CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ratu_cinta

Cerita seram di Universiti Utara Malaysia (UUM)

cter pasal bus ni ada betulnya..kalau terdengar bunyi bas kul 3 pagi maybe tu la dia bas yg xde driv ...
seroja23 Post at 25-10-2009 10:39

ditemani "lelaki" balik dari exm?? mcm penah degar jek...senior aku pnh kena kat jln tasik gutrie.
2 pn tau pas UK suh die lari

Bas pukul 3 pagi tu tak smestinya tak berdriver da.....ada geng kembara baru balik outing ka, budak baru balik dari kampung ka......

saya student uum jugak. dari 1998- 2005 kat UUM. rasa dah jadi senior citizen lak kat UUM tu.. tapi memang banyak jugak kejadian yang pelik-pelik masa di sana. dan selalunya banyak terjadi masa nak final exam.. mungkin ramai yang stress kot kan.. jadi emosi pun tak stabil.

heheheh..baru je 'jumpe' benang ni...banyak jugak citer angker yang nak dikongsi dengan korang nih....almaklumla, aku ex-UUM jugak....ada yang urband legend..ada yang aku alami sendirik..

1. first masuk matriks UUM dah diperdengarkan dengan citer hantu Dang Wangi... tempat paling glamer - adalah kat public phone. Orang cakap hantu ni suka mengacau budak2 yang bergayut sampai lewat malam dan lewat pagi. Ada yang nampak hantu ni bergayut (dalam erti kata - menggunakan telefon) dalam tempoh yang lama..ada jugak versi dia nih tunggu beratur belakang budak yang bergayut lama2 kat tipon tu... klimaks citer - budak yang tgh bergayut akan bau wangi semerbak, pastuh duit syiling jatuh n akan nampaklah hantu tu rupanya takde kaki...

2. Citer bus misteri yang berenti setiap bus stop kolej mmg glamer...ada yang pernah nampak jugak..ada jugak pernah cakap bus Jelita sebab bus jelita paling kerap masuk drop student dari KL dalam kul 3-4 pagi...

3. Citer orang sebelah tu mmg aku pernah dengar...mula2 tak terpikir pasal badan orang tu sebelah je...heheheheh

4. kakak aku penah dok kat kolej MAS...dulu ada blok pompuan kat bawah..dekat area tasik jugak kot... pernah dengar orang cerita, ada makhluk pompuan pakai baju putih,  datang dari tasik sambil bawak kepala dia yang berambut panjang.......kepala dia mintak tolong orang sambungkan balik kepala tu kat bdan dia....

5. Kolej petronas... 3 tahun aku dok situ, kat aras atas sekali..takdelah tinggi sangat...aras 4 je...mmg hobi aku n kawan aku dok dengar kisah seram kat radio...tak silap aku DJ yang kendalikan tu Isma Halil Hamzah kot... tido dalam 2-3 pagi mmg biasa (pastu ponteng kelas kul 8 pagi pon biasa jugak)... malam tu mmg malas nak balik bilik tido...dari lepak bilik kawan terus tido kat situ terus.... tibe2 ada bunyik macam benda berat yang amat (macam benda jatuh) dari atas....roomate kawan aku selamba je cakap... "tu mesti keje orang atas...mesin basuh ke ape yang jatuh"...aku dah mula kompius....cepat je mulut aku tanya.. "bukan kita ke dok kat atas sekali sekarang ni?" terus roomate aku melompat dari katil dia ke katil kawan aku..... (masa tu 2 katil dalam satu bilik)..tak tau nak cakap emosi aku time tu..takut ke nak gelak...

6. almaklumla blok kolej aku dekat dengan tasik Guthrie...lepas dengar citer seram...aku n kawan mulalah nak tido...dalam 3 pagi.....kitorang terjaga sebab dengar kucing gaduh sakan kat area tasik guthrie..kuat tu sampai kami kat tingkat 4 boleh dengar.... tibe2 aku rasa pelik.....sambil2 dengar bunyik kucing gaduh....ada pulak diselang seli dengan sore pompuan mengilai...adei...

7.  dalam citer ke-5 tu....ada watak roomate kawan aku kan? dia nih penakut sikit..... dia penah citer yang dia pernah jugak dengar disudut bilik tu jugak bunyik loceng kaki (ala...yang macam penari India pakai tu).... makin lama makin kuat....siap ada sore pompuan nyanyi lagi...tapi dalam bahasa yang tak dikenali...... mau berpeluh dia tido dalam selimut time tu - tido sorang...roomate dia takde...

