CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

Diganggu atau mengganggu?? ~saka dan sihir bergabung, MELETOPP~

2 thn lps,abah aku sakit.pergi hops,doktor kata xdok penyakit.byk hosp dan klinik pakar tp tetap xde penyakit.abah aku ni xleh makan.makan je muntah.sampai tinggal tulang.klu pergi klinik gov tu,tunggu punya lama sampai melecet punggung.dah pergi hops xde penyakit,kami cuba rawatan tradisional.banyak tempat jg la.abah aku ni peramah,baik ngan anak2.so bila tengok abah kami macam ni,yg slalu gembira.yg bila petang je bawak cucu jalan2 naik moto kami sedihla..dah jumpa bomoh,juga perubatan islam yg ashraf muslim tu depa kata ada gangguan.ada sihir.dalam setahun abah aku sakit mmg terlantar.makan xleh mama aku blendkan nesvita.lps tu pun mest muntah juga.kuasa tuhan,kami jumpa seorang ustaz yg nak pergi tengok rumah kami.masa ustaz tu datang dia sentuh pintu rumah.terus tangan dia macam kena karan.pastu bila masuk,ustaz tu geleng2kepala.dia tya abang ipar aku tentang almari tepi umah aku.masa ni dia pegang badik.macam keris kecil gitu.abang ipar aku kata la,tu tempat simpan paper lama.badik yang dia pegang tu tunjuk2 kat situ.macam klu dia hala arah lain pergi situ jg.so,dia suh abg aku buka almari tu buang semua benda.abg aku pun buang la barang2 lama dlm almari tu.paper ngan majalah.xde apa2 pun.dia suh abng aku tgk btol2 dkt hujung2 almari tu.abg aku amek bulu ayam,sapu sapu cikit.pastu byi ting! jatuh satu botol kecil.berisi mcm minyak tp dh mcm nk kering sbb lama.rupanya bah aku dibuat orang.minyak tu minyak dagu.kakak aku marah sangat..ustaz tu kata orang dengki.abah aku ni ada kedai dkt sebuah institusi pengajian.so,kedai tu laku la.yg dengki ni katanya kuage juga.tapi sampai skrg kami xtau siapa.abah aku ni xdapat plih juga sbb benda dah lama.akhirnya abah meninggal.klu akutahu sape buat benda ni...

aku xbuat ape2.aku takut main benda mcm ni.yg mampu aku lakukan ialah doakan abah aku.kami adik beradik pun xkasi mama meniaga.kami tolong sikit sorang.

Rate

1

Reply 1701# cupu

INNALILLAH
  moga selamat dunia akhirat
tapi hanya DIA yg MENGHIDUPKAN dan MEMATIKAN
dan bukan HAK makhluk

apa pun......
CISSSSS pantang aku dengark bab sihir ni
mau aku kentut kat muka si penyangak tu
kasi dia pengsan 3 hari 3 malam

masa aku bljar dulu aku sewa dkt satu rumah kedai.bhgn atas la..pastu adik aku datng ngan kawan2 dia.nak amik aku la.sorang kawan dia(lelaki) tenung je bilik tmpat aku duk tu.dia tya aku la pernah tak kena kacau.aku kata xde tapi ada gak kawan 2 yang kena tarik kaki la.kena cucuk mata.aku tya nape dia kata dalam bilik tu ada orang tinggal.so far,kita bgtau la kak mah.kak mah ni jaga hostel tu la.sbb kat atas tu dia dah pecahkan jadi bilik2.kami nak naik so kami ajak kak mah sekali.mawi(nama budak lelaki tu masuk then ckap2 lagi dgn makhluk yg kami xnampak tu..
mawi kata makhluk tu orang tua.berjanggut putih sampai ke lantai.mawi suruh dia pergi tapi dia xmau sbb katanya dia yang duk kat situ dulu.dia kata dia xkacau orang dia just nak dok situ je.situ rumah dia.

aku xtau nak kata ape..lps pada tu aku selalu je seriau.dok bilik sorang2 komfem tak.xsampai sebulan aku kuar bilik tu dok ngan mak sedara aku sbb umh dia dkt ngan kampus aku.sekian.

antugigi: alhamdulillah mase kat sane, x bnyk sgt dugaan pelik yg kami hadapi...semuanya berjalan la ...
siape_aku Post at 5-5-2012 02:04

kat opis antu kami de bagasi haji.. setiap taon byk dgr cerita tentang di sana.. dan yang muda2 suma sibuk bekerjar umrah.. alhamdulillah, suasana kerja di sini.. persatuan islam aktif.. hehehhee...
aah SA.. slh 1 pengalaman bagasi haji.. sebab sorg pegawai ni Haji A slu pergi haji.. sebab upah haji or bagasi.. taim tu di sana, dia pesan kat haji B.. x payah tunggu dia sebab dia da arif jalan suma.. so, haji B ni x tunggu la haji A.. kat uma.. dorg tunggu haji A x smpai2.. x lama pastu.. org anta haji A kat uma dorg.. rupanya dia tercakap besar la kan.. dia arif jalan sana... so, Allah sorokkan pndngan jln keluar tuk dia... hehehhehehe...

mcm2 cerita la.. mmg kat sana.. terdetik di hati pun akan jadi gak. contoh mak antu.. terdetik dlm ati dia.. eyh.. kalo letak selipar sini x ilang ke?? pas solat.. ilang..heheheh.. mak pun jln kaki la blk tanpa selipar dia.. memang tobat la xmo ckp n terdetik pape da..

pe kite wat.. suma di bayar cash.. taim tu la bru kite mengenal diri kita... so, rmai yg berpesan pada antu.. jika antu menjadi tetamu allah, sblum pergi.. solat taubat la byk kali.. agar diri kte iklas dann bersih n di permudahkan amalan di sana.. insyaallah..

