CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Datin_Seri_Eja

Kisah Seram Putrajaya/Cyberjaya

Reply #2 ladyhermanas's post

woii jgn la kelas aku abis mlm....takut lak aku nak balik nanti

Reply #107 seriperak25's post

kat presint 8 takde terowong la...yg aku tau cuma jln nak masuk ke presint 11 ada la terowong.
Umah PM kat presint 10.

Originally posted by ziela657 at 12-3-2007 01:37 PM
ehhh lupa plak aku nak cerita...dulu sebelum duk kuarter aku menyewa kat desa pinggiran putra berhampiran dgn putrajaya...ramai jiran2 aku termasuk kwn baik aku cerita bertembung dgn pocong kat k ...

ooo...alkisah pocong nih mmg ada ek kat area nihh...aku igt hanya citer rekaan somi aku jekk...satu mlm tuh dia balik lewat nampak something ler kat laluan tuh..ala2 mcm poc tu ler..kan dekat2 tuh ada kubur...yg aku laks tersedar tgh2 mlm heran le plak naper hasben aku dok bukak kaset ngajii...haku siap ckp kat laki aku..dia tersilap ngk tiang lampu kotss...jahat tul akuuu..tp jgn ler ader mende nak sergah plaksss...aku tau tuhh makhlusk genie2 nih..tp tu ler..kalo dah ghupernyerrrr..

member aku ada keja putrajaya..aku tak pasti which building tapi dia pernah citer ada satu hari tu dia stay back kat office around 7 cam tu..
dia perasan ada bau wangi dan pompuan lalu depan cube or meja dia cam tu...dan speaker pc dia ala2 ada gangguan gitu...ala2 magnetic gangguan cam tu....
terus dia chow huhuhu...

tapi member aku tu jenis leh nampak makhluk2 halus kot sbb dia dah biasa encounter benda2 camtuh..
kat basement carpark bluewave hotel shah alam pun dia pernah nampak makhluk color hijau mata merah menempek kat dinding

Originally posted by Uncle_K at 8-3-2007 05:18 PM

oh... saya TIDAK PERNAH menidakkan kehadiran makhluk yang bernama JIN... kerana di dalam Al quran sendiri ada Surah Al Jin...

Tapi.... saya menidakkan kehadiran HANTU..... itu sahaja.... ...

iols rasa semua org yg beragama islam tahu hantu itu jelmaan jin...naming je lain...
ala2 branding gitu

Originally posted by dddddd at 6-8-2006 02:00 PM
haha...dlu aku duk apartment...akak bwh umah aku siap letak surat dlm pos box, sound kitorg jgn bising memlm.die kata kitorg slalu alih2kn perabot umah tgh2 mlm...padahal maner ader ...kitorg pn  ...

kalau duduk apartment mmg biasa dgr guli dan alih2 perabot bertukang bagai time mlm2 espcially nye..
haku pun tak pasti apa fenomena itu sbb rasanye mana2 kau tinggal kat apartment ke apa mmg dah biasa bunyi benda2 cam gitu

Follow Us
hape pasal itu antu suka main GULI haa..
klu main HANGER baju x bleh ker..
wayar talipon ker..
tp....

lagi bagus klu antu leh main pc..
leh dorang join porem skali..

pasal bunyi tolak perabot n bunyi benda jatuh ni..rasanya hotel pun bese....

Aku dh 5 taun dok kt Putrajaya ni tp x penah lg le jumpak benda2 camtu. Mintak simpang bebanyak..... Klu kt kaws. kediaman x penah lg la dgr org citer tp klu kt kaws. opis tmpat aku keje dulu penah la dgr mcm2. kebetulan asben aku keje 1 opis ngan aku dan dia keje lebih dulu kt situ dr aku. So dia citer la pengalaman dia jumpa benda2 tu. Asben aku ni dulu dia suka stay back smpi mlm. Kekadang buat keje, kekadang lepak dengar lagu smpi 1-2 pg. Biasa la masa tu bujang lg, lepak2 je la sorang2. Memang byk kali la dia nampak la kelibat pompuan pakai baju putih kt dlm opis tu. Tak pun tiba2 je bulu tengkok dia meremang. Mula2 tu dia buat dono je, tp bila dh x thn tu blah aje la... buat apa tunggu lg.

Aku plk dulu sblm dgr citer2 macam tu berani lg pg toilet atau buat keje sorang2. Tp bila dh dgr mcm2 citer dr ofismate yang terdahulu, pkl 6.30pm keatas komfom aku x masuk toilet sorang2 dh. Ada asben aku, ngan dia2 sekali kena tunggu dpn pintu toilet.

