CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ratu_cinta

Cerita seram di Universiti Utara Malaysia (UUM)

saya rasa blok B pernas....

uum cuaca panas...saya selalu juga bawa payung.....harap tiada yg gossipkan saya........saya penat digossip masa dikolej, teman kursus, berapa kali tukar nombor phone...tapi rindulah zaman tu...terasa diri ini hot...sekarang rasa dah tua ...itulah perasaan misteri saya di UUM

uum cuaca panas...saya selalu juga bawa payung.....harap tiada yg gossipkan saya........saya penat digossip masa dikolej, teman kursus, berapa kali tukar nombor phon ...
ratu_cinta Post at 1-3-2010 01:32

wah...misteri sungguh kisah awak ni..wakkakakakak...

uum cuaca panas...saya selalu juga bawa payung.....harap tiada yg gossipkan saya........saya penat digossip masa dikolej, teman kursus, berapa kali tukar nombor phon ...
ratu_cinta Post at 1-3-2010 01:32

misteri sungguh
bulan lpas,
bas HBR terbakar kt area kolej MAS rasenyer,
adakah ianya 1 misteri jugak?
atau usia bas tu sndiri yg mmg sah2 bukan misteri dh, yg jd punca kebakaran?

ngape saya masa kat UUM selalu dapat miss calls nombor cannntttikkkk ......

selalu dapat teddy bear misteri.......tup tup dah ada atas katil...siapa yg letak

sms jgn cakap lah.....ada satu sms misteri selalu report hari ni awak pakai baju warna ini, hari ini awak ke sini, makan kat sini...pergi mana.....mcm megekori ke mana saya pergi

bila saya jln saya perasan diperhatikan oleh banyak mata lalu terdengar suara makhluk halus...cik adik ni tak tutup aurat ker?....pakai tudung lagi cunn..pheewwitttttt.....eiiiii malunya saya nak menoleh.....

125# peghelih

peh angkernya..

masa aku final year dkt kolej mas ada ' misteri ' gak....masa tu bulan posa...
ada sekoq malaun nie (jantan la) akan lepak kat area toilet kitaorang...mamat ni just pakai tshirt ja..tak pakai sluaq, spender aku tak sure dia pakai ka tak...

yg selalu kena attack blok A lah...sbb blok tu paling dekat ngan tasik...so senang dia nak lari...
mamat ni mmg hansom (menurut kata saksi yea....) depa suspek pekerja kafe kat sekolah bahasa (tmpat budak matrix blajag)..tp tak leh tangkap bukti tak cukup..

Follow Us
itu bapak hantu namanya

Aku dok sana matrix 93-95, degree 95-98...bila masuk sana, memang byk cerita yg senior2 habaq, antara yg famous mcm hantu plastikman tu, hantu menegur bebudak study kat tepi tingkap tingkat 3, lembaga ...
peghelih Post at 3-3-2010 11:25

best....besttt...kolej proton sebab ada kedai dobi.....saya duk pernas....jalan kaki hantar baju ke dobi....selalu kena usik ngan mamat2 ...tapi memang buat muka tebal jerlah........

56# senyum_sokmo kekekeke,tp betul la kan..tiap kali masuk je memana ipt..mmg kena gangguan2 ni la...
agaknya diorg nk bg hint kot...kalau kita leh bhadapan ngan masalah "ghost encounter"..4 sure masalah ngan human n reality kita leh selesaikan kot..agaknye,aku pun agak je..

Heheh...daripada nak cerita hantu sedia ada...aku nak speku 'kawasan keras' baru...Bangunan akademik baru (tengah buat) - ada Indon bunuh diri/dibunuh kat situ.....

Reply 132# alphawolf

yap.. penah dgr citer nih.. tp mcm tak dihebohkan sgt ade gak alami kejadian2 pelik kat uum nih..

teringat pulak kisah2 kat uum dulu.  Masa final year kat kolej petronas block C.  room mate aku mulutnyer tu mmg celupar skit, kolej petronas ni mmg dkt ngan tasik dan juga 'pokok buluh merimbun'.  Masa siang tu room mate aku ni dok gurau2 ngan aku sambil tu mulut dan mata dia asyik ke arah pokok buluh tu jer.. Dia mmg selalu takutkan aku yg mmg sediakan penakut ni, tambahan pulak mcm2 cerit aku dengar pasal pokok buluh tu.  

