CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

Diganggu atau mengganggu?? ~saka dan sihir bergabung, MELETOPP~

setelah eksiden 2mlm lepas..(langgar budak indon naik moto...tiada sebarang kecederaan kecuali no plat kete tercabut)..aku masih dlm keadaan terkejut.....dan sedang cuba untuk mengembalikan diri kepada keadaan asal...

dan semua itu tak berlaku....sebaliknye kejadian yg lebih merenggut ketabahan aku sebagai manusia bila tiang elektrik yg besar terbakar ...tiang yg betul2 dkt dgn umah aku...yg mane daun pokok nangka dan pokok pinang yg abah aku tanam tersgt la tggi separa tiang tu hampir terbakar....

mase kejadian aku kat dapur tgh masak bubur pulut hitam, nak hidang dah kat nenek n anak2 saudara aku..tgh tggu akak aku balik dari keje...lampu start kelip2 and jadi malap diikuti bunyik letupan dan dengungan yg sangat kuat tak tau dari mane.....(mcm bunyi mesin fogging pon ade)...sgt kuat mcm  bile mak aku start menjerit tanye bunyi ape yg kuat tu...bile aku bukak pintu..tgk tiang letrik tu dah berapi2....siap dgn lingkaran api bentuk bulat...mcm arus elektrik bersambung.....dgn dengungan yg kuat (bile pintu bukak)...yg terlintas dlm otak aku ialah short circuit dan rumah aku maybe terbakar!!

terus aku sambar anak saudara yg paling kecik dan dukung die sambil carik henpon...aku dah jerit2 kat nenek soh kol bomba tapi abah aku dtg n marah plak aku soh kol bomba....aku tak pedulik....aku soh mak aku bawak nenek aku kuar....bau hangit wayar tebakar mule menyengat hidung....aku panggil anak2 saudara aku dok dgn aku kat luar sambil aku kol 999.....1st time la aku hadapi bende2 gini...

999 terus sambung kan aku ke balai bomba selangor and jiran aku plak kol TNB....aku berdiri kat pagar depan dgn jiran2 yg dah mule keluar..aku jugak kol akak aku soh die cepat...aku hanya berkain batik dan tshirt berlari ke dlama dan luar umah....untuk pastikan nenek dan mak aku dah kuar dari rumah... dgn aireen masih atas dukungan aku...ntah dari mane dtg kederat aku untuk buat semua tu...

dlm 5minit....semacam pertunjukan bunga api dgn percikan dari tiang letriik yg terbakar...pada pandangan aku yg pertama mase bukak pintu tadi, aku nmpk mcm pokok pinang tu dah terbakar.....tu yg buat aku jadi panik...sbnrnye tak terbakar tapi sbb terkejut...aireen mule menangis ckp "takut"...akak aku sampai dgn terjerit2 panggil anak die...aku suruh akak aku bawak nenek dan anak2 sedara aku pergi tmpt lain.....dan bomba pon sampai.....mase tu api dah ule perlahan dan asap je yg banyak, tebal dan berbau hangit....

dan org TNB pon sampai...diorg pon koling2 HQ and bgtau akan buat keje mlm ni jugak...untuk tutup semua bekalan elektrik kat lorong umah aku (sbb tiang tu tiang utama untuk lorong umah aku..umh aku tepi skali)..lepas encik2 bomba dtg check... (terima kasih encik bomba sbb dtg dgn siren!)...diorg pon pegi lepas sume keadaan dah tenang...aku yg masih menggigil (sejak koling 999 tu lagi dah menggigil)...rase sedikit lega bile staff TNB pegi check tiap2 tiang yg ade dekat2 dgn tiang utama tu...

lepas 15minit....aku, mak dan abah aku masih ade kat umah sementara akak aku dah bawak nenek n anak2 die kat umh mkck aku...staf tnb tadi balik....hari tak hujan tapi berangin....abah aku kuar...dan tgk ade sparkle dari wayar2 yang masih bersisa dgn bara...
abah aku soh report TNB soh dtg cepat cut off power sbb percikan api masih ade....aku pon kol la TNB and diorg plak yg panik bile dgr report aku...bile TNB dtg...diorg amik masa agaka lame untuk tutup power lorong umah aku....dan lepas dah tutup tu...diorg potong kotak yg terbakar kat tiang tu.....berdebuk jatuh dlm longkang......

walopon selesai dlm mase beberapa jam....aku masih trauma...!! tak mampu lelapkan mata...telinga aku terlalu alert dgn sebarang bunyi pelik...dan kaki aku sakit!!!sbb berlari2 tadi agaknye...

seperti suatu petanda untuk aku...2hari lepas eksiden, mlm ni tiang letrik terbakar.. akan aku persiapkan diri dgn ibadah dan memantapkan iman...seandainya Dia ingin mengambil aku kembali, biarlah dgn bekalan cukup untuk aku ditempatkan dgn org2 yg beriman....

