CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Naru

INCEPTION [LEONARDO DICAPRIO, ELLEN PAGE]

Reply 124# aku_ker

apsal aku tak puas hati dengan image ni? if tempat yg saito tua tu, same dengan level 5 (limbo), kenapa cobb tetiba terdampar kat tepi laut, seolah2 dia pergi ke stage lain.... hehhe, sj je nak peningkan diri.. alasan nak tgk lg sekali...

susah nak jumpa film2 mcm ni, mmg rare la!

setiap setahun atau dua tahun skali mesti ada film2 yg btol2 bg kesan kat audience produk dr hollywood jugak..

Sebuah review yang amat melawan arus....tapi jangan la pulak korang marah dia (setiap orang wajar diberi hak utk bersuara kan?) beliau seorang yg mampu mengkritik keras filem supama Curious Case of Benjamin Button dikala jutaan penonton menyukainya....

http://mahhass.blogspot.com/2010 ... enda-yang-cool.html

aku seperti kembali ke zaman silam (which is not so lama to call zaman silam LOL) bila membaca thread ni... terubat rindu dibuatnyer...

thanks GAIA sbb bagi link blog manhass yg hampir aku lupakan (walhal dulu membaca setiap entrynya seperti membaca kitab tajul muluk (uhuk) + kagom)..

membaca blog manhass seperti anti climax selepas membaca perbincangan korang kat sini... kerana aku agak setuju dengan manhass... cuma aku tetap rekemen utk korang yg belum tengok muvi utk pegi tonton... mmg x rugi setiap sen yg dibayar... sen utk tiket, popcorn, air + parking kete @ tambang teksi/tren/bas... mmg x rugi...

gaia, sayangidaku, rhyno, buiscasey + ada a few names lagik... aku rindu kat koranglah..

Post Last Edit by cmf_GAIA at 21-7-2010 01:39

Yerla mod Ayu...kitorang kan veteran yg dah tak berapa larat nak menjenguk selalu....tapi nampaknya beberapa tokoh2 dari masa silam kembali bergathering disini....masih menunggu King Kong ngan Maberik....

P/S: aku pun dah agak lama tak menjeguk tulisan manhass n nampaknya analisis dia semakin berkuasa....

there are some references to Alex Proyas' Dark City (1998), where the aliens implanted new memory to a person, whereas in Inception an idea in inserted in ones mind by a team of dreamers.

The construction of the dream, the buildings dekat tepi laut.. agak2 sama dengan Dark City..

Also there is a reference to a video game, a very popular one, who can guess? Clue: when Cobb was looking through the sniper scope when just when Level 4 started.

I love this movie.. rasa nak tengok lagi!

Follow Us
The Last Final Conclusion Movies the that damn top it is spinning or it is stop.,.....?

Top spinning it is in dream right?
Vice versa it is reality.... so

The DiCaprio lastly in on another dreams or it is in realty........... hmy3:

Limbo tu bukan berada di mana2 stage.. sbb tu la Cobb mematikan dirinya utk pegi cari Saito..

Reply 110# buiscasey

Fisher tak connected to the dream machine masa kat snow fortress tu..

Reply 130# cmf_GAIA
aku rasa agak pelik ngan review die, sbb die kate filem ni hanyalah himpunan benda yg cool (bandar Paris terlipat etc). Tapi aku tgk cite ni bukan sebab aksi2 CGI tu, tapi jalan citer die yg menarik dan original (at least for me).Dan aku rasa most people aku rasa suka sbb jalan citer bukan aksi cgi (cuba check diskusi dlm benang ni). My 2 cent hehe

Sebuah review yang amat melawan arus....tapi jangan la pulak korang marah dia (setiap orang wajar di ...
cmf_GAIA Post at 21-7-2010 00:13

Ada dua benda yang aku setuju dengan blog yang ko kasi tu.

1) Ini bukan filem terbaik Nolan. Bagi aku, Memento masih lagi filem terbaik. Satu filem yang lepas aku tengok, sampai ke saat ni aku tak jumpa filem yang buat aku rasa intrigue seperti aku tengok Memento...

2) Oleh kerana filem ni berlatarbelakangkan mimpi, segala adegan aksi yang berlaku dalam salji, dalam van dan dalam hotel tu dah hilang nilai suspens dan nilai aksinya kerana kepala otak aku melagukan dialog berikut: "Ini semua hanya dalam mimpi..."

Blog tu kata filem ni tak terlalu hebat tapi tak terlalu teruk. Tapi bagi aku, ni filem yang hebat, cuma mungkin bukan yang terhebat.

