CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2849|Reply: 8

Persoalan yang memeningkan

salam semua

ni nak tanya kat otai2 semua, adakah menjadikan henpon sebagai model untuk surf tenet buleh memberi kesan buruk kepada henpon/bateri henpon

sebab umah aku memang takde tenet, so memang ni lah caranya dari dulu lagi untuk aku surf tenet. cuma tu la persoalannya sekaran, memang ada efek ke kepada henpon kalau cara ni digunakan secara berpanjangan. sejarah aku jadikan henpon sebagai modem ni dari SE k800 lagi. tapi aku tak perasan pulak ada efek ke tak sebab aku pakai henpon tu kejap jek. lepas tu pakai nokia 6220c, lepas beberapa bulan bateri henpon tu jadikl pening, senang gile jadik panas pastu bateri kalau guna biasa2 je pun tahan sehari lebih jek

pastu sekarang ni pakai E52, 6220c tu bagi bini. yang ni pon dah mula menunjukkan tunjukkan tanda2 yang sama. bateri dah mula jadik panas melampau time guna, pastu tahan sehari lebih je jugak

persoalannya sekarang:

-betul ke jadikan henpon sebagai modem nih buleh memberi kesan tak baik kepada henpon/bateri henpon?
-buleh tak henpon dihidupkan kalau cabut bateri, tapi kita tengah cas. alaaa, macam kita guna laptop tu la, cabut bateri pastu on kan laptop pakai wire jek. aku tak penah try lagi sebab malas nak cabut2 bateri henpon pastu pasang balik.

tolong la sesapa yang pakar bagi pendapat, sebab aku dah selesa betul dengan internet yang aku pakai sekarang, tapi henpon pulak wat hal:cf:

Rate

1

jgn2 pening asil..mmg penggunaan Berterusan HP yg dijadikan Modem atau surf sendiri kat HP tu akan jadikan bateri cepat panas...bila cepat panas cepatlah habih bateri tu...bila terlalu kerap di caj baterinya...maka bateri pun lelama akan cepat kong....

Selalu gak aku guna HP aku sbg modem...mmg terasa panasnya...bateri pun cepat jadik Kong...tu sbb skang ni aku guna USM modem Stick sbg Modem...itupun kalau tgh surf btg modem tu akan jadik panas...

meneganai perrsoalan kedua tu...tak pernah plak aku buat camtu....ada sesaper dah cuba...cuma aku rs yg kalau kita cabut bateri dan guna HP dgn guna alat pengecas tu HP takkan dapat dihidupkan...aku rs la...nak cuba takut per2 terjadik...

Apa kat ko guna je USB modem stick tu asil.....selain dr tak cepat jahanamkan bateri ( dan mungkin juga HP pd jangka masa panjang )....skang ni9 pun dah murah dah...kat mudah.com tu...2nd hand USB modem leh dapat semurah RM150..

huhu tq medang, dapat kredit hah coti2 nih

ooo maknanya memang bateri buleh kong la kalau henpon tu asik dijadikan modem yek. huhu dah satu hal pulak nak kena beli bateri nanti.

tapi kalu stail guna modem stick tu camne pulak medang, kita masukkan sim kad tu dalam tu la ye. aku memang penah terfikir nak beli natang tu, tapi masalahnya sim kad yang ni jugak aku guna untuk buat call. so kalu aku cabut letak dalam modem nanti kalau ada orang call tak dapat pulak

Oooooooo.....itu mcm kalu...mmg payah la kalau simcard tu guna utk data dan call....sbb aku guna Sim kad data je kat USB Modem aku....sim kad lain mmg khusus tuk terima dan wat panggilan...

Follow Us
macma laptop r jugak...
kalau gune bateri tapi pade mase same cucuk plug jugak kong jugak bateri tu..
tu laptop aku r jenis lame punye.. pesen baru aku tak tau r..
aku rase aplikasi same je kat hp pon...

betui katamu pawang...ada kesannya....cam laptop....

laptop baru tak brani arr nak cuba....ye lah..brg baru kan....bila dgr2 org kata camtu..so better avoid la/./.

Ini adalah pengalaman aku mengunakan henpon sebagai modem broadband...

1. Aku dah hampir setahun dah wat henpon sebagai modem kat laptop. Connect pakai bluetooth plak tu. Kelebihan pakai bluetooth ni korang tak perlu instal pc suite. Just direct connect antara hanset ke laptop. Klu sesapa nak tahu cara mcm mana ramai otai2 terer kat sini boleh ajar. lagi pun korang boleh connet internet kat komp sesapa sahaja. janji korang ada henpon dan bluetooth.

2. Bateri panas. Mmg bateri panas sbb kuasa penggunaan yang tinggi semasa online internet. Jadi cara aku. Aku bukak cover belakang dan halakan pada kipas angin atau air-cond. Panas bateri yang melampau mmg boleh merosakkan bateri tetapi apa yang ingin di elakkan adalah haba yang terhasil itu tidak memanaskan papan litar henpon. itu yang penting.

3. Beteri cepat kong? Tiap-tiap hari paling minimum aku guna 5 jam sehari. Klu hari minggu mau lebih 6 jam tanpa henti. Semua nya aku gasak henpon aku sebagai modem. kalau tak pasang charger, tak sampai sejam bateri mmg akan habis. jadi mmg setiap kali online mmg aku akan on-kan charger. Setakat ini tiada tanda2 bateri aku kong. masih pakai bateri yang aku beli bersama hanpon dulu. Peringatan... Jangan sesekali pakai bateri tiruan takut MELETOP! kita tak tahu kandungan apa yang mereka letak dalam bateri tiruan.

4. Kesan kepada hanpon. Tiada kesan apapun. Masih dalam kondisi yang baik. tiada masalah panggilan, connectian internet, screen, keypad, speaker, mic semua keadaan baik semenjak beli. Apa yang penting jangan biarkan haba pada bateri memanaskan hanpon anda dengan melampau.

5. Kenapa aku tak pakai modem broadband? Aku combine celcom voice + broadband D68 kerana aku juga selalu surf internet kat hanset klu dok luar rumah. bukan sahaja selalu tetapi banyak kali jadi mmg perlu aku combine mcm tu. Takkan aku nak langgan 2 celcom broadband kan? dah RM136 sebulan tak termasuk bil panggilan lagi tu. Tak pun takkan nak asyik tukar sim kad kan setiap kali nak online. leceh... dan boleh buat tempat sim kad dan bateri longgar. Lagipun mcm mana orang nak call in and out time tengah surf internet.

Kesimpulan berdasarkan pengalaman aku...

Tiada masalah pada hanpon jika dijadikan sebagai modem broadband. Pada bateri mungkin efek tapi bateri boleh beli baru. Yang penting elakkan hanset anda terlampau panas. Tanpa bateri hanset mmg tak leh hidup walau charger di pasang.

So selamat bertenet dengan hanpon anda... :pompom:

Rate

1