CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 93933

FAKTOR UTAMA PELANGGAN/PENONTON BOSAN DGN ASTRO

Perlukah iklan yg banyak kat stesen berbayar mcm astro ni? Apa pendapat forummer2.

Oklah...mungkin channel family yg free tu bolehlah d masukan iklan setiap 15 min spt Tv3. Tapi channel2 berbayar yg lain tu mcm Variety I rasa tak logic letak iklan berlebihan..kalau nak interrupt pun mungkin sekali ja...promo dan sdutan2 tu boleh letak antara program...

1# 93933

aku vote lain² kerana :

1. menyampah & memang tak puas hati kerana astro terlalu terlampau-lampau-melampau sgt buat siaran ulangan sampai naik muak penonton lama nk tgk rancangan mereka. alasan nak beri peluang kepada penonton baru utk tgk siaran tu memang alasan sgt tak masuk akal kerana kekerapan sgt luar biasa utk ulangan siaran tersebut....

2. bila cuaca buruk sket pun dh tergendala..inikan kalau memang cuaca buruk jangan harap ler...

aku nak undi sumer skali

ahhhhhhhhhhhh aku bosan gile bile channel tennis aku tak de...

wat rugi je bayo mahal2... golf dah ade 1 channel tetap pun masih nak buka kat

channel lain.. gampang

nyampah la asek uulang movie2 lama ja kat hbo sume tu. eii. bosan je. kadang da tengok 10 kali dah.. baik download je kalau cam uh an.

klu nk papar cta indon letak lahh kat channel yg mmg dah disediakan utk lambakan cta indon.. nie tak kat prima and ria pon die tepekk gak:@:@ ape ? igt semua org mesia dok melangut depan tb nak nengok cta indon ker ?

nampak sgt cta indonn nie terlalu murahhhh sampai semua media tv nak amikk.. ke nak memenuhi kehendak lambakan indon kat bumi mesia nie ?

Follow Us
patut ader sykt lainn masuk bersaing dgn astro nie.. sekarang jgk aku terminate akaun astro nie

aku klu astro tu beri aku pilihan aku nak amik cenel sukan jerk...x nak aku tgk AF ke citer indon ker...bosan..

aku plg bosan kat ria & prima ada segmen video klip sampai setengah jam tuuuu...

aku klu astro tu beri aku pilihan aku nak amik cenel sukan jerk...x nak aku tgk AF ke citer indon ker...bosan..
apis^08 Post at 20-3-2010 12:40
Daripada tgk Citer Indon yg tak berfaedah baek tgk anime alihsuara BM la.

Hampeh betol Astro Prima xblh buka...katenya tgh update...
tp dah berapa hari berlalu msh begitu jga...
heran sgguh...nak kata dah tukar kpd mode standby dah buat...
wahai Astro tlglah settlekan probs ni sgra...
jgn sampai pelanggan setiamu ini bertukar selera...

dulu ada provider dari indon (Indovision dgn telkomvision) nak masuk market m'sia tapi di halang gomen sebab apa tah. mungkin astro takut akan ada saingan sengit.

kalo ada pesaing lain selain astro ni gerenti aku potong je astro ni. sekarang ni astrok dah tahap babun cipan.

130# yukitada

dah ader channel yg try tp cam x lama pun. xde sambutan kot..

Mega TV etc.....

kalau nak ikutkan malas nak langgan astro ni tp bila tak de gambar tak memuaskan

Post Last Edit by gto_girlz83 at 2-4-2010 19:40

ramai org kutok astro, tp masih ramai lg org yg subscribe astro.. sbb kita takde persaingan lain. org bergantung pd astro jg lbh2 nk tgk WC nnti.

bl takde persaingan, mula laa yg satu company ni buat ikot apa dia suka wpun dpt kritikan hebat dr org ramai..sbb org ramai dok ckp mulut ke mulut tapi takde tindakan, takde susulan hebat apa2 yg lain, maka ia jadi berterusan sbb org akan pnt bercakap..

cth stesen radio, dl ERA pnh jd glamour sbb krg persaingan..sejak ada hot, sinar, br la populariti menurun sbb ada persaingan n org blh memilih.. then, br la ERA cuba pk strategi utk perbaiki kualiti mrk n br nk dgr permintaan org ramai.
tp utk rancangan tv, takde persaingan selain astro.. klu ada cerdik pandai yg nk ceburi bidang ni kn bgs..ckp mmg mudah tp bkn mudah nk teraju bidang ni..cuma sekadar pendapat supaya org yg ada kebolehan blh bt sst menambahkan stesen tv berbyr yg lain atau org ramai sndr bersatu utk boikot astro.. tp agak mustahil sbb org kita suka hiburan wpun diulang berkali2..

asyik keluar cerita yang sama berulang2 pastu banyak program drama dan rancangan hiburan dan komedi taraf sampah....tapi orang bayar so takdelah segan nak teruskan!

asek2 bidio muzik kau aku...pastu bidio muzik tbaru 2010..gampang ape dok ulang benda tu byk2 kali..

hmm...dgr cite TM nak wat cam astro pasni..mampos la astro..baru bes.ade competitor..

Tak lama lagi Piala Dunia. Yang takda Pakej Sports jom langgan sementara pakej itu sepanjang kejohanan tersebut berlangsung.

alasan yg same gak...
astro asik ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,
ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,
ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,ulang,
bende yg same.....

Banyak/panjang sikit iklan (hampir terikut-ikut dengan cara Media Prima)          ~~~

N also.. xda rancangan Reality Tv cam survivor yang best^^!