CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolaxpdc

Pengalaman Berubat di Darussyifa'

whadda posted on 19-6-2009 01:17 PM
aku xpenah dengar camtu tp makcik aku penah berubat kat darusyifa bangi...konon2 datang ingat na ...

Ni nak halau saka ke teknik nak halau orang dtg berubat..
kelakar pun ada..
kesian pun ada..

Pernah g darul syifa kat melaka... rawatannya simple je.. tapi bergantung pada keseriusan penyakit... kalo serius perlu slalu berubat... tidak letak harga cukup sekadar derma ikhlas je.... kalo beli air yasin kene la bayar... lupa dah berapa....

sweet_charcoals posted on 18-11-2011 03:35 PM
aku penah p darusyiffa. 2x. sekali ngan harun din. skali ngan anak buah dia. dia pegang kepala aku b ...

mcm mana na  pi kaunsling n jumpa dgn ustaz tu?
mcm mana skrg ok tak pas berubat?

ada bayaran ke or ikhlas ye? klu bayaran bole tahu berapa sbb sy na kumpul duit klu byk (rm tu bole pm je klu ta na tulis kat forum nie) ......sbb sy pon nie jenis cepat naik marah n agak degil cikit je

KyraKnightley posted on 16-11-2012 09:22 PM
Ni nak halau saka ke teknik nak halau orang dtg berubat..
kelakar pun ada..
kesian pun ada..

itu la... aku yg dengar makcik aku cerita pon melopong mulut x tau nak gelak ke kesian... tp endingnye aku gelakkan jugak sbb x tahan cara die bercerite...

kalau g masuk darussyifa' tiba2 rasa panas sbb ape???
dan kalau rasa pening bila dgr perawat tu baca ayat Al-Quran. perawat tu baca dekat air dan kita dengar je...tapi kita pun rasa pening2...sebab apa ye...

iols g utk buang pans baran...and skang makin panas baran...camne tuh

Follow Us
bila pi berubat, biaq apa kekdah perubatan yg kita guna... kesembuhan itu adalah hak mutlak Allah swt... makanya, ada orang berubat, sekali dah elok, ada tu sampai berkali2, berbulan2, malah makan tahun... baru elok, ada tu, pi perubat tak susut2, malah jadi bertambah pulak... tu semua ada hikmah dia yg kita tak tahu... bagi kita, kita usahalah selagi terdaya dan termampu...

bulan lepas dah pergi, harini rasanya nak pergi lagi..tiap minggu nak pergi tapi rasa berat hati, tangguh punya tangguh rasanya dah 3 minggu aku btangguh nak pergi...mcm trauma pulak kena piat2 ngan ustad tu..seminggu baru baik lebam2 kat bdn aku

lepas brubat kali pertama, badan sakit2, lepas tu demam panas tak boleh bangun, muntah2, menggigil..teruk jugakla..tapi hati lagi tenang sikit..nak beribadat pun takde rasa was2 atau malas mcm dlu..mungkin aku tak lawan perasaan tu sbb tu benda tu makin suka dok kat aku kan

cuma haritu aku period, tiba2 hati rasa sedih..teringatkan 'benda' tu...rasa rindu mcm kehilangan kawan baik..aku rasa benda tu mcm memahami aku selama ni, aku rasa nak sgt 'benda' tu balik, dkt rumah aku menjerit2 n mengilai sampai laki aku pun mcm takut nak dekat...aku sedar masa menjerit ngan mengilai tu tapi aku rasa mcm perasaan aku lega sgt2 lepas menjerit2 mcm tu...bila dah suci, tiap hari lepas solat aku cuba mengaji walaupun sikit...perasaan 'rindu' tu makin lama dah makin hilang

aku pun tak taula apa mslh aku sebenarnya, masa pergi darussyifa' tu ustad tu tak ckp apa2 pun..dia cuma senyum2 je..aku tengok muka dia senyum belum pun dia baca ayat2 aku terus nangis sbb sedih..rasa sedih tengok ustad tu senyum2 tanya masalah aku

aku tak tau samada org di Darussyifa' boleh ubatkn org yg tkena ilmu pengasih tanpa bawa org yg terkena tu atau tak... kalo boleh, aku nak je cdg kat mak aku supaya pi ikhtiar ubatkan adik kat Darussyifa' di negeri aku yg kebetulan hanya beberapa minit dr umah mak aku je...

memang sungguh bagus ke berubat sini? saje nak tanya sebab macam nak gi...

aku baru jek g darul syifa cheras ahad lepas
ekceli aku start berubat dari tahun lepas
mcm2 tmpt g
ingatkan dh ok

sekali baru2 ni ade kwn nmpk
lembaga hitam duk follow aku
terus inform mak ayh
diorg dtg bwk aku g darul syifa
ms mdaftar pukul 12
sesi rawatan 2.30 pm
ms aku dtg tu, terawal sgt
kul 8 lebih
buku pdaftaran xde lg
dtg lg pukul 12
tulis nm dpt giliran ke 13
ramai betul

ms mnunggu agk lama
tmbah2 klu ade yg dtg tu uzur, bwk baby
kena bg diorg msuk dulu

ms duk mnunggu tu
mcm2 bley dengar
ade yg mgeram mcm harimau
seram derrrrr

smpai giliran aku
ustazah tu baca ayat ruqyah
dgn pelatih baru kot
sambil tu tepuk2 badan aku
pastu in the end
ustazah tu kata xde ape
mgkin benda tu lalu je
he

shedah posted on 16-11-2012 10:12 PM
mcm mana na  pi kaunsling n jumpa dgn ustaz tu?
mcm mana skrg ok tak pas berubat?

dh berenti. bkn sebab nk berenti. tp sibuk sket sekarang. jumpe ustaz tu ok jek. bayaran terpulang. ikut ikhlas, kecuali kalo nk beli air, buku daun bidara kt darusyiffa tu la.

hampir setahun pantang. no limau. rebung. nanas. cuka. kurangkan air sejuk. amalkan surah Al Baqarah. Selalu baca surah As shoffat. Byk2 zikir.

