CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PakMenteri

Aku seorg bf yg tak reti drive keta..

aku paling ske drive kete... leh pecut2... kalo kene g outstation aku ske giler sbb leh drive laju2 kat hiway.. tp skrg aku dah insap skit la sbb kene mrh di sebbkn hobi aku selalu dpt surat cinta dr abg polis sob2... tp bwk kete mmg best lor.. leh lepas tensen stress segala smbil nyanyi kuat2 hehehe

xpun pe kata ko g jer skola memandu tuh

belaja sehari dua hari jer kejap

pastuh msti ko terer dah.. lgpun de org kawal kat sebelah.. so x de apa yg disusah hati kan

salam....

nice topik, kadang2 benda kecik camni realitinye besar di mata mereka (pasangan kita) kan..

suma cadangan dah poremner lain ceritakan, cuma bg aku, ko kena overcome dua tiga benda dulu...
~ rasa rendah diri. u know urself, ko takleh bawak sbb ko TAKNAK bawak.  tu jer. period.
~ rasa blaming urself for all mistake. tak semua, awek ko still nak drive ko memana , tp ko taruk laa myk. kalau org tanya, ckp je ko tanak bawak keta awek ko. abis citer.

ko nak angkat keta apa weh?

p.s: ni juga di kira lovers problem . so bleh letak sini, unless tuan rumah nak minta pindahkan, PM je bro.

Tinggalkan je awek tu, belum apa-apa dah malu itu ini bagai pasal bf :kant:

Esok lusa dah kawin, pakai kereta buruk sikit malu,
rumah kecik malu, suami keje biasa malu,
anak ramai malu, anak takde malu

teringat kisah member kt uni dulu... mamat ni ckp berlagak giler.. siap ckp pernah bwk kete kakak dia g kampus tp selalu org tumpang tu dia anta blk kete rela jalan kaki jek... awal2 ok la x tau apa... last2 kantoi rupa nye lesen motor pon x
kes kantoi nye psl masuk sem baru gf dia (kwn eda) bwk kete.. suh mamat ni drive la konon, skali wat muka cuak bwk kete pon bengkak bengkok.. baru tau penipu besar
konon ckp time tu nak impress gf la...
sejak dr itu g mane2 pon mamat tu jd co-pilot je la.. tp klu malam2 xleh pakai nye co-pilot, asik nak membuter jek bior gf dok bwk kete

nak kata aku tak kisah kalau bf tak reti drive tak jugak. dulu pernah ade bf kejap, dia tak reti bawak keta. lesen motor pun takde. kalau lesen takde, motor or keta pun takde la kan. langsung tak pernah amik lesen. umur dah lewat 20an nak masuk 30 dah. mule2 tak kisah la aku jemput n hantar dia balik. tapi ade skali tu aku kena drive jauh ngan dia, pegi dan balik. keta aku pun manual. dari aku tak kisah, aku jadi kisah n bengang gak sebab dia tak bole diharap untuk ganti aku drive. mase tu aku dah penat drive, aku speed laju2 sebab nak cepat sampai umah. padahal lagi aku speed, lagi aku letih sebab daya tumpuan 200% kat jalanraya. dia just dok kat sebelah, pegang2 tangan aku pastu cakap, sori syg, i tak leh drive.... aku mase tu diam je....dah la penat, malas aku nak jawab.

nasihat aku, laki kena pandai drive, sebab ape2 hal nanti korang gak tempat bergantung... kalo bini sakit nak bersalin, takkan ko nak hantar naik teksi....

