CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: phiyya

kebolehan yg tiba2 kita dapat

Masa dulu bapak aku dapat sakit. Dia tak nak pi spital, jadi dia pi lah cari tukang/bomoh/dukun urut. Merata gak lah pergi. Satu hari ni kami pi lah kat satu dukun yg kononnya sangat pakar dalam mengurut. Tanya dia macamana dia dapat 'kepandaian' dia mengubat. Dia jawab 'wali' datang dalam mimpi dan bagi kepandaian tu kat dia. Berhari2 jugalah dia dapat mimpi tu. Sampailah dia graduate dan jadi dukun urut.

Aku? Satu sen pun tak caya citer dia

tingat spiderman ----> with great power comes great responsibility..
halimi78 Post at 25-2-2010 02:20

haha..wlau terer,seksa dia nk dpt mary kate

19# phiyya

Huhu.. Entahlah.. Rasa macam best, tapi tak tahulah kalau dah ada macam mana pula kan..
Tapi dengar pengalaman orang yg ada kelebihan ni rasa seram je pula.. Hehe..
Bagi Phiyya tak best ke ada kelebihan ni?

takde sape2 lagi ke nak kongsi pengalaman?

24# kroit92

Hahaha.,.. Kroit kan ada pengalaman.. Malu2 pula nak cerita..

19# phiyya

Huhu.. Entahlah.. Rasa macam best, tapi tak tahulah kalau dah ada macam mana pula kan..
Tapi dengar pengalaman orang yg ada kelebihan ni rasa seram je pula.. Hehe..
Bagi Phiyya tak ...
AlienGurlz Post at 25-2-2010 20:51

phiyya xla ade kelebihan nmpk ke ape..tp bila smpai musim bergurau senda tu,mmg slalu la kne sakat kt rumah ni(fyi,phiyya duduk sorg2 most of the time)
basically i'm sensitif sikit la but xselalu nmpk,ikut suke dorg la bile nk menyakat tu tp yang phiyya perasan,phiyya mule sensitif sikit ni start dlu time sekolah ikut jungle trekking( kt ulu tiram je..hehe)waktu form 2..dlm group kitorg sume pkai baju n tudung yang same kaler(for girls la) smpai kt satu checkpoint tu phiyya start perasan ade sorg girl ni ikut team kitorg n xmengikut dresscode yg ditetapkan. the best part is,sepanjang jln tu girl tu asyik pandang phiyya and asyik senyum je..tp dressing dia normal tau,long sleeves,sluar pnjg dan pkai tdg lagi..she was smiling all the way after that team kitorg jumpe dgn team pkbm and we all gerak skali la and ade sorg abg pkbm ni sikit2 tgk phiyaa,sikit2 tgk phiyya..saye sudah cuak la knpe dia mcm itu kn?pastu jln2 tbe2 ade bau nasi briyani and mcm dgr2 bunyi org kenduri..time tu dah pelik la spe pulak la msk2 pukul 3 pagi ni..

then ade smpai mcm tempat yg curamm sikit,macam turun bukit so we all turun slow2 n sume pegang tangan.tbe2 member dpn terberhenti n dia dah menggelabah tunjuk kiri kitorg which is a tree. we all dgn jujurnye tgk la and we all nmpk lembaga putih tgh bertenggek kt situ!!!da masing2 berlari smpai tergolek2..taun dpn jumpe phiyya dpt sekelas dgn one of my team member.pastu gatal la tanye "dak yg sebelah aku time trekking tu msk klas mne??" muke kwn tru berubah dia ckp mne de org lain!!!

start tu kt rumah dah slalu nmpk lembaga hitam,kt skola nmpk bende melintas..pindah blk klang pun ,dah dua kali pindah,dua2 rumah ade bende yg duduk skali..tu yg slalu kne kcau.mcm skrg ni dah kurang sikit tp smlm dah dgr org berlari2 kat tangga..atleast xseteruk dlu la dan bende tu pun xkcau ape,cume mcm menyakat je(i can deal with it) but seriously sgt2 la xbes sbb kdg2 rse hidup tu terganggu..kalau boleh xnk la nmpk langsung ke ape..pernah that thing menyakat melampau sgt smpai phiyya telefon abah menangis2 kate xnk duduk rumah tu..smpai teresak2

tapi one good thing la prnh nmpk3 ni, phiyya jadi lagi berani dari dlu..still ade takut tp susah sikit la nk goyang sbb bende kte dah pernah alami kn? skrg ni pun mlm2 duduk kt rumah sorg2 jek..alhamdulillah xde ape2..

