CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 33098|Reply: 44

spring penutup minyak wira sudah patah ..

Pagi tadi...hujan renyai2 membuat aku rasa malas nak pegi keja naik motor cam biasa dah. Jadi tanpa memikir panjang aku pon pi la keje naik kereta je walaupun memikirkan kos perjalanan yang agak merugikan.Tapi dah nama nye ujan, malas la aku nak berkuyup nye.

Masuk je ke Lebuhraya Persekutuan, baru aku sedar minyak kereta aku tinggal sikit. Tak sampai separuh senggat pon. Aku pon singgah la ke Shell nak isi minyak. Habit aku, kalo dah isi minyak mmg akan isi sampai penuh la. Malas aku nak menyinggah2 byk kali nanti.

Sampai je ke Shell, cepat2 la aku tarik lever nak bukak pintu kecik penutup minyak tu cam biasa la kan dan terus ke belakang nak cucuk kad. Baru je nak cucuk kad aku perasan pintu tu tak terbukak langsung pon. Sengal !!! Tapi aku masih bertenang sebab aku pikir kereta aku pon dah lama tak bergerak dan dah lama tak isi minyak, mungkin ada kotoran yang nak menghalang pintu kecik tu dari terbukak sendiri, aku pon cuba la ketuk2 pintu tu dengan niat nak luruhkan kotoran tu. Aku tarik lever, tapi hampeh. Pintu kecik masih tak boleh bukak lagi.

Dengan idea bernas aku, aku sendal lever tu dengan alarm remote supaya kunci pintu kecik tu sentiasa dalam keadaan bebas, lantas aku pon cungkil je pintu kecik tu dengan access card opis aku. Yes, berjaya!! Lega sket hati. Mau nye tak, minyak dah nak abis tapi taleh nak bukak pintu kecik isi minyak tu kan. Gile ke apa pepagi ni nak bermasalah kecil2an macam ni.

Bila dah boleh bukak tu, aku perasan ada sesuatu klip dah terletak kat bawah penutup minyak. Aku letak nama kat menda tu sebagai clip spring. Tibai je la.

Ni la menatang clip spring tu.

Aku sempat lg nak men study menatang apakah dan dimanakah tempat asal nye menda tu. Sampai sorang budak bangla datang. Tak sabo2 nak halau aku la tu.

Tade menda lain la kan. Kalo dah taleh nak terbukak sendiri, mesti sbb tadek spring. Jadi nye menda tu aku anggap sebagai spring, dan aku tau kat mana tempat dia. Cuma aku takde la plak gambo nye. Sebab masa tu aku tade kamera dan tadek keje nye aku nak mengambil gambo pakai handphone.

Jadinye, ada ke sesiapa kawan forumer kat sini penah mengalami masalah ni? Part kecik macam ni aku rasa cam leceh nak carik kecuali pi curik kat kedai potong je.Aku bercadang nak repair je mende tu. Nak guna gam rasa nye takkan bertahan lama.

Pagi ni aku ber mood menulis cerita sket. Menda kecik je tapi cerita berjela2. hehe.
Maap la mod kalo kisah ni dah penah ada. Aku tak membelek langsung pon kat belakang. Saje je nak berkongsi cerita.

Rate

1

hai kerie

aku pernah jd macm tu  (keter wira) ,tarik tak mau tendang aku kepak mcm hg buat baru boleh bukak ! aku tengok benda spring tu dah terjojol keluar dr body aku masukkan balik bg ketat.pas tu pintu minyak yg ada latch tu aku adjust ckt tak terlampau rapat sgt

Aku rasa bukan patah tapi tercabut aje....Pasang balik kat belakang pintu minyak.
Kereta aku dulu hilang terus entah kemana...

benda kecik2 ni kena DIY...lagipun DIY ni kalu sesekali sodap

benda nampak kecik tapi implikasinya besar. Teman teringat kata2 ketua yakuza `disebabkan tukang pasang ladam buat kerja tak betul, kuda tak boleh lari laju, disebabkan kuda tak boleh lari laju, message lambat sampai, disebabkan message lambat sampai, kita kalah perang'

bender pin tuh tercabut leh pasang balik...
...ambik contoh pasang tgk keter wira lain.
kalo beli kat kedai baiki keter rm5+pasang...

