CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bitaraX

Suruhanjaya Pencegah Rahsuah (SPRM)

hahaha..jumpa balik benang neh..pada yg dah dpt kerja tu tahniah...berkhidmat baik2..jgn makan gaji buta...hangat2 taik ayam....

aku dengar,ada elaun siasatan utk post ni..tul ke?berapa arr dapat?

semua kerja ada elaun...cuma SPRM jek dpt Elaun Khas BPR namanya, tapi ikut gred laa...
skrg ni kalau gred P29-RM550.00, P32-RM600..dan seterusnya.....byk tu....

semua kerja ada elaun...cuma SPRM jek dpt Elaun Khas BPR namanya, tapi ikut gred laa...
skrg ni kalau gred P29-RM550.00, P32-RM600..dan seterusnya.....byk tu....
mea Post at 5-3-2010 19:19

oo..kira elaun yg lain2 tu dapat gak kan,(cola,itka,elaun rumah)?dapat 1 elaun tambahan lah camni...byk tu rm 550 utk aku..hehehe
TQ mea

kjeni truk kew???tpi aku aser cm best jew..cme penat bdn ckit lar..especially p29 dh jdik cm detective gtuh...slalu gaks kne outstation...tumpang tnyer..msa traning tu ader brenang kew???vovin...jumpe ko kt putrajaya insyallah..

aku nak keje nie tapi takdak rezeki lagi.interviue p tahun 2009.harap tahun nie adalah interviue lagi.

Follow Us
Post Last Edit by ADIWIRA at 24-3-2010 19:35

Hmmm... ramai jugak minat jadik salah seorang penjawat awam yg mahu membanteras rasuah di negara Malaysia...  semoga impian korang tercapai...

Sebab malu tau, bila dah pegang kad kuasa tu, gaji untuk membasmi rasuah pun kita dah dapat dari rakyat malaysia, tp 'kita' pulak buat 'perangai'...

1. Penolong Penguasa SPRM didakwa setuju terima rasuah RM250,000
  2. SHAH ALAM 19 Feb. - Seorang pegawai Suruhanjaya Pencegahan Rasuah Malaysia (SPRM) dihadapkan ke Mahkamah Sesyen di sini hari ini atas tuduhan meminta dan bersetuju menerima suapan RM250,000 daripada suspek yang disiasatnya pada Oktober tahun lalu.
  3. M. Mohan, 37, mengaku tidak bersalah selepas kedua-dua pertuduhan dibacakan di hadapan Hakim Azhaniz Teh Azman Teh.
  4. Tertuduh yang merupakan Penolong Penguasa SPRM Selangor didakwa meminta rasuah sebanyak RM250,000 daripada A. Sinnaiah serta bersetuju menerima RM200,000 daripada lelaki tersebut.
  5. Wang suapan itu sebagai dorongan untuk tidak meneruskan siasatan terhadap Sinnaiah yang disyaki memberi rasuah kepada pihak Jabatan Pendaftaran Negara dan Jabatan Imigresen Malaysia.
  6. Kedua-dua perbuatan itu didakwa dilakukan di pejabat SPRM, Tingkat 14, Plaza Masalam, Jalan Tengku Ampuan Zabedah E9/E, Seksyen 9 di sini antara pukul 11 pagi dan 1 tengahari, 22 Oktober tahun lalu.
  7. Bagi pertuduhan meminta rasuah, Mohan didakwa mengikut Seksyen 16(a)(B) Akta Suruhanjaya Pencegahan Rasuah Malaysia 2009 dan Seksyen 17(a) akta yang sama bagi perbuatan bersetuju untuk menerima rasuah.
  8. Bagi kedua-dua kesalahan itu, tertuduh boleh dihukum mengikut Seksyen 24 akta sama yang memperuntukan hukuman penjara maksimum 20 tahun dan denda lima kali ganda nilai suapan atau RM10,000 atau mana-mana yang lebih tinggi.
  9. Timbalan Pendakwa Raya dari SPRM, Mohd. Asnawi Abu Hanipah menawarkan jaminan RM10,000 dengan seorang penjamin.
  10. Peguam Ratha Krishnan yang mewakili tertuduh memohon agar jumlah jaminan dikurangkan dengan alasan tertuduh berkerjasama dengan SPRM sepanjang dia disiasat.
  11. Kata beliau, anak guamnya yang telah berkhidmat selama 15 tahun dengan SPRM juga membiayai rawatan ibu bapanya di Institut Jantung Negara (IJN) selain menyara abang yang buta dan terencat akal.
  12. Azhaniz Teh membenarkan Mohan dibebaskan dengan ikat jamin RM7,000 beserta seorang penjamin dan mengarahkan tertuduh menyerahkan pasport antarabangsanya sebagai syarat jaminan.
  13. Beliau turut menetapkan perbicaraan selama lima hari bermula 23 Ogos ini.
Copy the Code

Salam, geng..

