CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 48920|Reply: 125

Risaunya aku!!

Mcm ni..pasangan sy kata dia dah lewat keluar haid dr tempoh yg sepatutnya (dah seminggu tak keluar haid dr tarikh yg spatutnya). Kami last buat seks pd 2 minggu yg lepas. Kami mmg takut lah jika dia beranak skrg sbb masing2 masih belajar. Jd ingat nak beli pil perancanglah utk elakkan dia hamil. Dgr ade pil yg masih efektif dlm tempoh sebulan lakukan seks terakhir. Tul ke? Kami sudah pakai kondom dlm hubungan terakhir tu. Risaulah jugak.

Apa jenama pil yg blh di beli dan berapa harganya?

berani buat, kenapa x berani nk tanggung???:@

huhu...............

Ko ni kawin sudahhh....nikah yg wajib udah ke lumm ???yg kemain risau ni nape...???

tolong.................

2# kuzaime
yg ko emo x tentu pasal ni naper? tgh datang bulan ke? ko jeles kan kan, wakakaka...

ntah2 diorg tu suami isteri kahwin muda n still study...bsgka baik la kamu.

aku cdgkn beli pil tidur ngn pil binari n amalkn makan kuih tart nenas...

Follow Us
hum.. ko pos thread kat sni mmg kna hentam la. tapi aku bersangka baik la...

aku cadangkan ko beli pregncy test if positve g jumper doctor.. check baby tu sihat or xsihat and mintak advice dia. jgn amek ubat yang kat kedi tuuu, rosakkan badan ko je nnt. biasa kat area sentul ada tempat mcm tu.

if nak abortion hukumnye haram sebab membunuh.. dah berzina pastu membunuh.. mmg masuk neraka la.. tapi doctor kan advice gugurkan baby kalo baby tu lemas or bermasalah. kos tuk check ni rm100 .

hurm... ubat gugurkan baby not illegal jual kat malaysia unleast dengan kebenaran doctor. macam yang aku da cakap kat atas.

aku harap aper yang aku bagi ni membantu ko dan yang seeloknyer ko nikah la dengan ayah budak yang ko kandungkan if ko blom kawen lagi.

duit PTPTN yang ko amek tu if ko amek la jgn salah guna pulak.. bincang dengan family sebab perot memboyot and lastly semua orang akan tau jugak.aku share dengan ko sbb bnd ni dah blaku dekat my best friend and lastly dia kawen.

more info reply me ok

Ahakss cakap fikir positif tp cap org zina.....

Ko risau sebab masih belajar? konfius ni.... bagus apa anak tu cerdik nanti.... partner ko study anak baby ko pon study....dia gi kuliah anak ko pon masuk kuliah dgr lecture...mmg cerdik ...cam bini aku lah...aku kawen masa dia masih study....alhamdulillah nak kata brilliant ti idaklah, tp mmg beza dgn budak same age dgn dia...akal dia jauh pk banding dgn kawan2 dia

Post Last Edit by mat_tempe at 26-12-2009 07:26

1 months is too late man, aku setuju check pregnancy test dulu,then kalau negatif selamat (selamat doesn't mean aku sokong but seems to me ko cam tak ready), kalau positif bersedia mentally utk menerima org baru dalam hidup korang ber 2, tak guna ditangisi sebab baby dalam kandungan tu perlu difikirkan, be a gentleman and be responsible, kalau betul ada its only happen 9 months to come, before you reach at that point life goes on,jangan lupa register kat klinik, pergi buat rutin check up, months, weeks when its getting closer, jaga pemakanan partner ko, jangan makan sebarang,7-8 months dah bleh mula beli barang2 sambut kehadirannya, kalau bleh tahu jantina by scanning lg senang utk beli brg tp kena yakin lah...

