CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

Diganggu atau mengganggu?? ~saka dan sihir bergabung, MELETOPP~

Reply 1718# siape_aku

cite la lagi...

salam bro rdz...lame tak dgr kaba..meh la dtg umah sy...dulu jumpe kat umah makcik sy kat bangsar tu kan....kali ni turun la sg buloh plak...edy nak dtg asik tersekat je...bole la ole jumpe nenek skali n tgk ape yg bole dibuat...

sorry kwn2....tak sempat updates story....tgh fokus utk masterchef punye audition....wish me luck ya! ..

Good luck...

Nanti saya PM...

konfrontasi dgn ibu saka (nenek)..

kisah 6: nenek kesentapan!

situasi : makan tghari....lokasi : meja makan...
nenek: malam tadi rase sengal2 sangat kaki nenek ni.....(mase ni die tido dlm bilik aku sbb rumah tgh renovate)
aku: pukul berapa? tak panggil pun?
nenek: dlm pukul 1 pg, tak nak la kacau engkorang dah tido...
aku: dah tu?
nenek: tu la...nenek pejam mate...nmpk mcm ko masuk bilik (die kate nmpk byg aku) , tp bile bukak mate takde org....pejam lagi..rase mcm budak2 ni masuk bilik (die kate anak2 sedara aku ) tp dh time2 ni mesti diorg dah tido...
aku: ~mendengar dgn tekun~
nenek: tibe2 rase ade tangan mengurut kaki nenek...hilang lenguh2 kaki pagi ni ha...agaknye moyang korang dtg mengurut ....
aku: moyang?? sape? tok udin? sambil aku menggedikkan sket nada marah tu...haaa..camne nak buat bunyi mcm tu?
nenek: ye la...tok udin ko dtg mlm tadi...
aku: org dah mati nak dtg mcm mane plak?
nenek: roh die la tu...
aku: roh tu takde sape tau ke mane peginye lepas org tu mati...cube jgn percaya bende2 khurafat mcm tu...
nenek: ~kunyah nasi slow2~
aku: nak percaya Allah je..jin setan ni nak menyesatkan manusia je...takda faedah main2 dgn jin2 ni semua....
nenek: org yg jual mihun goreng ptg2 tu...2 hari je die masak sedap...lepas tu dah tak sedap dah....

ha nampak tak mcm mane nenek twist cerita? aku mcm nak gelak dh time die bukak cerita mkck yg jual mihun tu...terus tukar topik...lari 360 darjah cerita tu....

kisah 7: mandi ari tanah...

alkisah pada satu ptg....sedang emosi bergelora dgn kemarahan...bulan 5 sampai 6 ni mmg stress gile...berat yg dh turun 8kg bole naik balik 4kg!!!!!!!! makan nasik punye pasal... dh tu tgn plak diserang rase kebas2 sengal....dua belah dari bahu ke jari2....punye la sakit ....tuhan je tau...pegang henpon pon sakit...pegang pisau lagi la sakit..(sbb ni la tak jadi pegi audition masterchef hari tu!!).. mule2 igtkan pasal terhimpit time tido...tp bile tido tak mengiring pon sakit...then terfikir "something wrong is going on.."...sakit tgn ni..rase kebas mcm darah tak sampai ke jari..bile picit jari tu jadi kuning...mmg darah tak sampai! dh cuak dh...rendam air panas...hilang la kjeap sakitnye
pastu bgtau dgn leed...pasal sakit ni...."dah sapu air tanah?" soalan pertama die lepas aku bgtau sakit tgn tu... pap! aku pon tepok dahi..pesal la aku biol sgt tak buat2 lagi mandi air tanah tu.... so ptg tu...dgn kederat yg tak berapa nak ade ...tapi sbb tgh marah tu....tenaga marah tu aku salurkan ke tgn utuk mencangkul tanah kat depan umah...sbb tanah kat depan ade tanah liat yg kaler putih tu...aku pon cangkul la lepas azan maghrib...dah kutip tanah yg berketul2 kaler putih tu...aku duduk kejap dgn cangkul tu kat atas tanah...tetibe ade bunyi "sreeehhh...srehhh" kat blakang aku...bunyi tu bercampur dgn bunyi daun2 berlaga... kalau ade kucing ke binatang aku mesti nmpk sbb aku mengadap tmpt tu mase cangkul tadi..
pastu dh dgr bunyi mcm tu..takkan nak tggu kan?..jalan laju2 masuk ikut pintu belakang...

