CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 22832|Reply: 34

Anak kene demam campak..

Para keibubapan sume..nak tanye skit..anak korg start umo bape kene demam campak?bukan chicken pox..tp demam campak biase..n mcm mana proses kene demam campak?demam dulu ke?merengek tak?pakai ubat ape dll..mehlah share..sebab anak aku 9 bulan dah kene demam campak..kesian dia..kalo nak tumbuh campak tu malamnye mesti panas giler badannya silap2 boleh goreng telur kat badan die..merengek jgn ckplah...malam tak leh tdo menangis tak henti..korg camne lak??

Balas #1 iceng\ catat

baby aku br baik dr demam campak minggu lps..umo baby aku ni  8 bln...demam berlarutan selama 5 hari...panas2 x hilang2..puas bg mkn ubat..cucuk montot..hari ke 6 aku lps mandikan dia br perasan yg badan dia ada bintik2 merah..sah anak aku kene demam campak..kata org2 tua bg air kelapa tp aku bg jelly kelapa ..3 hari lps tu terus hilang bintik2 merah...

anak aku takde selera nak makan...samelah..bg makan ubat cucuk bontot sume nye tak baik2...

samerla...anak sya pon baru 2 minggu lepas kena demam campak...demam 5 hari...siang ok...mlm panas tak ingat sampai kena tido sambili dukung dia sbb dia tak selesa tido baring...pastu hari kelima demam tu keluar bintik² merah...doc kata kena demam campak tp masa keluar bintik merah tu dia da tak demam dah...sya bg minum air kelapa 2-3 sudu sehari...3 hari jek da hilang da bintik merah tu...anak sya kena masa umo 1 thn 3 bln...

opsss lupe plak doc tak bg ubat mkn sbb da tak demam...doc bg calamine lotion utk sapu kat bdn anak lepas mandi utk mengelakkan dia garu bdn sbb doc kate campak nie miang...lotion nie utk mengelakkan miang...

kerap mandikannya...... ambik daun bambu serta bedak sejuk  (blenderkan) sapu seluruh tubuh
setelah semua campak keluar .....

Follow Us
so lepas ni aku kene li kan air kelape utk dielah...

Balas #1 iceng\ catat

anakku kena demam campak ni masa umo dia 8 bulan... memula demam pastu elok n than demam balik time malam tu yg xleh tahan..cian kat dia nangis je.. pastu ruam campak ni halus susah nak nampak... memula keluar sikit2.. boleh gak bagi minum air kelapa supaya boleh keluar semua... atau cuba cari daun bambu selalu rumah2 india banyak pokok nih mintak la dlm 2-3 tangkai pastu sapu kat badan bb yg kena campak n than lebihnye bole la letak kat dlm sarung bantal atau sebagai alas tidur bb... last campak ni akan keluar ke tapak kaki dan akan hilang sendiri...

betul ke ada fakta yg mengatakan baby bawah umur setahun x sepatutnya dah kena demam campak?

hari tu masa anak aku baru umur 8 bulan dan kena demam campak aku ambik cuti pastu bila aku dtg keje semula boss aku kata aku tipu anak demam campak sbb dia kata cuma bdk umur atas setahun je boleh kena demam campak. hangin betul aku sampai menangis2 aku :@

samela, ank sya 7 bulan minggu lepas bru baik dr demam campak, demam panas 4 hari esoknya terus kluar campak.. masa dmam tu tk yah cakapla, asyik nk dukung je.. tido pn atas bahu je, smpai sya mcm nk patah pinggang asyik dukung dia, bayangkan berat ank aku 9 kilo lebih.. dgn org lain tk nak asyik merengek je, memang ksian.. mlm bergilir dgn hubby dukung smpai kitaorg sama2 ambik cuti seminggu.. so skrg dh ok dh..
tp org tua2 kata klu dh kluar smpai tapak kaki & tgan tu kira dh kluar abis la..  

Anak pakcik.. Arissa dah penah kena campak kecik, Anissa dah kena dedua... confirm kena demam tuh, pakcik kasi minum air kelapa (mak pakcik yg suruh).. pastu diet dier kena jaga laaa... no oily food, ketam, udang n sotong smer tak leh... pastu sapu badan dier ngan calamine lotion... time demam ni.. merengek dia lebih sket laa.. sakit badan.. n tak sedap tekak...

risau jugak anak alan dah 2 tahun lebih rasenya blum kena lagi...
selalu jgk ade bintik merah kuar tapi mcm ruam aje.dia tak demam pon...

Reply #9 pinkish's post

agaknye boss ko ingat chicken pox..kan tak same chicken pox ngan demam campak..

anak saye xkuar bintik2
tapi ade tanda2 demam campak cam kepala panas bila malam, mata bertahi & berak cair..
nak mintak tlg semua...ape nak buat ye?

selagi tak keluar bintik² merah tu bkn demam campak la tu....baik u pegi jumpe doc tanye kenape ade simptom² camtu...

anak aku skrg dah tak demam cume merengek2 jerk bile bangun tdo..tp bintik2 die dah kurg nampak dah...semalam bagi minum air kelapa dalam 2-3 titik jerk sebab anak aku tak nak makan...so demam campak anak aku ni dah abeh dah ke??sebab kaki pun takde lagi nampaknye...

Reply #13 iceng's post

chicken pox salunya dipanggil juga campak besar kan? anak aku kena campak besar aka chicken pox ms tu..mmg sepatutnya x boleh kena chicken pox sblm 1 thn ke?

Reply #17 pinkish's post

ermmm..aku tak sure lak..sebab aku citer pasal demam campak yg ade bintik2 merah bukan chicken pox yg beso2 tu...

Reply #14 luvmcdreamy's post

kdg2 sblm kuar bintik anak akan demam lama..kira mcm panas dlm badan tu x boleh keluar. dulu anak kedua aku prnh jd mcm tu..asik panas je badan..sampai seminggu mkn ubat x kurang2 demamnya..siap mata bertahi lagik..bwk pi sepital depa tahan kad wad pastu doktor bagi antibiotik 5 hari. rupanya dia nak kena campak tp x boleh kuar sbb kena ubat tu hinggakan satu hari tu dia jd tarik. doktor hentikan ubat..lps tu terus keluar campak tu.

Reply #18 iceng's post

oh ye ke..?kira aku ni off topic le ek? sori..silap umah

12Next
Return to list New