CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ailin

[Aduan] Sikap Penyewa Rumah~PENDAPAT KORANG

klo gitu bleh x tmbh dlm agreement sape yg breach contract, org 2 yg ken byr kos guaman for both side. mcm ptptn la. klo kte xbyr dan dikenakan tindakan saman, kte kena byr kos lawyer utk dua2 side.

klo gitu bleh x tmbh dlm agreement sape yg breach contract, org 2 yg ken byr kos guaman for both side. mcm ptptn la. klo kte xbyr dan dikenakan tindakan saman, kte kena byr kos lawyer utk dua2 side.
rowdiess Post at 28-10-2009 16:04

Ha ah.. yes good idea...

seblum  balik ni den nak citor sikit laie...

15. ok..lepas bayaran bulan 8 tu dibuat..still ade gantung utk bulan 9...jadi aku tunggu le bulan 10 sebab 8/10 (sempena deepavali) dah gaji...

16. Selepas 8/10 kitaorang call no lame dia..dah tau memang tak dapat punye...(kan dia cakap hp dia hilang lagi...) Pastu kitaorang pegi ke rumah lah ingat nak cakap jugak...

17. Kuasa tuhan, kitaorang terserempak dengan dia dan maknye tengah beli barang runcit kat kedai...masa tu husband aku cakap si pompuan ni dah nak lari..tapi tak leh sebab menunggu maknye yg jalan ala2 anak dara pingitan gitu....terus husband aku tanya pasal sewa rumah... nak bagi clear kitaorang terangkan bayaran yang dia buat sebelum tu supaya diorang faham...

18. lepas tu mak dia cakap mcm ni..." tolong lah Mi (merujuk pd husband aku..ntah sapa2 lah Mi ni padahal nama husband aku bukan Mi pun...) mummy rasa adik (anak dia) dah lupa nak bayar bulan ni sebab baru sangat rasanya bayar hari tu...nanti adik check bila masuk gaji"..padahal aku tahu gaji dah dapat dah bulan tu....aku diam je....

19. lepas tu anak dia cakap " bang boleh tak abang dulukan deposit yang saya bg dulu? Kita bincang adik beradek" tak habih2 guna ayat power dia...

20. so, bila dia cakap pasal deposit tu takkan lah kitaorang nak cakap kata tak boleh pulak...so husband aku pun setuju tapi, kitaorang bagitahu dia..bayaran tu utk bulan 9...bila sampai hujung bulan 10 dia kene bayar untuk sewa bulan 10.. so bayaran tu dah ke depanlah... biasanya masuk je bayar..tapi ni duduk sampai hujung bulan baru bayar...

21. citer ni dah nak klimaks ni....harap sabar...

terpost 2 kali soorryy

bapak aku punya rumah sewa askar yg duduk. tak bayar 2 bulan. keluar tak bagi tau. balik bawa ppuan. kena serbu ngan org kg.

aku dulu suke sewa kondo..so far salu bg post dated check 6 bulan sekaligus..pastu bila nk pindah, aku akn make sure umah tu dibuang smph n sapu.. bukan jenis blah tinggal mcm tongkang pecah..kite kene ada courtesy meh

Follow Us
ailin..smbung citer...gile betul penyewa camtu..patut di halau je..

ailin..smbung citer...gile betul penyewa camtu..patut di halau je..
emiryn_darling Post at 29-10-2009 12:24

Lin tak halau pun..
sambung citer...
22.Balik je dari Langkawi ( aku gi 17-19/10) aku tak fikir sangat pasaldiorang sbb aku dah cakap pada diorang yg aku akan tunggu seperti yangdijanjikan...

23. Tup2 hari Rabu (21/10) minah ni call myhusband bgtau nak jumpa mlm tu...dia cakap maknya nak jumpakitaorang...aku dah rasa lain je ni...husband aku tanye ade hal pentingsangat ke...tak boleh ke jumpa Sabtu ke...atau cakap je dlm phone...sominah ni cakap tak nak bgtau kat hp...

24. Aku + husband fikirtak lain....1.  diorang nak blah dari rumah tu ...2. diorang nakbincang pasal nak kurangkan bayar bulan2...so, kitaorang dahdecide...kalau nak kurangkan x boleh sebab kitaorang bayar kat bank punlebih dari tu...tak termasuk maintenence plak tu..kalau diorang taksetuju...diorang dipersilakan keluar serta merta...lagipun memang dahbreak contract pun cos kitaorang dah guna guna deposit utk coverbayaran bulanan sebelum ni....diorang kene bayar kat kitaorangn lagiadelah..sebab diorang dah tinggal kat rumah tu pada bulan 10 dah lebih20 hari....

