CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: catstitch

Kisah Mistik Catstitch Vol. II

okay.. anniez pon dah nak balik nih..
jadi anniez buat ucapan kt umah cat sajork kay..

Anniez nak ucapkan selamat hari raya aidilfitri
kepada CAT, KAK HANI, MERAH, F_ZAL DAN SUMER..
ampon maaf kalo terkasar bahasa dan gurauan yg melebih..
ikhlas dari hati..
kay.. jumpa lagi lepas raya gak..

bye.. sumer..

bye anniez

selamat hari raya semua..

iolss up-kan umah uolss.. Samat Hari Raya sume..

Selamat Hari Raya buat semua...

dah jauh kebelakang umah cat nih.. eryne tolong up kan sket yer...

up up and away.... tak masuk keja lagi ke cat ni? beraya sakan ni... hehe.... semua cuti lagi ke ni?

Follow Us
Selamat pagi abe unic...

dah masuk keje ek? eryne dari semlm lagi dah keje...
abe unic bile start keje?

ASALAMUALAIKUM SUMER....
nemo--Tq sbb upkan umah iolss yg tak seberapanyan iniew...
eryne--tq jugak sbb upkan uman ni....
abe unic--- tq 2 u 2 sbb bsama2 nemo & eryne mgupkan umah cat

cat baru je naik keje... berlambak2 keje atas meja... so maaf tak sempat nk update cerita keris tuh... but cat akan update sesudah cerita keris tu asap lpas abis keje...

hi cat.. akhirnya nmpk gak cat kat umah nih...

nnt kalu dah update citer keris tu bg tau yek... tq..

hi eryne, cat - keja x masuk lagi... baru sampai kl smlm...

salam semua..

salam merah... dah sampai dari kampung ya... jam ke tak jalan?

w'salam abe unic..
a'ah..saya balik ke kl semlm..jln clear lagi..saya dari kg pagi..kalau esok, mesti jammed

arinih ahad.. cat mmg x masuk..
ingatkan cat dah update cite keris semalam..

selamat kembali ke kl abe unic, merah...
cat, kak eryne.. selamat bekerja esok..

aku ada kisah berkenaan dgn saka.bole join.?dgn tak malu aku menjoinkan diriku..huhu
aku takda byk cita serem coz aku membentengkan diriku semoga tak jumpa dgn makhluk2 ni coz aku penakuiiittt orgnya..

cita ni adalah kisah benar yg penah belaku n still berlaku smpai skrg kat keluarga kakak ipar bertempat di sebuah kg di utara semenanjung bernama kg lu%*k Me**a*.kak ipar aku ni ada saka.dia pon tatau sampaila satu hari mak dia sakit2..pi berubat ke spital doc kata takda pa.sakit org tua katanya coz doc scan takda apa2pun.dia dok ngadu sakit dlm badan...

makin hari makin teruk,depa sekeluarga buntu temasuk skali la dgn suami kak iparku..abg aku le tu..hehe,mati kutu depa sat..n sapa ntah suggestkan pi jumpa pakar ghaib.bomoh2 la camtu..pi la jmpa.byk gk jmpa masih sama n tatau puncanya..

n yg besnya kak ipar n adik bradik dia yg lain ada nak import bomo siam..bomo siam tu siap nak tiket airasia lg..katanya dia nak bawa pengikut2nya sekali..sapa pengikutnya?ampa paham sendiri la yee..amboihh bukan main eksen lg pengikut nak naik skali flight..smpai skrg kalau aku naik flight skali dgn tok sami buddha pakai baju kuning aku ushar rapat..hehe,mana tauuu.......

tok bomo siam tak jd.kurafat semua tu..ya la bila pikiran manusia berserabut mcm2 cara depa nak wat..tu mudah saitan nirojim mencucukan jarum puakanya unt menyesatkan anak cucu Adam..berwaspada!!

sampai la jumpa sorng ustaz ni pakar ttg alam jin katanya..depa pun pi la unt berubat..dgn ustaz ni ok skit.menurut ustaz ni kat umah kak ipar aku ni penuh dh dgn makhluk2 tu.dpa dah wat satu pesta dah di sana.n yg paling kuat skali pot makhluk2 tu ialah di sebuah bilik.bilik tu dulu bilik pengantin abg aku n kak ipar..uiii...ustaz tu kata saka turun temurun dr zaman nenek moyang..haii..

ustaz tu kata mcm2 jenis ada di situ.ada yg bertanduk,belalai panjang mcm gajah,ada yg hitam legam,bulu tebal mcm mawas n mcm2 lagi..ada kulit merah menyala ekor tajam macam serampang tiga n blaa,blaa..itu je yg aku ingat abg aku cita menurut ustaz tu.n master chiefnya ialah sekor jin nama barongan.ewah..cam nama kumpulan rock tu plak..patut sekor2 ahli2 kump tu mcm jin iprit dh aku tgk..dgn rmbut pjg berjela dah sama la tuuu...

spisis jin barongan ni tmpat tinggalnya di atas awan saja..sesekali sj dia akan turun..n dia hanya akan turun ke bumi sekiranya dipanggil n diseru oleh manusia apabila manusia memerlukan khidmatnya...huhu..bole lari aqidah nii..meminta prtolongan selain Allah..
n sapa yg menyeru barongan ni turun?nenek moyang kak ipar aku.tujuannya unt jaga rumah depa n keturunan depa..las2 yg jd mangsa anak cucu skrg laa..haiii

n menurut ustaz tu barongan tidak akan naik lagi ke tempatnya di atas awan bila dia dah turun ke bumi..kira susah sikit la nak bawa naik kalau dah turun tu..byk songeh la jin barongan niii..:@ n jin yg berbentuk mcm belalai tu la yg dok cucuk bdn mak kak ipar aku ni dgn tujuan unt isap darah..apakeheinyeee...??mcm2 laa..usatz dah cuba tgkap yg kecik2 n berjaya cuma yg besar2 je termasuk si barongan ni susah skit nak tangkap.

patut ayah kepada kak ipar aku ni slalu kena kacau..kipas siling berputar sendiri laju2 pdhal suis tak buka pun..kdg2 telefon bunyi angkat takda sapa pun ckp..kdg2 telefon berbunyi sendiri pdhal wayar telefon dah cabut dah pun..

sampai arini mak dia tak sihat..dok meracau coz ustaz kata saka turun temurun payah nak buang..mgkin depa tak jmpa lagi pengamal perubatan Islam yg betul..aku pon sedey gak dulu mak dia tu knl aku skrg dah tak kenal dh bila aku pi ziarah..siap tanya sapa aku ni..sedeyy tp nak wat camna dia sakit.

iblis syaitan mmg banyak helahnya..jgn sampai kita tertipu n disesatkan sudah la..

116# no46

salam cikgu no46..
masuk jer.. cat x marahnya.. lagik dia suka sbb ada cerita kat umah dia.. tol kan cat..

ish3.. x sempat lak nak baca citer cikgu nih.. ujan lak kat sini dah..

salam cat
selamat pagi semua

Salam n moneng sume...
tuan umah tatak masok agi kew... windu ah korang sume..

selamat pg semua....errr saya orang baru kat sini...
selmat perkenalan