aku mohon maaf seandainya ada perkataan atau tulisan aku yg menyinggung perasaan sape2....tidak ade niat mcm tu pon...maafkan andai ade keterlanjuran kata...yang aku tau..aku hanya mahu pastikan org2 yg aku sayang...selamat dunia dan akhirat...

kasih sayang aku sekarang semuanya untuk anak2 saudara aku..Naufal, Iqbal dan Aireen.. mereka lah racun, mere jugalah penawar, segala suka duka....tangis dan gelak tawa...nyawa aku ganti andai itu yang mereka perlukan untuk hidup gembira, sihat dan bahagia... semoga Allah memberkati kalian...

to my parents and my sister....thank you for everything....i've tried to be the best as i could but i know it is not enough...maafkan dan ampunkan segala silap dan salah...halalkan segala makan dan minum...semoga rahmat Allah selalu bersama kalian...

hmmm.....macam2 kisah lagi...sumenye kisah ular....multi sizes and multi color.... ade satu soalan ni buat edy173 and hantukiller...... i'll send PM to you...
siape_aku Post at 4-11-2011 21:59

137 daa.... kehkehkeh.... mana P.M. nya.... tu laa, masa bulan lepas raya dulu dah nak datang dah kat rumah, tapi ada sangkak kann.... call banyak kali kat HP SA tapi tak berangkat, tiba2 selang seminggu kata mana ada incoming call.... aisehh... ingat nak jumpa borak2 dgn nenek....

setel gak habis baca thread ni... kepada SA.. ingat Allah ada lagi2 dengan orang yg sabar.. Dia maha mengetahui apa yg terjadi... saya doakan semua akan berjalan lancar dan pulih seperti biasa.. mungkin ada hikmah yg menanti

Follow Us
edy...dh bnyk sgt la...lupe den...kalo nak dtg buleh je...dh mmg takde incoming call...nak buat camno...maybe edy kol num lain kot...

skang incik Leed tgh tolong sy dgn masalah2 ni...dan nenek....sian die....jadik lemah n muntah2....tak bole mkn...semlm lari umh mkck..balik umh aku die tak bole tido....pagi tadi dh g klinik...ni die lari nak g umh mkck aku yg lain plak..."nenek nak balik amik minyak ye"...katenye pada aku sambil tutup pintu bilik aku...ntah minyak ape...tunggguuuuu....

137 daa.... kehkehkeh.... mana P.M. nya.... tu laa, masa bulan lepas raya dulu dah nak datang da ...
edy137 Post at 8-12-2011 17:34

Bro edy, bro nak gi jumpe nenek tu nak wat ape ?.Bro nak benam nenek eek?

Reply 1247# ellinda_80

seks ghaib??? sampai mcm itu skali...aduhhh.... seksa nya gangguan tu

salam,
hai SA, hai kawan2..
SA, ape cerita sekarang??ko ok x??aku tengok ko ni ala2 brutal2 segan..haha..
SA, setiap kali ko mimpi kan, ko sedar tak yg ko tengah mimpi??let say ko sedar lah ko tengah mimpi, cuba next time, ko try kawal mimpi ko tu..aku rasa mimpi ko tu banyak nye syaitan yg mainkan peranan..trylah...aku rasa ada cara untuk mengawal mimpi walaupon aku tak tau..hehe..

and for your info, aku akan ada satu ketika mimpi ular dalam masa seminggu tu,2,3 kali..
antara yg aku masih ingat,(tumpang share)...
- aku memang dijaga oleh ular tu, tapi akan ada orang yg protect aku..and selamatkan aku walaupon ular tu macam nak serang penyelamat tu.
- ada sekali tu, ular tu punyalah besar giler, ular tedung kalau tak lupa.warna hitam...tegak jek dia diri depan aku..
- ada sekali tu mimpi aku masuk satu gua...aku consider gua sebab tempat mmg sgt sempit n gelap..and aku boleh tau ada ular tengah tunggu dekat selekoh gua tu..memang betul pun..tapi, macam biasa, ada hero selamatkan aku..that hero, selalunya ayah aku..kalau ada yg lain menyelamatkan aku pon, yg aku ingat, hero tu, badan orang, tapi body kuda..yang macam cerita narnia tu...
- ada satu mimpi tu, aku tau aku tengah mimpi...and aku taw aku dah pernah mimpi tu..dalam mimpi tu,and aku tau macam mana perjalanan mimpi tu masa aku tengah dalam keadaan mimpi lagi. ada kucing hitam gigit jari tgn aku!sakit sangat!!sampai aku menjerit..and roomate aku ingat aku ngigau...aku terjaga, and akau masih dapat rasa kesakitan kena gigit kat jari aku..
-aku pon dah lama ada penyakit gatal2 satu badan..alhamdulillah dah beransur..tapi kadang2 datang balik..aku tak tau kenapa ada perasaan ni kalau berlaku gatal2..' aku rasa akan gatal2 bila tempat tu tak elok'

thats adalah se'piece' dari aku..aku tau dalam ni ramai tukang scan...sesiapa yg baik kita share, yg jahat kita shuh..shuh..hehe..

anyway, waiting for u to update the stories...

