CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: samax

Girlfriend ajak main - Apa reaksi anda?

aku tabik la ngan lelaki2 yg leh control
nafsu dia walaupun kena goda ngan aweks...

x ramai lelaki camni skang...laki org pun leh tersungkur
kalau kena goda....

saya nasihatkan lebih baik kita main dengan perempuan sebanyak mungkin sebelum kita kahwin. Kita akan mendapat lebih banyak pengalaman untuk memuaskan pasangan kita kelak. Lagi pun main ini satu senam ...
farihinzul1974 Post at 6-12-2009 22:18

Kepala otak kau
Kalau TUHAN nak bagi musibah pada kau, baru tau
Kalau dah nak main sangat dan lancau kau dah tak tahan lagi mainlah dengan anjin.......... saja

kalau GF ajak main
main je le
sedap aper main dgn GF
lepas sekali buat
memang kan buat berkali-kali
so sebelum kawin memang banyak pengalaman dah
tak usah melancap je
selamat dari mati pucuk
m ...
farihinzul1974 Post at 6-12-2009 21:05

adeiii...  ada gak yg bg nasihat cmni....

hancusss la umat islam akhir zaman.......

nak sebat kartika pun tak lepas2 lagik..
atai Post at 8-12-2009 19:00

Sebat Sisters In Islam, JAG dll dulu guna buluh pecah yg tajam2 tu, bila diorang dah masuk spital, baru leh sebat Kartika kot?

ajak main??meh sini aku cilikan tut dorg..lom kawen dh gatal2 bijik..:@

141# helena_dzam

Malangnya, lelaki yg dapat kontrol tu di tuduh pula takde nafsu ler ape ler.Selain takut kat Allah peranan mak bapa para lelaki tu pun penting.Contohnya kalau aku buat benda tak elok ,aku yakin kena penyepak free bapa aku.Tiada kompromi.
Cikgu aku yg pernah kerja emigresen kat Bukit Kayu Hitam pula cerita,dia pernah ditawarkan dengan gadis-gadis jelita sebagai rasuah meluluskan kemasukan  beberapa pekerja asing.Dia cerita masa tu fikiran memang serabut.Maklumlah syaitan pun memainkan peranan.Masa tu takut kat tuhan dah hilang.Yang menghalang dia dari menerima rasuah tu ialah bayangan misai melenting bapanya yg juga merupakan guru silat kat kampungnya.Kalau kena penyepak pun kira nasib baiklah dari kena tetak.

Follow Us
Aura akan cacat kalau buat maksiat zina.Seri wajah akan hilang.

sebenarnya GF kita tu saja nak test...kuat ke tidak....bukan nafsu serakah...tapi iman di dada...
laulabi Post at 16-12-2009 00:01

bimbang mulanya nak test.Last last lingkup.Nafsu ni bukan boleh main test-test kalau setakat iman golongan awam mcm kita.Kalau golongan yg tinggi imannya Iblis kena antar geng-geng berpangkat Mejar ke atas.Kalau mcm kita ni dia antar sarjan kebawah je ,pakai jalan.

Ko nasihatkn gf ko tu, zina tu dosa besar, dh cukup banyak ke wat pahala sampai nk wat dosa besar, byk sgt ke pahala ntuk 'cover' dosa besar tu????ko pn kena tnya dia blk dia sj2 nk uji ko ke atau sebaliknyer, klu dia betul nk benda tu, lebih baik ko tinggalkan je klu lepas bg nasihat xnk dengar. Ingat Allah selalu, benda yg nikmat nie bukan akan bwk kite ke syurga nikmat islam dan iman yg kita dpt nie kite kena jaga dan bersyukur sgt2...

Awek tu patut menari atas bumbung komuter KTMB yg tengah bergerak dulu. Kalau dia terselamat dri mati kena karan, baru bleh cerita pasal ajak main!

Tapi ustaz di masjid dekat rumah aku pernah cerita, kalau kita lelaki ni dah dekat nak main, tapi tiba-tiba x jadi sebab ambik keputusan x nak main, kejadian x jadi main tu la yg silap2 menjadi penyelamat kita di sana. Kadang2 sesuatu dosa yg x jadi kita buat lebih menenangkan jiwa.

on jela kalau gf ajak main... tapi sebelum tuh ajak dia nikah dulu. pastu ko nak main puas2 mainla. xda sapa nak marah... hukhukhuk

sekadar pendapat...

pernah tak ada girls forumner kat sini.... ada org lelaki ajak main?
lelaki yg ajak main tu sbenarnya tgh test market.....
gilo tul....lelaki tu...

Kita kena menerima hakikat bahawa lelaki dan wanita bernafsu...cara bagaimana kita mengawal nafsu tersebut terpulang kpd kaedah masing2...ada yg bersembahyang, ada yg berpuasa, ada yg masturbate, etc...sebenarnya nak mengawal nafsu seks lah yg paling payah sekali berbanding nafsu makan dan nafsu harta...

entah yer...lum pernah diuji...maka tiada jawapan.......

tp x berminat utk mencari jwpn yg ini.

Awek tu patut menari atas bumbung komuter KTMB yg tengah bergerak dulu. Kalau dia terselamat dri mati kena karan, baru bleh cerita pasal ajak main!

Tapi ustaz di masjid dekat rumah aku pernah ceri ...
jazim Post at 16-12-2009 17:51

Bukan silap-silap lagi tapi memang sah.Ada hadith soheh lagi bab menolak ajakan maksiat.Maklumlah perkara nafsu ni berat sikit.Kekadang iblis belum sempat tiba,nafsu yg suruh dulu.

Bab menjaga kesucian ni bagi aku elok orang kita memberatkan lagi bab ada dara ke tak.Cuba jadi konservatif balik.Baru anak-anak dara tak berani nak cuba buat jahat.Dulu dalam satu majalah,ada sorang bidan yg ditemuramah bagi tip cara nak kenal teruna ke tak.Kalau tengok sorang-sorang lelaki tu dia dakwa boleh tahu teruna ke tak.Kalau ramai orang tahu ilmu mcm ni ,aku rasa ramai yg fikir dua tiga kali kalau nak buat jahat.

*pernah tengok satu drama tentang perkahwinan masyarakat Gipsy Eropah yg mempunyai adat meletak kain putih kat cadar pengantin.Mcm budaya orang Nusantara pula.Gipsy pun boleh konservatif.

Rate

1

maen gesek2 la cdapppppp

154# itik_magic

Aku mengaku pernah ada gadis ajak aku maen.Alhamdulillah tuhan bantu aku untuk menjauhi perkara mcm tu.Lagi aku bersyukur dia pun selamat dan kembali jadi gadis yg baik.Lagipun beliau bukan budak jahat.Selalu jaga solat dan baca Al Quran.Tu sebab mudah nak advise.Mungkin nafsu dia terlampau kuat kot.

*ustaz yg mengajar kat Masjid kampung aku cakap,orang yg jaga solat kalau terdorong melakukan kesalahan ,diorang tak hanyut jauh.Diorang cepat sedar.

ko ingat sng ke nk kontrol??
heh..
tu la..
nsht aku kawen je cpt2..
pe susah.
tp mak bapak skrg ni hampeh..
nk gak anak abes blajo sume...
bile ckp nk kawen diorg ckp gtl..
hmm..
tak phm..
tak phm..

158# yays

bukan ape tu.Mak bapa nak tengok anak diorang idup senang.

apela...ckp la kt awek korg...kalo syg tggu jer la dulu...tggu dh smpi mse nyer....kawin dulu...kumpul duit....dh smua nyer sah baru la bole maen ...hehe