CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 37085|Reply: 32

Berapa kali sehari mandikan baby..

salam...

baby baru 2 bulan...setiap hari sejak dlm pantang lagi aku mandikan dia 2 kali sehari..iaitu pagi dan petang...
mak aku lak pesan pas abis pantang mandikan baby 3 kali sehari..iaitu tgh hari mandikan sekali..
hari ni first day aku hantar baby kat baby sitter..baby sitter tanya berapa kali sehari mandi budak ni..aku ckp mandikan 2 kali..

kalau ikut mak metua aku lak, dlm pantang soh mandikan sekali je...

jadi kat sini nak tanya la pendapat korang semua, berapa kali sepatutnya mandikan baby dlm sehari...sebab aku first time ada baby ni..ehehe...

pendapat anda amatlah dihargai..time kasih

baby ku 3bulan lebih..mandikan dia 2kali sehari..
pg n ptg.

mase dia sebulan..mandikan skali shari je..mase pagi.

klu cuaca panas terik sgt mcm skrg ni..kdg2 tghari tu ku basuh kepala..
lap2 skit badan dia ngan air sejuk.

baby saya umo 3 bulan ...
kalau cuaca panas atau baru balik dari gi jalan je saya mandikan 2 kali..

baby mummy plak,masa pantang mandikan sekali(pagi jer)
petang pukul 4 lebih or 5pm just lap badan dia ngan tuala lembab...

pas habis panytang mummy mandikan 2 kali
pagi ngan petang..
kalau pagi tu sebelum pukul 9am mummy mandikan guna air suam
kalau dah lebih 9am mummy mandikan air biasa jer...

anak ku smpi skrg x lepas2 nk mandikan air biasa..mesti nangis.
x tenang nk mandikan dia lama2..
dia nak air suam je.

bb sy masa sbulan mandi skali shari.. start 2 bln mandikan 2x shari pg n ptg kul 6 sampai skrg dh 3 bulan.. blk kejeptg,  pgasuh dh mandikan bb...mandi 2x shari tu dah ok kot..  kalau 3x lagi ok.. apa kata yg lain?

Follow Us
3 kali tu utk baby byk sgt, nanti selsema lak

baby ku 5 bulan, mandi sehari sekali... dengan air suam la...kesian dia...kalau air biasa mesti sejuk... mandi pagi je... petang tak pon... kalau dah merangkak nanti boleh kot mandi 2x sehari...pead dia tak advise mandi petang...takut senang dapat flu or paru2 berair

Anak saya masa 5bln dah mandi 3x sehari. air jgn sejuk sgt...

SIGNATURE-----------------------------------------------------------------------------------

average 2 kali tu kira normal la kan..
baby kan selalu tido tgh hari, sian lak nak kejutkan dia suh mandi..

Skrg ni musim panas... tghari mesti kena mandi..kalu tak anak sy berpeluh dan menangis..lepas mandi baru dia nampak ceria..

SIGNATURE-----------------------------------------------------------------------------------

selalu nya kalo lam star lam pantang...bby just mandi 2 kali sehari je....x pnah 3 kali sehari..sampai umur anak setahun 9bulan ni pun 2 kali sehari je....pg dan petang...

anak saya sejak lahir sampai sekarang mandi 2 kali sehari. mandi air suam, sampai sekarang mandi air suam. masalahnye sampailah sekarang ni dia x suka air paip biasa, nak air suam aje... kalau dah lewat, x mandikan. lap2 aje dengan tuala.

rasanya bab2 mandi ni kena tengok situasi, keadaan dan munasabahnya jugaklah.. kalau agak2 baby tu berpeluh, panas, mesti dia rasa x selesa kan. so mandikan la... kalau petang2 tu rasa macam mendung ke... hujan lebat sejuk je cuaca, x payahla mandikan beria-ria. sejuk plak nanti.

guna common sense la dalam menjaga anak ni. x semua benda ada tertulis rules yang perlu ikut. benda2 ni kena banyak ni, sekian sekian ni kena buat banyak ni... ada perkara kita perlu pikir logiknya juga

anak saya sejak lahir sampai sekarang mandi 2 kali sehari. mandi air suam, sampai sekarang mandi air suam. masalahnye sampailah sekarang ni dia x suka air paip biasa, nak air suam aje... kalau dah lew ...
togeh Post at 24-3-2010 01:12

betul tu kena ikut keadaan. anak molly dalam pantang mandi sekali je pagi and petang lap. tapi masa buat majlis aqiqah dia umur sebulan, time panas and pakai baju renda2 tebal....molly mandikan aje petang tu sebab nampak dia rimas.

but I think 2 kali sehari dah cukup....bukannya senang nak mandikan baby ni...preparation je dah makan masa banyak

bb wekz se blum tanggal ag tali pusat sehari skali...
so ble dah tanggal mandi 2x sehari pg n ptg sampai la skang ni dah 7bln...
klu panas sgt time tghr bru mandikan die tghr....

saya baru abis confinement utk 2nd baby. saya guna approach yg sama utk 1st baby juga.

masa confinement, saya mandikan sehari sekali sahaja. sekarang baby dah 2 months ++. saya mandikan dia 2 x sehari. pagi & petang. klau dah terlewat mandi petang, saya tak mandikan pun. lap2 dgn air suam je...

bayi below 6 months...sekali 2x aje
dah besar sket atau start makan solid...percaya la...bau poops dia..nauzubillah..kekeke...kalu lepas poo poo je nak jirus gak ngan air..baru puas

ohh.btw...anak2 semua mandi air sejuk...tak pernah biasakan air suam

me ikut keadaan jugak.tapi masa pantang sekali la..kulit die nipis lagikan..kesian..walaupun air suam...

sekarang dah 1tahun,me mandikan 2kali la....kan dia main peluh...malam nak tido kan die me basuh kaki tangan muka leher bontot anu die la...tukar la baju2 letak bedak..baru die tido dengan nyenyak...die pandai lak tu..nak tido je buat cam rimas2 kalau me xsalin pakaian die..

18# norulle

aku mandi kan average 3x sehari..ank aku tgh ligat(sthn lbh)..tu yg kene byk kali mandi...

anak aku mandi 2x sehari...... kalau 3x tu macam banyak bebenor.... takut nnt selsema.

12Next
Return to list New