CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolaxpdc

Pengalaman Berubat di Darussyifa'

Saya pun rasa nak bawak ibu saya berubat kat Darussyifa. saya nak tanya kat yg pernah berubat di sana, berapa yer bayaran yang dikenakan atau terpulang kepada pesakit nak bayar berapa? tolong yer. terima kasih.

201# cahayakasih

rawatan tu foc...
tapi kalau ko berhajat nak sedekah, ada 1 tabung kat ruang menunggu tu...

ummi x pernah lagi pergi kat darul syifa tapi pernah gak gi jumpa anak murid harun din sebulan lepas..ustaz mokhtar rasanya ...kat kajang mewah kut...x ingat sebab pengasuh anak ummi yg bawak kan. gi jumpa sbb pengasuh anak ummi dok bising bising...sebab ummi dan anak-anak cirit birit dan muntah muntah kat 2 minggu lebih..lepas balik raya from kampung..makan ubat doktor 2-3 hari dok cam tu jugak..alhamdulillah ada kurang lepas jumpa..tp my hubby x berapa agree dengan cara  rawatan..so skang ni dah stop... buat amalan sendiri je laa...alhamdullillah jumpa gak beberapa amalan kat cari ni yang boleh ummi amalkan buat masa ni.. almaklumlah ummi byk chemistry pasal benda benda ni...

203# ummi_aiman

x brp agree mcm mana?

ummi x pernah lagi pergi kat darul syifa tapi pernah gak gi jumpa anak murid harun din sebulan lepas..ustaz mokhtar rasanya ...kat kajang mewah kut...x ingat sebab pengasuh anak ummi yg bawak kan. gi  ...
ummi_aiman Post at 13-12-2009 00:00

Fyi Ummi, Ustz Mokhtar tu pakar mengubat santau & merupakan salah seorang orang kanan Dato' Dr. Ustaz Harun Din
Aku pernah bawa kawan aku berubat dgn Ustaz Mokhtar & hasilnya Alhamdulillah (sebelum tu puas susah kawan aku pi berubat di merata tempat tapi setelah berjumpa dgn Ustaz Mokhtar atas izin Allah SWT kawan aku dah pulih)
Aku jadi musykil awat laki hang soh stop dari berubat dgn Ustaz Mokhtar

Hubby ummi x berkenan bab kena bukak baju depan org ramai tu tp utk perempaun buat dalam bilik. for info hubby ummi pun dok cirit birit jugak time tu cuma dia x seteruk kitaorang. Dia bukannya x agree cara ustaz mokhtar cuma dia cakap dia lebih suka sekadar mengamalkan ayat ayat al-quran je....malas nak gaduh ngan hubby..ikut jelah.....

Follow Us
Hubby ummi x berkenan bab kena bukak baju depan org ramai tu tp utk perempaun buat dalam bilik. for info hubby ummi pun dok cirit birit jugak time tu cuma dia x seteruk kitaorang. Dia bukannya x agree ...
ummi_aiman Post at 13-12-2009 11:37

oooooo... okie..

ingatkan kot la ada pape...

tu yg moskil skejap..

205# pu3_rania

pu3,

x tau lak ustaz mokhthar ni orang kanan ustaz harun din. do pakai ikut je..pengasuh anak ummi ni selalu bawak anak dia gi berubat..kena sihir dr x boyfriend....kesian dr hr dia start bertunang sampai la lani...akak yg jaga anak ummi ni very concern..1 garis calar kat anak i pun dia boleh nampak...tu setiap hari kena bagi report bila handover anak kat dia ni...sbb nanti dia buat double check bila balik nak ambik budak..lagi panjang cerita...kdg2 rasa budak budak ni cam anak dia je...siap kena marah lagi kalu kita pukul anak..

balik pasal hubby stop ummi gi sana sbb dia x berkenan bab kena buka baju tu ...dia suh cuba dgn yang lain dulu...sbb dia rasa ummi bukan kena santau...ttp kan baru dua minngu lepas balik kampung...anak ummi yang sulung 12 thn kena cirit birit balik sepanjang dok kampung sampai balik KL pun kami soh pakai pampers. camno nak balik kalu every 1 hour dok gi tandas. tp hubby just berikan air kosong yg dibacakan dengan al-fatihah  je...alhamdulillah  terus elok lepas tu...

mcm mana na kcheck kita kena gangguan eh?..dulu ada la try.. tp cam takde plak.

dulu pernah di dignosis oleh doktor sebagai Mild Post Natal Depression (Meroyan).. tapi kalau ikut sejarah keluarga mmg takde. Tapi mmg teruk gak lah...tak leh tgk muka laki, benci, rasa nak bunuh diri, nak bunuh anak sendiri, nak mengamuk memanjang. try lah berubat gitu2 je,.. itu pun dgn anak murid ustaz mana tah.. dia kata buatan org, family belah laki.
Tapi i tak suka 'su'uzun' orang tanpa bukti. Masih berusaha lah, tapi tiap kali usaha, mesti mcm x berjaya. Mcm contoh, i dah start sembahyang, baca al-quran kerap dari dulu, tapi x lama lepas tu berhenti sendiri dari ngaji, or malas nak sembahyang...pastu selalu dgr2 suara ckp benci tgk muka laki...
Nak pergi berubat ke bangi or gombak, tapi cam takde masa tu satu,..dua, cam segan... tak sure kena buatan orang or mmg sakit jiwa...heheh