25....tapi sampai sana lain citernye...aku rasalahkan kalau bolehlah dinobatkan anugerah pelakon dramaterbaik..pemenangnya anak beranak nilah...sementara tunggu diorangbalik ntah dari mana...aku siasat lah pasal depa dua org ni dr makcikyang sama level..kebetulan makcik ni keluar...mcm 2 citer buruk yg akudengar... bergaduh sampai pagi..tak taulah mabuk ke ape...yg pasal kespolis tu memang betul pun..makcik ni cakap dia sendiri yang call polissebab dah tak tahan dgr..tiap2 hari bergaduh sampai menggagujiran..pastu sampai pengerusi blok tu pun dah pening kepala..memangtroublemaker...

26. Lupa nak citer satu lagi... masa minah nicall husband aku dia guna no yang dia cakap hilang tu....masa kitaorangsampai rumah tu.. aku nampak banyak plastik bag sampah, bukan je katdepan pintu rumah...tapi punyelah takde sivic pompuan ni selamba badakje letak sampah kat tangga (laluan kecemasan)...

27. Biladiaorang dah sampai, dah bukak pintu rumah ..aku rasa mcm nak pengsandahsyat sangat..aku pun tak tau mcmana nakcerita...bersepah-sepah...mcm kapal pecah..tunggang langgang..bau takusah cakaplah segala mcm bau dengan bau rokok, bau makanan basi...dlmhati...ni yang duk rumah aku ni manusia zaman purbakala ke ..mcm takdetamadun...

28. So dengan sopan (spt biasa) dia pun jemput kitaorang duduk..lepas tu bermulalah dialog anak beranak ni...

Adehh...cepatla sambung Ailin!!!Ko ni wat citer bersiri mcm kat bod FD le plakk...

sambunggggggggg...(tunggu ngan popcorn n sirap depan pc)

ok ok...
29. Antara dialognye....
      Makcik : Ni mcik nak bgtau...yang mcik dgn adik nak pindah malam ni juga...kami terpaksa balik kampung sbb dah tak mampu duk kat sini...Ni yang mcik panggil ni Mi ngan adik dtg sini.

Aku + Husband :  (diam je...)

Anak: betul bang , kak saya ni dah kene retrench dah..mula hari ni...saya belajar kene berhenti sebab tak cukup duit nak sambung...

Aku : Apa kene retrench?

Anak : betul kak, sumpah kak demi Allah ...tempat saya ada 17 org kene berhenti termasuk saya, org TV3 pun sama kene berhenti semuanya 30 orang...

Makcik : Betul adik kene berhenti...Tulah tak patut betul diorang buat dekat adik mcm ni..Tulah Mi, Na {:1_137:}kitaorang ni dah susah benar..makcik nipun baru balik dari IJN tukar darah, makcik ade JANTUNG...(sambil tu berhenti kejap sambil pegang dada)...

Husband : ye ke? habih tu skrang ni nak balik K. Lipis lah ye...

Makcik : itulah kejap lagi ni nak bertolak terus balik kampung..makcik nak berubat cara kampung pulak..kat sana pun duk kat rumah arwah mak..tu pun tak masuk lagi api/air rumah tu dah lama tinggal..balik ni nak menumpang rumah pak sedara sementara belum masuk..(api/air)

Aku : Habih tu, mane barang2 makcik?

Makcik : Makcik mintak tumpang lori kebetulan org tu asal kat sana makcik bayar lah dlm 30 hengget...

Aku : Habih tu.._ _ _ _ tak dapat pampasan ke? (dengan muka tak percaya)

Anaknya: Tak kak betul..sumpah... (sepanjang aku kenal diorang memang diorang suka bersumpah) dalam bank saya skarang ni ade 250 je...itupun nak isi minyak nak blanja sikit2 bila sampai kat kampung nanti...Nilah nak mintak jasa baik akak ngan abang sewa bulan ni  saya tak dapat nak bayar ..mintak tolong halalkan..sya pun dah tak tahu nak buat mcmana (sambil nangis)

Makcik: Boleh tak korang tunggu kalau ade rezeki duit pencen makcik dalam 3 minggu ni lagi bila masuk..makcik bagilah apa yang ada..

Husband : Yelah nak buat macamana kan? takpelah..jalan elok2lah bawak kereta tu.. (kitaorang ni ade rasa prihatin lagi..takkanlah nak heret diorang mintak duit sedangkan org tu dah cakap ade 250 je dlm bank)..

