CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

Tragedi Pesawat MH635 Terhempas di Tanjung Kupang, Johor 4/12/77

saya copy kisah ni dalam blog saya... sebab ramai kami yang lahir tahun 1980 kebawah tak mengetahui... tapi link-link forum ini dan forum muor77 telah saya masuk kan juga.. serta cerita di grap dari blog sofian halimi juga telah saya link kan...  

http://hestyrezyuda.blogspot.com ... akin-dilupakan.html

kes ni tak ada masuk dalam cite aircrash investigation eh? berminat jugak nak tengok kalau ada..

perghhh baru ku tahu kisah nie walaupn dah 26tahun hidup kat johor n bumi malaysia terchenta nih.seram gilerrrrrrrrr sape dok kat kampung tue ketika kejadian. kesian gak pada mangsa2.tp tue lah MAS, arrange la penerbangan selepas waktu maghrib.nie bebetul maghrib. kan org tua2 dah pesan....xnk dgr...

yg mana satu?
syahoney Post at 6-12-2011 15:21

hurm xingt la nma nyer....tp ayah nyer nma borhanudin....ayh nyer br meniggal rya ke 5 thn lps.....

nauzubillah...x dpt nk bayangkan jalan penuh dgn isi2 manusia je..

al fatithah la kepada suma yg islam tu.. amin...

aku maraton mlm ni dr 1st post.pendek je cerita sbnr dia.1 page pun x smpi kalo nak tau. adeh apa la nasib..

Follow Us
aku maraton mlm ni dr 1st post.pendek je cerita sbnr dia.1 page pun x smpi kalo nak tau. adeh apa la ...
otai_g Post at 9-12-2011 01:32

hahahaha adat lah tu.... sabar bebanyak eak.. hakikatnya... spekunya banyak.. sebabb cerita yang sebenar cerita tak tahu... dan ayng dapat tahu cetain yang benar pun, macam separuh tahuni.. separuh tahu yang ni.. jadi kalau di combain.. kan ley dapat jawapan dia  

saya agak musykil sket dengan citer ni. menurut laporan-laporan akhbar yang di'copy-paste' kat sini kan; ade 7 orang anak kapal. tetapi senarainya hanya ada 6 orang jer. tak kan dah berthn case ni close tak tahu sape yg missing lagi sorang tu?

*berikut senarai dai posting;  saintera (pinjam jap ye )
Pilot/Co-Pilot:
Captain G K Ganjoor
F/O Kamarulzaman Jalil

Pramugara/Pramugari:
Sharifah Sidah Syed Mohammad Alsagoff
Azian Borhanuddin (ni yang mak aku kenal)
Karim Tahir
Onn Jaafar

ke ade mana-mana posting yang saya terlepas bace, cukup 7 orang nama anak kapal tu?

saya copy kisah ni dalam blog saya... sebab ramai kami yang lahir tahun 1980 kebawah tak mengetahui. ...
hest Post at 6-12-2011 17:08

tu la kak.....klu bkn nenek serada sy jd slh sorg dr mangsa tg kupang sy pn mungkin xthu jgk kak.....

tak penah dgr pun.

tp boleh lak kan penduduk kg g kutip duit tempat2 gitu dulu? polis lambt dtg ke?

hm...nice info....dok johor pon tataw sangat..hoho..

Dulu bapak aku pernah cerita tragedi ni kat aku, fyi,  bapak aku orang Pontian,Johor, dia  story kat aku,government pernah releasekan cockpit voice recording to the public, just before the explosion, 1 hijacker sedang berbual dengan captain, bapak aku cakap hijacker tu punya voice very calm and speak English fluently, takda pulak dengar pasal ada commotion dalam cockpit ke apa. Wallahu a'lam.

Mcm post yang lepas2, aku baca cerita ni dalam novel tragedi 4 disember. Kebetulan mak aku yg mengajar tentang novel tu (mak aku guru kelas) jadi mak aku bgtau kat kelas yg cerita ne diadaptasi dari cerita betul. Aku xpuas hati, blik uah, trus aku tanya mak & ayah aku.

Memang sngt tragis walaupun masa tu aku belum lahir. Al-fatihah utk mangsa yg beragama Islam.

waaaa ble bace kisah ni takut plak nak nek flight

saya agak musykil sket dengan citer ni. menurut laporan-laporan akhbar yang di'copy-paste' kat sini  ...
midorinohibi Post at 9-12-2011 15:29

klu ko baca balik,  ada satu post mnyatakan bahawa ada sorang pramugara yg off duty ikut flight tu.......mungkin depa consider dia sbagai crew jga la.........

oo...ok thank you albob. may be i terlepas pandang posting yg tu.

baru tauuuu
tak sangka mas pun ada sejarah pesawat terhempas
Al-Fatihah utk semua mangsa beragama islam

Post Last Edit by My2cen at 22-12-2011 14:35

ok fyi, aku baru balik dari melawat tapak kejadian...dan aku ada ambik beberapa keping gambar dimana dipercayai kat tempat tulah tempat kapal terbang tersebut terhempas...aku baru pergi waktu lunch hour td..aku akak cuba up load gambar2 tu...

Now tempat tu memang dah jd belukar, dan ada satu lorong kecik tempat ternak lembu & kambing. Aku & geng tadi redah masuk jer dlm kawasan tu, even dia berpagar. Aku tanya ngan penduduk kampung ctu, d/org yg inform & tunjuk tempat tu.

Aku akak cuba upload picture tu hari ni gak untuk tatapan kalian...menurut org kampung Tg. Kupang, sepatutnya pihak berkuasa buat lah satu Tugu, bg memperingati kejadian tersebut...tp entahlah.....

So kawan2, tunggu aku upload gambar2 tu...tapi memang dah takde kesan apa2 dah...semak samun jer

{:4_189:} ngah tggu tepek pic nie...cepat2 tak sabo