Nak risau pon takda pekdah, dan tolong ingat, tak kira apa pon cerita disebalik kelahirannya dia tetap ANUGERAH ALLAH S.W.T, don't spoil it man , kes-kes janin,bayi bersepah2 kat tempat buang sampah,dlm sungai,mangkuk tandas dan akhirnya anak tu jd mangsa, semua tu pasal PENDEK AKAL and STUPID. Kalau ikut ko cakap ko tgh study, univ or shekolah i donno, ada solution lain and again 1 months is already late thinking of get rid of the janin

Ko duduk bincang balik dgn partner ,think of the solution i suggested (tak dapat nak suggest detail tak tahu real situation ko ni). Bila dah ada solution take a very very deep breath and DO IT MAN (as long as bukan nak BUANG...). SELAMAT BERKELUARGA.Dulu kalau makan pkkan partner je nanti 9 bulan lg ada org ke3,its a wonderful experience.

p/s I love so much my 3 lovely doters {:1_147:}

Don't cover your problem by creating another problem or the most important is you will be asked dalam 2nd life

mcm saje buat cerita je ni....

Post Last Edit by hadi1978 at 26-12-2009 08:34

Kerja pun belum lagi, spender pun mak bapak beli, dah gatal tenggek anak dara orang... Ko tanggunglah balasan dunia dan akhirat...
Sesapa yang bagi panduan nak abort ke kat TT ni kira bersubahat jugak le...

eeeee tak takut dosa ka?

bnda dh jd..marah pon x berguna..cuma nasihat je la..
dlm hidup kita,setiap apa yg kta nk buat..kita kna pikir dimasa hadapan..bukan pikir masa tu je..perjalanan hidup kita masih panjang...kita x bleh berpatah balik tp kita bleh melangkah ke hadapan..
skrng ni,ko pikir masa depan ko..berbalik pd masalah ko..ko dh buat seks ngn pasangn ko n skang takut dia pregnant sbb dia x abis blaja lg..then ko pikir nk gugurkn kndungn tu if btul dia pregnat,bg aku x perlu buat mcm tu..ini adalah ujian tuhan nk tgk mcm mn ko hadapinya..kalo ko gugurkn kandungn tu,mcm mn nti kalo tuhan uji ko lg yg ko x kn dpt anak selama2nya..anak tu penting sbb tu la harta dunia akhirat kita,dia yg akan mendoakn kesejahteraan kita bila kita dh x da..
so bg aku,ko bertanggungjawab la atas apa yg ko dh lakukn means kawin..kalau ko takut x tahu mcm mn nk survive nti kawin sbb still blaja..anggapla ia ujian dr-NYA..mana la tau ko dpt anak nti rezeki murah..org kata rezeki anak..hmm

bnda yg dh lpas tu biarla lpas..bertanggungjawab atas apa yg kita dh lakukan n pikirkn masa depan..

7# nanaz

tapi aku buat dgn die pun..sbb terpaksa..aku kesian kat die yg masa tu tgh gersang..sedangkan aku takde sebarang nafsu masa bersetubuh dgn dier (aku bayangkan perempuan cd blue utk stim)..sblm tu mmg aku ade suruh dia dtg rumah aku..n bersusah payah jugaklah dia dtg...rumah die dan rumah aku agak jauh..2 negeri yg berbeza..jd tak sampai hati jika dia dah susah payah camtu..aku tak penuhi hasrat dier..mule2 sblm dia dtg ke rumah aku..mmg aku cam ade nafsu pd dier..tp lps dia dah dtg..dah bogel..habis nafsu hilang..tak tahu apsal..

apa yg blh aku cakap..sedangkan 1st time main pun dah takde nafsu..camna kalo aku khwin dgn dier? Mmg kena cerai lah..

Kau memang patut risau.
Kalau dia atau keluarga report polis.
Kes rogol .Sabit salah bertapa lah kau dalam penjara dan dapat 20 kali sebatan.

:@:@

adoi detektif hantu dah lama senyap psl kes penjejak hantu setiawangsa ko tu tetiba kuar citer psl ko buat seks tanpa nafsu dgn awek ko plk.
ko ni lawak betul la.
lps ganti uncle seeker ko bleh ganti din beramboi plk lps ni.
1 persamaan ko dgn uncle. minat menjejak hantu dan gila sex.

Post Last Edit by misz_addy at 28-12-2009 00:21

kadang2 orang lambat datang haid sebab stress..plus baru seminggu je.. jadi jangan terlalu risau.lagipun ko kate tengah belajar lagi..

edited: ade terlepas pandang post die tadi.. ape-ape pun, DH bertaubat lah ko..sebab selalunye kalau sekali dah buat, nanti akan buat berkali2 lagi..dunia orang tatau ape ko buat..tunggu kat akhirat sok..