CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kunang_kunang

Gambar Kahwin Didie Alias dan Norisham Ismail

org kata klau tgk live cantik orgnye...
adamamir Post at 28-10-2009 09:50

atey bior betoi yope..asei teman jumpa kat ampg point saling xtumpah ropa ah so dlm kungfu hustle..

dd ni cantek lah dulu2,cuba ko org tgk cita kanta serigala.dia ada belakun dgn faizal husin ,cantek sangat dd masa tu,.tak da sapa ke nak bagi tau yg mana anak2 dd ni kat gambar tu?

99# muktafi

mungkin awak tak berselera.. tapi pernah ke awak ter pk kalau2 awek@isteri awak berselera dengan awak? buatnya awak dapat anak seiras muka seperti dia? awak nak salahkan siapa pulak? rezeki dia menjadi artis.. itu dah di tentukan olehNya.. bab suami dia berselera atau tidak.. sekurang-kurangnya ada yang sudi mengambil dia menjadi isteri dan membimbing serta menjadi penyelamat dari dia terus-terusan menjadi ibu tunggal...

Salam pak cik..

maaf lah kalau nak menegur sikit... pak cik kuar statment mcm tu dah pandang kiri kanan.. dah chek keliling n latar belakang keluarga dulu ke? soal janda ke anak dara ke, jodoh  ...
Ain09 Post at 28-10-2009 14:22

Aku peringatkan kepada org bujang yg belum berkahwinlg...dan sesape yg sempat membaca teguran aku dik oiii.....apa kata perasaan anda sekiranya anak bujang anda satu hari nanti berkahwin dgn janda anak 5...? apa perasaan anda,keluarga terdekat anda,dan jiran masyarakat sekampung? adakah nenek,moyang atuk anda leh terima......pak cik dpt rasakan camne rasanya perasaan ayah dan emak pemain bola selangor yg terkenal kawin dgn artis tu..........so pak cik nak posan,meke yg bujang2 teruna tang tang...fikir byk kali kalau berkawan dgn mak janda nie.....fikir org yg tersyg anda dan keluarga sepupu sepapat..............lg pun..jgn menyesal kalau rodok xde rase tp esok esok teringin gatal nak rase main dgn anak dara..........its too late la..jd bahan jenaka pulak...elok sepadan teruna dgn dara......yg ko beremosi ni ke pasal...u jande ke?

2# ashna

tak baik menghina ciptaan tuhan...drag queen apa ke...anak dia berderet siot....

kurus sgt la kak... terlalu kurus

Follow Us
bdn die langsing kan walupun dh anak 5...admire betul aku kat body dia...
suree_aa Post at 28-10-2009 12:00

langsing sebab makan ati..
bayangkan nak menanggung anak yg berderet tu,,kerja pagi petang siang malam
ex-laki si riduan tu lepas tangan jer

Aku peringatkan kepada org bujang yg belum berkahwinlg...dan sesape yg sempat membaca teguran aku dik oiii.....apa kata perasaan anda sekiranya anak bujang anda satu hari nanti berkahwin dgn janda a ...
ice_milo Post at 28-10-2009 15:29

kalau dah ditakdirkan anak bujang saya berkahwin dengan janda sebegitu pun saya terima dengan hati terbuka.... itu dah takdir Allah SWT, if bercerai pun itu dah tertulis begitu.... kenapa nak pertikaikan ape yang Allah dah takdirkan.. yang nak kawin tu pasangan tu sendiri.. bukan sekampung dan sejiran tetangga.. yang nak sehidup semati dan menanggung segala dosa tu pasangan tu sendiri.. keluarga/sepupu sepapat hatta jiran sekampung pun hanya boleh menasihati & melihat... so the risk is pasangan tu sendiri... even zaman sekarang isteri & laki orang pun sanggup 'bersama' walaupun dah tau bawah tu lobos.... kalau saya janda@anak dara pun kenapa? saya menegur sbb saya ada anak, adik beradik, anak buah serta insan2 lain kat muka bumi nie yang tak bersalah bila ada orang di aibkan begini... orang tu pun tak kenal kita.. kenapa kita nak aibkan mereka sampai mcm tu sekali?...

Aku peringatkan kepada org bujang yg belum berkahwinlg...dan sesape yg sempat membaca teguran aku dik oiii.....apa kata perasaan anda sekiranya anak bujang anda satu hari nanti berkahwin dgn janda a ...
ice_milo Post at 28-10-2009 15:29

ko org nih melawan takdir ALLAH .......jodoh ajal maut tu kan di tangan ALLAH
tak payah la ko org nak sakitkan kepala dok pikir

langsing sebab makan ati..
bayangkan nak menanggung anak yg berderet tu,,kerja pagi petang siang malam
ex-laki si riduan tu lepas tangan jer
carold Post at 28-10-2009 15:45

Tu masa jd model iklan dunhill.zaman muda,bini aku pun berangan gak le,hensem,tp skrg br aku tau dia cuma tau pancutkan air aje pada didie...kesian gak...

99# muktafi

mungkin awak tak berselera.. tapi pernah ke awak ter pk kalau2 awek@isteri awak berselera dengan awak? buatnya awak dapat anak seiras muka seperti dia? awak nak salahkan siapa pulak?  ...
Ain09 Post at 28-10-2009 15:29

yang ko ni hangin pasal plak?? ikot suke aku la selera aku...ko ni bini aku ker? wakakakakaka

DD main bomoh aaaa

yang ko ni hangin pasal plak?? ikot suke aku la selera aku...ko ni bini aku ker? wakakakakaka
muktafi Post at 28-10-2009 15:59

hehehe.. selera ko tu, ko punya pasallah.. tapi jangan kerana selera ko tu ko kaitkan ngan orang lain... ko pun bukan laki aku dak?? huhuhu.. ok back to topic...

minah neh sebijik mcm pondan drag yg tak siap  kan uolss??
ashna Post at 28-10-2009 00:31

Bawak2 lah diri tu ke tanah suci Ashna. Kat sana kau tahulah pondan ke tidak diri kau nanti. Nak hina rupa orang. Tuhan pun tak buat hamba dia mcm tu

kalau dah ditakdirkan anak bujang saya berkahwin dengan janda sebegitu pun saya terima dengan hati terbuka.... itu dah takdir Allah SWT, if bercerai pun itu dah tertulis begitu.... kenapa nak pert ...
Ain09 Post at 28-10-2009 15:47

Jgn jadi lelaki cuci mangkok tau,yg kasi lobos org lain,yg sedap org lain,yg terima lobosan org lain gak.........kalau dh kwin anak dara,nk rase janda...silakan baru tau camne rasa...aku pesan ni sebab,baca surah demi masa,berpesan pesan dgn kebenaran........a fact its still a fact...no matter what?

87# Ain09

aku setuju sangat ngan statement ko tu.....  kenapa nak dipandang hinanya sorang Janda tu ?  Sekurang-kurangnya si DD tu dah 'tak ketat, longgar" seperti yang 'pakcik' kata... hilangnya dara dia di tangan suami yang sah!... apa gerentinya kalau lelaki bujang tu kawin ngan pompuan bujang dia tu masih dara ? zaman moden sekarang  ni, Malaysian Girls dan mengalahkan American Girls... malah lebih hebat lagi....  Paling tidak, suami si DD tak terasa ralat kawin dengan 'bukan anak dara' yang sah-sah janda, daripada dapat yang 'bukan anak dara' dengan harga 'dara' sedangkan 'dara'nya entah berapa tahun dah tak wujud....  tapi itulah hakikat kita ni orang Melayu especially...  kes sama pernah jadi pada kawan aku, dia janda tak ada anak, dan bercinta ngan orang bujang.  mak si lelaki sanggup kawinkan anak dia dengan pompuan yang 'outgoing' habis.. yang lelaki tu pun tau memang pompuan tu bukan anak dara, dan mak dia pun tau.. tapi asalkan bukan Janda.... tu lah... manusia....

mungkin pakcik ni antara golongan yang sebegitu...memandang hina sangat pada golongan janda... orang macam pakcik ni la yang selalunya kalau kata nak bantu, sebenarnya ada udang di sebalik batu, ... tak ikhlas... tapi ada 'benda' lain yang diintai.. kalau dah dapat...hye hye bye bye.....

sorry ler... aku memang bengkerk kalau orang menghina orang hanya disebabkan nasib diri dia yang bukan atas kehendak diri dia .....sedangkan yang punya diri macam DD tu pun boleh terima ketentuan Tuhan.. orang lain pulak yang perhangatkan hidup dia bila ada orang ikhlas nak bela nasib dia anak-beranak.......

Jgn jadi lelaki cuci mangkok tau,yg kasi lobos org lain,yg sedap org lain,yg terima lobosan org lain gak.........kalau dh kwin anak dara,nk rase janda...silakan baru tau camne rasa...aku pesan ni se ...
ice_milo Post at 28-10-2009 16:10

InsyAllah.. saya cuma doakan yang terbaik untuk anak2 saya.. andai itu yang terjadi.. saya terima dengan hati terbuka... mungkin ada hikmah yang tersembunyi yang saya tak tau...

87# Ain09  

aku setuju sangat ngan statement ko tu.....  kenapa nak dipandang hinanya sorang Janda tu ?  Sekurang-kurangnya si DD tu dah 'tak ketat, longgar" seperti yang 'pakcik' kata... hilangny ...
twins Post at 28-10-2009 04:16 PM
macam ni la caranya kalau nak bagi pandangan
macam ni la baru ada gaya forum...

InsyAllah.. saya cuma doakan yang terbaik untuk anak2 saya.. andai itu yang terjadi.. saya terima dengan hati terbuka... mungkin ada hikmah yang tersembunyi yang saya tak tau...

Ain09 Post at 28-10-2009 16:17

tkpe...insyaallah satu hari akan termakbul jua...Allah akan test iman ko..ko boleh terima tak nanti....seandainya ia berlaku nti pak cik cerita apakah hikmah kwin janda...apa buruk dan baik nya...tanya anak lelaki ko nti..lopeh tu leh jpe pak cik walaupun dah tuo..nti tu!

org cam ni dia bangga kutuk orang
dan dia bangga org kutuk dia balik
kempis Post at 28-10-2009 15:11

aku setuju ngan ko