CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hellogurl

hancurnya hati ku

Cinta tak semestinya berakhir dengan kawin....

Janganlah sampai terfikir nak buat sesuatu yang akan dikenang sebagai tak elok sampai bila-bila ok? Jodoh pertemuan ALlah tentukan... Kita cuma makhluk...

59# hellogurl

Tuan umah nei, xpaham apa yg robotech maksudkan...
Tinggalkan dia dan mulakan hidup baru...
OPEN THE DOOR N START NEW JOURNEY...

59# hellogurl

Kalo BF tuan umah betul2 lelaki (rasa nyer jenis xda telur), dia spatutnyer tetapkan pendirian... Nei masih dok ketiak mak lagi, da kawen xtau la camne...

59# hellogurl

Tuan umah nei, xpaham apa yg robotech maksudkan...
Tinggalkan dia dan mulakan hidup baru...
OPEN THE DOOR N START NEW JOURNEY...
yaminz Post at 13-8-2009 10:38

thank you yaminz .....
saya bukan tak phm robotech maksudkan apa just cara dia cakap kasar...
seolah-olah segala dugaan ni kita yang mintak .....
kita kan org malaysia penuh ngan budi bahasa ...
susah sgt kena nak explain mcm awak .....
beradab ..........skit.......

Post Last Edit by addamnor at 13-8-2009 01:19

robotech...

stop pookeeyyiiinnggg around ok... what is your f u c k ing hell problem????

u are shitting around in every thread!!!!!!!! like a wh ...
addamnor Post at 13-8-2009 01:16

thanks addamnor ..........
saya pun terkejut cara dia nak tegur dan beri pandangan pada saya ...

tadi saya cuba buka thread jiran dia pun write like this

apa ni marah2 nama pun thread ni masalah kekasih .....
relax ar jgn nak marah2 tuan rumah...
dia cuba nak berkongsi masalah ........

Dlm kasih masih ni, feeling2 gak, tp harus berpegang pd realiti. Kenyataannya, meratap hiba bukan penyelesaian, tunggu menunggu tak buat apa2 bukan penyelesaian, tp tindakan yg sepatutnya diambil oleh tuan umah adalah satu penyelesaian. Ia bukan mudah, pasti sukar, tp itu sbblah Allah bg manusia ni akal utk menyelesaikan masalah hati nurani.

Selesaikan masalah bukan pakai emosi, kita pakai akal yg rasional!

Follow Us
kan2 mastikaratu namapun tempat utk masalah kekasih...tg
dia yang emo...cakap saya plak....
sakit hati betul la..........

Sakit hati pesal org tegur adalah jauh lebih baik drp sakit hati merana jiwa makan hati berulam jantung ratapan hiba jiwa yg lara.

Sakit hati sbb org tegur akan buat kita berpikir kenapa org kritik kita. Sakit hati pesal merana jiwa raga hanya membazirkan waktu yg amat berharga, krn tiap saat kita melayan emosi, blh kita gunakan utk memikirkan jalan penyelesaian.

67# robotech

ni aku stuju.........

saya tak duduk di tempat dia so saya tak tau apa yang telah dia usahakan....
tapi saya harap dia bwk perkabaran yang baik utk saya ......

Kata kawan, kata kekasih. Kalau kawan sejati aka kekasih, berkongsilah perancangan bgmana nak tarik hati ibubapa dia. Ini, hang buat stail hang, dia buat stail dia, tak seragam, paling tak pun, tak sekata.

Hishhh, blom kawin lg tuh.

Nak berpasangan, berhubungan kena pakai strategi atau taktik bg menjdkan setiap matlamat & halatuju tercapai. Perancangan, perlaksanaan harus diatur rapi.

Jgn main hantam saja, tak kemana nye der.

sekarang saya berdoa .......
dan berharap dengan dia...
kalau boleh saya nak bf saya selesaikan tanpa campur tangan saya ...
sebab saya yakin dia blh lakukan

Tlg jgn bgtau yg awak dah kehabisan peluru utk berjuang. Jgn mudah nak surrender kalau belum usaha 150%. Pasangan awak pun sama juga, memasing ke sesama backup!

Yakin mmg perlu, tp awak kena tau apa yg dia usahakan supaya awak tak ketinggalan dlm sbrg perkembangan terkini. Bukan tunggu, menunggu, ditunggu, jadi penunggu pulak!

satu sikap family dia yang masalah keluarga .....
jgn sesiapa masuk campur....
bagi diorang org tu biadap .....

So, jgn masuk campur urusan masalah famili dia. Itu urusan masalah keluarga, sesama mrk.

Tp, persoalan awak nak kawin ngan pasangan awak tu, maka haruslah awak terlbh dahulu become part of his family. Bukan takat hadiah jer, cuba2lah jd bestfren ngan mak dia, bestfren ngan adikbradik dia, join sbrg aktiviti keluarga dia.

Ingat, dlm segala hal waima lepas kawin sekalipun, his family comes first, you're secondary. Ikut formula, become part of his family ler!

cara lain saya buat ....
saya belikan hadiah utk parent's dia kalau birthday ke @ lain2....
belikan ubat2 utk vitamin 4 parent's dia gak...

