CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8403|Reply: 61

Jin boleh ker pinjam barang kita?

cite nie x brapa seram sgt lah..gini,baru2 nie ayah aku kehilangan 2 buah al-quran,satu al-quran yg ada translation dan satu lg al-quran biasa..pelik jugak sbb ayah aku ckp dia x penah alih pun al-quran tuh dari meja study dia..dah cri rata2 dah tp x jumpe..dah tnye sume org ada x terambik al-quran dia tp semua org ckp x ada..pahtu kakak aku seloroh kata mungkin jin pinjam kot..tp bg aku kalu jin islam pinjam mesti dia mintak izin dulu..errkk ke guane?boleh ke jin pinjam/curi/ambik barang kita??

Rate

1

buat apa jin nak pinjam quran?
nak baca ke?

Reply #2 trebadoure7's post

entah...saje kot nk nyakat ayah aku..

ooo... ada gak jin yg nk pinjam ek. xtau lak.

naper lak ko tuduh jin yg curik al-quran tu? tak baik memfitnah tau ...

macam tak caya jek jin nak pinjam..

nape jin tu tak ckp dia nk pinjam...

Follow Us
jin tu tak reti2 ke nak beli sendiri:@

apa hukumnya kalau kita curik quran kawan kita?....

nanti jin tu saman kang.....

salah letak kot..cuba ingat balik..kot2 ada org dtg pinjam ke?mungkin bg org pinjam ke pas tu lupa letak kat mana...

Originally posted by menatang at 8-1-2009 05:38 PM
cite nie x brapa seram sgt lah..gini,baru2 nie ayah aku kehilangan 2 buah al-quran,satu al-quran yg ada translation dan satu lg al-quran biasa..pelik jugak sbb ayah aku ckp dia x penah alih pun a ...

ada org amik kot...malu nak bagitahu sbb dah tua-tua baru nak mengaji

pernah x korang cr brg x jumpa pastuh tup2 jumpa kat tmpt yg senang sgt nak nmpk... padahal bfr tuh brg tuh x ubah ke mana pung

Originally posted by sosimple at 8-1-2009 23:40
pernah x korang cr brg x jumpa pastuh tup2 jumpa kat tmpt yg senang sgt nak nmpk... padahal bfr tuh brg tuh x ubah ke mana pung

aku pernah!

kakak aku suh aku simpankan brg2 kemas anak dier ... bila tiba maser dier nak pki ... dier mintaklah balik ... aku ckp brg tu kat tempat sekian2 ... tiba2 biler aku gi cek ... brg2 tu semua ilang! cuak giler betul ... seharian aku tak senang duduk kat opis ... aku dah mula berkira2 berapa riban yg aku nak kener ganti balik ... biler aku balik tetiba tgk anak buah aku pki brg kemas tu ... aku tanya kakak aku maner dier ambik ... dier ckp kat tempat yg aku ckp tu lah ...

ntahlah ... tak pasti samada aku salah letak or aku yg tak cari betul2 ... atau kakak aku sengaja nak kenakan aku ...

my fren penah alami bnda2 ni..mak dia pening cari anak lesung batu..xde nk ubah2 tempat la kalau namanya lesung batu tu.mesti ada kat dapur la...pastu mak dia cakap "kalau dh guna, pulangkan la balikk..(mak dia assume ada "org" lain  yg pinjam)..esok nye, mak dia tgk anak lesung tu ada balik kt dapur tu...maybe ni kes bunian kot.pinjam nak masak..

mungkin jin samsudin kot yg pinjam

jin dh pulangkan lum quran tu pd ayah ko?

Boleh ke jin tu pinjam.. aku x pernah dengar lak, kalau pinjam anak (kes culik orang bunian tu) aku pernah dengar la, tu pun bukan pinjam, kalau leh nak ambik terus kan..

Pernah hilang passport..tetiba jumpa smula dlm luggage yg klu dicari tak kan miss..

takan jin pnjm passport nak pegi bercuti kat oberc kot...

Tpi betul2 hilang dan terjumpa balik  senang je..

Balas #16 trebadoure7\ catat

tak lg...ilang cmtuh jerk..

Balas #10 ketotmerah\ catat

tak..ayah aku x penah pon alih al-quran tuh dr meja study dia..ayah aku biasanya baca dan mengkaji al-quran di atas meja study dia..kalu dia nk gi mana2 mcm gi tgk tv ker,gi dapur ker,gi mesin rumput kat luar ker,gi lepak kat beranda ker mana ada dia bwk al-quran tuhhh...

hari itu cume ada aku,kakak aku,mak aku,anak sedara aku yg umo 6 tahun dan 2 tahun..xkan anak sedara aku lak yg  main al-quran tuh sbb aku dan kakak aku yg jaga anak sedara aku yg umo 6 tahun tuh manakala mak aku lak tgh jaga anak sedara aku yg umo 2 tahun tuh sbb anak sedara aku yg 2 tahun tuh x berapa suka kat aku..hihi...ayah aku lak masa tuh kuar gi kedai..balik2 tgk al-qurannye dh lesap atas meja...entah2 bunian curi kot(bukan aku wat pitenah neh cume teori ajaaaa)..mhl sgt ke al-quran kat alam mereka tuh???

Rate

1