CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

Tragedi Pesawat MH635 Terhempas di Tanjung Kupang, Johor 4/12/77

Post Last Edit by 7teen at 22-12-2011 16:35

Reply 283# My2cen

Saya tengah menanti upload dari My2cen..Harap-harap gambarnya clean and clear lah...

P/S : All the best untuk usaha TT dan My2cen neyh...

Nasib baik jumpe thread nii..kalau tak smpi sudah tak tauuuu.....
Al-fatihah utk semua mngsa yg beragama islam...

sabar ye kengkawan...internet kat office ni line dia tak berapa nak elok..maklumlah musin ujan...aku memang dah lama janji nak ambik gambar kat area tu, cuma tak berkesempatan...hari ni kebetulan bos2 besar aku semua cuti. apa lg, menyelinap la pergi jap..tunggu yek..

Post Last Edit by My2cen at 22-12-2011 19:34

nie gambar-gambar seperti yang dijanjikan

1. Jalan masuk ke tempat kejadian

2. Anda akan jumpa kandang lembu dan rumah tinggal

3. Kawasan kejadian yang telah di tumbuhi belukar

ok tu je buat masa nie ... nanti kalau ada gambar lain kawan upload ... mana tau jumpa tayar ke, tak pun dpt stereng pun jadilah..

Rate

1

Reply 288# My2cen

Yeah!Dah ada gambar...Cantik gambarnya..nak tanya cikit,amik gambar pakai kamera apa neyh?Lens jenis apa?

Post Last Edit by My2cen at 28-12-2011 08:44

Brand Sony...pinjam member...

Follow Us
Reply 288# My2cen

kalau dari PTP nak ke kedai makan yg tepi laut tu, tak ingat nama apa kedai... bukan saujana @ yeoh's ada satu tempat yg ada replika kapal terbang... kat area situ ke?dulu lips involve ngan 1 projek kat PTP, kat kawasan mana yg termasuk tempat kejadian jugak? belah2 kilang Ciba Vision tu ke?

sekolah rendah lagi dah baca buku ni, since dari tu terus minat ngan kisah2 tragedi... based on true story.

Reply 291# lipsofanangel

Erm, aku x perasan lak yg replika kapal terbang tu....tp memang jauh gak la. Nak dekat smpi pendas. Tu pun aku terbabas, tanya kat kedai runcit tu,and then makcik tu yunjukkan kat aku tptnya. Tp memang takde apa2 dah kat ctu. Yg aku jumpa periuk api a.k.a tahi lembu. Tp yg aku & member pelik,masa tgh ambik gambar tu, aku ngan member dgr mcm ada org ketuk besi, sedangkan kat ctu belukar jer....ni bukan aku tambah
ah cite,tp memang betul.....ermmmm

board paling best!!seram+byk info!!!!!tQ San!!!!!

Reply 288# My2cen

Ada sesiapa berani pegi ke sana sebelah malam?

Reply 294# ultra78

huhuhuh...aku ckp terus terang la...kalu malam aku memang la tak berani...bukan apa, silap2 aku kena tanduk lembu....haru je..tapi tu la kan, kalu Pihak Berkuasa buat sesuatu ngan tpt ni, lagi bagus...at least kesan sejarah tu ada la utk generasi muda tahu. Aku rasa budak2 muda ramai yg tak tau pasal Tragedi Tanjung Kupang ni.

On the way nak gi tempat ni, ko akan lalu satu kawasan di mana tempat terjadinya pembunuhan kejam, Adik Nurul yang mana mayat ARWAH dijumpai dlm toilet post guard. Arwah menemui ajal selepas di dirogol pada usia kalu tak silap 7 tahun...Untuk sapa2 yang tak ingat peristiwa ARWAH ADIK NURUL ni, Adibah Noor ada dedikasikan lagu "Kau Istimewa" khas utk Arwah Adik Nurul....AL FATIHAH...

baru ku tau MAS pon ada sejarah sehitam ini. masa kejadian... aku mmg lom wujud lg. tp setelah ku ta ...
talapia Post at 25-11-2009 16:12

yang ni betul, my hubby ada citer...but now dah x da lagi di perdengarkan,,

hubby pnh cite ada kawan yg histeria pas dgrnya...
dulu rekod ni d perdengarkan utk pembelajaran, pas jadi some issue, rekod ni x di dengarkan lagi kat dlm kelas...

Reply 1# Santeira

Thanks Santeira atas informasi tersebut... Saya baru tahu pasal kejadian ini...

Lama gak 2cen ambik masa nak tepek pic..makan tawun tu....apa2 pun..bravo...

Reply 298# berrygurl

penuh makna kata-katamu itu....kahkahkah..aku bukan apa, takde geng nak ajak..kang aku gi sensorang, maut..takut aku. Geng aku kali ni ok..satu kepala leh layan kepala aku ni...

semalam aku lalu kat area kebun teh, aku nampak tugu peringatan tu..ingat nak singgah ambik gambar, tp kamera tak bawak..takpe lain kali aku gi lagi..umah in law aku kat area kebun teh ni..aku cuba singgah nanti... tunggu yek...maybe tahun 2013 lak...hahahaha

Post Last Edit by berrygurl at 2-1-2012 21:10

Reply 299# My2cen
    tugu tu berry dah pegi masa form 3 (kes kena buat kajian kes)..cikgu sejarah bawak..cuma kawasan kejadian x g la..memang sebak walau hanya kat kawasan pusara beramai2 tu..

Cikgu berry citer,masa tu dia antara yg kena tolong kat kawasan kejadian tu..dia budak EC..dia kata, masa sampai2 je bau hanyir sesgt..padahal team dia antara team terawal sampai..masa tu baru tau (cikgu tu la bgtau)..dlm bebyk daging, daging manusia paling hanyir..

Berry dulu sekolah kat JB gak..jalan Datin Halimah..

Umah saya pn dekat ngan tapak peringatan tu..sy duk jln stulang baru..kdg2 ade gak rase nk singgah situ tp sampai skng pn tk penah jejak..cuma lalu je..mak kawan sy keje dgn jabatan agama johor..mak dia citer masa tragedi tu, mak dia kena mandikan jenazah2(daging) tu..tp daging2 yg hancur tu dorg terpaksa cuci mcm cuci daging nk masak kenduri(gaul)..mcm tu la lebih kurang dia citer..wallahualam

Rate

1

dlu adik sy ade cite, mmbe die cite...ms die tgh becamping kt gunung ledang, ade slh sorg pserta kne rasuk & mngaku die slh sorg pramugari yg trlibat dlm trajedi tanjung kupang. utk cite slanjutnye, nnti sy update..kne blik umah dlu, tnye blik kt adik..lupe~~ sbb cite lme!

Post Last Edit by RatuDunia94 at 6-1-2012 23:59

kalau siapa yg duk johor mesti pernah baca cerpen/novel Tragedi Empat Disember sbb buku ni dulu jadi silibus utk Bahasa Melayu sekolah menengah x silap. aku x ingat sama ada digunakan untuk PMR or SPM. tp rasanya utk PMR la.. dulu masa kt sekolah stiap hari belajar psl Tragedi Empat Disember ni. dulu ingatkan ni cuma citer rekaan rupe2nya kisah benar! baru aku tahu..hihi. tp sedih la baca kisah ni.

Reply 288# My2cen

knape gmbo yg last tu nmpak cm byk sampah sarap jer?? bukan ker tmpt tu agk jauh dr umah2 org ker? ke mata aku yg slah tgok ni??