Post Last Edit by ultradya at 21-12-2011 02:20

aku berjaya habiskan marathon dari tahun 2010 ni... dari hari ahad 11/12/2011 aku start engine.. s.A aku sifatkan kau sangat gagah dalam memerangi segala yang datang mengganggu...semoga kau beroleh ketenangan dalam usaha mendapat "kebebasan" .. aku doakan kau...

aku harap.. kau x pernah putus asa S.A

As salam,

At lasst habis daa baca dr page 1....pengalaman yg scary merry...bertabahlah wahi Cik Amy

Bro edy, bro nak gi jumpe nenek tu nak wat ape ?.Bro nak benam nenek eek?:lol ...
gammbir33 Post at 12-12-2011 15:11

takde laa nak benam nenek... just nak borak2... pernah borak dgn nenek guna phone jerr sebelum nihh...

Kesiannya TT... Bertabah lah dgn dugaan ini.. Hb akak dulu kena santau dan gangguan jin.. Teruk jugak sampai cuti tanpa gaji 3 bln sbb stay kat kampung di kedah untuk berubat... Merata tempat kami pergi berubat... Ada yg kena pow duit la..ada yg tambah jin kat kita la... So kena hati2 juga bila berubat... Alhamdulilah skrg hb dah makin sembuh dah boleh kerja dah... Dia berubat cara ruqyah

takde laa nak benam nenek... just nak borak2... pernah borak dgn nenek guna phone jerr sebelum n ...
edy137 Post at 13-12-2011 16:31

OOOOO ok ok ok hehehe

gammbir: edy tu nak test power skali la kot...hehehe...

time kasih sape sume yg bace n doakan kejayaan sy untuk mengharungi dugaan ni....tgh bertabah lah ni...dgn bantuan dari Leeds, bro HK dan edy, harap2 sume akan berakhir...

feyo : mmg pernah kontrol mimpi...tp takde hero dtg.......cume baru2 ni....aku mimpi pergi ke satu rumah...jap2...nak layan chatting..hehehe

mimpi pergi ke rumah mewah dan cantik...complete dgn perabot berwarna maroon...tak pasti tp mcm calon suami ke ape tak tau la...tp yg pasti, die seorang lelaki la...mcm rumah tu hadiah utk aku.....ade lukisan kat dinding...corak bunga warna putih dan biru, ade swimming pool dlm rumah dgn dinding kaca...katil dan set home theatre dlm bilik, toilet siap dgn jakuzi,,,,seriouly rumah tu sgt mewah dan cantik.....dlm almari hiasan ade pinggan mangkuk yg tebal2 dan berkilat mcm kristal...

dan baru2 ni..mase masuk rumah ni kali kedua...baru nmpk ade pic pompuan pakai tudung dgn mcm koleksi hadiah org bercinta...Wan & Dija...tulisan berwarna merah..mcm ditulis gune lipstick....ha mase ni mmg aku sedar aku mimpi..sbb tu aku bole zoom ke dlm almari tu nak tgk ade ape .... eh lupe plak..mase aku masuk umh ni...gelap...black out...aku gune torch light yg samar2 je....tgh aku lalu tepi cermin swimming pool tu, torch light padam...dan mmg aku gune memori aku utk jalan dlm umah tu...susun atur barang nye tetap same cume rumah tu berhabuk...seakan2 dh ditinggalkan lama...mcm mane aku bole sampai...jgn tanye sbb aku pon tak kenal org2 dlm pic tu...

bila dah gelap gelita...dan berpandukan memori dlm mimpi sebelum ni..(penat kan mimpi dikontrol mcm ni)..aku berjaya carik suis dlm rumah tu....dpt on..tapi satu lampu je menyala...lampu dinding warna kuning,....baru aku nmpk isi rumah tu...tetap same....mcm tak pernah di usik...

tgh aku jalan untuk tgk keadaan umah tu...tetibe bunyi pintu berkeriut...ade org dtg!! tak nmpk siape.....cume cahaya terang dari luar masuk....ade org tapi tk nmpk muke....siape? tak tau sbb aku terus terjaga!!

mungkin lepas2 ni mimpi aku akan bersambung lagi??hehehe

salam..TT

masih lagi dengan gangguan ker....

dah lama tak msk umah TT...sebab busy ....alhamdullilah ari nie ada masa ...

dan ari nie log on..banyak tul emotion icon  selain smiley icon..rasa macam dah lama meninggalkan MPS....hu..hu...