CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 8739|Reply: 85

saat2 mencemaskan korang...

salam...

lama dh x bukak thread rasanya

aku nk tanya la.....

1) apa saat2 yang paling mencemas dlm kehidupan korang yg dah bekeluarga? (x bekerluaga pun boleh) dan cemana saat kecemasan tu berlaku...

2) apa tindakan yg harus dibuat?

3) self management control aka cemana korang nk motivate diri supaya boleh control/adapt dgn suasana kecemasan tu?

cth saat kecemasan..... bencana alam....xcident mengejut... kena langgar keta ke...

(ke x sesuai letak kat sini )

Balas #1 afja\ catat

bgla cth...u start dulu ke...

Ni cam hotchat hari tu aje...

Yang ada citer sorang makcik anaknya demam panas tgh malam.

Makcik ni dah panik sebab anaknya sampai dah macam kritikal gitu.

So dia pon siap2 pakai tudung sume.

Sekali masa nak naik keta, asben dia tegor.

Mana seluar awak?

(Sorry peja, nanti aku citer pat aku lak).

aku start dulu la yer...... (mesti hana sengih baca trid ni kot )

selasa/22 april, jam 4.36pm (tgh syok2 berporem sementara nk tunggu balik ) = aku dapat call dr adik aku.... rumah dia terbakar. punca dr jiran sblh

wah.... terkejut badak aku....berderau darah.....
jantung berdebar x kira.... (mujur aku x lemah semangat. kalu x aku dah pengsan agaknya)

panik betul aku dgr adik aku ckp.... bomba x sampai lg... dah lebih 15minit.... api menyala2 betul

aku tanya anak dia ok x..... brg2 cemana....
dia just ckp....aku bawak anak aku jek....dgn dokumen dan laptop....
lelain....pasrah jek. terus off hp...

aku dh x boleh pk.... mcm2 dlm kepala....
terus call bos ckp nk balik. aku ckp pun dah berterabur butir percakapan....
zass.....aku terus lari turun ke parking (punch card pun x)

traffic light pulak........byk betul aku nk tempuh.....
aku geram jek nk langgar....tp keta byk time tu....nk balik kerja....

lps tu......laju giler aku bwk.... air mata dh mengalir ni....
mulut istigfar x henti2....(dlm kepala....jgn la aku pulak yg xcident ni )

tgh syok2 drive...ada pulak roadblock
mujur aku x kena saman....

sampai2....punya la ramai umat manusia... nk parking pun susah....
aku jln....pakcik tu ckp....: abis dah

aku melilau cr adik aku......
bomba tgh padam api......

n story mory la dgn adik aku.... bla bla bla.....

Originally posted by bezita60 at 24-4-2009 16:50
bgla cth...u start dulu ke...

dah citer tu haa....

nak jawab nak jawab nak jawab

1) apa saat2 yang paling mencemas dlm kehidupan korang yg dah bekeluarga? (x bekerluaga pun boleh) dan cemana saat kecemasan tu berlaku...

saat aku terHILANGkan anak aku yg sulung tatkala maknye sebok bersoping
anak aku berlari-lari ke kedai lain, padahal aku dok terjerit-jerit meroyan kat kedai runcit tu

rupanya da 100m dia berlari jauhhhhh sambil nangis..ala sian baby mama
ada india lelaki ni pegang tangan dia sambil tanya-tanya

aku pun berdrama anak beranak kat situ berpelok

sib baik jumpa..fuh

menjerit-jerit tanpa malu dan segan sambil bertanya sesapa je

3) self management control aka cemana korang nk motivate diri supaya boleh control/adapt dgn suasana kecemasan tu?

err tak kontrol
selamba badak je berlari

Follow Us
afja..aku punya cerita mencemaskan gini....

satu hari aku dalam perjalanan balik ke kg sbb  nak tengok mak sakit kat kg di trg.

aku yang drive kereta..somi dan anak anak aku dah tido sebab keletihan...kemi bertolak lewat petang so dah jangka sampai kat trg tgh malam gitu..

pastu ketika sampai di jalan jabur jerangau lewat mlm...dari cermin belakang aku nampak  siren kereta ambulan..so aku mengurangkan kelajuan ku konon konon nak bagi ambulan tu potong aku dulu..

tiba tiba..ambulan yang potong tu adalah ambulan yang bawah mayat....

cemas cemas gila aku...perasan takut gila gila sbb nampak keranda dlm tu...kejut somi tapi tak cakap kereta mayat depan aku...dia tak buka mata  terus tido....

langkah yang aku ambil memperlahankan kereta aku sampai 40km/h konon konon nak jauhkan amblan tu dari aku.. aku takut ternampak benda benda yang aku tak mau tengok...

tapi sebenarnya aku terpaksa gak ikut ambulan tu sampailah tiba ke trg.