Yerla mod Ayu...kitorang kan veteran yg dah tak berapa larat nak menjenguk selalu....tapi nampaknya  ...
cmf_GAIA Post at 21-7-2010 01:38

ye.. aku pun tunggu komen maberik.. ada lagi ke dia?

ye.. aku pun tunggu komen maberik.. ada lagi ke dia?
aYuGiLeR Post at 21-7-2010 22:09

dah lama x nampak dia... dedulu seronok baca komen2 dia....

aku pon intrigued with the plot and sequence of events than the so called cool scenes. But I must admit dunia berlipat2 masa cobb and adrianne tuh damn cool.

Baru tgk td.. pening x terkata. Tgn da tekan kat remote control kunun nk rewind balik kasi phm, skali hp aku daa... (da biasa main rewind kat pc)

argh.. fenin, aku hrp ada org leh kasi aku phm cite ni pls

Post Last Edit by cmf_GAIA at 22-7-2010 01:36
aku rasa agak pelik ngan review die, sbb die kate filem ni hanyalah himpunan bend ...
aku_ker Post at 21-7-2010 07:51 PM

takpa, tu pendapat dia je...tapi dia menjulang tinggi citer Memento yg pengarahnya juga org yg sama buat/tulis Inception ni....so agaknya sebab Memento tu dah sangat berbekas, maka datang apa filem selepasnya pun susah nak melepasi standard tu...

well standard tu subjective, depend on bagaimana idea tu dalam minda seseorang....bukanke kita belajar dari Inception yg idea itu amat berkuasa bila dah melekat dalam minda?

=====

argh.. fenin, aku hrp ada org leh kasi aku phm cite ni pls
din_atos Post at 21-7-2010 11:41 PM

Harap perbincangan di link ni dapat membantu = http://www.cinemablend.com/new/I ... he-Dream-19615.html

====

Baru lepas tengok 2nd time tadi...aku kesan satu goof.....dalam adegan tembak menembak pertama di bandar berhujan (1st layer dream) tu Yusuf the dreamer tak ada pun dalam Taxi tu...tapi kenapa projection Fischer Jr serang Taxi yg hanya ada Saito, Arthur, Eames ngan Fischer Jr tu? Bukan ke law dia, Projections hanya akan menyerang dreamer sahaja?

belum tgk lagi citer ni
so cemane. best tak

dah tengok, n nak tengok lagi.....

Reply 143# cmf_GAIA

Bukan ke projection Fisher Jr tu bukan projection biase, tapi yg telah ditrained utk protect Fischer whenever somebody try enter his dream.

Reply  cmf_GAIA

Bukan ke projection Fisher Jr tu bukan projection biase, tapi yg telah ditrained ...
aku_ker Post at 22-7-2010 08:27 PM

betul, tapi bukan projection yg kena trained, ikut pemahaman aku minda Fischer Jr tu yg pernah kena trained. Kalao ko biasa tengok citer2 secret agent minda diorang dilatih supaya kuat walaupun tengah mamai sebab kena suntik dadah ke apa ke yg boleh buatkan diorang bocorkan rahsia semasa soal jawab interrogation dgn musuh....So, ikut pemahaman aku, Fischer Jr pernah terima latihan mcm ni, then bila dia dalam mimpi orang lain, "latihan minda" dia yang cuba melawan dari bocor rahsia tu lah muncul dalam bentuk projection yg ganas dan terlatih.....

Tapi kalau ikutkan law dari filem ni, memang Projection sapa2 pun hanya akan attack dreamer saja...bukan Dreamer diorang tak attack, mcm yg dijelaskan oleh Cobb pd Adrianne masa mimpi kota berlipat tu....silapnya kat sini, Yusuf tak masuk set...kalo korang tengok adegan taxi tu betul2...Yusuf tak ada kat mana2.....ok...memula masuk mimpi, Yusuf berdiri dalam hujan.....pastu kereta geng dia datang ambik...then semua orang ada dlm kereta...pastu kereta langgar taxi.....Arthur n Saito ambik alih taxi utk pergi culik Fischer Jr., then Eames pun masuk taxi jugak....skrg Yusuf patuutnya masih ada dlm kereta sebelum yg aku tak berapa pasti adakah kereta yg sama dipandu oleh Cobb semasa ambik Adrianned tepi jalan...yg pastinya....Yusuf tak ada dalam taxi and projection si Fisher Jr menyerang Taxi walaupun dreamer tak ada dlm tu.....

Kereta Cobb tak diserang tapi kena langgar keretapi...keretapi tu bukan projection Fischer Jr, tapi Projection Cobb sendiri....

Kalau mcm ni, adakah sebenarnya projection tidak attack org bermimipi(dreamer) tapi attack org2 lain yg ada dekat2 dengan empunya projection?

Projection berbentuk para penembak2
- Fischer Jr : empunya projection
- Arthur, Saito, Eames : Individu2 yg berada bersama empunya projection

Projection yg berbentuk keretapi
- Cobb : empunya projection
- Ariadnee : individu yg berada bersama empunya projection