Post Last Edit by edoraixora at 8-5-2012 12:31

Reply 1700# siape_aku

check in...baru terjumpe thread SA ni sbb dh up balek..mklum ler org baru!
3 hari gak merempit nk abeskan..abes sumer keje2 x penting kutangguhkan, hehehhh

hai edora...

keje tak penting takpe ditangguhkan..jgn keje penting kena tangguh...ha tu parah tu.hehehe.. mlm ni sgt bosan....dok dlm bilik akak,,,,tgk diorg tido....lepas sorg2 mengigau...dari mak sampai ke anak2,....adeh la...

Follow Us
Tiba2 terasa kematian semakin dekat..................

korang ada ke  perasaan gitu????

gua anak melaka....

pernah rase mcm tu.....siap tanye kat mak...kat mane jasad sy akan ditanam kalo mati nanti...

kisah 5 : nenek, nenek si bongkok tiga.....hiehiehieeeeeeee.....

beberapa malam lepas... antara sedar dgn tak....tapi dah masuk ke bilik....and dah amik port utk tido...jam pukul 1.35....aku pon terlelap...mcm mengantuk sangat....tapi......

aku rase aku bangun....bangun n bukak pintu....mcm nak berjalan pegi bilik air....dan aku terberhenti kat tepi almari....berdepan dgn pintu bilik nenek...takde la betul2 berdepan...kena jenguk kepala sket ke depan...

aku pon jenguk kepala ke dalam bilik nenek... jeng!jeng!jeng!... nenek baring bengkok atas separuh katil...dan ade 2 org perempuan tua dok bersidai kaki kat katil nenek!!! sorang rambut panjang sampai ke lantai , dan sorg lagi berbungkus kepala mcm org nak g sawah tu... tapi muke diorg mmg muke org dulu2....muke old fashion...mcm muke melayu siam..mata agak sepet...kulit sawo matang....

aku pon tak tau nak buat ape...just pandang...and diorg pon pandang aku!! muke diorg mcm senyum tapi senyum terkejut...pastu tak berapa seken...diorg pon bangun...bangun dan berjalan keluar bilik nenek dan melintas depan aku...!!!

aku pon tgk je diorg jalan...agak slow...and pendek sket dari aku....tak prasan lak kalau diorg bongkok ke ape...tapi aku hanya mampu pandang je.....and diorg keluar ke pintu blakang umah aku...tembus!!

pastu aku pon terkejut....terkujat atas katil!! dgn jantung yg berdenyut laju gile ... betul ke tak ape yg aku nampak tadi.....

dan malam tadi....sekali lagi aku terkujat bile nenek sahkan mmg ada nenek kebayan dtg tengok die... description nenek mmg sebijik dgn ape yg aku nmpk mlm tu.... dan kate nenek lagi " tak payah takut dgn die....die tolong jage..."

huhuhuhu...dan malam ni...sangat takut nak g toilet...huhuhu sbb bilik nenek dah kosong...nenek port bilik aku sbb rumah tgh renovate...arghhhh!!!

Agak agak kenapa tt dan rumah tu masih ada jin hantu lagi walau dah kene hapuskan atau buang oleh perawat?

TT dan isi rumah Masih mengamalkan ayat ayat pendinding ke?

salam bro...

tu yg tak tau tu...Leed dah kasi clear ....sy takde amalkan ape2 selain zikir mcm yg leed pesan... nenek sy,sy tak tau la...maybe die masih amalkan ape2..mcm die kate...nenek kebayan tu dtg sbb die yg panggil...sbb nenek sakit kaki...katenye nenek kebayan tu dtg picit kaki die and sakit tu dah hilang...

nak buat mcm mane ni?

kena mandi air tanah tapi tak tau bile nak buat..........

Reply 1711# siape_aku

gangguan2 yg laen mmg dh xde lah ye???

edora: yg lain2 alhamdulillah dah takde...cume skang ni gangguan jiwa..sbb asik nak mengamuk je bile pandang muke nenek... smpai skang ni( time taip nih) masih dok memerap dlm bilik sbb tak bole tgk muke or dgr suara nenek langsung!!! so sblum ape2 yg tak elok jadi, baik sy yg ambil inisiatif utk menjauhkan diri....

Reply 1714# siape_aku

nenek tu mmg belum berubat lagi lah ye? ari tu yg die cakap nk berubat nagn edy tu jadi ke x???

Reply 1714# siape_aku

erkk .... tekejut...

hmmm.....takde maknenye die nak berubat....mmg takkan.....die nak mati dgn bende tu...

nenek kesentapan....!!!

Ni saka belaan ( turun temurun )
Memang diorang akan keluar masuk ikut pintu dapur rumah.

Kalau nak memulihkan , kena bawa nenek keluar dulu dari rumah pastu bersihkan kawasan dalam rumah pastu bawa nenek masuk pastu lihat apa yang berlaku...pastu bolehlah senyum lega...