8. Penah jugak dengar citer..tak tau kat kolej mana...pompuan ni rasa semacam...pastu dia bangun arr amik wuduk nak baca Al-Quran.....tengah baca Al-Quran...dia perasan ada suara halus baca Al-Quran sekali dengan dia...tup-tup terkedek2 datang teddy bear dia...rupa-rupanya yang ikut sama baca tu tak lain tak bukan teddy bear dia tu..aku tak tau ape jadik kat pompuan tu

9. aku pernah drive dari Yan (kalo tak silap aku la..) balik beraya dari umah kuarga angkat kawan2 aku...UUM kan selalu buat program anak angkat...sebab aku sorang je boleh drive, so aku diupah dek kawan2 untuk jadi driver korang.... on da way balik tu...hujan renyai2....dalam kul 11.30 malam la gitu....penumpang belakang semua hampeh pakat tido..mujur co-pilot aku masih setia...itu pon aku paksa!...sebelum masuk area pintu gate.ada kan jalan macam berbukit2 tu.... tibe-tibe tengah syok bawa kete nak mendaki bukit tu..siyes aku ternampak pompuan pakai baju putih melayang dari tepi jalan terus ke tengah jalan2...masa tu mmg panik...mujur mulut diam je.... sempat pulas stereng dan mujur tak terbabas.... co-pilot gelabah penyu....penumpang belakang terbangun tido dan mula bising2.... depa pakat tanya nape aku gelong je bawak kete...aku jawab-mengelak lopak air.....huhuhuhu..malas nak terus terang....tapi aku sempat bisik kat co-pilot soh baca ayat2 suci al-quran sambil bekap aku.....

Rate

1

.... Takle nak kate ape la ni.
Kadang tu mmg pk kita mimpi, tp bila ada kes ...
Bella_Lun@ Post at 19-2-2010 17:54

mention pasal kesan2 kat badan nie...aku teringat plak kes aku...aku nie ex UUM....tp ape yg jadi kat aku nie time aku da keja...tumpang citer skit....hehehe...lepas je grad aku trus dapat keja....alhamdulillah takde menganggur lelama....tp aku keja shift...satu hari tu aku balik keja shift malam...macam biasala smpi je umah aku terus tido dalam pukul 9pagi...da tak nampak ape dah...bangun je dari tido aku terus rasa bahu kiri aku rasa pedih sangat....aku check kat cermin aku tgk bahu aku macam kena cakar dgn kuku....agak dalam la luka die...mula2 aku biarkan je luka tue....tapi masuk hari ke-3 aku da tak tahan....luka tu da jadi bernanah...badan aku pun start demam...mungkin sebab bisa luka kat bahu aku...aku tunjuk luka bahu aku to my parents...diorang bawak aku pegi klinik...

masuk je jumpa doktor, doktor cakap luka aku tu da masuk kuman that's why bernanah...so die bagi la aku ubat yg sepatutnya...doktor tu tny aku, luka aku tu pasal ape?aku ckp la bnd yg betul...aku tak tau...seingat aku balik je dari keja aku terus tido...then die tny lagi, kuku aku panjang ke tak?aku jawab la aku tak pernah berkuku panjang....then doktor tu senyum smbl cakap ade la tu aku kena pape tapi aku tak sedar...aku pun terus bgn nk keluar dari bilik doktor tue.....tp before kluar aku still tak puas hati...aku tny kat doktor tu for the last time....'tapi luka bahu saya ni mmg bisa kuku kan doktor?'....doktor tu angguk smbl senyum....smpi skang aku tak tau mcmn bahu aku bleh luka smpi mcm tu...ader satu luka tu mmg dalam....parut luka tue ambik masa almost 3 months baru hilang....

UUM memang banyak citer misteri..maklumlah sana dikelilingi hutan..

tiba2 teringat zaman belajo t ...
billionman78 Post at 9-7-2010 11:55

setuju...setuju....sepanjang aku dok sane pun mmg banyak citer yang aku dgr....aku dari matrix sampi ke final year mmg dok kat UUM....semua kolej aku da penah dok...hehehe....matrix aku dok Telekom...1st sem degree aku dok kat TNB, pastu pindah ke MISC pastu aku pindah ke kolej laluan C...hehe semua laluan aku merasa....masa dok kat kolej laluan C (kalau tak slh aku koleh muamalat) aku bwak motor...senang skit nak berulang....agak seram la each time nak lalu kawasan klinik n stadium tue....tp bile baca citer2 kat sini rasa rindu plak zaman2 belajar dulu...

