CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolaxpdc

Pengalaman Berubat di Darussyifa'

Reply #57 xsmlxl's post

susah jugak klu yg jenis tolak mentah2 kan...

tu lah baru je baca Risalah Ringkas  Ruqyah Syar'iyyah .. jin ni tmpt peberet kat otak..mungkin tu yg menyebabkan sakit kepala...

lagipun boleh agaknya slow talk tapi jgn guna pkataan hantu ..guna pkataan syaitan yg menganggu..pkataan moden skit..

susah klu tak diizinkan suami..
maybe benar jin tu atau gangguan tu dh sebati dlm suami xmsl... tu yg dia cuba hindari tu..

okla maybe leh cuba cara macam ni...buat sendiri..
sediakan air.. baca yasin n niatkan utk hubby tu ( hope niat ikhlas la jgn niat melencong)
bagi laa diminum samaada mentah atau dicampur ngan perasa..

then dptkan ayat ruqyah... mainkan dlm bilik masa nk tido tu.. amalan selalu klu tiap malam lagi bgs..
then try la pujuk dia.. kata kat dia y not doctor dh takleh nk buat apa.. kita cuba cara kampung..tradisi.. kita disuruh utk iktiar... so cuba la kan...

Kalau ubat doktor pun tak jalan ikhtiarla cara lain.. Kita kena terbuka sket dalam bab perubatan islam ini. Apa kaedah sekali pun, tujuannya sama - untuk kebaikan.

Akak pernah berubat buang santau dalam badan dgn kumpulan darul syifa tp kat umah ustazah bahyah/ustaz rashid. Alhamdulillah batuk berkurangan.

Pernah juga buang gangguan yang ada dalam badan. Kebetulan perawatnya hensem.. Aduh malu tul. Kelakuan kita tak boleh dikawal dan kita dalam keadaan sedar. Ustaz tu ajak berbual dulu sambil dia membaca doa. Tetiba je rasa sedih dan menangislah akak teresak-sesak. Pastu dia tanya nak keluar tak. Dalam hati akak nak jawap apa ye? Tetiba je akak jwp taknak.. and that was not my voice. Berhempas pulas la dia mencari point persembunyian dan akhirnya "benda" tu keluar. Immiediately juga perut yang selalu sakit tu ilang sakitnya..

Wallahualam.

paling mudah, surah al-ikhlas, baca 7 kali sebelum tido...

62# safamm

kadang tu x dinafikan ada suami yang agak tinggi egonye...
ada kes pernah jumpa yang si suami set2 geng silat2 nie kurang nak percaya bab2 sihir2 nie..
doakan je semoga di beri pemahaman oleh Allah..

purple, sakit apa?...ishk..cam seram plak jin tu punya reaction bila perawat lalu..

sekarang macam mana?..dah sihat ke?..
yenil95 Post at 19-6-2009 10:49

nak kata sihat...diri kene kuat jugak la...tak leh nak leka
nak masuk kedai ker..rmh ker..kene baca something..kang tak pesal2 kene/menda ikut balik....

Follow Us
hi pes tem msuk MPS..skrg ni ari² cemp amal kn pasang ayat² ruqyah kt opis..mase² mula² dgr pening giler pale nih..masuk cni sbb cam berani sikit ntah bile nk masuk lg..

penah pegi darussyifa' bangi..
sebab, maid kata umah yenil ada antu..siap tido dgn dia..
so, perawat darussyifa' tanya yenil ada jumpa antu tu ke..yenil kata tak..
dia suh bawak lada hitam + garam kasar bila dtg lagi..
datang kali kedua, jumpa org lain..perawat tu doakan garam + garam kasar and suh tabur keliling rumah..
masa tunggu tu, tak pulak dengar orang meraung2 ke..banyak dengar org bercakap2 jer..
yang bergelak ketawa pun ada..agaknya jin tu terasa lawak kot..mungkin kitorg antara yang datang awal, jadi tak sempat rasai hal2 yang luarbiasa..

