CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nashrudean

Perlu tak staff Gverment beli insurans??

roystevenung posted on 20-7-2012 09:52 AM
Reply 317# mbk

hmmmmm... ok.. saya paham .. thanks for the infor

Ikim.fm 740am

Membiayai kos dialisis seseorang lebih bagus daripada mengerjakan umrah.
...

Just nak share sekali lagi

Baru lepas jumpa bakal ejen (pegawai kanan kerajaan) ... asalnya perkenalan biasa... tapi sejak minggu sejak minnggu lepas selepas peritiwa kemalangan menimpa anak lelaki yg putus 2 jari kaki dan hanya di hospital ke 4 baru terima rawatan. JAdi dari pengalaman tersebut kenalan saya nak jadi Penasihat Takaful sebab nak share dgn lebih ramai orang ttg keperluan medikal kad.

Cerita dr seorg kawan dekat my fb...

Rabu lepas mak buat operation untuk buang bisul dibelakang badannya di UMSC dan discharge dari wad Jumaat lepas. Selepas beberapa hari nampak semua ok, jahitan selepas operation lebih kurang 10cm, tetiba malam tadi dia mengerang kesakitan dan terpaksa la bawa dia ke unit trauma dan kecemasan di UH..rupanya UMSC belum ada unit kecemasan lagi (dalam planning), doktor kata maybe kena infection, bayangkanlah orang tua umur 70 tahun pas tu ada macam2 penyakit, pastu kena tanggung semua ni..adoi..memang tak sanggup lah kan..sampai nak duduk dan bangun pun sakit..sekarang ada kat rumah..doktor bagi ubat untuk turunkan bengkak dan panadol untuk tahan sakit..ubat tahan sakit yang lain tak boleh makan, nanti muntah2..tapi yang buat saya paling sedih la..doktor di wad kecemasan tu layan saya dan mak saya sebelah mata, pas tu sibuk nak bukak jahitan dia, konon takut ada nanah kat dalam..nasib saya berkeras telefon Prof yang buat operation dia di UMSC...tak jadi bukak..dia call doktor lain dan datang tengok..kot tak dah merana mak saya..dia gila ke??? jahitan tu baru je tak sampai seminggu nak bukak???NO NO walaupun saya bukan doktor, saya pun boleh pikir secara logik..pastu mak saya ada darah pekat, kena makan WAFARIN, sejenis ubat untuk cairkan darah, so kalau dia bukak jahitan tu, ada possibility access bleeding..Sorry kalau cerita saya ni panjang sangat, cuma nak ingatkan kawan-kawan lain supaya jangan terlalu dengar cakap doktor..kena pikir gak kadang2..sebab dari mula saya dah bengang sebab dia layab kami macam kucing kurap!!!..Agaknya dia ingat saya tak de duit sebab tu layan kami macam tu! Memang kurang le pahala puasa saya hari ni, tak pelah demi ibu tercinta..apa2 pun saya sanggup buat..kalau tak kerana UMSC tak de bahagian kecemasan tak hingin saya nak ke UH tu..... Last edited by integra on 31-7-2012 12:04 PM \n\n

waaaa.. Integra .. sebab tu masa sakit... tempoh utk dapat rawatan paling penting ... masa dah tak kira dah mahal atau murah

Melanggan produk takaful yang betul ialah dengan melanggan kombinasi 4 jenis perlindungan iaitu;-
1) Life - Kematian & Lumpuh,
2) Sakit kritikal,
3) Kad Perubatan, dan
4) Kemalangan Diri.

Perlindungan untuk yang pertama iaitu "Life - Kematian dan Lumpuh" perlu diutamakan sekurang-kurangnya bersamaan dengan 3 hingga 5 tahun pendapatan kerana ia berfungsi sebagai plan penggantian pendapatan apabila peserta tidak dapat bekerja jika berlaku kematian atau lumpuh.

Follow Us
Aku dah jumpa ramai yang berkata begini;
"Saya ni kompeni dah bagi medical, rasanya tak perlu la Takaful ni"

Aku cuma diam, dan bertanya sendiri dalam hati;
"Patut ke aku declare dekat dia dengan kompeni mana aku kerja kat KLCC? Patut ke aku bgtau macam mana powernya medical kad company aku bagi sampai cirit sekali pun boleh masuk prince court takde banyak soal? Patut ke aku dedahkan segala power medical company aku untuk lawan dengan medical company dia yang confirmlah aku menang?"

Sudahnya aku memilih jalan ini;
"Saya doakan tuan boleh bekerja dengan company tuan sampai ke akhir hayat"

Hospital Gomen kan ada ...

ibm632 posted on 4-2-2013 09:44 PM
Hospital Gomen kan ada ...

heheheheheh....

X perlu staf gomen beli insurans. Byk member aku dh kena. Bila sakit terketar-ketar nak ke hospital. Mcm2 ejen insuran buat ghaplah. Penyaki tk di cover, takde dlm list, rawatan mahal melebihi insured value. Last2 bila tk di cover mintak balik duit.  5% duit "saving" kita je dpt balik. Last2 aku dh kensel semua personal insurans aku. Booooo

masing2 punye pendapat
booo