CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ratu_cinta

Cerita seram di Universiti Utara Malaysia (UUM)

85# mnaa

betul2...time ni aku 1st year kat situ...bukan sebab nak tunjuk kat gf dia...tapi betul la, antara dia kena terjun or dgn dia2 sekali habis lam katerbang kecik tu...asal2 kata nak terjatuh kat kafe meriah yg berdekatan ngan kolej tu..kafe tu memang ramai students makan situ...time tu pun memang tgh ramai students..pastu tu yg mangsa melencong sikit jatuh kat kolej tu...huhu...alfatihah...

Al-fatihah...

87# mnaa

Kolej MAS ke mnaa ? Aku duk situ dulu...memang diorang ada swap la dari atas bukit kolej pompan, dah pas 1,2 sem gitu kena turun belah bwh lak...kolej yg sama...aku pun terlibat sama...(aku lupa la MAS ni laluan B ke laluan lain..dah brzaman aku tinggalkan UUM)..BTW kolej aku dulu ni port orang dating gak..kat tmpt parking motor..dah la dekat ngan tasik..tasik tu dulu diorang kata selalu nampak sekeluarga pakai baju putih tapi tak kacau orang laa..n pernah ada buruh mati situ..

satu lagi kes kat tasik yg dekat ngan klinik ke kolej guthrie tu kalo tak silap aku laa..aku pun ingat2 lupa..pernah ada student meninggal lam tu...malam tu depa letak kat masjid...wallahu alam la samada depa berjaya uruskan pd malam yg sama or diletakkan kat masjid tu sampai esok pagi...kejadian pun masa tu dah senja2...tapi masa lalu2 dekat tu, kwn2 aku kata kat masjid ada mayat...huhu...

91# mnaa

ular aeh mnaa...? laluan yg sama gak la aku lalu kalo nak pi/balik kuliah ke/dari kolej MAS...jogging punya laluan tu sebenarnya yg dulu2 berbatu-bata...la ni dah lawa la kot no..bab ular ni, masa aku lalu balik dari kuliah, pencil case aku jatuh kat laluan tu...baru aku nak tunduk ambik, lenggang-lenggok ular kaler ijau lalu depan pencil case aku barang 2 kaki cam tu..tah cemana aku leh teruskan ambik pencil case aku...yg kwn2 aku dah jerit2 undur...tak tau apa brani nya aku...kira syg sgt la kot kat pencil case aku tu sampai sempat ambik lagi...nasib laaa ular tu tak patuk aku...huhu...

1 lagi yg kat sungai kat jejambat hala ke mall tu...berenang2 ke tepian ular kaler itam aku tengok seberang sungai timbul liuk-lintok atas air..besor deh...huhu...pastu naik atas bukit tu siit lesap ke mana tak tau laaa...terus kitorang pirau ikut jalan lain...takut la terpijak ke apa tak perasan...

tapi masa aku kat situ heboh la 'gate' yg Ustz harun din pasang 'terbukak'...sebab maksiat pun leh tahan gak sejak ada taman baik punya kat laluan ke maal tu dulu...aku balik kuliah malam salu laa terserempak ngan couples ni...dulu bas tak byk...yg ada bas UUM dan bas SALA...uishh..dpd aku tensen tunggu bas, baik aku jln kaki je...pastu  bas SALA ni bukan disiplin sgt pun amik students...suka2 ati je...ada lak driver kapel ngan student...lagi laaa...buta mata la aku rasa student yg kapel ngan driver tu...huhu...kat dewan kuliah berapa kali kapel kena tangkap ngan guard...guard skodeng dulu, dah puas skodeng baru la tangkap..siap tangkap gambo lagi...very the cuci mata itu guards :kant:

library...hmmmm situ pun dulu2 leh tahan gak kat bilik2 bacaan...aahhh korang sambung laaa...

ada satu peristiwa yg berlaku pd kawan member aku
tp satu kolej la, kolej Aseania, kira kolej baru jugak ni, thn 2002 student mula nginap.
kawan member aku kena thn 2003.

kisahnya gini, pd satu mlm ni budak ni rasa cm tak sedap ati jer
ngantuk tp xleh lelap mata,
satu bilik 4 org, dan dia tido katil atas
puas dh paksa tido tp x lena2 gak wp org lain dh di alam mimpi
akhirnya dia tertido jugak, tp tak tau la kul brp.

tiba2 dia tersedar dr tido sbb terdengar bunyi baby nangis mcm lapar susu gitu
wp lampu bilik tutup tp salah satu lampu studi di buka jd bilik tak le gelap sgt.
dlm mamai2 antara sedar dan tido, dia nampak baby kt kaki dia
dek kerna kesian baby nangis, dia amik baby tu dan baring semula
ms ni tak terpikir pun dr mana baby ni dtg secara tiba2 di tgh2 mlm
baby tu senyap dlm pelukan budak ni, sebelum terlelap semula budak ni
ternampak kuku baby ni panjang sgt. kemudian terus dia terlelap.

keesokan pg dia bangun mcm biasa.
dan dapati xde baby pun atas katil dia
dan dia amat pasti dia hanya bermimpi.
tp alangkah terkejutnya dia bila dia dapati kedua lengan, leher dan dada dia
calar balar mcm di cakar dengan kuku.
malah masih terasa pedih, terutama ms nk mandi.

Rate

1

ada satu peristiwa yg berlaku pd kawan member aku
tp satu kolej la, kolej Aseania, kira kolej baru jugak ni, thn 2002 student mula nginap.
kawan member aku kena thn 2003.

kisahnya gini, pd satu m ...
cik_puan Post at 19-2-2010 17:18

.... Takle nak kate ape la ni.
Kadang tu mmg pk kita mimpi, tp bila ada kesan² camtu, tak ter'explain' bagaimana / kenapa / apa...
Huhuhuhu...