Post Last Edit by irish_cayunkku at 24-6-2009 17:23

salam semua..

pengalaman aku pergi berubat kat DarulSyifa Bangi 2 bulan lepas.. aku berubat coz aku selalu rs berdebar2.. rs sedih xmenentu.. hilang daya tumpuan, selalu sakit2 sendi n demam2.. aku dh buat checkup kat hospital dh hampir 2thn tp doktor ckp ujian yg dibuat keatas aku normal...

1 malam ms nak masuk tido aku diganggu.. waktu tu seingat aku ini bukan mimpi.. aku dicekik oleh lembaga hitam yg berbulu.. tersekat2 aku nak bc ayat kursi n alfatihah.. aku meronta2.. nasib baik aku kuatkan semangat tuk bc juga ayat kursi hingga habis.. last2 aku terjaga.. waktu itu bdn aku lemat sgt.. nak kata demam x nak kata x rs mcm demam.. bdn n muka aku rs dicucuk2.. aku amik mc n terus ajak hubby g Darulsyiffa.. ms sampai kat sana xramai sgt org coz hari pun dh ptg  dlm kul 3.30ptg hari bekerja.. mcm2 ragam org dtg kat situ.. yg menjerit2 pun ada..seriau gakla.. bila tiba giliran aku aku ceritalah apa yg telah berlaku.. ustaz tu hny senyum je.. dia scan bdn aku laki bini... selepas bc2 tu dia ckp benda tu dh lama kat aku,... sj nk menumpang.. mcm hubby aku dia kene tempias aku... dia ckp b4 ni ada xberubat kat mana2?.. aku jwb ada..dia tny ada x tangkal2 yg diberi? aku jwb ada 1 tali hitam.. dia suruh aku buang.. semua tu ada kaitan..dia adalah bg surah2 yg perlu dibaca mcm biasa 3kul, alfatihah, n beberapa ayat lagi.. lepas tu dia suruh aku amalkan berzikir hingga aku tertidur supaya aku xdiganggu.. tp dia kata aku ni lemah semangat so benda tu xmustahil dtg balik.. msm nak kua dr klinik tu aku rs ringan sgt..rs happy mcm hilang mslh.. rs berdebar2 tu hilang... Aku bersyukur kerana Allah perkenan Doa ustaz tu.. semuanya dtg dari ALLAH cuma ustaz tu tolong ikhtiarkan..

Tp sekarang aku rs benda tu dtg balik coz aku rs berdebar2 xmenetu pk tentang mati n mcm2 lagi.. selalu rs sedih.. bdn n kepala sakit sgt..wlpn dh mkn ubat tahan sakit.. rs mcm dulu.. insyallah aku n hubby ada plan n g lagi utk ikhtiar.. jika dgn izin ALLAH aku mohon bialah kali ini aku sembuh sepenuhnya..

pandangan yg ada jugak kebenarannya..
halimi78 Post at 19-6-2009 19:27

haloo cik halimi78..hehehe..bersua lagi..

69# irish_cayunkku

amin.......

salam semua..

pengalaman aku pergi berubat kat DarulSyifa Bangi 2 bulan lepas.. aku berubat coz aku selalu rs berdebar2.. rs sedih xmenentu..  ...
irish_cayunkku Post at 24-6-2009 17:22

Irish...nizz pun slalu rs camtu...ada sumting ke???...

Ada sapa2 tau x darul syifa' dkt area kuala kangsar... ipoh? Kat bangi tu kat mana ek?

Ada sapa2 tau x darul syifa' dkt area kuala kangsar... ipoh? Kat bangi tu kat mana ek?
nizar2604 Post at 24-6-2009 17:28

Ganguan ni byk dia ganggu emosi n fizikal kita.. itu yg irish alamilah beberapa tahun kebelakangan ini..mula2 pk biasa jer tp lama bila mood kkdg sedih murung tau xmenetu tu yg irish pk lain mcm jer diri sendiri.. lgpn irish selalu dpt mimpi dulu b4 sakit.. mimpi yg buruk2 jer.. mcm skrg setiap hari wlpn dh bc mcm2 ayat tetap mimpi yg bukan2..

