CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kingdom_queen

Keajaiban!

Originally posted by aceda at 26-11-2008 10:53 AM

nak join skali gak..

Oit, ni thread keajaiban, share la cerita korang..

my story.. waktu tengah naik beskal ngan anak, sebuah motor terbabas dan menggelongsor melintas depan kami.. jarak lebih kurang 2 meter..  pastu waktu tngh jalan2 tepi pantai, bawah pokok2 kelapa.. tetiba dengar bunyi benda jatuh.. rupanya buah kelapa jatuh jarak 2 meter dari kami.. buleh kira keajaiban tak?

Cam tu tak kilra ajaib, kalau kelapa tu jatu kemudian naik balik kat pokoknya baru kira ajaib. kah kah kah

Aku nak masuk forum ni dah lama, tapi baru semalam leh masuk, kira ajaib ge tuh...

welkam to the club hantukiller

Originally posted by princebrunei at 25-11-2008 04:05 PM
Ajaibnya Telur Ayam Kampung & "Nyian"..

Sekitar tahun 1996, time tu aku masih lagi di sekolah menangah.. cuti sekolah standard la aku balik kampung, kalau bukan family sebelah mak, aku balik k ...

KIRA KO SKANG UMUR 27 LA EK PB...

IM SINGLE N ABELEBEL..

PB...NTAH2 TU MOYANG KO KOT...

Originally posted by skuter_buruk146 at 25-11-2008 05:33 PM
pergh..best btul cerite ko ni..nanti ko syer le lagik ye..

aku pun penah ade keajaiban jugak..

mase aku SPM tak silap aku taun 2000 kot.. exam aku dibatalkan sebab time tu banjir besar..b ...

BEST GILER..... SIAP DAPAT JAWAPAN LAM MIMPI

Follow Us

Balas #2 mo-mo\ catat

sabar2...bagus la ko keje dengan niat baik & ikhlas....kalau tak terima balasan baik kat dunia..pasti ada ganjaran di akhirat...Tuhan Maha kaya.

good for you..

org yg curi2 tulang & keje menipu tuh....ada la balasannya nanti..

Originally posted by princebrunei at 25-11-2008 06:18 PM
Ntah la, tapi bila aku ubuka cerita kat mak bapak aku, dan juga nenek ngan sedara mara belah mak aku.. diorang cakap tu arwah atuk aku, mungkin dia nengok2 kan aku kot.. maklumlah balik kampung s ...

ISKKK..tak mungkin la tu arwah atuk ko..setau aku..yang dah pergi..roh dia terus diangkat..takdenyer jenguk2 bagai.. ni aku dengar dari ceramahustaz ismail kamus.... yang menyerupai tu sumer nyer jin..wallahualam..

tapi pasal kena sorok bunian tu.....hmm   mungkin la kot..

Originally posted by mauminumapa at 26-11-2008 12:15 PM

KIRA KO SKANG UMUR 27 LA EK PB...

IM SINGLE N ABELEBEL..

PB...NTAH2 TU MOYANG KO KOT...

yeke 27??

Tak semuanya orang mati rohnya terus diangkat, ada yg sertamerta, ada yg sehari dan seterusnya 100 hari. Ada juga yg terus tak diangkat atau tak diterima alam barzakh sebab kejahatan didunia... dan inilah yg dinamakan roh gentayangan...

So kalau nak roh kita dimasukkan ke alam barzakh, janganle buat jahat kat dunia ni semasa hidup, sebab buat baik belum tentu ada balasan pahala bergantung niat... buat jahat pasti balasannya jahat..

Balas #50 hantukiller\ catat

interesting.. nanti ape jadi pada roh yang tak diterima tu? depa buleh jadi hantu ke?

Hantu adalah hantu, dari golongan jin...

Roh manusia tak akan jadi hantu, tetapi roh gentayangan ni biasanya akan mengacau juga terutama memasuki tubuh anak cucu mereka..

Kebiasaannya kalau roh datuk nenek ni masuk tubuh anak cucu, kesannya amat ketara seperti gila, kehilangan ingatan, ketakutan yg amat sangat dll, dan ada juga yg boleh membawa maut...

Originally posted by hantukiller at 26-11-2008 12:38 PM
Tak semuanya orang mati rohnya terus diangkat, ada yg sertamerta, ada yg sehari dan seterusnya 100 hari. Ada juga yg terus tak diangkat atau tak diterima alam barzakh sebab kejahatan didunia... d ...

allahualam...tu aku tak tau la...tu ustaz ismail kamus yang cakap...

Originally posted by hantukiller at 26-11-2008 01:04 PM
Hantu adalah hantu, dari golongan jin...

Roh manusia tak akan jadi hantu, tetapi roh gentayangan ni biasanya akan mengacau juga terutama memasuki tubuh anak cucu mereka..

Kebiasaannya kalau ...

tu bukan mainan jin ker...setau aku...tercabutnya nyawa anak adam,,maka terputus la hubungan dgn yang idop..

penah tgk pelangi mengelilingi matahari...waktu tu time kul 1.30tgh ari... pelangi berbentuk bulatan n tgh2 matahari... betol2 kat tgh2 blok (courdyard rumah flat) yg pobedah tinggal...

Kalau manusia tu baik, memang bagitu, tetapi bagi mereka yg jahat sehingga rohnya tak diterima, tiada tempat dialam barzakh, dan merayau didunia ini, so "rumah' yg suka dimasuki adalah tubuh anak cucu..

Permainan jin berbeza dan mudah diubati, tetapi jika gangguan roh amat sukar, kerana roh adalah kekal( Nur Allah), tak boleh dibunuh seperti membunuh jin dan hantu..

Balas #36 LaLing69\ catat

dejavu tu macamana ye laling sebab rasanya macam penah alami je. tu kira keajaiban gak ke?

Dejavu tu kira cam imbas kembali atau lakonan semula la.. sepertinya kita pernah melalui peristiwa, lokasi dan perbuatan tu suatu masa dahulu, dan ianya berlaku sekali lagi dalam hidup kita..

Contohnya, tahun 2000 dulu aku berpeluang pergi ke Genting Highland.. padahal tu la 1st aku gi pergi sana sebab selama ni aku duk kat Labuan tu ha.. tiba2 yang hairannya, aku seperti pernah melalui kawasan tu..

Pastu semua perbuatanku dan butiran percakapan dan perbuatan orang di sekelilingku seperti pernah aku buat dan berlaku suatu masa adhulu.. orang hindu percaya yang itu adadlah akibat dari kehidupan semula, tapi bukan kita as muslim..

hah betul tu prince....
kengkadang kita rase kita dah pegi satu tmpat tu...
wlaupun ekceli baru 1st time pegi...

Originally posted by princebrunei at 26-11-2008 03:11 PM
Dejavu tu kira cam imbas kembali atau lakonan semula la.. sepertinya kita pernah melalui peristiwa, lokasi dan perbuatan tu suatu masa dahulu, dan ianya berlaku sekali lagi dalam hidup kita..

...

haa..sama la ngan aku nih...
selalu je rasa macam tu..
pastu eksaited je cite kat org...