CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7238|Reply: 37

Setuju tak had laju motor kat atas highway 60 km/h jer...?

Hello korang,

Walaupun isu ni sepatutnya bleh dikatakan agak basi sket sebab dah lebih kurang sebulan berlalu, tapi haku rasa better kalau haku highlightkan untuk dikongsi dgn korang laa... time haku balik cuti raya dulu, secara kebetulan JKJR buat kempen keselamatan jalan raya dgn bubuh stiker kat motor kat plaza tol Sg. Besi. Salah satu drp stiker yang ditampal tu ialah stiker kempen had laju motor 60 km/h atas highway.

Korang rasa patut ker had laju motor kapcai 60 km/h...? Haku rasa takleh blah tuu... even bawak 110 km/h kat highway pun bleh ngantuk, kalau bawak lagi slow lagi laa ngantuk... korang tak rasa camtu ker...? Kat Jepun walaupun had laju highway dier setakat 100 km/h jer tapi diorang tetapkan had laju minimum 60 km/h. Atas alasan tu la Jepun tak benarkan motor2 kecik bawah 125 cc untuk lalu kat highway atas alasan takleh maintain speed minimum 60 km/h. Maklumlah, Jepun kan negara yang bergunung-ganang, so banyak kali laa speed drop...
Single Polls, Total 9 Users voted
0.00% (0)
100.00% (9)
0.00% (0)
Your User group have no permission to vote

mne blh..gila ker ape kete bwk 140 150 tp moto 60 jer.xadillllllllllllllllllllllllllllll

gilo ka apa??????????????

60? kayuh beskal pun bleh naik 70-80 kalo kat hiway...

aku setuju sgt! kalau bleh, kurg kan lagi...:pompom:

gilo apa..... kita ride 60km/j depa bantai drive 160km/j... bahaya beb... len la lane asing2...

60km/j kat nkve? nak mampuih...

Follow Us
aku rasa baek pantau kereta dari motor,
kereta lagi hantu bawak atas highway..
kadang2 nak kata &%$@$$% je orang2 yang menteri nih,
dia ingat dia sorang bayar cukai jalan,
dia ingat motor tuh bukan keperluan ke,
dia ingat bawak orang2 yang bawak keta tuh tak bahaya ke..
kadang2 yang langgar lari motor pon ada..
salah motor gak ke?
nih yang aku rasa baik aku je set undang2 nih..
sian orang2 motor cam aku...

6# blue_blur
Tu la psl... nak suruh bawak 60 km/h jer kat highway NKVE yang rata2 sumer orang bawak laju ker tuu...? Sama laa macam naik sampan buruk tapi nak meredah sungai maut yang berarus kuat tuu...

kita bawak moto ni tk kaco pon pemandu2 kete lori bas tu
kita kapcai lepak kt lorong paling tepi sekali
dan average kitaorg bawak pon tkde la sampai 100kmj
kalo 60kmj adoi..

nak wat camne,
orang2 menteri keta besar,
peduli pe kita naek motor hu4

kita ni sebenonya penyumbang kpd kurangnya kesesakan di jalan raya.
kalo seme bawak keta..huh..
tgk time ujan bila mat motor bawak keta..kan jam gile jalan2.

perlahan tak semestinya selamat...... aku dah tengok macam macam jenih eksiden. banyak gak yg terlibat sebab terlampau perlahan.

Post Last Edit by medangmru at 23-10-2009 16:32

OK....aku pernah ikut kempen advokasi JKJR ni sebanyak 9 kali bermula bulan Mac 2009 dan aku dapat tahu yg kempen ni ( kelajuan motor 60lm/j ) dah bermula sejal bulan May 2009 lagi ( kalau x silap aku la )....dan aku jugak ada ikut sessi temuramah dan soal jawab dengan wartawan selepas acara "road Blok motor " tu berlangsung...

ada sorang wartawan ni tanya adakah satu yg relevan bawak motor 60km/h esp kat highway??? Pengarah JKJR Datuk Suret Singh mulanya agak tergagap gak nak bgtahu tapi beliau menekankan bahawa ini merupakan langkah kkeselematan yg boleh dikatakan efektif. Ditanya Lagi..."Datuk pernah bawak motorsikal tak???macamna lah agaknya ride motor dengan kelajuan 60km/j tu???"