Rate

1

Follow Us
ko kena tabahkan ati la tuan khemah...kena gak paksa diri 2 drive

ko jgn la beli yg manual kan...beli jer oto...kalo org nk kata ko OKU...ko ckp la hader haku kesah bkn kete ko...kete aku...hahaha

tuan khemah pk camni la...esk dh kawen ader baby kecik...xkan ko nk menyusu baby 2 plak kan...dh wife ko tgh drive...hihihihii

sebenarnye kes kes macam nih nampak cam kecik.. tapi bila terkena pada situasi, isu ini kana jadi besar..

tambahan pula bila tanggungjawab yg dipegang.. ade plak kene mengena ngan masalah nih..

dan masalah nih plak boleh plak dipanjang dan dihubungkaitkan dengan masalah masalah lain lantas mencetuskan rangkaian masalah masalah ..

kalu diluah xpe.. nih disimpan seumpama larva gunung brapi.. dima diam.. skali letus, abih semua muntah..{:3_84:}

solution utk perkara ini.. hmm.. kene bawak keta kecik kecik dulu.. pastu bawak auto.. bila confidence level dah tinggi, bawak keta  kecik manual  plak.. dah kompiden lagi.. bawak keta besar manual..

kalo xde budget.. bleh try diskas ngan driving school mana mana .. arrange ngan teacher.. bukan ngan owner driving...kalo x mau kene katok rege..

the solution is there.. but up to u want to choose n pick it.

Rate

1

tuan umah,aku pun da lama tak drive
dulu masa couple dgn ex dulu time year 2,aku slalu bawak kereta dia (ele..keta bapak dia)
time tu aku cekap bawak manual,lagipun area shah alam je pun.takpun pegi midvalley
er..minyak n toll aku yg bayor
masa couple dgn dia,aku eksiden tapi naik motor la
kereta depan aku stop tiba2 kat line kanan speed >90km/j
then aku fobia bawak kereta,even jadi co-pilot
pastu ex gf dgn kawan2 pun gelak2 coz tiap kali aku jadi co-pilot,mesti aku bising2 n gelabah (fobia tak ilang)
bila da lama clash,tah camne aku bebaik dgn minah yg accident dgn aku dlu
minah tu suka kat aku
kereta dia myvi auto.dia la yg start bagi semangat soh aku ilang fobia n drive balik
1 day,aku telanggar kereta honda (time tu fikiran melayang sumthin )
keta dia n honda tu kemek n calar.aku lak fobia datang balik sikit2.
sejak dari tu,aku azam takkan bawak kereta orang lain sampai aku ada kereta sendiri
pasal minah tu,family dia sangat2 kaya.so dia tak kisah pun,sebab dia bajet dia gf aku
skrg dia dah kawin
cite fobia ni kawan2 1 batch dulu je tau,yg lain pulak tak memahami

kesimpulan dia,sabar la ek
takpun soh gf ko bawak kereta kat padang,biar ko try biasakan bawak
lagipun nanti nak beli kereta kan?so no hal la
kalo aku kuar,selalu je kawan pompuan yg drive (sebab dorg ada kereta)
yg banyak taik minyak ni,budak2 yg baru kenal je.tapi takpe la,tak kisah pun.
hope 1 day,ko ada kereta n bleh drive dgn cekap

~sori panjang ~

Rate

1

takpe panjang2 lagi senang aku nak nak kasik kedit hahahahhaha

11# oni313
lebih kurg same cm mak aku la...tp mak aku takde la smpi 20 thn...
aku igt lagi mase tu aku umur tak sekolah lg..aku terjatuh ke dpn mase mak aku break...mase tu bljr ngan ayah aku... sampai aku sekolah rendah darjah 3 baru mak aku bwk kete...sbb keadaan terpakse..kalo tak puas la nk angkut kitorg 5 beradik naik bas

practise makes perfect..yg penting mesti ada keyakinan dan keberanian!

Post Last Edit by dea_nylea at 2-11-2009 13:00

1# PakMenteri

mmm, dea rasa awk nih bukan takut nak drive..tp xconfident..sbb dah lama xpegang stering keta..
pastu tiap2 kali nak drive mesti berdebar2 & tebayang pasal sibuknye jln, mana tangan nak pegang stering lg..mana nak bg signal lg, mana nak tukar gear lagikan..memang berseliratla kepala otak..tu belum masuk risau if keta termati kat tengah bukit ke apakan...

sebenarnya apa yg dea ckp kat atas tu, apa yg dea mula2 rasa masa mula2 nak bwk keta sendiri..dea dulu pun dah ada lesen, tp lama xbawak..tp sebab dea nak kena drive jugak sendiri walau camne pun & masa tu dea dah beli keta sendiri..nak xnak dea beranikan gak diri bwk keta..

