CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mijot

[Penerbit] ** JEMARI SENI (Bahagian 2) **

lili buat najah dgn rahsia hati sofia best ke
nadna Post at 25-2-2010 06:11

dun no why aku rase citer Rahsia Hati Sofea cam x sampai jek (aku x dapat feel citer ni..sedehnyer aku x rase)....mungkin penulis terlebey cerita pasal watak utama sehingga mengabaikan watak hero...  my 2 cents la...;)

ada sape2 dah baca "Pada Angin Ku Berpesan" tu?
komen sikit...rasa cam best..kene msuk senarai akan dibeli ni.

141# acikia

bukan penulis terlebih bercerita tentang watak utama... tetapi cerita itu ditulis dari 'suara' watak itu sendiri.
Sofia yang bercerita tentang apa yang dia rasa...

Rahsia Hati Sofia ditulis dari sudut pandangan Sofia sendiri dan mungkin sebab itu bagi pembaca akan merasakan kekurangan pada watak2 lain. Sofia tak boleh nak cerita bagi pihak Ikhmal kerana dia tidak tahu apa yang ada dalam hati Ikhmal, lainlah kalau RHS ini ditulis mengikut gaya penceritaan yang biasa dimana semua watak boleh bercerita.

140# nadna

both tak best kalau awak tak suka baca cerita sedih ;)
tapi akan jadi sangat best kalau awak 'sejiwa' dengan watak-wataknya...

tgk sinopsis cam best..cari kat kedai dah takde

143# nazurah
yup, itu saya setuju...tp naz jgn terasa ek...saya jenis pembaca yg menghadapi masalah sekiranya penulis menumpukan pd satu watak sahaja....sama jg penulis yg menulis menggunakan style diari...(menggunakan 'aku' sbg ganti nama pd watak utama)...sy x dapat feel sbb x tahu kata hati watak2 lain... ....

Follow Us
146# acikia

tak la... okey jek

kerja penulis telah selesai sebaik sahaja naskhah dicetak,
kerja pembaca pulak untuk mengulasnya...
kalau ada rezeki menulis lagi...insya Allah akan diperbaiki pada kisah yang seterusnya...

ntah lah bg aqua...rahsia ati sofea best sgt..
len org len pendpt..

jaja n din pun best aqua baru jer abis baca...
jaja tu klaka..klaka sgt...mula2 cite ni agak boring..
(boring 5 muka surat ke bwh jer) pastu smua best sgtt....
smpi terbyg2 muke ustaz tu...cam muke ashraff muslim..
pastu jaja tu si zaryn min...ahaks...

Post Last Edit by aQuA_dIaMoNd at 27-2-2010 12:25

106# aprilsnow

ellowww bukan niat sy pun nak membunuh periuk nasi dorg ke apa...sy ni bg komen jer...kalu tak best ckp jer lah tak best...itu pandangan peribadi sy k,sapa nak beli,beli aja lah...,mmg buku samudera tu x best nak ckp apa lgk.lgk satu psl damya hanna punyer penulisan skang..mmg trok sgt okays...mcm x sbr nak keluar kan buku dia cpt2,kalu best x per gak..kalu tgk penulis yg bagus..buku dorg keluar setahun skali jer..x pun setahun 2 kali...

kalu damya baca n rasa sy menghentam periuk nasi dia ke apa ker..dia kene lah amik inisiatif memperbaiki buku keluaran dia akan dtg...kalu org len komen,n dorg kata best...sy beli lah..ni,setiap buku keluaran damya ramai kata x best...bukan sy sorg aja kata dia x best..pls ar...sy ni bukan nya sesiapa smpi nak menhentam periuk nasi damya..sy poremer biasa jer...rasa nya dlm 20 org yg baca komen sy hanya 1,2 jer yg akan terpengaruh...sbb nyaa dorg x nak membazir duit membeli buku yg x berbaloi utk dorg...igt duit rm20 utk novel tu murah ker????

ok peace ya!

