CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ratu_cinta

Cerita seram di Universiti Utara Malaysia (UUM)

Reply  billionman78

saya bri.. huhuhuhu.. cerita la bro, cerita di padang kawad tu.. tempa ...
daisy_dukes Post at 14-1-2011 21:51

jalan nak ke kolej aseania kan ada satu tempat rekreasi..tempat yang biasa budak2 buat barbeque..kalau dari jalan luar dia belah kiri kita..kat situ dulu budak2 biasa nampak ada cik pon selalu bertenggek kat situ..hahaha..

korang yg citer dlm ni entah2 kenal or kawan ngn laki aku tak

hi,saya student uum,sekarang baru sem6..seram juga baca tapi ni saya selalu jalan dari kolej YAB pi mall sorang tengah malam..tapi xde jumpa benda2 macam ni..bukan nak cakap besar tapi syukur tak kena sakat...lepas baca ni rasa xnak pi mall lg tengah2 malam..kadang2 sy ada tengok orang jogging juga tengah malam buta..hehe..kan yab dekat ngan kompleks sukan..

aku pun nak cerita gak lah.. tapi aku bukan student uum... tapi budak polimas dulu poli tu uum dulu... ni aku nak cerita ni... dulu kat asrama situ ada budak perempuan mati bunuh diri kat paras 3 dan ada juga budak india bunuh diri kat kolam tasik sebelah asrama perempuan ni... ada 2 bilik yang bermasalah.... 1 bilik tu memang xada sesiapa pun menghuni kat situ sejak budak perempuan bunuh diri... dan bilik aku pulak ada masalah gak diorang kata selalu nampak perempuan kat situ.. dulu bilik aku tu problem xada siapa pun dibenarkan masuk ke situ.. tetapi di sebabkan ramai student perempuan jadi bilik tu dibuka balik.... memang masalah asrama tu benda ni selalu buat hal kat paras 3... aku memang selalu kena kacau dengan hantu ni....

pastu ada 1 tempat kat dewan besar tu pun bermasalah gak.... selalu diorang kata ada perempuan tunggu kat pintu depan... aku pulak pernah terserempak dengan benda ni pada waktu malam tapi aku ni jenis buat tak reti je bila nampak benda ni... kalau aku cerita kat kawan2 aku ni gerenti diorang marah aku punya....

pastu kat kolej uum kat tanah merah tu memang problem sikit... masa aku dulu suka naik basikal malam balik dari cyber.... kat depan kolej ni... aku selalu nampak ada anjing putih tompok duduk kat situ.. anjing tu pulak aneh... orang lain dia xnak kejar.. tapi aku dia nak kejar... banyak kali aku kena serang dengan anjing ni... aku kayuh basikal laju2... sampai anjing tu nak tangkap kaki aku.... tapi xdapat... yang peliknya orang macam lalu situ macam xnampak pulak anjing tu kat situ .... dan pelik yang amat aku selalu perhatikan anjing tu memang xpernah kejar orang lain asik kejar aku je....

aku pun nak cerita gak lah.. tapi aku bukan student uum... tapi budak polimas dulu poli tu uum dulu. ...
eazzad Post at 5-2-2011 20:50

agaknya sebab anjin tu tau kau sorang je leh nampak dia kot.. sebab orang lain tak nampak tu yg dia tak kejor...

itulah yang masalahnya tu... anjing tu memang duduk kat area kolej tu dan kawasan IPDA dengan POLI gak dia suka merayau2... masalahnya aku bukan tegur pun anjing tu pun atau marah dia.... dia memang nak kejar je.... benci aku dengan anjing ketot tu...

Follow Us
itulah yang masalahnya tu... anjing tu memang duduk kat area kolej tu dan kawasan IPDA dengan POLI gak dia suka merayau2... masalahnya aku bukan tegur pun anjing tu pun atau marah dia.... dia memang nak kejar je.... benci aku dengan anjing ketot tu...

itulah yang masalahnya tu... anjing tu memang duduk kat area kolej tu dan kawasan IPDA dengan POLI g ...
eazzad Post at 6-2-2011 11:19

hantu anjing kot... jadi camana akhirnya? masih kejar sampai ezzad habis belajar ke

yelah.. mula2 aku jumpa anjing besar putih bertompok2... mula2 dia kejar aku memang xberenti punya anjing tu kejar.... pastu ada pulak orang lalu naik motor dia xkejar pulak aku... buat2 xada apa2 pun... elok je motor tu dah jauh dia kejar aku balik... masa tu aku naik basikal.... penat juga aku berkayuh.... dah lepas tu dalam beberapa bulan asik anjing tu kejar aku.. ada pulak anjing ketot pulak asik tunggu je aku kat luar belah taman Universiti 2 xsilap aku... belah atas bukit tu... asik dia tunggu je aku kuar... yang aku tengok kawan aku kuar dia xkejar.. tapi bila aku kuar anjing tu sibuk kejar aku sampai ke pekan tanah merah tau.... sampai aku abis sem lah dia asik kejar je...

pernah sekali tu aku balik dari KL aku jalan kaki tapi waktu tu dah lewat malam.... aku sampai kat kolej uum tu ada medan selera... lepas je medan selera tu anjing tu duk kat bawah pokok mengadap kolej tu... anjing ni ketot je tapi garang... aku dah diam masa tulah aku doa macam mana aku nak kuar dari masalah anjing ni... last.. kebetulan pulak waktu malam tu ada budak2 sekolah merayau2 naik basikal aku pun tumpang basikal diorang tu... aniing tu xkejar tapi dia ikot aku sampai ke rumah aku... elok je aku sampai ke simapanan umah aku tu aku turun dari basikal.. elok je aku turun anjing tu terus kejar aku... aku pun ape lagi lari lintang pukanglah.... terus masuk ke rumah tengok anjing tu berenti depan umah aku... eeeeeee... takut gila aku kat situ... macam2 sebenarnya masalah kat area situ tu...

Rate

1

Reply 2# ratu_cinta

ini kesah saya semasa di uum. saya belajar kat sana pada sesi 2002/03..masa tu duk kolej pewaja...sebelum ke YAB...masa kat perwaja ramai cter ada hantu kat situ.dekat 8A kot asa nya...dulu ada cter kat area bilik saya ada orang bunuh diri sebab famili dia bagi tekanan kat dia.sian dengar cter..

Reply  ratu_cinta

ini kesah saya semasa di uum. saya belajar kat sana pada sesi 2002/03.. ...
monashis Post at 7-2-2011 16:55

kat uum macam banyak je kes bunuh diri..ada dulu sorang budak cine dikhabarkan pernah bunuh diri sebab kena rogol dengan UK (unit keselamatan uum)..

hmm banyak jugak kes2 camni ye...patutla antu banyak..

korang yg citer dlm ni entah2 kenal or kawan ngn laki aku tak
pinktriangle Post at 15-1-2011 11:15

laki pink budak uum gak ke?batch mana?mesti senior ni.hehe

Reply 254# hakunamatata

batch mana ek tapi b4 that dia matriks kat kedah dulu....so kiralah pas matriks terus masuk sana tahun berapa...pink xtau.hehe...kalo nana xtau gak nanti dia balik pink tanya k....dia course IT

Reply  hakunamatata

batch mana ek tapi b4 that dia matriks kat kedah dulu....so kiralah pas matr ...
pinktriangle Post at 16-2-2011 12:11

aku dulu batch 1998-2001

amik kos intaff..duk kolej petro..

Reply  hakunamatata

batch mana ek tapi b4 that dia matriks kat kedah dulu....so kiralah pas matr ...
pinktriangle Post at 16-2-2011 12:11

erk..course IT??samo la dgn den. ahaks!!ntah2 mmbr.tp nana positif dia senior nana.tp nana xkenal sgt senior lelaki.maklumlah, i ni pemalu orgnya.(motif jadik tempat jejak kaseh kat sini??)

"aling ngeri aku sampai rasa kepala aku ditekan ke bantal, siap boleh rasa mcm kuku tajam dok cengkam kulit kepala aku"

Bab kepala kena main ni pantang betul aku,dari takut2 bertukar jadik ngamuk kt antu tu taw...:@

huhu aku sekol kat uum gak dulu.. sesi 2003-2006..koleh aku duduk ni pindah randah sebb aku budak palapes buangan..
sem 1 ddk muamalt..sem 2 kat YAB sek 3 sampi 6 dduk perwaja..
sian perwaja..koleh yang miskin..palapes ddk bau nampak tanda2 kaya sikit..kolej dicat baru.walpun colour tak cantik coklat putih tapi boleh la daripada terkopek2 cat macam umah hantu jek.

so fa2 2 kolej terawal aku ddk tu takde pape..just perwajar jek maybe ssb kolej lama..ade yang nak memain orang baru..
kat perwaja 1 sem jek aku ade roomate..lain2 sem takde roomate..sem 4 ade roomate tapi budak tu pu takmo ddk dengan aku..
die rela ddk bilik kawan die bersempit2.padahal bilik aku yang pertama block bawah lagi..senang jek kalo nak kuar..cafe dekat.tapi die sanggup dduk tingkat atas lagi..nasib tol aku

tapi ok gak sepanjang kat perwaja hantu2 tu tak kaco aku.maybe die pk aku ni geng dorang..balik mkul 3,4 pagi pun rilek jek lagi..rempit guna motor...kire otai..agaknye sebb tu dorang tak ganggu kot.
bersyukur gak aku le..melepak2 tapi takde pape pun..kirenye UUM ni ok gak la dari yang aku tahu kat UITM lagi scary..just cita pasal bas tu jek..takde la scary sangt as long as die tak kasi tumpang orang sudeh..