Anaknya: Tulah saya mintak akak ngan abang dtg malam ni nak bagitau lah..kalau tidak saya boleh je keluar macam tu je..tapi sebab datang hari tu cara baik kalau boleh nak keluar pun cara baik jugaklah...

Husband : Yelah betul lah tu..mana tau kita terserempak kat mane2 kan...tak sedaplah pulak...

Mummy : Betul2 tu.....

Anak : kitaorang terpaksa pergi skarang kak takut karang kalau lewat sangat takut ape2 berlaku ke...

Lepas tu aku terus diam tak cakap apa ..aku memang syak sesuatu, aku rasa minah ni tipu..yelah aku dah pernah kene sebelum ni...sepanjang perbualan kitaorang aku tak ungkit satu apa pun termasuklah pasal pembohongan dia selama ni....

masa nak balik makcik dengan anaknya siap nak cium tangan aku seperti biasa..tapi aku tarik..aku tak sanggup... dalam hati ni sedih, marah, sakit hati, lega...semua ade...

Lepas diorang balik aku pun tengoklah keadaan rumah aku...singki dapur memang tersumbat (aku dah perasan masa aku nak basuh mulut anak aku)..astagafirullahalazim.. toilet jgn cakaplah...lantai yang putih boleh berkeladak, mangkuk tandas kuning...aku rasa diorang tak pernah berus setiap kali buang air besar..lampu bilik utama + tolet + dapur + lorong antara bilik rosak..kitchen  1 burner tak boleh guna sbb stuck...dinding ade kesan darah (maybe masa diorang wrestling anak beranak tu kot..)..lantai yard hitam legam..kesan minyak, terbakar...

Rate

1

71# Ailin

Fuiiiyyooo...{:2_75:} ..Terkesima aku baca....

Tp mesti ada lagi kan cerita diaaa???

Post Last Edit by Ailin at 29-10-2009 17:49

mestilah ade...
sambung..(drama bersirilah katakan...)

Tapi memang aku lega sesangat sebab tk berhadapan dengan masalah yang tak sudah dengan penyewa aku ni setiap bulan....tinggal lagi nak bersihkan rumah, nak betulkan mana yangn rosak dan iklankan balik...

Aku cakap ngan husband..aku ingat nak siasatlah kat ofis dia...husband aku cakap tak payahlah nak buat apa..biarkan je..buang karan je..

tapi aku tak kira nak siasat gak...hari khamis tu, aku masih boleh bersabar..relax...Hari Jumaat ...time tu bos aku pun takde..so bebas sikit aku nak bercakap kat phone...

aku pun mulakanlah penyiasatan aku...Aku call ofis minah ni...

Aku: Hello , boleh saya cakap dengan _ _ _ _.?

S: mintak maaf cik , _ _ _ _ tiada buat masa ni.. dia keluar jumpa client...

Aku : What? jumpa client? bukan dia dah kene retrench ke?

S: Siapa cakap cik..takdelah...boleh saya tahu dgn sapa saya bercakap ni?

Aku: Saya Ailin, (time tu aku dah terketar2 nak cakap pun susah)...dia cakap dgn I yg dia dah kene retrench...(org yang dengar ni pun tau betapa nervousnye aku time tu...

S: Cik sabar Cik....I ni S , kalau u percaya kat I, now I rasa I can trust you, so  u can tell me what happened...I ni actually supervisor dia..anything dia akan report kat I...Now u bg tau I apa yang dia dah buat kat U ni...I need to know cos dah mcm2 cerita I dengar pasal dia ni...

Aku: (AKu cerita dari A to Z)

Rupa2nye selama hari ni..diorang kat sana pun dah banyak kali nak betulkan perangai Minah ni...Minah ni memang suka enjoy sana sini makan kat hotel je..high taste.. tapi hutang org liat nak bayar (ramai org call minah ni utk tuntut hutang)..maksudnya dia takde tanggungjawab nak manage sebahagian gaji dia utk settle hutang dia tiap2 bulan...kata S lagi org kat ofis tu semua dah taknak bercakap dengan dia (kecuali S and Bos atas, mostly pasal kerja)...dengan dia ni banyak masalah terutama pasal kerjalah..EL memanjang...

S ni cakap lagi..dia pernah apply personal loan nak sambung belajar..tapi dia guna duit tu utk joli katak. akau rasa dia tak further punn cos aku nampak kad permohonan dia tak diterima sbb CGPA < 3.00...

so, bila S dgr cerita aku, S ni cakap... skarang U ni org teraniaya..u patut tuntut apa hak u...kalau u nak I tolong, I boleh tolong dptkan alamat baru dia & no plat kereta dia..then kalau U nak datang sini..U call I so I boleh confirmkan dia ade ke tak?...kalau u call dia utk bersemuka jgn harap ..u dtg je ofis I biar terkejut...

Lunch tu terus je S ni call aku dan bagi tau alamat baru pompuan ni....

Ahad lepas (25/10) aku ngan hubby bertungkus lumus membersihkan rumah kami tu...masa mlm tu aku just tengok gitu2 je..tapi masa nak bersih tu baru aku tahu betapa penatnya mencuci... korang bayangkan 2,2 toilet ambil masa 2 jam utk aku cuci...mangkuk tandas kedua tu ade kesan yang tak boleh hilang walaupun aku dah guna berus dawai..tak taulah kenapa...

rupa2nya diorang jadikan Yard rumah aku sbg tempat sampah sebab ada plastik hitam dipenuhi sampah busuk, sisa makanan..(loya anak tekak aku)..lipas dahb beranak pinak dah kat dapur aku...masa aku bersihkan singki penuh dengan koloni lipas..aku rasa tersumbat pun sebab ada lipas...since aku panggil tukang paip..aku suh dia betulkan singki aku tu..aku + hubby dah tak lalu nak menengoknya..

SO..PENDAPAT KORANG..KALAU KORANG DI TEMPAT AKU ...APA YG PATUT AKU BUAT...HUSBAND AKU DAH TAU PASAL NI..DIA MEMANG BERANGIN JE BILA SENTUH BAB NI...KATANYA..KALAU PI JUMPA BUDAK NI..CAKAP BANYAK TAKDE..BAYAR SEKARANG...

..terlopong dennn...

Penipu nauzubillah lerr..Nasib baik ada orang nak tolong. Aku doakan mudahla keja korang laki bini nak tuntut balik hak ko tu kann..(aku pun kena doa cemtu gak...sebab ada org hutang ngan aku pun byk..ribu riban:@)

tulah..aku tak pasti nak pegi ke tidak ofis dia tu....maklumlah company dia tu menyediakan berita untuk tatapan umum..untuk rakyat...karang tak pasal2 aku ngan minah ni pulak jadi sumber berita kat sana

Aku ade mintak pendapat member ofis aku pasal perkara ni...ade yang cakap..anggap jelah itu bukan rezeki ko....

tapi ade jugak yang suruh pi je...tak dapat duit pun..ko bagi se das 2...

Ailin,

Aku suka baca penulisan engko tu...Dapat aku bayangkan mcm mana perasaan ngko ms tu...Mungkin sebab yang terjadi tu pernah terjadi kat umah kakak aku jugak kot?:cry:

Pasal tenancy agreement tu, aku rasa blh kut kalau kita nak divert all cost tu kepada tenant.nanti aku rujuk kepada yang pakar

Biro bantuan guaman tu mmg blh bantu..byr singgit jer...tapi blh ker sabar menunggu sebab senarai waiting list tu panjang...

aku suka drama ni..sbb iklan dia kejap aje..tak mcm TV3..lama benorrrr..

adoiii seksanye kalau dpt penyewa talam dua muka..cuba bygkan kalau kita duduk umah dia n kita buat mcm mana dia buat kat kita..apa  diorg rasa..tentu diorg pun tensen yg sama..sbb tu diorg masih menyewa agaknye..

kalu camtu, cari la dia blk...dengar citer dongeng apa lak dia nak wat. pastu gertak la. suh tunggu panggilan naik court.

pegi je ofis dia..biar terkesima dia bila tgk ailin..
jgn la buat kecoh kt situ..kang jd front pg plak..

Cerita yang amat menarik ....tp bagi alin...aku dan poremer2 lain faham betapa sedih dan tensen nya nak menangani penyewa sedemikian rupa....dan aku tak hairan kalau dalam kes alin ni....ada penyewa2 lain yang mungkin sanggup jumpa Bomoh dan balas dendam dengan cara demikian.....

Betapa tensennya menghadapi penyewa yg liat nak bayar sewa.....bertambah tensen lagi nak bersihkan rumah tersebut.....mmg tahap extremnya kotor .....mmg pemalas tahap dewa penyewa tu.....:geram:

aku yg baca ni pun rs mcm aku plak yg tanggung beban si Alin ni.....