dulu masa xde keta sendiri, dea mmg cari alasan xmau bwk keta..konon2 bahayala drive keta org, if pape jadik naya!tapiiii, bile dah ada keta sendiri, dea pikir nak xnak kena gak drive..habis tu xkanla nak suruh org len drivekan keta kite lakkan?dahla kite yg bayar..mestila nak gak merasa drive sendiri..time tu dea amik keta auto, sbb xconfident nak drive manual sorang2..

time mula2 nak drive mmg seram sejuk, tp kuatkan semangat..xde pape pun sebenarnya kat jalan tu..bile kite da ada atas jln..ok jek & make sure janganla terus drive kat lane laju tu..drive kat lane slow mula2..lama2 insyaAllah ok..pape pun kite kena wat 1st move..paksa diri masa mula2 tu..pastu insyaAllah ok..& tampalla 'P' kat keta tu even sebenarnya dah tak 'P' dah..sbb at least if kite slow ke termati enjin ke ape..org xkan marah kite..

Rate

1

erk..lagi 1...jgn hirau sgt org yg follow kat belakang kite..tu akan tambahkan pressure kite time nak drive..drive jek slow2 & berhati2..biarla org kate kite ape pun..yg penting kite xbahayakan diri kite

Bro, beli kete and drive hari2 & aku yakin by 3-6 months mesti ok punya.....................syarat dia senang je, kalau practise make you better.....

dude..technically we share the same problem
aku x reti bawak keta awek aku.
keta dia manual,old school ngan xde power stering..dahtu clutch dia pendek..tensen aku bwak.
aku plak pas belaja x penah try manual coz keta kat umah sumenya auto
last2,jadi x konpiden.kalo konpiden pon,bwk keta manual kecik like viva abg aku.
so skg bwk moto gik.keta aku sendiri insyallah tahun depan.
so skrg memang aku dok numpang je lah kalo naik keta skali..
malu,segan tolak tepi coz awek aku pon x kisah.
slalunya,dia lagi suka aku bwk dia naik moto.
tapi masalah ko ni lain.ko ni x nak praktis drive by choice..so aku nasihatkan,jgn give up and show your awek tu at least you're trying..
aku pon malu siyot kena gelak ngan awek aku pasal cuwak time drive keta dia.

Rate

1

tuan tanah,
jgn lupa letak P ya..walaupon dah bertaun kau ada lesen memandu... tp kau mesti gabra kan nk drive..nnti bila nk drive sila letak P, so orang lain tau kau baru pegang stereng..hohohoho..
apa2 pong gudluck..

paling tak sker mamat tak reti bwak keter ni camno kalau bini ko nak beranak ko apa apa je la yang memerlukan ko pandu kereta ha camno...sib baik laki aku leh drive dan sib baik gak ko bukan laki aku

ev pon bru dpt lesen kete....aritu ev x lepas wat side parking(cam kat driving school tu), so ader colleague tlg parking kan utk ev....sorang colleague lain lak gi cakap kat ev "org nk bwk kete, dia pon nk bwk kete"....xtau dia melawak @ sindir...tp dr cara cakap tu cam serious...terasa gak ev.... apa dia ingat zaman skrg org amik lesen kete sbb nk bersaing/menunjuk kat org lain agaknyer.....sama gak ar cam dia, amik lesen kete sbb senang nk gerak....cam nk jwb jer, tp ev malas nk kecoh2...

kalo scha laa...
mmg turn off btol dpt bf yg x geti drive...
tensen woo everytime nk g dating kite yg drive...
nk gak rase duk kt tmpt co-pilot...
da laa ari2 kite yg drive kete tu...
nk kuar date pon kite yg drive,ini x leh jadik...

dlu time study pnh gak laa kwn ngn beberape org laki yg x geti drive...
mmg turn off laa...
siap ajk kapel lg...
scha x nk trime sbb die x leh drive...
tp scha tolak laa ngn cara yg baek...
xkn laa nk ckp alasan u x geti drive punca i reject chenta u...
konfem laki tu tros g blaja drive...
hakhak...

Rate

1