap sebab nak ambik baju2 mana tau aku kene tahan kat hospital ke hapa, lagipun hospital tu jauh dari kampung tu, sekitar 40km..

Sampai umah, nenek aku yang x tau apa tekejut la dengar aku jatuh pokok.. tau2 la orang tua membebel, dah la dalam kesakitan tu, aku gelak2 la dengar dia membebel..   (cover lagi sebenarnya).. dalam diorang sibuk bersiap tu, tinggalah aku kat dalam van sorang2, lama tul dorang nak bersiap.. dah la hari nak ujan, gelap je..

Aku pejam mata kejap, sambil2 tu aku menahan pedih di kaki, terasa nak keluar jugak la air mata aku tu.. tiba2 ada orang bagi salam, berketayap dan ada sejadah di bahunya..  aku jawab la sambil hulr tangan salam, lepas tu dia tanya aku.. kenapa ni nak, aku jawab kaki bengkak jatuh pokok tu ha.. dia belek2 lah kaki aku, bengkak sangat nih, mari "nyian" tolong ubatkan.. (Nyian dalam bahasa brunei tu pangilan hormat kat orang tua macam pakcik la - selalunya yang ada gelaran pangeran)

Aku pon berkali2 panggil nenek aku, jerit bagitau yang ada orang datang.. tapi orang orang tua yang membahaskan dirinya nyian tu berkali2 suh aku diam, usah la pangil nak, biarkan diorang bekemas dulu.. lagipun nyian singah kejap je ni, tengok2 anak cucu-cicit sihat ke x, lagipun nyian baru tau yang cucu jauh ada balik semalam.. aku yang tengah kesakitan time tu, blurr je lah.. aku ingat dia tu sedara mara aku, tau2 je la, duk bandar manalah nak kenal sedara mara nih..

Pastu dia keluerkan sebiji telur ayam, siap bagitau kat aku yang itu adalah telur ayam kampung.. kemudiannya dia gosok telur tu kat tapak tangannya, dan kemudian berkali2 mewapkan telur tu dengan haba mulutnya.. kemudiannya dia letak kat betis aku tu, aduhhhhhh.. terasa panasnya kulit telur tu sampai berair la bijik mata aku menahannya, padahal time tu betis aku ada anduh tebal, camne ntah aku boleh terasa sakit..

Aku menutup mata menahan kesakitan dan mengerang berkali2.. tiba2 aku perasan seseorang menolak bahu dan kemudian aku membuka mata dan aku tersedar, rupanya aku bermimpi.. tapi yang peliknya ada telur kat gengaman tangan aku, dan telur tu masih panas lagi..

Bila nenek aku tanya, mana aku dapat telur tu, aku terus cerita kat nenek aku pasal apa yang berlaku kat aku tadi.. nenek aku diam je, camtu gak ngan pak long aku.. nenek aku ambik batu kerikil saiz besar dah pecahkan telur tu, penuh telur tu dengan darah dan nanah.. aku plak terasa kaki ku dah x sakit dan x de kebas, bila aku buka balutan yang dibalut tadi, kaki aku kembali normal.. yang hanya ada adalah parut kaki aku yang sedikit berlekuk..

Ajaibkan, banyak lagi kisah ajaib berlaku x kat aku, kat orang sekitar aku yang pernah aku dengar dan alami.. cukuplah aku kongsikan 1 cerita ni dulu..

[ Last edited by  princebrunei at 25-11-2008 04:09 PM ]

Rate

1

Sib baek ada, kalau hilang mau aku hangin lagi..

kewl, sib baek teloq tu ko tak rebusss... yarks..

kalo kita gosok telur ayam kampung cam tu boleh jadi ke? teringat kes cakera alam tu dia pun pakai telur ayam kampung gak kan. bila guna tekur ayam bandar tak menjadik, mugkin ada bahan kimia

Lepas kejadian tu, aku pernah la gak try uli2 telur kampung tu kat kaki member aku yang terseliuh main bola kat sekolah.. haram x jadi..

haku rasa something wrong la ngan ko ni nei, ngeri aku ni.