1 lagi citer yang aku dgr dr sorang abang kt opis aku keje tu. Masa tu dia keje jd driver. tgh stayback kt opis sbb tunggu sorang kakak tu ot. Dia duduk agak jauh skt dr kakak tu, tp kira boleh nampak la kakak tu buat keje. X bape lama lps tu dia nampak dpn kakak tu ada sorang lagi pompuan pakai baju putih n rambut panjang tengah selongkar/selak2 fail kat locker depan meja kakak tu. Tp kakak tu buat dono je layan keje dia. Pastu abang ni pun ingat mungkin kakak ni bawa kawan buat teman kot. So bila time nak hantar kakak tu balik, dia tanya la kakak tu, mana member sorang lagi, dah balik ke? Kakak tu jawap, "mana ada member, kan saya sorang je ot mlm ni." Terus abg tu terkejut. Jd sapa plk yang dia nampak tu????   Tp dia x terus bgtau kt kakak tu. 2-3 hari lps tu baru dia pesan kat kakak tu jgn stayback smpai petang dh, klu dh takder org balik je la dan dia pn citer la apa yang dia nmpk. Lepas pd tu kakak tu dh x stayback dh. Paling lambat 5.30 mesti dia balik. Rope2nye area tempat duduk kakak tu mmg kaws. laluan makhluk tu. Asben aku pun meja dia dekat ngan tempat kakak tu, patut la dia suka kaco asben aku. Tak pun dia nak ngorat asben aku kot. Tp dapat kat aku dulu... kikiki....!!!!

salams mistri.... setiap tempat ada 'penghuni'nya...cuma kita yang antara sedar atau tidak...kekadang kita lupa yang mana kita lihat terlalu asyik dgn 'pengunjung' ditempat lain tapi kita leka yang tempat kita pun selalu di'lawati'...wallahualam...

Dunia kita ini didiami oleh banyak makhluk. Manusia, jin, haiwan, unggas-unggas, ikan dan sebagainya. Apabila kita berkongsi tempat tinggal di dunia ini, maka dengan sendirinya kita akan berinteraksi dengan semua makhluk ini.

Kita akan berjumpa, berkawan, bersapa, bermusuh dan sebagainya.

Syaitan (makhluk halus) wujud. Mereka pada umumnya adalah musuh manusia. Makhluk halus boleh menyerupai manusia dengan pelbagai rupa.

Salah satunya mereka boleh menyerupai manusia seperti yang disabitkan dalam Firman Allah SWT dalam al-Quran (mafhumnya): "Dan (ingatlah) ketika syaitan memperhiaskan kepada mereka perbuatan mereka, serta menghasut mereka dengan berkata: "pada hari ini tidak ada sesiapa pun dari umat manusia yang dapat mengalahkan kamu, dan sesungguhnya aku (syaitan) adalah pelindung dan penolong kamu........(hingga akhir ayat)." (Surah al-Anfaal, ayat 48)

Kesimpulan daripada ayat ini menurut ahli tafsir, adalah peristiwa dalam Perang Badar, apabila syaitan yang zahir dalam bentuk manusia, dikenali menyerupai Suraqah bin Malik bin Jukshum.

Suraqah (syaitan tadi) bersama dengan bala tenteranya, kononnya mahu menolong kuffar Makkah ketika itu untuk mengalahlan umat Islam.

Akhirnya apabila bertemu kedua-dua pasukan, Suraqah bersama bala tenteranya, lintang pukang cabut lari dari medan peperangan. Rupa-rupanya Suraqah dan tenteranya, bukan Suraqah sebenar yang dikenali oleh puak Musyrikin, ia adalah jelmaan syaitan.

Jelas daripada ayat ini, menunjukkan syaitan (makhluk halus) boleh berubah menjadi makhluk kasar, dan atas perkara yang sama, makhluk kasar (seperti manusia) boleh berubah menjadi makhluk halus. Manusia boleh hilang pada pandangan mata kasar dan berada dalam alam makhluk halus.

Wallahua'lam. - Dato' Dr Haron Din.