Follow Us
takde sape2 lagi ke nak kongsi pengalaman?
kroit92 Post at 25-2-2010 22:29

kroit la plak cite..mesti ade cite kn?hehe

aku ada cite..hehe..
citer tuk peringatanla..maghrib2 jgn merayap buka pntu tngkap suka ati..heheh...
tp takde masa nk cite......:kant:

bes ke ada kelebihan..ntahla..kdg2...hidup dlm ketakutan jek, nk tido pn tak nyenak...tp syukurla gak..ntahlah perasaan aku bercampur2..kdg2 pnat sngt naik mls nk amik tau n layan bnda2 ni..huhh...

aku ada cite..hehe..
citer tuk peringatanla..maghrib2 jgn merayap buka pntu tngkap suka ati..heheh...
tp takde masa nk cite......:kant:

bes ke ada kelebihan..ntahla..kdg2...hidup dlm ketakutan je ...
tina Post at 27-2-2010 11:01

ngerinya dengor.. sampai ketakutan gitu kekdahnya..

slalu gak klu nk g maner2 (member2 or famili)
kucen slalu tnyer, adew brg2 t'tinggal x?
biasernyew diorg jwb x dew.
lps diorg bertolak tu mesti adew berda yg diorg detect t'tinggal
slalu mcm tu............

aper maknew ek? gift jgk ke?
tumpang tanyew jek!

sekadar utk pkongsian....

http://www.e-fatwa.gov.my/mufti/fatwa_warta_view.asp?keyID=431

Kategori : Akidah  
Tajuk :
Bersahabat Dengan Jin
Isu :
Fatwa berikut yang dibuat oleh Mufti Negeri di bawah subseksyen 36 (1) Enakmen Pentadbiran Undang-Undang Islam 1991 setelah diluluskan oleh Jawatankuasa Perundingan Hukum Syarak menurut subseksyen 39 (6) Enakmen itu adalah disiarkan menurut subseksyen 36(2) Enakmen itu:
Fatwa :

1. Bersahabat dengan jin untuk tujuan mendapatkan pertolongan dalam perkara yang ditegah oleh syarak adalah haram.

2. Meminta pertolongan jin dalam rawatan perubatan sehingga membawa kepada syirik adalah haram.

3. Meminta pertolongan jin untuk mencari kekuatan dan kehebatan adalah haram.

4. Meminta dan menggunakan khidmat jin untuk ilmu sihir dan nujum adalah haram.

Rujukan Pewartaan :  Enakmen 3/91

Tarikh Pewartaan :
16 Januari 1997

Kalau xsilap aku la,kalau kita ada kelebihan turun menurun tu ada sesuatu yg dikaitkan dgn jin...mak aku pnh cite,ada bidan ni,org pggl 'bidan keturunan'...dia xtau apa2 lgsg tntg ilmu perbidanan ni tp bila ada org nak bersalin dia akn pg tlg,sambut baby semua la...tapi pas sambut baby,dia cakap dia xigt mcm mn dia bt,apa yg dia buat ms sambut baby tu...tu semua berlaku tanpa dia sedar...dia ckp dia dapat kelebihan ni daripada keturunan dia..keturunan dia semua bidan.....

mcm tu jgk la dgn 'mak andam keturunan'...xda ilmu mengandam tapi blh bt semua tu selepas diturunkan ilmu...sedara aku pnh la menggunakan khidmat mengandam ni daripada salah sorang mak andam kt kg,ms hari dia kawen dia mmg berseri n cun sgt2...tapi pas dia kawen dia slalu dapat mimpi buruk...mimpi anjing hitam panjat pagar umah dia...slalu sgt mimpi anjing hitam...bila berubat ustaz tu ckp ada kaitan dgn andaman yg dia buat masa kawen dia nampak cntik ms kawen tu sbb ada pki 'penyeri' mak andam tu bagi...
mak aku selalu pesan dgn aku,kalau ada org nak turunkan ilmu jgn ambik...nnt ada akibatnya ms nk mati

Kalau xsilap aku la,kalau kita ada kelebihan turun menurun tu ada sesuatu yg dikaitkan dgn jin...mak aku pnh cite,ada bidan ni,org pggl 'bidan keturunan'...dia xtau apa2 lgsg tntg ilmu perbidanan ni t ...
amlisa Post at 27-2-2010 13:10

mmm... kalau yg tiba2 mcm tu, pastu x ingat.. mmg ada yg masuk masa tu..
x ingat apa istilah dia.. sulap?menyulap? ntah hapa ntah.. hahaha...

mmg betul, kene tapis2 gak apa amalan apa ilmu yg org nak bg..
takut2 ada yg ikut menumpang skaki...
cuma jgn sampai jd takut dgn ilmu...

26# phiyya

Ohh.. Kira berani jugalah Phiyya ni ek.. Nasib baik dia tak memunculkan diri.. Kalau tak lagi haru.. Hehe

28# tina

La.. Cerita la Tina.. Nak dengar juga pengalaman Tina tu.. Tentu menarik ni.. Hehe

33# halimi78

Halimi ni macam pandai dalam bab2 mistik ni.. Tentu dah banyak pengalaman juga kan.