Apa khabar? Interview bile yer? Ada tal webssite mana2 kita boleh masuk untuk tau bidang tugas ni?

Salam perkenalan!!

Reply 171# castro99

castro99, cerita la sikit pengalaman.Betul ke die tak nak ambik org yg pakai spek dan pendek? Dia ada PAC cam PTD gak ke?

masa sprm ni masih bpr aku dh 3 kali pergi interview...mak aiiiiiii soalan dia agak mengerunkn siap bg contoh kes.... keluar je dr bilik interview aku tau aku gagal...

aku aku br lepas interbiu bln 10 ari tuh..
bulan 11 aku dpt result aku berjaya utk jawatan pps p29
interbiu dia agak pelik sbb bukan tanya sal family, diri sendiri atau intro. aku terus kene tembak tanpa henti.
aku ingt x dpt tp terkezut giler sbb aku berjaya
yg jd masaalahnyer
1) skrng bulan 12 aku masih x terima surat tawaran..aku tepon dia kata akhir dec atau awl jan br kuar.,.
2) aku klu nk benti dr opes skrng kene 2 bulan notis.dah la aku br dpt increasement kaw2...wlupun aku keje situ x sampai pun 2 thn lg
3) bln jan aku sebelum raye cina aku kompen akan dpt bonus sebulan gaji..agak byk la 2+++ aku ingt bile dpt bonus leh la aku buat lasik mata.sbb aku rabun
3) ari tuh wktu interbiu xde plak check mata atau badan klu tak kompen aku gagal.
4) aku skrg part time blajar mlm2 kat uitm, bile aku dh accept tawaran nih mesti aku kene tukar mode study pd pjj..aku msti amik masa gak sbb agak complicated tambahan plak jan aku dh start semester.
5)klu la aku tender sblm bonus msti aku x dpt bonus-xdpt la den nk buat lasik.
6) klu leh pospone lapor diri lepas bonus akhir bulan 1 , abis aku punya keje msti awl bln 4.
dlm bln 4 lak aku ade final exam.so aku maybe boleh keje start awl bulan 5
7) masaalahnyer nk ke sprm tolerate dgn aku...
8) klu aku tolak plak-aku suka dgn jawatan nih dan aku mmg berniat nk tender opes aku skrng sbb aku x suka mulut bos aku pok pek2 pedih plak sbb dia suka  menghina aku yg xde degree nih. pastu aku msti kene banned dgn sprm 3 thn....lain2 sethn....
arghh..........tlglah aku serabut nih

camner nk apply sprm?

idup lagi thread ni....
ramai juga yg berminat dgn SPRM ni rupanya...semoga rasuah dapat dihapuskan di Malaysia ni..kepada yg berjaya tu,selamat dtg ke SPRM!!!
bersama lakukan perubahan,perangi RASUAH..heheh

Reply 191# hanadanisya
ada lagi intake utk post ni ye?dpt kontrak ke permanent?

Salam semua

Akan ada interview untuk jawatan Pegawai Penyiasat SPRM pada pertengahan bulan 10 ni

Jadi pada sesiapa yang telah berjaya menjawat jawatan di SPRM, boleh korang kongsi sedikit pengalaman sesi interview korang dahulu.

Tq

Neraka Bulan replied at 30-9-2016 10:38 PM
Salam semua

Akan ada interview untuk jawatan Pegawai Penyiasat SPRM pada pertengahan bulan 10 ni
...

Iv kat mana....

Di bangunan UTC Ipoh, Perak.

Kau??

Neraka Bulan replied at 4-10-2016 10:35 AM

Kau??

Putrajaya....meh pm

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

Neraka Bulan replied at 4-10-2016 10:35 AM

Kau??

Macamana Iv bro..ok ke