Malamnya  aku balik blik lewat skit dlm pkl 1 pagi rasanyer, masuk jer bilik room mate aku tu tak tdo lagi dan nampak gelisah jer.  Dia asyik p tengok2 kat tingkap tutup langsir pastu asyik kebas katil jer..aku diam jerk...Esoknyer baru lah dia cerita, sblm aku balik bilik tu dia asyik ternampak orang jengah2 kat tingkap (bilik aku tingkat 3), pastu dia rasa katil dia berpasir dan masa aku masuk bilik tu dia nampak kepala aku besar sangat2...tapi aku tak rasa apa2 pulak....hehehhe tu lah padahnyer asyik nak mengenakan orang jer kan, tak pasal2 kena kacau pulak mlm tu..

Post Last Edit by aries_cowboy at 10-7-2010 02:18

Reply 134# ciksenyum

sampai hari ni mmg org cakap psal pokok buluh kat situ..

ermm my fren pnh jumpa bus yg tk der driver tu around 4am..legend bus witohout driver tu mg btl pn k ...
mssuci Post at 23-9-2009 21:26

mmg legend cerita tuh..my cousin pernah nampak live bas tuh..so mmg kiranya antara cerita top kat sana lah..

aku lu ex uum..ada gak nak cte kisah misteri ni

aku lu ex uum..ada gak nak cte kisah misteri ni
nadna Post at 9-7-2010 11:29

cerita lah...

kisah aku mase akhir tahun 2009, sebelum cuti final...
kira-kira dalam pukul 3pagi, aku pi toilet nk lepaskan hajat..
ade 3 jamban, aku ambek yg tengah2 sebab jamban len sume mcm hapee ntah! (phm2 la)
aiseyyymen.. takde penyelak pintu lak.. camne nak kunci. argghh, dah pagi2 buta camni,mane ade org nak terjah2 jamban ni..
kalo org lalu,ade footstep,pandai2 la aku tahan pintu ni... melainkan kalo kawan aku nk nyakat aku..

tgh lepas hajat, kira2 dalam 3/4 sebelum tamat.. ade yg menolak pintu.. "tukkk"..terbuka sikit pintu (bukan terbukak sume) ade bayang hitam kat bwh. terperanjat hakuu..
tp maintain cool la.. aku wat2 batuk smbil cakap dgn machonye.., "er,ade org dalam ni.." .. konon nak bagi inform kat org len yg aku ada kat dalam jamban ni.
aku suspek member aku nak memainkan aku la.
pastu tak lama kemudian.. "tukk".. ai,dia main pintu daaa... aku tutup balik.. dalam hati aku mmg ,"wat the hell kaco aku"..
aku tolak pintu balik bg rapat..

seminit pastu, aku pun pakai suar balik, dah tamat dah misi.tp aku mmg nekad, kalu pintu ni terkuak lg, aku terus serbu keluar nak tgk sape member aku yg nak menakutkan aku.
tetiba.. "tukkk"..(pintu terkuak lagi) terus aku buka pintu jamban laju2!! tgk kiri kanan! takde org.... sunyii... ... ... ... ... ...
ahhh, nyorok kat jamban sebelah nih! aku pi check setiap jamban, kira satu toilet tu aku geledah.. takde org... ... ... ...
what the..... aku balik bilik teros.. konpius aku..

aku balik bilik, aku tny member aku.. ,"weh, aku pelik la kat toilet td.." aku citer sumenye kat dia.
dia kata," eloklah hang citer, sebab aku mmg dah rase dari semalam dah.. mase aku gosok gigi, aku rs ade lembaga hitam kat belakang aku.. aku buat dono je.."
what? baru nak gitaw.. dia kata lagi.. "aku malas je nak citer.. untuk pengetahuan hang, 'benda' tu tinggal kat pokok besar tu (sebelah toilet)..kawasan depan bilik kite ni dengan toilet tu memang 'laluan' dia..
hang jangan risau la, dia nak memain,menyakat orang je..". nape nyakat akuu..

begitu la kisahnye... pengalaman aku... takot korg tak paham je citer ni

Rate

1

i bkn budak uum..tp my cousin setadi sana..byk cerita misteri tapi tak ingat lah..yg paling i ingat, one of her friends meninggal dlm bilik..roomate pun tak sedar, sbb masa terjaga dlm pukul 3 pagi gitu, arwah masih hidup lg..maybe around 5 pagi kot arwah meninggal..btw, my cousin mmg rapat dgn arwah since diorg 1 group discussion..

tp yg sedihnya, a few weeks before meninggal, arwah selalu je dengar lagu2 nasyid dan ketuhanan dlm bilik..fyi, arwah meninggal sbb heart attack..ikut apa yg diorg cerita lah

tuh je..takde misteri mana pun..

nanti jap lagi aku story..ada keje sat..baru jumpa thread ni

Reply 140# tapibukanaku

ntah2 kat bilik aku tu.. penah dgr story dari senior, ade budak meninggal dalam bilik ni mase tido..