33# halimi78

Halimi ni macam pandai dalam bab2 mistik ni.. Tentu dah banyak pengalaman juga kan.
AlienGurlz Post at 27-2-2010 18:36

pandai... pandai merepek meraban...

tak menarikla menyeramkan wat aku fobia 2,3 bulan tau tak...hehee
okla aku wat rumusan je...
dr kcik smpaila aku dlm 18...kuarga aku mmg tak caya benda2 camni..
tp ntah cmne bila dh terkena baru la caya sikit2 bnda ni wujud..baru la teringat napela org tua2 kata maghrib2 jgn kuar...tutup pintu tingkap sume sblm marghrib...cmni citer nye..jeng jeng jerng..hahah

aku dulu suka buka tingkap, pg malam..pntu pn kadang2 margrib tak tutup btul.. bila skola blik petang..kdg2 smpai dh azan..lupa nk tutup pntu tingkap aje..
dekat2 umah aku..da umah cina....umah tu ada pkok durian belanda...lame dh ada..dulu umah tu x de org nk duduk..cmne tah org cine tu blh nk duduk...tp dia tebang pokok tu...(mgkin dia dh tau ada sesuatu kat pkok tu kot)..

sdgkan manusia kena halau rumah...menjajau cari umah kan..cmtula benda ni...dia pn melalau la cari umah...masa tu aku tak de rasa ape2 lg.. lps spm kot kira lps 3,4 thn bru dpt  rasa, msa tu aku cm gelak2 je bila org cite blh nampak mcm2..aku cm tak caya..aku pn terniatla aku nk tgk la....huhu... cmne tah satu hari tu aku ternmpak ada kelibat benda putih lalu dpn aku..skali imbas msuk bilik aku..aku ingtkan persan aku je..cam biasa la selambe je wat taktau..tp lame2 aku asyik ternampak je kelibat..
aku dulu tido mlm tak suka hidupkan lampu...tido dlm gelap..asal nk pejam mata je..aku cm ternampak ada benda kat bilik aku..aku dpt rasa la dia kat posisi mana..wlupon aku guling satu katil..ape lg tido tutup bantalla...huhu..wat taktau tp dlm takot gak..lelame..aku ckpla kat mak aku... aku ternampak benda putih...cm kat bilik..hhiihiihi... pstu benda ni makhluk gak kan..dia cm dh dpt kesan aku tau...n aku tak nk tido bilik tu...dia cm panggil2 aku msuk bilik...hahaa...msasa tu aku dh takot..aku tdo la dgn mak aku.....pstu..aku ckp bnda tu cm dtg je kat blik mak aku..hehe...pstu lelame gi ah berubat...azan kat bilik aku.. aku baca albaqarah sampai abes..smpai hilang suara kat bilik... tp silap aku gi duduk kat meja solek..so bawah tu cm gelap...jg bnda tu hisapla darah kaki aku..hahaha..jdla kaki aku sbelah kecik n besar..hahaha... rasa cm nk pitam tp kuatkan smgtla..lawan... erm erm...ape lg nk citer.....kesimpulannye...tukang ubat ckp..bnda tu yg dr pkok kt umah cine tu..cari rumah..tgk tingkap aku terbuka je siang malam..dia pn masuk..dulu aku kdg2 tido terlupa tutup tngkap lg..hahaha...dhla aku pompan kan lagi dia suka..huhu..slalu pg2 bgun msti area lutut  lebam2..huhu..sjak tu...6.30 je dh tutup tngkap pntu semua..hahahaa...nk kuar nk gi memana..msti baca auzubillah, ayat qursi...ape yg terlintas la..hehe

tula kisahnye ni pn dh ringkaskan abes..hehe..tp pnjg gak...

mmm... kalau yg tiba2 mcm tu, pastu x ingat.. mmg ada yg masuk masa tu..
x ingat apa istilah dia.. sulap?menyulap? ntah hapa ntah.. hahaha...

mmg betul, kene tapis2 gak apa amalan apa ilmu yg  ...
halimi78 Post at 27-2-2010 01:15 PM

woo cmtu ke..
aku dlm keadaan sdr...
tp aku cm tak nk la cite lg kat sini...
aku takot...adehh...

sekadar utk pkongsian....

http://www.e-fatwa.gov.my/mufti/fatwa_warta_view.asp?keyID=431

Kategori : Akidah  
Tajuk :
Bersahabat Dengan Jin
Isu :
Fatwa berikut yang dibuat oleh Mufti Negeri  ...
halimi78 Post at 27-2-2010 12:21 PM

hmm..aku kdg2 takot dgn keadaan diri aku ni tgk fatwa ni.....
takot tergolong je.. tp aku x de pn pakai ape2 aku slalu uji diri aku.cm baca albaqarah smpai abes..
sbb kan jin2 tkot kan..hurmm..ntahla..
terima seadanya pemberian Ilahi..lgpn aku bkn nmpk jelas rupa bntuk depa.. mls nk tgk.....:kant: