CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Datin_Seri_Eja

Kisah Seram Putrajaya/Cyberjaya

semalam baru pegi putrajaya saja ronda2....tak tau plak putajaya ni angker kalo tak bleh lepak sampai tgh malam semalam......hehehehe.......malam tahun baru ni kalo pegi nak ronda2 sampai pg tgk.....

2008 aku dok Putrajaya precint 9 menyewa bilik rumah terrace 2 tingkat (dekat ngan BOMBA PUTRAJAYA) hampir setiap malam kalau aku sorang kat bawah mesti bunyi guli berguling atas lantai, bila naik atas terus hilang bunyi tu, bila aku dalam bilik bunyi guli tu timbul lagi, bila aku cuba nak cari dari mana punca bunyi tu macam kat ruang tengok tv bahagian atas, tapi where exactly memang payah nak cari, yang peliknya meja makan yang baru beli seminggu diperbuat dari frosted glass kami banyak tapak kaki baby, dah la puas kami nak hilangkan tak boleh jugak seolah-olah it is printed inside of the glass, duduk rumah tu 3 bulan je lepas tu dapat kerja tempat lain, tapi memang rumah tu susah nak tidur, selalu terbangun macam ada orang kejut, dengar citer kes bunyi guli ni memang banyak kat Putrajaya ni betul ka?

eh betul....

family sendiri pernah alami...

byknya bunyi guli kat putrajaya nie.....

theflash posted on 24-12-2012 12:09 AM
jalan nak ke pinggiran tu.
yg tempt xciden drift masa hari belia tu..
dah 3 exciden jadi.

bengong situ rumah aku

tapi apahal weyh... gua siyes nk tahu... sebab skng diorang duk kata nampak menda atas bumbung bunyi macm burung.. besaq gedabak..tapi mcm mana rupa tak lak diorang cite

Follow Us
haiii sume!

bru je terjumpe thread ni.
ai x dok or keje kt putrajaya
tp dlu penah wat praktikal kt sni.
pe yg akak2 opis ni penah citer, PJ ni dlu tmpt org membuang makhluk 'tu'
ye la, dlu kwsn estet kan??
penah skali, smpi 40 bijik bas dorg bwk 'bende tu' n buang kt PJ ni
tu yg 'angker' smcm tuhh...

Ni saya nk cerita and sekarang pun dgr and tengah dgr...siapa yg duduk Blok 11A belakang klinik kesihatan. ni bunyi 24 hours...bunyi mcm grill bergegar kuat2 and setiap minit bergegar...tanya mak dia kata bunyi tu dari lif....tapi sekarang pukul 1:51 takkan berbunyi lagi....seramm kut mak dah report kat JPM tpi no respond..

1:51 pagi

azrain98 posted on 19-12-2012 01:08 PM
haaaa yg tu tapi yg tembus ke hospital bersalin tu tak pergi lagi..eh ada hospital baru ke kat pj  ...

hospital bersalin risiko rendah tu lah hospital baru

2 minggu lepas baru ge Putrajaya...ada hal yang nak kena settle kat bangunan gomen kat Precint 2 tu....time tu sewa homestay kat Precint 9....nasib baiklah baca thread ni lepas balik dari Putrajaya...xlah rasa seram sangat...hehehe....
Kebetulan time kat homestay Precint 9 tu x ke mana2 time malam2 tu...balik dari Alamanda dah petang....hujan lebat pulak tu...so sampai homestay terus lepak kat homestay je...x kuar2...

payek posted on 24-12-2012 02:39 PM
semalam baru pegi putrajaya saja ronda2....tak tau plak putajaya ni angker kalo tak bleh lepak sampa ...

ngajak le weyh..

hest posted on 19-12-2012 05:15 PM
dik.. minta maaf banyak2.. sebutir dua je akak paham.. yang lain haram jadah nak paham.. susah nak ...

tu la depa, naik semput otak nak proses ayat singkat ni satu satu, rasa napas pun sangkut....coba la tulih elok elok skettt....

mamasaffiya posted on 26-12-2012 09:30 AM
hospital bersalin risiko rendah tu lah hospital baru

eh eh yg mana satu eh ? confuse kejap...

azrain98 posted on 26-12-2012 02:42 PM
eh eh yg mana satu eh ? confuse kejap...

kat P8 .. dekat ngan jambatan cantik tu
asalnya kuarters tp 2 blok dorg amek buat hospital

masa kami pindah tahun 2003
kuarters ni dlm pembinaan
tahun ni baru siap .. bygkan dah berapa tahun terbengkalai
jadi tempat pembiakan aedes

mamasaffiya posted on 26-12-2012 03:45 PM
kat P8 .. dekat ngan jambatan cantik tu
asalnya kuarters tp 2 blok dorg amek buat hospital

Oh tak tahu pulak eh ada hospital bersalin dekat area situ....terima kasih lah bagitau nnti try lah lalu ke mcm mana hospital tu..

hest posted on 25-12-2012 07:54 PM
bengong situ rumah aku

tapi apahal weyh... gua siyes nk tahu... sebab skng diorang duk kata ...

betul

situ jalan bawah fly over tu ada sikit bumping
klau laju
memg langgir tiang wei

ada dgr gak..org cakap burung antu skala beso

theflash posted on 26-12-2012 09:17 PM
betul

situ jalan bawah fly over tu ada sikit bumping

haaaa.. yang itu le weyh aku nak tahu.. dia betul kat apartment aku tu diorang nampak.. tapi tak dinyatakan apakah makhluk tersebut... katanya makhluk Allah lagi satu alam, takde plak dinyatakan rupanya...

cer citer weyh.. siyes aku nak tahu.. sebab umah aku bertentang dengan kedai mamak tu.. makna ujung skali kan? bilik aku ngadap jalan yang baru bukak tu... so, kalau menda alah tu nak terbang kat tingkap aku.. memang senang-senang je dia nampak aku kat bilik... sebab aku memang tido tak tutup tingkap dan langsir.. so, aku risau le jugak.. sebab diorang tak bg tahu habes.. alasan takut orang takut,, memang la.. tak di nafikan.. tapi aku dah volunteer nak tahu pung tak di beritahu.. adui

nk join jugakkk...ni terjadi kt kawasan rumah aku di p9..heehheehe

satu malam tu, aku tido dalam bilik with hubby skalik...ntah mcm mana tiba2 dengar suara budak perempuan menjerit...umpama kene rompak..tapi aku takot sgt nk tgk kat cermin..sbb rasanya bunyi tu dekat sgt n jeritan tersangat lah kuat...mula2 aku rasa mcm nk bangun nk tolong budak tu takot kene rogoL kaaa..tiba2 hubby pegang lengan n bagi isyarat mata suh duk senyap...huhuhuhu...rupa2nya hubby pon xleh tido sbb dengo sore org menjerit...yg aku heran xkan takde org lain denga...kalau manusia musti ada org tolong...tp masatu bunyi kereta pon takde mmg sunyi sepi...yg kedengaran jeritan perempuan jaaa

keesokkannya aku tanya dgn kakak yg duk sebelah rumah ada x denga perempuan menjerit malam tadai..kuat sgt...kakak tu jawab tak denga apa2 punperghhh...mmg seram gilerrrrr...

Lagi satu cerita...kakak n family dia dtg rumah n tido umah aku...so, nk jdkn cerita..abg ipa aku ni kata mlm tu dia x bole tido..so dia bukak laaa tingkap seluas-luasnya sbb panas....tiba2 dia terdengar suara org mengilai kat dalam rumah....n satu hari tu dia x tido...aku pn sedapkn hati bagitau..mayb tu bunyik angin kot..sbb kat putrajaya ni kalau angin kuat mmg akan ada bunyik...tp abg ipa aku ckp..masa tu mmg takde angin n panas...huhuhuhuhuhu..

rumah aku duduk ni kadang2 mmg ada bende...kadang2 dia kaco...pastu lama dia x kacau...pastu kacau balik

pernah aku duk melayan fb sampai ke 3 pagi...meja aku ni sebelah tingkap...aku ni bole dikira kentaL jugak laaa....hari pertama aku duk melayan tenet sampai ke pagi...tingkap berbunyik mcm kene baling batu...aku leh tgk lagi...takde apa2 pn...pastu aku tido...
hari ke-2 pn sama...kul 3 pagi...musti tingkap akn berbuyik mcm dibaling batu...pun aku x layan sgt sbb syiok layan tenet..
hari ke-3..kali ni byk pula bunyik batu...setiap kali bunyik aku pandang tingkap...kali ni kain langsir pulak bergoyang...aku pandang kipas...rasanya mustahil kipas tu bole goyangkn kain langsir tu...so..aku bolayan....bunyk lagi tingkap mcm kene baling batu...tiba2 aku rasa seram sejuk...huhuhuhu...kali ni x leh tahan...aku x tutup pun lampu terus melompat kt hubby n kejut dia ajak gi toilet..ehehehehehe...seram siottt...hahahaha..

Rate

1

hest posted on 27-12-2012 08:30 AM
haaaa.. yang itu le weyh aku nak tahu.. dia betul kat apartment aku tu diorang nampak.. tapi tak d ...

kwn aku kene
die cakap macam BATMAN

sound funny
tp bayangkan la. atas kepala lalu!
seram la.
aku jarang lallllllllllllu situ.
pejadah g situhahaha

semalam g kedai D DUsun
tak sedap. mahal

saja lalu situ...angker tul area2 situ.