Hehehehhe..persoalan ni lah yg masih belum dapat dijawab sehingga kini....mmg aku ada masa2 tu....dan akun terus tertunggu2.............sampai skang aku masih menunggu...

Ye lah...sedangkan Persatuan Marsyal seMalaysia tu ( Mr. Bala ) tu pun pandu SBK yg tak gheti nak bawak slow dan turut terbabit dalam kempen ni ..rsnya macam cakap dgn org yg tak betul...

Aku rs wartawan tu sendiri merupakan bikers Kapchai yg tahu apa yg dimaksudkan dengan kelajuan 60km./j tu....kalau kelajuan 60km/j tu semasa trafik sesak....semasa menyelit2 antara kereta....kelajuan 60km/j tu mmg dah cukup laju....40km/j pun dah cukup laju bagi aku....tp kalau 60km/j kalt jalan ksg dan highway....mmg tak logik langsung...

disebabkan aku muak dgn kempen advokasi camtu/...yg mengajar pemandu2 motor perkara2 asas dan kdg2 tak masuk diakal ....aku mohon takmo lagi join kempen tu...kempen tu sebenarnya diadakan hampir saban minggu/.....kalau dulu kempen tu hanya dihadiri oleh staf2 JKJR sajer...tp skang ni dah disertai oleh JPJ.....kalau dulu hanya sekadar lekat stiker...dgr ceramah pendek dr Datuk Suret....skiang ni dah jadik road block....mana2 penunggang yg ada "masalah"..bakal dikenakan saman disamping diceramah oleh Datuk Suret ni.....

Bygkan....org baru kene saman....pehtu kene ceramah dgn Datukl Sureth ni...saper tak bengang kan...

Aku sendiri pernah tgk penunggang muto ni tarik trotel sampai tak cukup tanah sampai kuarkan bunyik ekzos yg teramat bingit lepas kene ceramah....x kurang jugak yg dengan selamba buang stiker 60km/j tu dr muto mereka.....tp buang kat depan skit la....nak buang kat depan takut silap2 kene saman...

Ini base dr pengalaman aku sendiri la yg eprnah ikut kempen Advokasi ni.....

13# medangmru

keh keh keh.... memang betul cakap ko. tak logik dek akal langsung bawak moto 60kmh kat highway. kalau kat jalan sesak tu memang laju teramat tu sbb boleh tak sempat break kalau tetiba keta depan kluar tak kasik signal. aku setuju.

Sesuatu cadangan macam nak bubuh had laju 60 km/h untuk motor kat highway ker mesti terlebih dahulu diwartakan sebagai undang2 baru la bleh disaman... kalau selagi belum diwartakan sebagai undang2 kat parlimen, kita boleh challenge rasional diorang nak saman kita kat court dan counter-attack diorg balik laa.

aku dok bwk motor paling slow pun 160km/j..  bodoh ke terencat akal ke sapa yg usulkan had laju tu..

dlm highway.. aku rasa motor kena laju sama utk mengurangkan gap kelajuan antara kenderaan lain dan motorsikal..

aku pun byk kali drive.. kenkadang mcm nak terlanggar je keta atau motor yg bwk slow.. sebab apa??

sebab kenderaan yg bergeak perlahan seakan2 static bila driver lain bwk 120km/j.. dan ini boleh meningkatkan lagi risiko utk kemalangan jalanraya..

aku heran betoi la.. kenkadang agensi2 kerajaan ni diletakkan pada salah org.. yg takde otak dan tak reti berfikir.

ko bawak SBK ke Alt????plg slow pun 160km/j....

masa kempen tu....derang mmg tak letak stiker 60km/j tu kat mana2 SBK....derangtampal kat muto Kapchai je...setau aku la...

Pengarah JKJR Datuk Suret Singh reti ckp jer..mcm hal mcm hal helmet itu hari gakkk..gampang sembang jer reti tp habuk tarak

ko bawak SBK ke Alt????plg slow pun 160km/j....
medangmru Post at 25-10-2009 07:30

aku pun beginner je.. takat 250 tu apa la sangat..

tapi awat aku speeding 160km/j aku rasa mcm pelan je.. rasa mcm naik keta 100km/j je..

meter motor aku kecoh ke.. ??

12Next
Return to list New