CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 93933

FAKTOR UTAMA PELANGGAN/PENONTON BOSAN DGN ASTRO

aku pakai astro sebab gusti jer. nape la diorang x bagi pilih channel. kalau tak maunya aku buang channel golf, trv dll tu

tidak perlu pekej2 bangang...bukan bole tengok serentak pon semua channel tu skali gus......pekej untuk weekdays RM5 sehari....pekej Weekend..RM10..ye udah....sonang kan...;)

ulang bnyk kali,slalu tayang cite tahh pape :kant:

cerita mereka tayangkan adalah sama...

byk ulang citer yg same ngn bl ujan service currently not avaiable

bayar mahal tapi tgk movie yg diulang tayang, klau x fikir pasal siaran tv clear dah lama
potong asteruk ni..

Follow Us
Iklan banyak..... yg aku lyn csi miami ja tu pun dah abis syok betul tgk H

Standard la tu cite ulang2 tapi jgn la ade iklan sbb kiter kan bayar every month. Btw dah subscribe astro beyond, gamba memang marvellous...hehe

rm52 je sebulan..:kant:

Standard la tu cite ulang2 tapi jgn la ade iklan sbb kiter kan bayar every month. Btw dah subscribe astro beyond, gamba memang marvellous...hehe
aku_ker Post at 2-2-2010 02:18

Setakat promo atau sedutan saja sbg selingan rehat sebentar OK la tu. Kalau letak iklan lepas beberapa rancangan pun OK juga. Itu baru serba unik.

aku pakai astro sebab gusti jer. nape la diorang x bagi pilih channel. kalau tak maunya aku buang channel golf, trv dll tu
EncikSaif Post at 14-1-2010 16:53

Aku subscribe Sports Package hanya time Piala Dunia berlangsung, itupun kalau aku caya saluran TV percuma takdpt siar semua match live.

Nak tak nak kena subscibe gak ASTRO ni... nak hrp 3 channel jek, boring gak... tp still terkilan gak ngan ASTRO nie... selalu nak 'upgrade' konon... suruh standby jek decoder tu....tp bl hujan, service currently not available.... tah ape yg di upgradekan tu...

1 lg, siaran ulangan tu mgkn msh blh gak terima... ulangan 2@3 kali sebulan ok gak... tp bl filem sm di ulang kat channel lain, tak ke tension???:@ kdg2 tu filem yg dah tayang kat kirana, x lama lps tu, filem sm di tayangkan kat channel lain... ada gak filem sm di tayangkan dlm channel berbayar... rasa rugi jek byr setiap bulan...

iklan..bosan dgn iklan..cm mediaprima punye tv la..skit2 iklan..

astro perangai cm nie coz dorg xde competition..kalau ade sykt lain yg provide servis same cm astro kt mesia ni mesti dorg jage kualiti & pentingkan kepuasan pelanggan..

pasal hujan tu memang aku rasa tak dapat nak tolong lah...
sebab dah sifat gelombang KU -BAND yang astro pakai tu...
Gelombang Ku-Band ni menggunakan frekuensi yg sangat tinggi...
mcm base frequency astro is 10982GHz... Tinggi tu...
astro pakai ku-band sebab gelombang Ku-Band ni boleh pakai dish yg kecik je untuk receive
and ciri-ciri gelombang tu yg Kuat, directional and boleh difokuskan secara tepat ke arah Malaysia sahaja......
actually, dish astro tu kalau lari sikit pun still boleh dapat signal sebab power astro ni memang kuat...
kalau tak salah 50dbW...
cuma yg kurangnya pasal Ku-band ni adalah dia tak berapa mesra ngan cuaca... any halangan dari langit mcm hujan, salji, sure akan terganggu....
Masalah tu hanya akan selesai kalau astro beralih ke gelombang C-band... tapi bila beralih ke gelombang C-Band, korang kena tukar dish dgn benda yg mcm kepala kat dish tu lah...
and dish c-band adalah sangat besar...
korang pernah tgk dish besar gedabak kat stesen minyak tu...
haaa!! mcm tulah dish dia... cuma agak kecik sikit, size dalam 1.5 -  1.8M camtu....

**** Sorry, kalau maklumat di atas tu agak bercanggah... aku bukan engineer astro.. tahu setakat pembacaan je....
kalau sesiapa yg lebih arif, silalah betulkan...

and apa yg aku harap perubahan dari astro is, pelbagaikan channel lagi, aku rasa channel sekarang ni kita bayar mcm tak berapa berbaloi... bayar mahal, tapi channel nya agak kureng sikit.... kalau nak banding channel astro dgn Star Hub TV SIngapore, memang jauh berbeza...

and kalau boleh, buat semua channel option untuk view dalam format 16:9. So, bagi pengguna flat screen mcm LCD dan Plasma, tak lagi tgk gambar org jadi gemuk dan pendek sebab stretching dari 4:3 ke 16:9....

Bitrate untuk channel juga kalau boleh tambah lah sikit, especially kat channel TV3,8TV dan TV9... bitrate untuk channel tu memang rendah dan kualiti agak menurun sikit...

betul lar...astro now dah bosan...balik2 citer sama... pastu ada lak citer yang "bodo" seperti "Dibawah ketiak isteri" aku meluat tul tengok gelagat laki2 yang mengatal dan bodo nak mampos tu...
pastu dok ulang2 lak tu...bosan!!!!! tolong la buat perubahan..bayar mahal..lewat bayar sket jer dah sms suoh bayooooo....

x dilupakan cerita halimah jongang.lagu dia sgt annoying...

x dilupakan cerita halimah jongang.lagu dia sgt annoying...
missgrey Post at 15-2-2010 00:43

Lagu HALIMAH JONGANG very gila2 tahap dewa.

ulang beratus kali...:@
naik muak tgk man laksa

aku sgt bengang ngan astro ari ni!!!perkhidmatan sgt sucks!!aku tgh elok2 lyn,tetiba kena cut.aku pelik gak apsal kena cut.aku tau aku ada tunggak,tp baru sebulan.pas tu,aku call la astrok ni.leh dia ckp,kita mmg ptg je kalo due sbln.tak tggu dah 2 bulan.aku pun sound la!!ptt astrok cpt kaya.org tak byr sbln,kena ptg!pastu caj sampai 20 utk smbg balik.air ngan api pun 3 bulan tggak baru ptg.yang menjwb tu pun jebah mana ntah.ckp tergagap2.aku ni kalo tak psg astrok,tak dpt siaran pun.gmbr idup segan mati tak mau je..nak taknak kena psg astrok.kalo camni la gayanya,kena wujudkan persaingan utk channel berbyr camni.kalo tak,mmg astrok akan dominasi smpi mati la...