Follow Us
tak suka duduk Sintok...
aku alah weather kat sana...tropical heat from Siam...
aku selsema dari msk sampai grad...
asyik g klinik je....
kalau masuk DK..tisu aku lap idung..basah sampai blh perah..
bila dah kuar secara automatis selsema aku baik...
ada hantu selsema agaknya kat sana...

aku kat UUM dari tahun 1997-2001... penah stay kat telekom, gutrie, proton dan kolej taman U... Alhamdulillah takde apa2 walaupun aku nie jenis yg suka cuci baju kol 3 pagi... study atas tangga kol 1 pagi... penah bermalam sorang2 sebab room mate x mai lagi... and aku jugak suka jln kaki dari telekom ke pernas waktu maghrib ....actually, aku jenis x suka serabut ngan orang...

ooo ye... baru aku teringat.. aku tak penah kena tindih tapi ada sekali tu, aku balik kelas lewat.. dlm kol 6.30.. then, aku tertidur kejap... bila aku terjaga tu, aku nampak lembaga besar berbulu dok perati kat aku... aku terus bangun dari katil and dia pun ilang... kesimpulannya, jgn tido dekat nak maghrib... setan iblis nak kuar...tu je experience aku kat UUM..

pengalaman daisy masa drive lalu laluan depan kolej maybank nak ke apartment. sebab nak gi rumah member di sana. tiba2 saja rasa ada orang tumpang. memang real perasaan tu. rasa meremang bulu roma semua.. daisy bawa kereta dah lintang pukang.. masa tu dah pukul 12am. selalunya ada gak pak2 arab dok berjalan nak balik ke blok diaorang. malam tu lengang.. masa kereta daisy slow untuk lalu bump jalan tu daisy nekad, daisy pandang belakang. takde pape.. tapi memang meremang.. tekan minyak sampai melelong-lelong.. huhuhu.. sampai rumah member, pucat muka..

Post Last Edit by nashe at 4-10-2010 16:51

Saye dulu anak pengetua UUM dan saye tinggal kat UUM drpd 1994 hingga 1997. sbnrnye ayah saye je yg duk uum mula2 kami mak dan anak2 dok kat bangi. Kendian pd tahun 1994 ayah ajakla sekali kami tinggal di UUM. Kolej pertama kami dok ialah di Kolej Kelamin.
Masa tu ayah sewa 3 rumah apartment satu dekat atas lereng bkt yg dekat dgn bukit kat atas. 2 lg kat bwh lereng bukit yg dekat ngan bekalan TNB. masa tu ayah masih lg pensyarah

pengalaman pertama...
Saye main bola sorang2 dekat bekalan TNB sebab adek ngan kakak saye dah masuk umah dah mase tu dkt maghrib. Tiba2 saye terpandang 'mak ayah' saye nak naik bkt kat belakang dekat bekalan TNB so saye pun nak ikut... tp 'mak ayah' saye tak bg... kendian  saye balik rumah kat atas bkt tgk2 mak ayah saye dah ade kat umah tgh tgk tv...saye tanye tadi naik bkt gi mana? Diorang kate takde pun tgh tgk tv...

pengalaman kedua..
Mase tu UUM tgh cuti sem so byk student yg dah balik... mase mlm tu saye ngan adik saya tido kat rumah bwh bukit mase tgh malm and kitorang budak2 dok main pkol bantal.. tiba2 kami terdengar bunyi ketuk2 tingkap pastu kami tanye sapetuh?.. pastu ade org jawab "bapaklah..." tp kami tak nampak pun ayah kami kat luar... pastu tiba2 pintu rumah kami kene ketuk2 kuat ... rupa2nye kakak yg dok rumah seblah tgh panggil kami ajak tido sekali ngan dia... maybe dia dgr gak kot...

Selang beberapa bln kendian kami pindah lak ke kolej proton..........pulak

Rate

1

hurm.. berpinar baca, byk tul la cite sereeemmmm kat sini...

ni citer member aku...tapi ni agak 18sx sikit yer kawan2..

member aku ni biasalah zaman bercinta kat u..mane leh tinggal peluang bercinta kat u..dah la kat uum tu kaum adam 1/4 je dari kaum hawa..hehehe

ada satu malam tu, member aku gi dating ngan awek dia setelah selesai kelas malam dalam kul 10..so diorang amik keputusan untuk balik jalan kaki..masa tu dia singgah kat tempat makan SPS kot..alaa yang ada marrybrown dulu tu..aku pun lupa apa nama food court tu...

so diorang ni pun amik la port yang gelap sikit untuk buat projek..huhu
tengah2 dia syok awek dia bl**j*b tu, mata dia pandang la ke atas satu sudut bumbung, yang jaraknya hanya lebih kurang 5 meter je dari atas kepala dia..

dia nampak ada satu makluk mata merah sedang jelir lidah kat dia sambil senyum..syok agaknya tengok orang buat projek..

yang member aku ni pulak..syok punya pasal, dia boleh buat bongok je kat hantu tu..dah selesai semua, baru cepat2 zip seluar and ajak awek dia blah..

hantu punya member..dia lagi hantu dari hantu..