Originally posted by adnil at 15-6-2006 10:49 AM
bab main guli ni biasa kalau dok kat flet/apartment/condo - aku pun dulu masa dok keramat biasa dengar - main guli lah, tarik tolak kerusi meja lah, tumbuk lesung la .. padahal apartment atas tu  ...

waa.. ye ke? kupikirkan biase aje benda tuh. mmg btl ade dak men guli

Originally posted by lavender at 15-6-2006 06:27 PM

ah..sudah..sib baik aku gi putrajaya mlm smlm..kalo mlm ni mau aku kensel sbb aku slalu gak balik mlm dr putrajaya tu ke KL masuk ikut serdang..

eiiiiii......... :

haiyo.. wa slalu blk nearly 12 am. xpnh lak jumpe. ish.. jgn le. xmao jumpe pon

Originally posted by sweet_charcoals at 1-9-2007 04:50 PM

waa.. ye ke? kupikirkan biase aje benda tuh. mmg btl ade dak men guli

Bab men guli ni dulu kat rumah aku pun ada bunyi gak. Mula2 tu geram la jugak. Ingatkan anak jiran kt tingkat bwh main. Tp bila dh sampai pkl 2-3 pagi pun msih dengar, naik seram jugak lah.... Tapi bila 1 hari tu aku bukak forum (ntah x ingat forum dari w/site mana) ada dibincangkan pasal guli2 n pekebenda lg yg dok bebunyi tengah malam tu.... baru la aku tau citer sebenar dan skrg klu bunyi pun aku rasa dh tak takut sgt dah....

Camnie..
apa yg aku dpt tau, bunyi guli tu dtgnya dari bearing yang hanya dipasang dlm bangunan terutamanya bangunan tinggi cam flet/kondo/apt. Tujuannya untuk memberi keseimbangan pada bangunan tersebut. Bila waktu siang/cuaca panas bearing tersebut akan mengembang dan bila cuaca sejuk cam waktu tgh malam benda alah tu akan mengecut dan sbb tu lah dia boleh jatuh dari kedudukan asalnya. Aku pun x terer nak citer bab2 bangunan ni. Ni pun aku dpt tau dr individu2 yg mahir bab  bangunan. Lbh kurang camtu la yg aku dgr. Klu ada forumer kat sini yang pakar dlm bidang engineering tolong betulkan ayat aku ni kalau ada yg salah. Tp kalau pun salah sekurang2nya bila pikir logiknya, kuranglah sikit aku nk pikir yg bukan2. Dan satu lagi, kenapa bila isu bunyi2 ni kluar, kenapa semuanya berkaitan dgn rumah flet/apartment/kondo tapi bukan rumah teres....??????

silvermuse This user has been deleted
xpe...xpe...jgn takut semua....
korang nk pegi tido kt putrajaya ke cyberjaya ke petaling jaya ke subang jaya ke puchong jaya sorang2 pn dh ble skarang...
coz setan dh kena rantai...

nirzath This user has been deleted
setan & iblis memang la kena rantai ...tapi jin macam mana ?

slalu jg dgr bunyi guli jatuh n mlantun2.
tp yg paling slalu dgr bnyi duit syiling jatuh n bergolek2 ke arah aku.
phuh!!!

Reply #178 nafham's post

itu tandanya rezeki bergolek dtg. jangan ditolak

Reply #175 aliosa_07's post

Eh.. dulu masa study kat U aku duduk umah teres 2 tingkat pun dengar jugak beb... guli2..alih2 perabot.. tapi sib baik kitorang tak pikir sangat mende tu masa tu... selalu kitorang cakap anak jiran seblah main guli.. tapi pekehal nye main guli tetengah malam..
ada satu hari tu, aku balik dari kampung awal.. osmet sume tak balik lagi.. so, aku ajak member aku (die ni duduk rumah lain) temankan... so, malam tu masa nak tido, dalam kol 2-3 pagi ler, aku dengar bunyi perabot di alih2..dekat plak tu..macam kat bilik sebelah. memula aku biar je.. pastu terpikir pulak, takut2 kalau ada perompak ke hapa masuk ikut bilik sebelah. (umah tu pernah masuk pencuri masa kitorang cuti pjg).So, aku dengan berani nye keluar, bukak pintu bilik tu..tgk dalam takde ape pun.. pastuh bunyi tu automatik senyap.
Bila aku dah baring balik..bunyii lagi.. tak sedap ati lagi, keluar balik..tgk kat bilik tu. senyap, takde apa pun.. kali ketiga, aku baring..bunyi lagi..terus aku rasa seram sejuk.. terus pejam mata, selubung ngan selimut...hehe....masa tu baru terpikir mende2 mistik ni...