aku pon terus masuk tapi mak suruh buang sampah la ...abah soh simpan tangga la...aku pon buat jgk la tp dlm hati berkata jgk "halangan ke ni?"..dh simpan tangga ..aku g bunag sampah..bile nak masuk tu dgr mak ckp kat akak "ni ape ni? pegi buang" mak jumpe bekas yg aku isi tanah berketul2 tu...aku pon terus lari masuk..."sy punye tu...pesal nak buang pulak?"... hangin kau pon naik balik....terus masuk bilik...on aircond...nak kasik sejuk bdn...same kasi sejuk hati....dh tu mengantuk plak jadinye...rase nak tido yg teramat sgt...mmg dh terlelap dh...pukul seploh lebih terjaga....paksa bdn bangun n bwak tanah tu masuk toilet.....buat bancuhan tanah liat tu jd mcm scrub...mule la tonyoh bdn dari kaki naik ke kepala.....dh mcm ape tak tau nak kate..dah berubah kaler jadi coklat...muke...kepala...satu bdn la kirenye penuh dgn lumpur n tanah liat...tggu kejap air tu kering...sapu lagi sekali.....kat bahu and sampai hujung jari...tonyoh lebih sket aaa... lepas tu mandi mcm biase...
rase segar sesegar segarnye!! kulit pon makin putih..hahaha..serius ni tak tipu...pastu mule2 igtkan tanah tu berbau..rupenye takde bau pon...lepas mandi tu...siap2 amik wudhu nak solat isya...dan jeng!jeng!jeng!......

ade semcm kelibat2 wajah....perempuan berwajah buruk....dan tersengih kat aku!!jadi bile tengah nak pakai telekung....sampai aku terduduk dan beristighfar bynk2....maybe 5-10 minit jgk aku amik mase utk hilangkan muke pompuan tu dari ingatan sblm dpt solat....

lepas solat isya', solat taubat, solat tahajud....aku pon cube menidurkan diri tapi tak bole....on9 kejap dgn leed...bgtau die pasal efek mandi air tanah tu ... pastu die kate "muke je sengih tu tapi hati die panas..esok2 kalao mandi lagi die buat muke tak puas hati pulak"  erk!!! terkedu aku.,.maknenye aku akan jumpe minah tu lagi..?? and yes...mmg aku jumpe die lagi....

Follow Us
kisah 8: minah tak puas hati!

lepas aku mandi tanah yg 1st tu....selang beberapa hari aku mandi lagi air tanah...takde ape2 kelibat...tp aku dgr org panggil2 name aku mase baru nak tido...suara aku tak kenal pon...aku duduk tgk aireen tido pon tak lena..kejap2 die tendang2 sambil merengek2...aku pon agak mesti minah senget tu punye keje..."nak main kasar ke ni?" aku tak bgtau sesape pon..biasenye akan mengadu pada Leed hal2 camni..aku pon duduk n bace la 4qul and ayat kursi...tp jd tunggang langgang bacaan tu!!tak tau kenapa...aku pon istighfar...mengucap syahadah balik....then start zikir....on zikir kat henpon....sambil tu aku pon ikut la...baring balik...

tetibe airen duduk...menghadap ke tingkap ... "jangan! jangan buat kakak! jangan buat kakak!" die mengaku diri die kakak... so aku pon terus sauk die dari belakang n peluk die....die mcm meronta2 sambil ckp jangan2....aku pon dh tak sedap hati....mujur die tido balik...dan anjing pon menyalak kat luar!! mmg siot betol!! dh la aku tgh cuak...lagi tambah terkujat dgr anjing tu menyalak tapi kejap je.,...takde la lame sgt...

aku dh tenang tu...tgk airen dh ok..aku tido balik....dan sekali lagi name aku dipanggil....sgt clear dan suara tu suara nenek!! pukul 4 pagi...dari arah pintu bilik aku!! tak mungkin la nenek kan sbb nenek dh "terikat" dgn mesin tu....wayar dari perut die dah sambung ke mesin..mmg tak bole jalan keluar bilik pon...aku tros bukak mate n gema hujung name aku masih kedengaran!! dan seperti ade kabus kat pintu bilik aku....

dan dgn kudrat yg ade..aku pon terus je jerit "sial la kau..berambus ko dari hidup aku!! bab* betul"..  ha...kena maki hamun sebijik....aku pon baring balik dan ade ketawa halus kedengaran.... "bodoh!!" kena lagi sebijik....

aku belom mandi air tanah lagi..igtkan ptg ni nak soh akak aku tolong cangkul sbb aku tgh sakit perut...tak larat nak cangkul... walopon takut aku tetap akan teruskan...dan alhamdulillah sakit tgn aku hilang....mcm tak pernah sakit pon....hilang teros...

dah beberapa malam, aku asik bermimpi arwah makcik2 dan pakcik2 aku....dan aku hanya mampu sedekahkan fatihah dan doa buat mereka...

nenek menjauhkan diri dari aku.....kenapakah??

kisah 9: ade hantu....

pagi semlm, 26 jun 2012..anak sedara aku yg baru bangun tido terus ckp kat aku..."ade hantu..".. aku pon tanye " kat mane ade hantu..." pastu die jawab "dalam neraka..."..aku pon gelak je lepas die ckp mcm tu... sambil tu pikir gak mcm mane die bole ckp mcm tu mase bgun tido padahal die baru je masuk 3thun..aku pon bgtau mak aku...mak aku plak tanye "die mimpi ke?" ...soalan yg mmg aku tak bole jawab..mane la aku tau die mimpi ape,....