1# kaeiri s
sebelum apa2 berlaku, ko tukar tajuk dulu.  patah ===> tercabut...  

Follow Us
Aku rasa bukan patah tapi tercabut aje....Pasang balik kat belakang pintu minyak.
Kereta aku dulu hilang terus entah kemana...
masterixs Post at 14-10-2009 10:07 AM

Bang trix

Memang kompem patah la.... cuma dia cam tak putus terus. Kat gambo tu mmg tak nampak patah. Tapi aku tanak la putuskan terus sebab cam menyeksa dia je kan

bender pin tuh tercabut leh pasang balik...
...ambik contoh pasang tgk keter wira lain.
kalo beli kat kedai baiki keter rm5+pasang...
mycos79 Post at 14-10-2009 10:20 AM

hish.... diulangi, mmg kompem patah bkn tercabut.

kat kedai ada jual ek natang kecik2 gitu? nanti kalo aku sempat aku pi carik yg baru la wpon niat asal nak repair gitu2 je.

Post Last Edit by kaeiri at 14-10-2009 11:41

di upload kan khas buat mereka yang tak percaya

harap2 tak salah gambo

fuhh.. ada citer bergambo kee..
hmm.. kat kedai spare part ada jual gamakyerr..
kalau takde jual.. gi dealer honda.. order NHC laa..  

gud luck kaeri

9# kaeiri

Ye...ye...baru nampak jelas dah patah .
Kena tukar laa tue Mcos cakap ade spare kat kedai...kalau 5 riyal ok laaa

kedai spare part harus ada kan? nanti la aku balik aku cuba gagahkan diri pi singgah.

tak kritikal tp leceh la tiap kali nak isi minyak kene cungkil2 lak.dah cam pencuri je

fuhh.. ada citer bergambo kee..
hmm.. kat kedai spare part ada jual gamakyerr..
kalau takde jual.. gi dealer honda.. order NHC laa..  

gud luck kaeri
takumi86 Post at 14-10-2009 11:52 AM

wat masa ni tak terasa nak beli keta la bang. wira tu pon dah tak digunakan .... bwk ujung minggu je skali skala cam bwk anjing pi jalan2 kat taman gitu

pi keje nek moto pak mertua ku....jd nye tgh nak membeli motor yg syok2 sket dan murahan udah le.

kedai spare part harus ada kan? nanti la aku balik aku cuba gagahkan diri pi singgah.

tak kritikal tp leceh la tiap kali nak isi minyak kene cungkil2 lak.dah cam pencuri je
kaeiri Post at 14-10-2009 11:58

kat proton servis center ada kot... pernah berlaku sekali kat saya, kebetulan org umah gi serbis keter dia kat proton servis, mintak tanya kot2 ada, balik tu dia ada bawak balik mende nih...tp lupa pulak nk tnya brp...

spare part ader, cuma dier tak jual spring, dier jual sekali satu set.. gi lar tanya.. kalau takde.. beli jer kat proton, kompom ader.. tapi harge sendrik mau hingat lar deyy..

Aku dah jumpa penyelesaian yang masih dalam teori. Mungkin boleh diguna kan buat sementara waktu...mungkin selama nye

Kisahnye, si clip spring ni bertemu ngan paper clip.

Pertemuan yang singkat membawa kepada penyatuan mereka

Dengan itu, paper clip bakal menjadi tulang belakang kepada kehidupan seharian si clip spring.

Sebagai konsepnye, clip spring mungkin boleh digunakan semula. Tapi taleh dipastikan lagi sehingga benar2 diaplikasikan pada objek sebenar.

16# kaeiri
satu penyatuan yg sempurna..
semoga penyatuan kedua mereka kekal abadi selamanya...

macam2 abe kaeri ye..
satu anekdot yg menarik utk di baca..

semoga bahagia ke anak cucu....

penah terjadi kat wira dulu... aku bawak g kedai spare part.. tunjuk clip tuh... kedai tuh jual rm5 klu xsilap... bwk g bengkel.. pakcik bengkel tuh tlg pasangkan free je..