Cuba nizar search laman darul Syiffa tu..kat mana address dia yg paling hmpir..

*Harun din ada bau2 bacang dgn irish tp xberani nak bertegur dgn dia kecuali dgn hassan din yg pernah dtg weeding irish..

70# irish_cayunkku

salam pn irish_cayunkku... of coz jumpa.. me ada kat cni..

kalo rasa ada dtg lg.. tingkatkan benteng.. slalu diorang nih akn cari masa kita alpa jer..

senang cite, mmg nak kene siap siaga slalu..

ayat2 yg dbekalkan, jgn lupa amalkan.. sambil2 tambahkan dgn yg lain sket2..

yg penting, keyakinan.. azam utk melawan k..

Aku bersyukur kerana Allah perkenan Doa ustaz tu.. semuanya dtg dari ALLAH cuma ustaz tu tolong ikhtiarkan..
irish_cayunkku Post at 24-6-2009 17:22

suka tgk p0st cmni,
yup,
semuanya kerana Allah

haku baru berubat kt darul syifa sabtu lepas..
lbih pada mslh peribadi.. nk kata haku nie panas baran rasanya takk..
tp bila marah jadi lupa diri.. marah kaw2 pnya..

itu yg ikhtiar pi sana.. ustaz tu baca2 ayat.. hembus kt kepala..muka..
pastu bg air jampi & ayat utk amal lps solat..
stkat nie alhamdulillah.. haku cuba sedaya upaya amal ayat2 tu..

Ganguan ni byk dia ganggu emosi n fizikal kita.. itu yg irish alamilah beberapa tahun kebelakangan ini..mula2 pk biasa jer tp lama bila mood kkdg sedih murung tau xmenetu tu yg irish pk lain mcm ...
irish_cayunkku Post at 24-6-2009 17:36

Tq irish...apasal laa nizz leh terlupa ngan maklumat d hjg jari ni ye..
Ekceli, sbln dua lps nizz ada g berubat kat 1 tmpt ni...dia kt dkt nizz ni ada yg mnumpang...
Bila dia letak lada hitam di celah kaki kiri nizz...rs mcm dia hiris ngan pisau...& nizz xleh kontrol diri mnangis...
X prnh pun rs keadaan mcm tu slama ni...so takut laa pulak.

nizar2604 Post at 24-6-2009 05:28 PM

my wife hari tu balik kg kat kuala kangsar pi berubat kat taman area kg boyan kat taiping... Perubatan islamic gak cuma dia nie kalau ada orang minta tolong tu dia buat la, idak le cam haron din... coz dia nie ustaz sekolah rendah, muda lagi dalam awal 30an..

kalau berminat PM aku utk no phone dia..

Wife aku ni audit..dia selalu pi audit kat jabatan2 KErajaan..bila balik dia selalu sakit..ada sekali tu dia jadi meraung2 bila lalu tempat yg dia audit tu..sampai terpaksa aku bawak dia balik rumah..pastu bawak dia jumpa berubat dengan anak murid Ustaz Harun Din..apanama Ustaz Daud kut..Alhamdulillah dia kembali sihat dan jd normal..so far aku takdelah meragui kaedah perubatan Islam Harun Din ni..sapa2 yg kata Ustaz ni jual air jampi memang hipokrit dan fitnah la..

Wife aku ni audit..dia selalu pi audit kat jabatan2 KErajaan..bila balik dia selalu sakit..ada sekali tu dia jadi meraung2 bila lalu tempat yg dia audit tu..sampai terpaksa aku bawak dia balik rumah.. ...
areguard Post at 26-6-2009 03:22 PM

biasa la tu, rambut sama hitam hati lain2..