CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: iceng

Anak kene demam campak..

majoriti baby kene campak around umo 7-8 bln ek...
anak aku pun baru pas kene last week...
mula2 die demam, panas je badannye pastu asik ngamuk, mcm tak puas ati je...
aku bagi cool fever je la....sehari pastu, baru kuar bintik2 merah kat blkg badan...

daun bambu letak atas tilam lepas tu cover dengan cadar. bila tidur sejuk je takde rasa nak mengenyam nak menggaru. pengalaman aku masa kena campak kecik kecik dulu..

nak kongsi jugak,,,
baby kita kene campak,, last 2 weeks,,,
memula ingatakan demam biasa,, last2,,pengasuh yg perasan,,merah2 keluar kat muka,,
baby plak, asyik garu kat bahagian muka,,

cara penyelesaian,,, beli sabun daun semambu yg ada dijual kat kedai india,,,
mandi kan dia,, then ,,lumurkan ngan bedak sejuk yg jenis air,,,,,

pastu plak,, kita ks dlm 2 sudu kut,,, air kelapa ,,,, tp,, seperti biasa,,,
buat air penawar utk kurangkan bisa,,, alhamdulillah,,, dlm 3 hari bintik2 merah tu,, hilang begitu saja

:victory::victory:

anak aku mcm penah kena campak/measles....masa tu dia 5 bln...aku bwk g knik, doc kate campak.....mmg kuar la bintik merah....dr muka sampai ke tapak kaki tapak tangan pon ada.....
tapi.....bila aku tanye kat doc pakar, doc tu kate, yg tu bukan campak.....yg tu virus je....yg nampak mcm campak.....dia tak bgtau lak nama virus tu ape bende......yg dia bgtau, virus je....mmg nampak mcm measles...tp bukan measles.....dia kate, measles tu akan start kat muka dulu kot...pastu turun smp ke kaki.......anak aku kna virus tu, kena kat badan dulu...pastu g ke kaki tangan...muka....

anak aku mmg kene muke dulu...pastu badan pastu tangan...lepas tu dah tak kuor2 kat kaki..boleh dianggap kene lagi ke??aku rase tak abeh kuor lagilah...die dah ok dah demamnye..

agaknye campak ini masuk dlm kategori virus kot.
sbb my son pun paed kate viral infected. siap warded lagi...3 hari.
pas kuar spital pun xsurut2 demamnye..
last2 bawak gi klinik doc kate campak..
sy pun bawak gi jumpe ustaz mintak air penawar...
ok terus ankku...
tp skang start panas balik laa..

Follow Us
sedih la twins aku tgh kena campak ni...si adik bintik2 dah kuar kat tapak kaki ngan badan...mula2 nak kena ni dia asyik nangis jer aku rasa badan demam rupa nya...gi klinik amik ubat demam..2 hari lepas tu aku tengok kat tangan dia kuar bintik2 terus aku bagi minum air kelapa...kat adik n kakak...tapi yg sikakak ni xde tanda nak kuar bintik2 ni...dia baru start nangis  dan badan panas...malam tadi penat aku dok dukung si kakak ni sebab dia asyik menangis je x selesa kot tp aku tengok kat dia xde lagi bintik2 tu...yg siadik tu plk mlm tadi dah bole tido lena sbb badan da x panas, dah bintik2 tu pun dah banyak kuar aku tengok cuma dia x nak mkn dah 3 hari dah, sib baik nak gak minum susu...sekarang aku tengah risau kan si kakak tu sbb merenget je kejenye...mlm td nangis gak aku tengok dia...sian anak2 aku tu baru nak cukup setahun 28 may ni dah kena campak...aku dulu pun dah besar baru kena...

bagi dia minum dan sapu seluruh badan dgn virgin coconut oil
pastu mandikan dia dgn neem scrub
cepat parut boleh hilang

ank sya mengalami kes demam campak 2-3 hari lepas.. wife saya bawa peeergi jumpa doc.. skg baby baru berumur 2 bulan lebih...doakan agar baby imtinan cepat sembuh..

anak aku takde selera nak makan...samelah..bg makan ubat cucuk bontot sume nye tak baik2...

Hmmm...

Ada worang kata chicken pox ni kalau kena masa kecik lagi bagos sebab lebih cepat semboh berbandeng bila dah tuwo...

Jizzz... Klong! Klong!

Baby rina umur setahun tgh demam campak skrg ni..jns campak kecil( sekam )2,3 hari sblm ni memerap je, tp mlm x der plk demam pns , ni kali kedua jd, rasanya campak dia x kluar abis .Org tua2 kata bdk2 yg demam ni jgn bg dia terkejut, bg minum air kelapa atau bg minum sup ayam untuk keluarkan campak tu.. Demam campak ni pns, sbb tu klu bg mkn ubat, campak tu x kluar, bila dh minum air kelapa..mmg sure kluar penuh bdn sbb dlm bdn anak tu dh sejuk. Tmpt tido baby tu lapik ngan daun semambu utk kurangkan rasa miang

Anak coco demam campak jgk skrg....merengek je...kesian plak tgk...bdnnya mmg panas....pastu dia punya campak mcm bintit2 yg ada air kat dlmnya..kecil je bintit2 tu...tp penuh satu bdn....bukan mcm ruam2 biasa tu....ada org ckp jgn bg mandi...x tau la knape x bleh mandi....tp coco mandi je anak coco sbb nmpk dia rimas

Dulu masa anak saya demam, doktor ada bagi ubat sapu utk bintik berair tu supaya cepat kering dan tak lekat parut
Nama krim tu VIRLESS.

br ari ke3 kne ciken pox..
Sedeyyyy..muka mengerutu hbs

12
Return to list New