[ Last edited by  xsmlxl at 24-4-2009 17:24 ]

Originally posted by MelahJanda at 24-4-2009 17:14
nak jawab nak jawab nak jawab

saat aku te ...

fuhh.... mujur jumpa.... alhamdulillah
kalu x msk paper kaka melah

Originally posted by xsmlxl at 24-4-2009 17:20
afja..aku punya cerita mencemaskan gini....

satu hari aku dalam perjalanan balik ke kg sbb  nak tengok mak sakit kat kg di trg.

aku yang drive kereta..somi dan anak anak aku dah tido sebab  ...

lewat mlm.....beraninya drive....
aku drive kul 8.00pm balik kg pun asek cermin blkg....
toleh seat blkg pun ada....(terpengaruh citer jgn pandang blkg )

Balas #6 MelahJanda\ catat

nk tergelak la jugak...

(agaknya itu yg mak aku rasa mase aku hilang kt THE MALL mase aku umur 6 thn)

tau2 aku dh kt kaunter penerangan..

aku plak..cite ni masa aku kat london....aku ni jenis panik tahap gaban....

1. aku tgh main playstation ngan member aku (main puzzle bubles je) ......tiba2 anak aku jatuh katil .........katil tu tinggi ooo....bukan mcm katil kat Msia nih...anak aku tu kecik lagi masa tu..dlm 5 bulan kot..

2. aku tikijut mcm org giler...(dan aku adalah manusia paling panik kat dunia).....aku g angkat anak aku..lepas tu g pusing2 dlm rumah..masuk keluar semua bilik..g dapur..g bilik air....member aku pakat gelak plak tu...

3. aku call GP, n dia kata..klu x muntah2..x de apa...aku pun lega...

4. alhamdulillah..anak aku sihat walafiat sampai skrg...

Reply #8 afja's post

emm tula..

dalam paler aku masa dia ilang 5 minit tu (ke 2 minit tatau la)
tah hape dah aku pikir

dahle kedai-kedai tu lot dia banyak
orang pun ramai
kereta pun banyak

dia boleh pi lintas jalan seme pegi jauh2 buat apa

aku cakap da banyak kali lepas tu
pegi kat kereta mama
pegi kat kereta mama
dia selamba je cakap balik, i tak ingat kereta u yg mana, ma

Reply #10 bezita60's post

nak gelak:@ :@ :@ :@

banyakk sekali.. tapi yg kene dgn family tak berapa banyak...alhamdulillah...

ni mase aku form 5... naik kete dgn my parents... tetiba...dkt simpang nampak pak cik naik basikal tetiba tumbang mcm tiang ...atas jalan... uihss... banyak darah kepala telinga.. siku.. aku suruh bapak aku stop the car... tapi terkejut juga sbb my dad tetiba mcm pucat semacam je.... nasib baik mak aku ulang suruh stop kalau tak i dont think my dad berhenti...  

first aid lah... keh keh keh... abis kete bapak aku berdarah2.... kami nak hantaq pak cik tu pi hospital... sbb dia tetiba je pitam dan jatuh tengah kayuh gerek..tapi pak cik tu mati2 tak mau pi hospital.... aku tengok luka2 kat tangan dan kepala tu tak de lah dalam pun... so kami terus hantaq dia balik rumah dia... tapi aku kata pakcik kalau tak sihat jangan lupa check doktor ye.....

baru aku tahu bapak aku... pun mcm my hubby takut darah... hehe... cuma perempuan je yg tak brp takut darah... tapi takut ke tak takut bapak aku berjaya juga tolong pakcik tu... terpaksa berkorban kene basuh kereta yg penuh darah tu... i am proud of him...

melah, aku penah mcm kau, kehilangan anak yg tak patot hilang pon at first place.

we had dinner at somewhere, and purposely booking private room, so that boleh berborak tak hengat dunia ker haper ker dgn somi dan kawan2 - kami biler berjumper mmg sakan kehepiannya, and anak boleh main dlm our private room to sdirik sesama depa.

so, makan dan borak sakanlah kami, and anak anak kami pon main2 ler sesama depa dlm private room tue sdirik.

tiba2 aku menjadik takjub pasal aku tak dengo sora anak aku pon.....anak aku nie active budaknyer, memanjat, tarik itu, tarik ini, usik kawan bla blabla...alih2, aik...apersal tinggal anak kawan aku jek nie? mana anak aku??? ah, sudah!