147# nazurah

bukan begitu naz..ade penulis x leh terima sekiranya pembaca memberi komen terhadap hasil penulisan mereka...Pd pandangan peribadi sy pembaca ada hak untuk memberi kritikan dan pandangan kerana pembaca mengeluarkan wang utk membeli sesuatu naskhah itu...sy happy kalo seseorang penulis tu open dan menerima pendapat orang lain...Sy seboleh2nya mengelak utk membeli novel yg ditulis seolah2 diari (menggunakan ganti nama aku sbg watak utama) sbb sy menghadapi masalah utk memahami watak org lain...sudahnya sy x berasa puas...tp novel2 sekarang semuanya berbalut..so kene take risk la...

148# aQuA_dIaMoNd

kan k. su kate muka ustaz Din cam penyanyi nasyid asia barat Sami Yusof...  Aku lak pas bace terus pegi google nak tengok muka Sami Yusof ni....

baru jer goggle Sami Yusuf...kalau macam tu Ustaz Din memang hensem {:3_84:}...patut Jaja boleh jatuh cinta dengan tengok gambar jer

146# acikia

tak la... okey jek

kerja penulis telah selesai sebaik sahaja naskhah dicetak,
kerja pembaca pulak untuk mengulasnya...
kalau ada rezeki menulis lagi...insya Allah akan diperba ...
nazurah Post at 26-2-2010 09:53 PM

kak naz nnt klu ada ilham leh x buat rahsia hati ikmal lak..
nak tau apa yg terbuku dln hati ikmal...

150# acikia

untuk mengelakkan rasa rugi terbeli... saya cadangkan acikia membaca review-review dari pembaca. sekarang ini ramai pembaca yang memberi ulasan yang baik sedikit sebanyak dapat memberi gambaran mengenai buku-buku yang hendak dibeli. bakal pembeli juga boleh berinteraksi dengan pengulas buku tersebut dan bertanyakan soalan.

tanya lebai google, dia pasti ada jawapannya... hehehe...

pada pendapat saya, semua orang boleh komen dan kritik kerana tanpa kritikan dari pembaca penulis tak tahu apa kekurangan yang perlu dibaiki atau dielakkan pada masa depan namun kalau kritikan itu sampai menjatuhkan semangat nak menulis tu... kesian la kan...

tapi saya 'open' aje...don't worry...

153# mijot

insya Allah mijot... kita pun nak tahu kenapa ikhmal buat macam tu, nak kata tak sayang... dia sayang
tapi kalau sayang kenapalah dia tergamak buat macam tu kan... iskkk...iskkkk  

145# nadna

nadna boleh beri terus dari jemari seni... dapat diskaun lagi
atau...tunggu aje 18 march ni, pesta buku antarabangsa KL... lagi banyak diskaun kot?!

153# mijot

insya Allah mijot... kita pun nak tahu kenapa ikhmal buat macam tu, nak kata tak sayang... dia sayang
tapi kalau sayang kenapalah dia tergamak buat macam tu kan... iskkk...iskkkk  
nazurah Post at 28-2-2010 07:47

Entah kenapa saya lebih tertarik dgn watak nizam  dari  ikhmal...pd saya watak nizam lebih berbekas dr ikhmal...
Mungkin sbb nizam adalah pencinta yg setia...atau die memegang falsafah cinta pd seseorang x semestinya memiliki....namun akhirnya dia memiliki sofea.. dgn ikhlas walopon sofea tu dah janda beranak satu..
Opposite dgn Ikhmal... die sanggup rogol Sofea untuk memiliki.... Tp sayang, sofea masih kasih gak kt ikhmal...

pasti akan beli..2,2 dh order ngan jemari seni..mcm menarik pulak

157# acikia

RHS sebenarnya ada dua ending... ia akan jadi sad ending bagi mereka yang suka pada ikhmal dan akan jadi happy ending bagi mereka yang sukakan nizam...

acikia, saya dah beberapa kali jatuh cinta dan membenci ikhmal sepanjang menulis RHS tapi saya rasa sesiapapun pasti tidak dapat mengelak untuk terpaut sama pada nizam... (biarpun ada orang beritahu saya nizam itu pengacau rumahtangga orang!)

bagi saya nizam dan ikhmal masing-masing punya keistimewaan tersendiri...  lain orang lain citarasanya kan

baru habis membaca RHS...kelaka,sedih..semua ada..5 stars