Post Last Edit by keozukie_azuma at 5-10-2011 14:16

aq ngah teman mmber aq wat asignment org ni... dah boring sgt... gatal plak tangan aq nak baca cerita hantu yang ada kat uum ni... aq pun pernah kena gak lah... aq duk kat bukit kachi kat dpp @kolej sme bank @kolej bukit kachi 2... aq skrg ni sem 3 lah...

first aq kena masa kedah banjir tahun lalu... banyak student balik kan.. aq nak balik jauh kot kat sabah. so aq stay lah kat uum.. aq duk kat blok 16f bilik aq kena kat wing hutan... dah 2 ada satu malam ni kat floor aq 2 cuma aq ngan sorg lagi mmber aq dak sabah. tapi bilik kitaorg mmg jauh lah. malam 2 aq ngah stay up on9 biasalah bila x ramai on9 wifi pun kuatlah... dah 2 dalam jam 12 malam, aq dengar bunyi pompuan menangis kat luar tingkap aq.. bilik aq tingkat 4.. aq terkejut terus aq pindah duk kat atas katil aq... masa 2 roomate aq xder balik pahang.. aq sorg jer... aq xsempat nak off laptop aq... dah 2 bunyi pompuan menangis 2 makin kuat... aq dah cuak dah mmg takut..tiba2 dari menangis bunyi mengilai pulak sambil cakar tingkap bilik aq.. mmg dah takut sgt 2... dah 2 aq call ayah aq... dia dgr sore aq dah semacam.. aq ingat ayah aq x dgr apa2 tapi dia dengar bunyi mengilai selang-seli ngan bunyi pompuan menangis.. aq x letak fon kot... setengah jam juga aq kena kacu 2.. dah2 bila aq x dengar bunyi 2 lagi aq p laptop aq pasang surah yassin kuat2... mmg takut giler kot...

kali kedua aq kena masa birthday aq..biasalah klu dah birthday mesti dapat call free kan... so aq p lah cari port nak gayut ngan ex pakwe aq. sebab klu gayut kat bilik segan kotngan roomate.. dah 2 amik port kat hujung wing aq 2 kat tangga belakangtingkat aq juga.. time 2 ada lah akak budak law roomate mmber aq pun ada kat situ gayut guna earfon dia.. tgh bertengek kat sana tgk kat bawah blok 2 nmpk anjing hitam duk pandang something kat pokok depan aq berdiri 2 dah 2 selang beberapa minit anjing 2 menyalak... aq pelik mmg xder pun anjing kat klachi 2 selama ni... dah 2 aq dengar bunyi mengilai.. anjing 2 bergerak sambil menyalak ekt something aq x tau lah apa benda 2 terus aq blah dari tempat 2.. aq pindah p cr port baru kat tangga utama nak turun 2 lps 2 aq nmpk anjing 2 berhenti kat dkt tangga2 sambil pandang atas... aq dah meremang time 2 terus balik bilik xberani kuar dah... esoknya.. aq p tnya roomate mmber aq tu dia ada dgr apa2x.. hampa aq dengar jawapan dia dia x dgr apa2... nasib aq pindah kat wing yang menghadap cafe and office sem ni... x lah aq takut sgt...fuh harap2 sem ni x kena lagilah....

Rate

1

aq ngah teman mmber aq wat asignment org ni... dah boring sgt... gatal plak tangan aq nak baca cerit ...
keozukie_azuma Post at 3-10-2011 07:35

buat perenggan dik, berpinau mata abang membacanya..huhu

Reply  alam_maya_2010

alam_maya matriks tahun 1998 ke? sama batch la kita macam tu. daisy dulu B ...
daisy_dukes Post at 12-1-2011 23:51

1 batch la kita..hehhe...ku dulu block C..ntah2 kenal kot alam maya ni..cuma dia mebi SP
daisy mesti SPAU dok blok B.

sepanjang dok telekom sthn sib baik x pernah jumpa pape..cuma kena tindih2 mcm tu la..
yg histeria bilik bawah tu..aku sempat g bilik dia..tp tgk dr luar je..depa x kasi masuk..

degree 3 thn kt MAS..final year kena pindah aseana tp aku gigih jugak merempat kt MAS ampai grad..xde sgt pape pengalaman kt mas..cuma kt kuar..on the  way balik dr mkn2 kt kuala perlis dlm kul 1 lebih.jalan baru siap masa tu di antara chanlun ke UUM.tetiba ade benda putih melayang-layang depan kereta.lama jugak...dlm hati bc mcm2..huwaa.sampai depan gate rasa lega..hahaha..tp berdebar nk lalu UK lak sbb kete aku xde sticker UUm..

cuma byk dengar pengalaman kawan2 je la..