209# elrida

Bunyi cam simptom angin karang atau karang darah jer. Antaranya, cepat marah, kemurungan, angin banyak dalam badan, lemas tempat banyak orang, asyik tak puas hati, tekanan darah selalu naik......Cuba layari sini tengok....http://bioenergyhealing.webs.com

Post Last Edit by pu3_rania at 13-12-2009 20:42
205# pu3_rania  

pu3,

x tau lak ustaz mokhthar ni orang kanan ustaz harun din. do pakai ikut je..pengasuh anak ummi ni selalu bawak anak dia gi berubat..kena sihir dr x boyfriend....kesian dr h ...
ummi_aiman Post at 13-12-2009 11:59

Oh gitu citernya
Thx for ur explanation so terjawab lah persoalan aku
Tang buka baju depan khlayak ramai semasa rawatan hanya pesakit lelaki saja bagi pesakit wanita pula rawatan akan di lakukan di dlm bilik oleh isteri Ustaz Mohktar
Tak per lah Ummi kalau itu kemahuan hubby Ummi so ikut kan sajalah kita just ikhtiar sekadar yg termampu yg menyembuhkan adalah Allah SWT

209# elrida

Bunyi cam simptom angin karang atau karang darah jer. Antaranya, cepat marah, kemurungan, angin banyak dalam badan, lemas tempat banyak orang, asyik tak puas hati, tekanan darah selal ...
azredclaw66 Post at 13-12-2009 17:11

hermmm,..ada sedikit tepat lah tanda2 u sebut tu...mmg cukup menyampah kalau bersesak,..tak yah sesak sgt...lebih dari 10 org dlm satu kedai pun dah rasa nak meletup..
tukang urut saya ckp saya selalu kena tegur pasal time dia urut kepala dia mesti muntah teruk..
tapi mmg sampai la nih menyampah tgk hubby..tapi hati sayang..entahlah.

kalau nak berubat,...kat mana dlm area gombak/ulu kelang terdekat ada tak?

nak tanyer sket kat korg semer nie kan yg pernah alami sakit2 pelik nie atau dgr citer kawan yg kene sampai 2 3 tahun...semasa bulan puasa..ader tak berlaku gangguan tersebuttttttttttt...

nak tanyer sket kat korg semer nie kan yg pernah alami sakit2 pelik nie atau dgr citer kawan yg kene sampai 2 3 tahun...semasa bulan puasa..ader tak berlaku gangguan tersebuttttttttttt...
esham85 Post at 15-12-2009 13:51

ada.. nape?

psoalan ada hantu x bulan pose?

209# elrida

Bunyi cam simptom angin karang atau karang darah jer. Antaranya, cepat marah, kemurungan, angin banyak dalam badan, lemas tempat banyak orang, asyik tak puas hati, tekanan darah selal ...
azredclaw66 Post at 13-12-2009 17:11

rase cm ade simptom tu gk tp sy blom kawen lg..cume sekarang sgt sibuk dgn mcm2 perkara..

as'kum, nak tau gak, berapa kos yg kena setiap kali ke sana?

okla, camni...mak aku last month detected ada cyst kat breast dier...gi doktor, dia kata besar cycst tu about 2.5cm...

then doc kasi surat refer ke hospital...dlm masa tempoh nak tunggu appointment ...
lolaxpdc Post at 16-6-2009 15:58

Ya Allah...tak perasan dah ada thread nie rupernyer...sebab aku baru jer bukak pasal darussyifa nie kat thread agama islam....sebab aku search tak jumper pun....maybe ejaan aku tak betul kot....tapi takperlah kot...bleh reply kat kedua-duanyer kan.....

ok...aku nak try sgt darussyifa' nie....dah tgk kat website ada jenis rawatan yang bersesuaian...my cerita nie plak ialah sebab aku ada ketulan kat area ketiak....yang aku raser (mengikut kerisauan aku) saspect breast cancer...even doc dah bagik ubat antibiotic stil tak surut.....and doc ckp kalau tak surut another 2 weeks pegi lagik jumpa dan buat test....itu dah satu cerita....

satu lagik cerita...aku buat test glucose...and dah dapat result yang i nie diabetis dgn bacaan 8.4....hmm umo muda lagik nie dalam 28.....what more can i say....penyakit mmg tak kenal usia kan.....but doc blom bagik ubat lagi lah....kena kawal makan....kena senam.....

hmm.....setiap penyakit ada ikhtiar....dan aku mmg nak cuba sgt....tapi diorang kater mmg ramai kan pengunjungnyer....me stay in ttdi...tgk lokasi tempat yang boleh nak gie area gombak, kg baru ngan bangi lah....tapi kebanyakan buka hari ahad jer ekk....

wah.....biler baca thread nie jer...kebanyakannya bagi feedback untuk sakit santau, rasuk dan sewaktu dengannyer ekk...

kalau penyakit yang kronik macam sakit jantung, kencing manis dan sewaktu dengannyer or masalah cam lambat jodoh or bagik cerdas ingatan tak berapa nak ada......mari sesama kiter share lagi cerita.....

ermm..darussyifa nie tmpt dye kat maner...
dkat trennganu n klantan ader x

[quote]aku pnah ade pengalaman berubat kat darussyifa'
tp mase ni darussyifa' tu berkampung kat UTM skudai
aku berubat ngan anak murid harun din (sorang perempuan mirip2 macam cina)
ramainye org..masyaall ...
JulietTheOrange Post at 16-6-2009 16:41 [/quote ]