Rasenye dh berkurangan sekarang. gerak2 dekat bwh kulit kurang.

last week ibu jari kaki terasa sakit sgt. mungkin sebab lama xmengaji. so gugel, katenye mungkin dia nk masuk balik. tp laluan sempit.

bace balik surah As Shoffat. bace dengan penuh perasaan. if tibe2 u rasa sedih n sayu, thats it. bace ulang2 kali.

semoga bermanfaat. sama2 kite mengingati.

sweet_charcoals posted on 6-5-2013 10:20 AM
dh berenti. bkn sebab nk berenti. tp sibuk sket sekarang. jumpe ustaz tu ok jek. bayaran terpulang ...
bace dengan penuh perasaan. if tibe2 u rasa sedih n sayu, thats it. bace ulang2 kali.
ada baiknye baca dan faham maksudnya sekali... lg masyukk..!!!

syue86 posted on 23-1-2013 11:07 AM
aku baru jek g darul syifa cheras ahad lepas
ekceli aku start berubat dari tahun lepas
mcm2 tmpt g ...

maknanya benda tu berada di luar badan la....MUNGKIN....i followw...katanye....heheheheee...

mnSK posted on 6-5-2013 10:46 AM
ada baiknye baca dan faham maksudnya sekali... lg masyukk..!!!

yesh. kalo bace surah as shoffat tu mmg pasal sihir. ayat tu menceritakan pasal sihir ayat 1 sampai 15.

adik ipar baru balik dari darussyifa' tadi. tak sempat tanya pulak camana.

mnSK posted on 6-5-2013 10:49 AM
maknanya benda tu berada di luar badan la....MUNGKIN....i followw...katanye....heheheheee...{:mlke ...

harapnye kat luar la
tapi xnak la follow

Kalau suka termenung. Sensitif yang hamat. Malas yang amat. Kiranya tanda ada gangguan jugak ke? Sekarang pun tengah malas yang amat sampai ponteng kelas. Semua la malas.

smlm baru je gi berubat kat sana. dah 2 minggu demam,tp demam malam je.dah jumpa doktor n dah buat mcm2 test.doktor pun tk dpt kesan. last2 smlm gi gana.. Masa sampai tu,dah dengar ada yg tepekik tlolong..perghh seram bulu roma..patu register.seb baik org tak ramai sgt.masukla bilik ni ngan hubby.sblm ni pun sy mcm ada sikit gangguan la.tp malas nak pikir sangat.klau ngn hubby tu ada time nak menyinga je.senyum2 ustaz tu dengar sambil usik hubby "rasa2 cam nak kawin lain tak?"..cehh hampeh tul soklan itu...

pastu ustaz tu kuar jap dr bilik tu n bawak masuk 1plastik yg berisi daun2."awak penah tgk tak daun ni?.penah mandi tak dgn daun ni?".."iskk ustaz,sy tak penah tgk daun ni,nak mandi2 lg la.mandi bunga pun tak penah".."mandi bunga tu nak buat apa.daun ni org guna utk mandikan jenazah."..oppsss..

ustaz pun mulakan treatment dgn bacaan surah2 tertentu (klau tk silap sy cam ayat ruqyah).tapak tangan diletakkan atas kepala saya.memula tu ok jer rasa..aikk takde pe2 pun..ok ni.perasaan je..pastu dah agak lama,terasa berpinar2 mata,macam nk pitam.gelap..terang..gelap terang..iskk nak pengsan ke ni,kang ada yang jatuh kerusi jugak ni..kt tekak terasa cam ada benda bergerak..pastu ustaz tepuk kepala saya n bahagian belakang bahu..tuppp terus terang semula pandangan saya.oh lupa nak citer,masa nk gi ke Darussyifa tu,sy ni punyalah mgantuk,tk pnh2 tido dlm keta.masa nak masuk je,kena sakit kepala.mcm migraine tu.elok je ustaz tu tepuk kepala sy sakit kepala pun hilang.terus ringan rasa kepala.
so daun n air tu dia suh saya minum n mandi..katanya ada yg nak bergurau tu ngn kamu..so arini nak kena mandi ngn air n daun tu lg..tgk la mcmana..tp demam mlm mmg dah tkde dah smlm..

JulietTheOrange posted on 16-6-2009 04:41 PM
aku pnah ade pengalaman berubat kat darussyifa'
tp mase ni darussyifa' tu berkampung kat UTM skudai ...

apa mksud bunyi lonceng tu ye? saya pn slalu dgr bunyi lonceng tu tgh mlm. bunyi tu dtg dari rumah jiran blkng rmh.. x tau pla kucing ke apa? tp slalu gak intip2 rmh blkng nak cari kucing pkai lonceng.. tp xda pla..