CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

Diganggu atau mengganggu?? ~saka dan sihir bergabung, MELETOPP~

Teringat masa Pokok kat UiTM Arau... tahun 1999.

Pokok tinggal kat hostel.. Kolej Beringin, masa tu baru Part/Sem 1.. Kolej ni rumah teres setingkat 2 bilik + ruang tamu dan 1 bilik air + 1 toilet. Pokok duduk rumah no.12 :-)

Satu rumah ada 12 org... 4 org bilik dpn, 4 org bilik blkg dan 4 org kat ruang tamu... semua katil double decker.

Alkisah... malam... lepas habis study, mengantuk... Pokok pun nak masuk tido. Pokok memang ada letak surah Yaasin bawah bantal. Kawan2 lain nyembang kat ruang tamu. Pokok malas nak join sbb ngantuk sangat. Pokok duduk bilik depan, katil bawah. Member atas katil Pokok dah tido masa tu. Ada 2 org je dalam bilik.

Tiba2 masa tido tu, Pokok macam dikejutkan oleh satu lembaga... gelap... rasa macam perkasa, berat... dia macam nak cekik Pokok. Pokok tersedar dan cepat2 baca ayat Kursi.. tapi susahhhhhh sangat... kerongkong Pokok macam ditahan sampai tak mampu nak ucapkan ayat Kursi tu tapi Pokok lawan jugak... meneran2 baca satu persatu ayat sampai habis.. Biasanya kalau Pokok kena kacau macam tu, bila dah baca ayat Kursi sampai habis, makhluk tu akan berlalu dan tiba2 Pokok rasa relieve dan ringan... tapi makhluk ni kuat! Pokok cuba nak ambil surah Yaasin kat bawah bantal tapi dia rampas dan lempar surah Yaasin tu atas lantai. Dia tolak Pokok sampai jatuh katil. Tepi katil Pokok ada meja study. Lepas tu dia tolak Pokok ke dinding which is bawah meja study tu. Pokok terperosok kat bawah tu. Pokok cuba melawan, tapi dia kuat sangat. Dia nak hentakan kepala Pokok kat dinding tapi Pokok sempat tahan guna tapak tangan... Pokok letak tapak tangan (lupa la kanan atau kiri) kat belakang kepala, jadi takdela rasa sakit sangat kepala bila dihentak, cuma rasa sengal la jari-jemariku... Sambil tu Pokok cuba lagi baca ayat Kursi, kali ni Pokok temui kekuatan untuk baca dengan lebih lancar dan kuat daripada tadi (walaupun masih tersekat sikit2)... dan sambil tu jugak, Pokok tendang dia pakai kaki, dia pun terpelanting dan tiba2 hilang... lenyap...

Tiba2 Pokok terjaga dari tidur.

Pokok confuse sangat sama da benda tu betul2 terjadi atau sekadar mimpi... tapi masa bangun tido tu Pokok tercungap2... Penat sangat sebab berlawan dgn benda tu. Tiba2 Pokok teringat surah Yaasin yg terpelanting atas lantai tu... Pokok pun terus check bawah bantal... memang dah takde bawah bantal... Pokok tengok kat bawah... ye, memang surah yaasin tu ada atas lantai. Pokok cepat2 ambik.

Pokok terus keluar dapatkan kawan2 kat ruang tamu...

Pokok tak pernah lupa peristiwa tu.... huhuhu... sampai skrg segar dalam ingatan camne Pokok 'berlawan' dgn makhluk tu.

Reply 1561# TanyaSamaPokok

pokok ni semangatnya kuat.. chiyork!!

tanya sama pokok..apa sebab goyang...nanti jawab pokok...angin yg goncang.....

so SA......... salam...

any new story............??

takde story...stress menguasai diri...

Semoga SA tabah menghadapi dugaan2 tu...
Allah takkan timpakan dugaan yg tidak mampu ditanggung oleh umatNya :-)

Follow Us
Tahniah2 kepada pasukan bolasepak Malaysia (especially kat fahmi) hahahaha...mcm la die bace forum ni....

tahniah juga kepada warga bod MPS kerana akan bercuti esok hari!! selamat bercuti dan Selamat Tahun baru!!!

p/s:esok nak g zoo jalan2....bawak anak2 sedara yg kompom memenatkan....

awek fahmi kecah aaaa....tak nak minat fahmi la..nak minat Firman..captain pasukan indon....

Tahniah2 kepada pasukan bolasepak Malaysia (especially kat fahmi) hahahaha...mcm la die bace forum ...
siape_aku Post at 30-12-2010 10:08

SA.. saya pun ada plan nak gi zoo.. buka ke esok?

bukak je semlm....ramai org

salam semua...

pergh...genap 2 bulan aku tak berporem.....aku terlalu busy.....terlalu busy sampai nak makan nasik tghari pon tak sempat.....(get promoted)... so kena tunjuk yg aku mampu buat dan tak nak let my team down...so aku kena jadi one of the tulang belakang yg kuat.... for the company....

mistik?? ade la story..walopon pada aku agak kecik..tapi goyang jugak aku,.....bile "si dia" yg dah lame aku tak jume...main cuit2 bahu dan ketawa2......dan buat anak sedara aku main dlm bilik gelap sensorg (tu mmg aku tak suke...)...

kalau sempat ..nanti aku sambung pengalaman baru aku tahun 2011 ni....sikit2...gangguan seperti datang semula.....

~kadang2 aku lupa padaNya ketika aku terlalu mengejar kesibukan dunia....~

Reply 1571# siape_aku

w'salam SA

bermula semula ker?

i guess so.....sy terrrrrrrrrrrrhilangkan duit siling satu sen tu...

i guess so.....sy terrrrrrrrrrrrhilangkan duit siling satu sen tu...
siape_aku Post at 28-2-2011 17:02

lorrr macam mana boleh ilang??salah letak kot

duit syiling 1 sen??? duit syiling masa proses 'pengisian' tu kerr??? aisehh...

edy : yeap...duit syiling tu la.....terrrrrrrhilang...ekceli sy perasan duit tu hilang mase nak tukar purse baru...mmg sy igt duit tu sy masuk kat satu poket dlm purse tu (mmg duit tu sorg je dlm tu)... pastu bile belek2 sume poket utk transfer ke purse baru...then duit tu takde...duit tu mmg sy cam..sy mark dgn liquid paper...

p/s:edy, ekceli im pulling out myself from BSS....sy dah bgtau faizal dah...sbb busy dgn keje...

yuhuu..
weh amy..ade gangguan lagi ke?

dan cik rimau mule menjelma dlm mimpi.....

cik rimau dan segala sekutunya....berbunyi berhampiran telinga aku.........

dan semuanya bermula semula........bila si dia duduk semula di rumah aku....

~aku berserah pada Allah...agar dijauhkan dari perkara2 yg mungkar~