The question is, did you give the presents or gifts to his parents personally or you asked you partner to do so?

Nak amik hati org, sendiri mau berada di barisan hadapan. Tanya la boipren kau, dia tuh army officer, mau pakai strategi laaaa ..

cm tu la gaya yang tak jelas nak amik ati diorang

Kalau tak jelas .... bagi terang bak spotlight lah, bg jelas niat awak, usaha awak. Biar famili dia nampak, biar sampai depa kata, "Mcm ni la bakal menantu mak!"

Post Last Edit by robotech at 13-8-2009 13:43
robotech...

stop pookeeyyiiinnggg around ok... what is your f u c k ing hell problem????

It seems here you have the problem, especially with your manners. Did your parents ever teach you proper manners, boy?

In my days, when we were kids, if we start using dirty words such as you are fond to so, my mom gonna forcibly put red hot chillies pepper in our mouth to shut us up.

In your case, being an immature adult that you're, with possibly none of the refined manners you should actually learned, the best panacea would be a slap in the face, or simply, in more humane way, let others see how ill-behaved, foul-mouthed, disgraceful tranny that you're.

u are shitting around in every thread!!!!!!!! like a whore!!!!!!

Why are you using language so much loved by roadside prostitutes & tranvestites, pray tell?

pundek... get lost!!!! we don't need you to drop comments like shit here!!!!

Aahhhh, it seems you don't own CARI.com. As a matter of fact, you just broken the terms & conditions of the forum's ethics as enshrined & enforced within CARI TOU.

Since you like faeces so much, I advised you to change your career either working with Indah Water for cleaning up human waste & toilet dumps, or join a natural fertiliser industry.

Post Last Edit by robotech at 13-8-2009 13:43

It seems here you have the problem, especially with your manners. Did your parents ever teach you proper manners, boy?

In my days, when we were  ...
robotech Post at 13-8-2009 13:40

WHATEVER! i know you are the one that always bikin kacau in every thread, especially thread ashna ke down under.. with the provocative postings segala bagai... :@

cinta pada ALLAH lagi bermakna....

byk kn bersabar..ade hikmah disebaliknye tu..sabar..

senang je ni.baik la bf ko ikut je cakap mak pak.kalau dah tak suka tu nanti leceh kemudian hati kalau bantai kawin jugak. peluang nak bermasam muka antara mentua dan menantu tu tinggi.taim tu lagi la bf ko pening nak pilih side mana.taim tu lagi gawat situasi. kalau boleh elakkan la masalah ni.

ala kamon la.tahun bercinta tu apa la sangat. jodoh tu buleh dicari.masalah tu tak payah cari.senang2 je datang.kalau aku,aku lagi prefer stop je.tak nak aku peningkan kepala dengan masalah ni. memang la orang kata lambat laun mak pak sejuk hati.lagi2 ayat once ada anak lagi cepat sejuk hati. tapi what if other thing happened? tak ke naya. maybe jodoh ko way better dari yang sekarang.

bak kata orang.nak kawin biar sekufu.agar tak pening kepala kemudian hari.ni realiti.yang good ending if tak sekufu tu nasib baik je.

the only way to know that the guy really wants you,  he's fighting for you.  If not, just consider that's his way of telling you indirectly -  I have another choice and it is not you.

kahwin bukannya hubungan antara dua org je, tp dua pihak, dua keluarga
cuma...rasanya parent kena la consider apa yg anak2 rasa

WHATEVER! i know you are the one that always bikin kacau in every thread, especially thread ashna ke down under.. with the provocative postings segala bagai..

Who the hell cares about Ashna, the foulmouthed transvestite that he is. Ohhh, yeah, that gotta be you, I kinda remember that you actually part of the tranny gangs overthere whose limited vocabulary included:

"Merecik nyahhh"
"Merembes iolss uollss"
"Mulut nyah semua puaka"

Trannies ...

Get this straight, you wanna fight with me using words, limit it at your thread or open a new one.

Don't bring your turfwars to someone else's thread.

Besides, you just show us your obvious lack of manners & stupendous stupidity despite your intellectual level as a medical doctor.

Kalau takat doktor berpendidikan tinggi, bahasa macam haram carut marut cacimaki & budi pekerti setaraf pondan mulut puaka, jauh lebih mulia seorang tukang kebun yg berpendidikan rendah tapi tegas & berpendirian sambil pekerti baik.

aku mmg xsuke org m'carut2 ni.......

nk debat...gne la bhs yg elok skit........

think positive...maybe what happen is the best for u....who knows next time ko bole jumpa ngan org yg lagi baik dr dia...if u wanna be sad now. go ahead be sad...tapi jgn terlalu lama sgt psl nanti mungkin ko tak nampak bahagia yg sedang menunggu ko...

sedih beb....7 tahun bkn tujuh hari,,,kalau budak 7 tahun pun dah sek rendah,,,senang macam ni je,,direct gi.. jumpa mak dia..tanya terus terang..lagi senang...jangan buang masa..bkn ada hasil pun kalau duk diam..come on...