Reply 175# billionman78

Memang ati kering tu ... bil air dah tertunggak .... peduli apa sama hantu

kalau kt sana hantu pn takut nk masuk sbb byk sgt hantu2 yg lebih
teruk drp hantu yg sebenar... ...
senyum_sokmo Post at 3-11-2009 11:45

aku setuju

mau tumpang cerita jugak, aku dulu budak uum.. 1st batch duduk kachi.. waktu aku sem 3.. kira 2 kitaorang aa rasmikan katil ..ect...
ada roomate tp dia dah kawen so  basically sepanjang 3 semester kat  kachi mmg aku duduk sorang2 aa kat bilik....

One night, aku ada skit gaduh ngan kawan aku..so balik bilik sorang dalam kul 3 pagi...
tgh sedeh2 tuh tetiba dengar org ketuk pintu bilik aku.....kuat gile...mcm nk pecah pintu aku... (mcm bese aa ditinggalkan sowang2)...tp tgh sedey so aku malas nk bukak pintu.. lama gak dia ketuk dalam 2-3 minit. Aku expect kawan yg aku tgh gaduh tuh dtg nk pujuk aaa....tp aku x bukak ..last2 dia bernti ketuk aaa..

Gaduh ngan kawan aku laa  gak aa seminggu lebey...so bile kitaorang dah geng balik aku tanya aaaa .... "yang ko ketuk pintu aku pagi tuh  kenapa?" dia balas aaa "bila..?.. x da jadah aku nk g ketuk pintu  bilik ko..".. aku dah mcm cuak.....aku pun tanya aaaa jiran2 tetangga.. sorang pun x ngaku dan x sedar......
sampai sekarang masih misteri.... hauhauau nasib  baik aku  x bukak pintu ...
kalo x.... ada yg mati kejong depan pintu...

tuh aa citer aku.. x de seram sangat, sepanjang aku duduk kat UUm dulu x da  cite2 yg menakutkan.. pasal bas UUM tuh pernah dgr (aku dengar bas tuh.. tp biler cari x jumpa)
heheh yg lain tuh ... aku rasa more like urban legend (jangan aa ada orang lahar kat aku lepas nih..)

Rate

1

hehe sambung pengalaman kat Kolej Proton lak...

Pengalaman 3:
Kolej proton kami tinggal di rumah pengetua yg atas bukit yg dekat ngan kolej petronas...
Satu malam mase cuti sem gak UUM punye bekalan letrik terputus so kami adek beradek2 rase panas lah tido dalam bilik so kami cadang nak tido kat ruang tamu. Malam tu aku ngan kakak aku dok bersembang laa skit mase tg baring tu kami mengadap keluar 2.5 meter dekat sliding door... mase tgh2 sembang kami terdengar macam org bwk kerete sorong baby kat depan sliding door mase tu aku bdk lagi so aku try nak bgn tgk tapi kakak aku aku tak bg bgn katenyer suruh tido2... esok aku tanye kak aku knp suruh aku cepat2 tido rupenye kak aku kate dia nampak makcik tua tgh lalu kat sliding door sambil bwk kete sorong baby...

Pengalaman ke 4:
pengalaman pendek...Malam tu malam cuti sem gak aku terbagun sebb terdengar bunyi kapal terbang tgh terbang ...last2 dgr macam kapal terbag tu terhempas... esoknye aku ingat nak gi tgk  tp rupenye takde pun kapal terbang terhempas...

Kendian kami sekeluarga pindah lak ke Kolej Guthrie...

hehe sambung pengalaman kat Kolej Proton lak...

Pengalaman 3:
Kolej proton kami tinggal di rumah ...
nashe Post at 8-10-2010 11:58

banyak kali lak pindah randah..heheh

Reply 180# billionman78

itulaa pasal aku tak ingat dah pasal ape ayah aku asyik pindah satu tempat ke satu tempat... nanti aku check ngan dia

seram gak eikk..aku dulu dpt gak ofer kat UUM tp aku tolak...klu tak leh jumpa mcm2 kot...hehehe....