Follow Us
100# caricari

maknanya Karimah x grad la...
yelah sbb dia menjauhkan diri dr org...
kita pun terlepas pandang...dia ada...ke..takde...
tp apa masalah dia yg sebenarnya ek...

sape plak yg meninggal kat kampus masa tu...???
x pernah dgr plak...
yg aku ingat budak meninggal lepas jatuh motor....
koma few days n then meninggal kat hospital....

101# caricari

pilot pilatus tu tgh training kan...
seb baik jatuh kat asrama..masa tu asrama tu blom siap sepenuhnya....
so x fully occupied...
and luckily masa lunch hour..ramai xde kat bilik...
kalau tidak...x tau la...

107# monreyes

Aku tak prasan la dia grad ke tak eyes..lepas dia cau dari kolej aku, aku tak tau dia pi mana...
kita akan prasan dia ada kat kampus kalo dia jalan bukak payung kat luar DKG / DKU yg beratap tu...
kwn2 aku yg boy2 ni dulu suka usik2 dia...sekali dia hempuk ngan payung, terdiam sorang tu...hahahaha...
kesian gak kat dia..masalah apa aku pun tak tau...tapi kwn2 kusza kata dia cerdik kat kusza...stress kot no..

eh ko program apa dulu eyes...? aku BIT 1st batch...

108# monreyes

betul la tu tgh training...
kata member2 aku yg nampak kejadian, pilatus tu dah menjurus ke cafe yg meriah tu..time lunch..
tapi tah cemana dia melencong sikit...tu yg kena kolej...
yg aku ni pulak kat kolej Mas dengar org bising2 berlari2 ke bawah...aku ingatkan dorang2 tu berebut2 nak amik air dari lori yg datang...maklum la masa tu kan air selalu tak de kan...aku ya2 je lari turun bawah bawak baldi...sekali tengok, asap dah kepul2 dah...dah ajal...

aku duk bilik berdepan parking motor kat kolej Mas...aku suka tengok warden kolej aku ronda bawak buluh/kayu perambat pen-dating2 tegar kat situ

dulu prog BBA...pioneer Sintok gak...
masa Pilatus jatuh..aku ngah makan kat Cafe HEP....
blh tahan dekat ngan tempat kejadian....

111# monreyes

...tah2 kita ni kenal2..roomate aku dulu BEc kat MAS, then turun ke bawah MAS tu dpt roomate BBA lak....
ke ko gang2 azizah ariffin pgacara tv3 tu huhu...dia pun uum dulu gak...

Masa Thn 3 sampai grad...same college ngan AA kat TEN...tapi len blok dan x brp geng...gitu2 je....
wahh lupa  n confused now :
time kita...
Kolej 1 : MAS.2. TEN (TNB) 3. PERNAS..4. PETRONAS..5. EON..8. PERWAJA...6&7..aku x ingat...

113# monreyes

TELEKOM ngan GUTHRIE yg belakang2 tu...tapi la ni dengo diorang ni sebut bank rakyat la, itu la ni la..sure lagi canggih dah kan...kat STM dulu lab2 dulu suma nama ikut nama syarikat gergasi IT...sapura, ibm, hp...la ni tah jadik apa tah...
eh terbersembang lak kat sini

aku kat mas dulu (masa ni yg girls dah pindha belah bawah dekat tasik tu)...ada sorang guard tu horror je...dia tak kacau org..tapi mata melingas tengok gadis2 jalan...then kat situ ada adik bradik muka nak dekat2 seiras duk tgkt bwh..anak org kaya depa ni...suka menyendiri dua beradik tu kurang kawan...rasanya BBA gak kot...aku lupa yg adik ke yg kakak rajin sakit...sampai guard tu offer pertolongan...sampai la guard tu dianggap pak angkat depa...tapi ikut kata kakak, suatu hari tu guard naik atas kolej (tingkat bawah je sbnarnya...tapi since guard duk bawah kat kedai kecik kat kafe tu, aku sebut la naik atas...), si kakak tengah pakai baju tido time tu..guard tu main jengah masuk je kat dalam bilik depa...si adik duk perhati mata guard tu tengok kakak dia atas bawah daaa...start dpd tu depa dah tak close dah ngan guard tu...guard tu pun semacam je gayanya...

kat mas tu dorang suka wat port dating...nyampah kalo duk situ utk discussion...kapel melayu pun tak silu2...mana la antu2 tak mare...

eyes...ko ingat tak, time awal2 kat sintok ada radio karat kampus yg hiburkan kita semua diwaktu malam..depa wat kat TEN kan masa TEN belah depan2 tu diduduki stud lelaki....aku maintain mas dari year 1 sampai grad

geng2 Sam la tue...

hantu pompuan kat uum yg selalu kacau aku dah ikut aku smpai sekarang

alhamdulillah sepanjang study kt uum
x penah mengalami kejadian misteri

hantu pompuan kat uum yg selalu kacau aku dah ikut aku smpai sekarang
sekngucing Post at 21-2-2010 08:29 PM

dah ikut ko?? dulu ko student sanalah ek...citerlah lagi detail bgi abih

103# caricari

abg (yg second) kate dia dok koleJ EON... baru tanye.. abg first tak pasti kolej mana, nnt kite tanye.. I guess my second bro sama batch ngan caricari gak coz dia pon first batch UUM untuk BIT.. Abg kite first ambek account, final year masa mula pindah ke UUM