CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2807|Reply: 10

Merokok di dlm kawasan Surau/Masjid

Merokok di dlm kawasan Surau/Masjid

Apa pendapat anda semua?

Juz wanna share my experienced, Masjid Sultan Salahuddin Abdul Aziz Shah (MSSAAS) Shah Alam melarang sesiapa yg masuk ke kwsn masjid negeri tu drpd merokok.

Tp security guard merokok. Pengusaha kantin merokok. Pengunjung, kariah masjid pun merokok.

Jd, apa jadahnya diwujudkan undang2 ni sampai tampal kat keliling masjid DILARANG MEROKOK. DENDA RM 1O RIBU.

Such a JOKE!

Rate

1

diorg smua ni tk tahu baca tk paham tgk signboard tu sb diaorg merokok...:@ :@ :@ :@
pd hal dh tertera tulisan besaq gambar pn besar...:@ :@ :@ :@
diaorg ni mcm tk hormat tempat yg bersih lg suci...:@ :@ :@ :@
tk kira la tua pn muda smuanyer sama...:@ :@ :@ :@

napa tak sambung kat thread rokok yg sedia ada je?

Dilarang merokok ketika bersolat jer...sebelum dan selepas takpe....

aku x salah penguatkuasaan la...walau mmg nyata penguatkuasaan kite sgt2 longgar...aku tgk contoh negara jiran kite s'pore...mmg stil ade sampah tp bab2 merokok dorang x leh suke suki merokok sesedap molot jek...misti ade kawasan yg dibenarkn sahajok... dan ternyata disebabkn penguatkuasaan yg tegas dan pantas org2 s'pore dan pelancung2 patuh pd undang2 itu....

bila aku cakap kat hubby aku malaysia patut wat cam nih...hubby aku kate s'pore rakyat x ramai bleh la buat...dan mungkin s;pore punya pegawai penguatkuasa nisbahnye x besar dr rakyat so senang la nak saman ker hape... tp kalo kat malaysia nisbah sgt ketara campur ngan indon2 bangla2 dan org2 luar makin pening la undang2 sbb penguakuasaan sgt tipis...

ape jua aku rs..kalo undang2 dah kuar penguatkuasaan kene tegas...kalo dah kate saman, saman jek...bior ler org yg kene saman tuh cakap ape pun sbb dah diwartakan merokok x bleh di area yg ditetapkn...nih undang2 jek terpangpang tp penguatkuasaan nan ado..tuh yg rakyat2 wat x kesah dan naik bebal...sbb bile tgk undang2 tp penguakuasaan x der jd cam lawak la polak...

bukan tok2 teri x tau org malaysia nih cam ner...suke acuh x acuh jek bila dah terkene br la terkedik2 kecoh...moral kureng...kesedaran kureng..yg lebih bercakap...becakap dan becakap sajok...

sekian dr aku yg marhain nih...

Originally posted by mammavoque at 23-4-2009 12:36
aku x salah penguatkuasaan la...walau mmg nyata penguatkuasaan kite sgt2 longgar...aku tgk contoh negara jiran kite s'pore...mmg stil ade sampah tp bab2 merokok dorang x leh suke suki merokok ses ...

haa!! citer pasal rokok kat spore ni... meh sini biar org yg keje kat spore ni yg ckp pasal 'hukum' merokok kat spore... skang ni dah makin ketat... rokok2 kat spore dah ada label 'SDPC'... label tu bebetul kat cigarette butt tu... SDPC bermaksud Spore Duty Paid Cigarette.... jd rokok2 msia di larang sama sekali di bawa ke spore... kalu dulu kitorang bole bawak sekotak tu pun kene bukak n buang sebatang..... skarang tidak lg... kene tangkap... bayar S$500 time tu gaks... (ni aper yg kawan aku ckp laa... pasal dia polis... so aku percya laa ckp dia... kalu dia tipu aku tak tau laa...) kalu tak dpat bayar... masok lokap... huhu...

jd aku yg dulunyer smokers... sudah berjaya berhenti tanpa sebarang masalah.... TAHNIAH untuk aku.... (aku pun keje kat spital.... mmg payah nk merokok.... hehe!)

Rate

1

Follow Us
penguatkuasaan sekadar wat syarat jer.......

Originally posted by medangtamang at 24-4-2009 20:46

haa!! citer pasal rokok kat spore ni... meh sini biar org yg keje kat spore ni yg ckp pasal 'hukum' merokok kat spore... skang ni dah makin ketat... rokok2 kat spore dah ada label 'SDPC'... ...

tahniah gak kerana berjaya menjadi hamba rokok

Originally posted by medangtamang at 24-4-2009 08:46 PM

haa!! citer pasal rokok kat spore ni... meh sini biar org yg keje kat spore ni yg ckp pasal 'hukum' merokok kat spore... skang ni dah makin ketat... rokok2 kat spore dah ada label 'SDPC'... ...

mmg betul MT...sbb bulan 2 ari tuh aku g spore...drebar teksi dan ramai org yg hubby aku duk sembang citer cam ko cakap...kalo kat imegresen mmg org s'pore x leh bw masuk rokok org mesia bulih tp hanya rokok mesia ngan s'pore jek..selain dr 2 negara tuh adalah harem kalo org s'pore bw mmg dan dan tuh kene saman.....

hubby aku penah transit kat thailand jap dia citer psl kotak rokok thailand yg ade mcm2 gambo...smpi dia kate x tahan nak tgk tp ramai gak yg duk sedut termasuk hubby aku...kat mesia nih baru jek print kotak cam tuh...dia kate kat thailand lg dasat gambonye...

so, maknanye larangan merokok kat Malaysia ni wpun kat tmpt ibadat mmg xleh pakai langsung la konklusinya?

negara kita byk undang2...tp atas kertas je....

tgk sign board DILARANG BUANG SAMPAH,DENDA RM500...tp sampah berlambak kat bawah sign board!