kitorang terus gelabah dan panic. dahler waktu tue tgh hangat kesah adik Nur jazlin hilang aper sumer.

masa tue malam, keluar dari tpt dinner tue ialah saujana mata memandang - padang golf seluas luas alam. ah, sudah! takkan anak aku dah buat mcm baby's day out malam2 merangkak pegi padang golf pulak??

so, dengan tak malunyer aku terus ajek jerit panggil2 anak aku - mujur tak ramai org waktu tue...and the husbands and kawan2 pn pegi carik serata tempat. sampai the waitress aper sumer pon seumer bergegas pergi carik anak aku...

dlm pada tgh panic tue, tetiba kuar satu chef sambil dokong anak aku....dier kata, ini anak puan ker?

hah, yerlaaa mana jumper??!!!

chef tue kata, while depa busy nak cuci piuk kemas2 dapo hotel tue, depa ternampakler ada satu kepala budak kecit tgh tersebok2 nak memanjat masok dalam periuk hotel tue. kuuuuuuuuuuuuuuusss semangat!! istighfar kitorang byk2.

tah bila masa ntah anak aku menyelinap keluar, i bet masa depa dok keluar masuk nak hidang foods kot dier melicik keluar....

i have a few.

mim alif lam sin pulak nak type.

anyway, how we / i gone thru the ordeals.. otak memang ligat berfikir lah, jangan panik2, jangan panik, think, think, think (macam super sleuth pulak).

me anak hilang sekejap pun dah twice. perompak tunjuk parang kat muka pun sudah. rumah terbakar belum lah na'udzubillah, tapi me selalu envisioned, kalau terjadi, me dah prepared lah konon2 nya apa nak buat, how to escape etc.

Reply #15 tina^^'s post

kan?

ko rasa gelabah tak tentu hala
pucat lesi dah aku rasa aku time tuh
aku lagiiilaa..
nak pegi kiri ke kanan
dahle sorang
keta banyak bersimpang siur anak aku batang idung langsung tak nampak

kes tu teringat-ingat sampai dua-tiga hari jugakla si abang sulung ni asik berpeluk ngan aku..makan bersuap dsb

trauma kot

oh ye lagi satu dekat nak kena cabul pun penah

kat pasar malam time tu umo aku 17 kot

aku tunduk tengok barang jual atas tanah
pastu org ramai bersentuhan la jugak
tetiba rasa cam ada something je kat belakang aku ..lamalaa jugak..

chaitt..gabra seyyhh tetiba rupanya mamat indon:@ tengah menghalakan tutt nyer kat bontot aku

civai lahanat la tul!!!

husih taim tu gabra abis cemas dsb
risau takut peknen

ada lagi cerita ....masa ni early morning aku and hubby driving from pantai timur ke seremban sampai kat karak highway pkl 2pagi

masa kat karak highway tu pkl 2 pagi...jalan lengang... tetiba banyak kabus... susah nak nampak jalan.. kabus tu masuk sampai dlm kete walaupun aku tak buka tingkap.. ya Allah susah betul nak nampak jalan .. kene sapu cermin banyak kali .. on ke off aircon sama je... cuma aku tak buka tingkap je.. (teringat cerita the fog..).. aku pandang hubby.. dia pandang balik.. hmnn masing 2 diam.. je.. masa tu aku tengah mengandung anak sulung pulak....

dalam hati ni.. asik dok baca ayat Kursi je.. tak tau la hubby baca ayat apa..tapi masa tu tawakkal kat Allah je.. sebab rasa bulu roma naik .. mmg seram.. alhamdulillah sekelip mata kabus tu datang mcmtu juga dia hilang... tetiba je clear dalam/luar kereta...

never ever again kami ikut karak pagi2 buta....

Reply #19 annaKarenina's post

wah annna...i suker jalan karak, esp malam2 dan seangkatan pasal keta tak byk...so, takde le sokmo nak main break ajek biler dkt corner tue...

tp masa hiway pantai timur baru bukak, ada satu kesah nie - tp kawan hb la citer...dier drive laju mcm F1 nak balik kontan, tup tup kena tahan polis -speed trap.

pehtu polis tanyer, "kau nie bawak laju mcm nak mati, tak sayang ker anak bini?"

hah, anak bini?? saya bujang lagik

bujang lagik?? abes yg duduk sebelah kau dokong baby tue sapo??

hah, aperr nie pak poliss oii???

masing2 sudah meremang bulu roma, polis pon tak jadik kasik surat chenta....ntah anak bini saper ler duduk sblh kawan bujang hasben ku itewwwww....