sambil buat keje kat dapur....baru aku teringat kisah malam tu....kisah mase die tido.... kebelakangan ni ...aku tgk die mcm gelisah je bile tido...kdg2 die terus berdiri kat hujung katil...kalo aku tak sedar mau tersembam ke bawah..pastu ade la a few scene yg menunjukkan tido die tak lena...mungkin mimpi seram atau ade yg mengganggu die...

baru mlm tadi aku berjaya soh die tido bilik mak die...tp aku kena tggu die tido....tp akak aku plak yg flat bile bangun pagi tadi..smpai tak pegi keje.....ade sesuatu lagi kah? aku pon tak pasti..

arini proses mandi air tanah agak besar2an jugak la....anak2 sedara aku...aku dgn akak aku.... dh mcm zombie rupe anak2 sedara aku bile air lumpur tu kering...hehehee....lepas mandi, akak aku, iqbal dgn aireen..jadi mengantuk....aku dgn naufal je steady....jadi cergas...naufal buleh mkn mee jawa sebungkus tanpa bantuan....jadi lapar plak die....aku plak menten mkn oat walopon tergoda tgk megi tomyam dlm laci stok kat dapur.......

encik HK dan leeds, mengapakah efek rase mengantuk tu ea?

sy plak asik buang angin je ni...asik kentut dgn sendawa je...

aireen, iqbal dgn akak aku dh terbongkang.....mcm letih sgt....si aireen siap berdengkur ni ha...

aireen, iqbal dgn akak aku dh terbongkang.....mcm letih sgt....si aireen siap berdengkur ni ha...
siape_aku Post at 28-6-2012 23:05

SA... tu mmg efek kalo 1st time mandi T..... kalo dah lama2 xde dah rasa tu....bab mulus tu mmg xyah ckp... bagus la ko bg si aireen skali mandi T....
akak pon biasa soh anak2 n hubby buat sama....

arini ..mandi air tanah lagi....tp lain lak yg jadi...rase mcm ade ular dtg dari semua arah...walou duduk kat mane sekalipon! haish!!

ade story lagi...tp updates esok2...serem deh!

kisah 10: mimpi bertarung...

satu mlm hari tu...aku mimpi ade satu kapel makcik dgn pakcik aku...(kire sedara agak jauh jugak la..) duduk mengadap satu pompuan tua rambut panjang dgn barang2 perbomohan (limau,lilin , kemenyan and so on)....pastu bile aku zoom out sket mimpi tu...aku nmpk abah aku tgh "dimentera"... abah dlm keadaan separuh sedar... mcm tgh dijampi dek pompuan tua rambut panjang tu.... lepas tu bile aku perhati sekeliling...ade satu tali yg diikat ke atas pokok... lepas tu abah bersuara "nanti Wak M marah" (Wak M tu aku tak igt name yg abah sebut tu ape..tp start dari hurup M)

lepas tu perempuan tua tu separuh berbisik "Wak M tak marah...tiup api tu..." perempuan tua tu bg arahan kat abah soh tiup api yg menyala kat tali yg bersambung kat pokok... abah pon tiup..api tu terus menyambar cepat mkn tali yg atas tu....kirenye kalau tali tu putus..mmg abah akan hilang waras la...pkck mkck aku tu dok perhati je...seolah2 diorg yg upah pompuan tua tu..

lps tu aku terus terfikir... aku kena bertindak cepat dan pantas...ntah dari mane dtgnye parang kat tgn aku....aku terus cantas tali tu...berdebuk! ade sesuatu pemberat di letak kat hujung tali tapi aku tak tau ape bendenye...aku pon tanpa berlengah lagi...terus aku tarik rambut pompuan tua yg kusut masai tu...aku cekak rambut die segenggam, pon aku terus cantas...rambut die yg putus dlm tgn aku tu...aku campak dlm mangkuk lilin tu..habis la rambut die tu terbakar...meraung2 la pompuan tua tu....

mkck n pkck aku tu dh bangun n buat muke cuak...yg pompuan tua tu dok melolong2 lagi..dek rambutnye terbakar tu kot...mcm la cantek..rambut pon kusut masai.. aku terus panggil abah n bawak abah g tmpt lain...mcm berlari jgk la....

lps tu aku terjage...and aku letih yg teramat sgt....mcm real la...tp mmg terasa la barang2 yg aku pegang tu...parang, rambut sume tu...and kederat yg aku gune nak mencatas tali dan merenggut rambut pompuan tua tu....jam pukul 3.30am...

tak tau ape makne sume tu..harap ianya hanya semata-mata gangguan tidur...tp pkck yg aku nmpk dlm mimpi tu tgh sakit teruk skang ni...

SAKITNYE HATI AKU NI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lagi SA....