CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muteq

Pengalaman-pengalaman sesat di hutan atau mendaki gunung

hehe..kecoh abis ekkk kes nih...:bgrin:
maybe disorokkan pon yer kot...

ada dah citer kat sini dulu pengalaman me n my fren kat Hutan Lipur Kuala Woh...
masa sesi Burung Hantu...letak bebudak kat dlm hutan...nampak rumah kayu yg
besar...ingat rumah orang...2 hari lepas tu kami tanya kawan yg lelain...diorg bilang takde rumah lama situ...terkedu kami berdua...bila ingat balik cam Istana
kayu lama...kawan kata mungkin Istana Bunian...

member aku nyer citer plak lain.. maser camping katner tah aku luper... dia 1st time jejakkan kaki kat tanah camping tuh dia dah rasa lain mcm.. malam pesta kebudayaan tuh... dia ader nampak satu kampung tgh buat kenduri kat bhgn luar kawasan camping dia... org2 kat kenduri tuh sumer panggil dia suruh join sekali kenduri kat 'kampung' tuh.. tapi dia x pergi.. dia pun dalam eadaan sedar x sedar jer.. seb baik kawan aku ni x ikut time tuh...
suasana kenduri kampung tuh mseriah sgt.. pakaian plak aku x ingatlah kawan aku ada cakap ker x...

pada masa yg sama plak member aku lagik sorg tgh nak ambik gambar bebudak sekolah aku tgh buat persembahan dikir barat.. memula dia fokuslah kamera kat pentas.. dia nampak 'su,thing' yg menyeramkan kat pentas.. member aku ni terkejut.. pastu dia cepat2 alihkan kamera.. tengok kat pentas? x der aper2.. pastu dia ry fokus kamera lagik...

mak ko!!! depan mata dia  jer 'benda' tuh berdiri.. terus pengsan minah ni tangtu gak...

Org asli yg jumpa budak2 tu guna asap rokok dia kata ikut asap punya arah. Pas ni kalau masuk hutan aku nak standby 1 karton rokok papehal.
Lagipun kalau kita duduk kat org isap rokok mesti asap tu pandai je pegi kat arah muka org, tak le setiap kali tapi keberangaklian dia tinggi gak la.

setau aku la kan... sebelum masuk utan memang banyak pantang larang dier...dulu mak aku slalu pesan macam2... slalunyer yang kes `sesat' atau `ilang' nie mesti ader something yg diorang buat...

Menarik cerita korang...aku takde cerita nak share ...cuma tumpang baca jer.

Follow Us
sebenarnya benda2 ghaib nie memang wujud dan diakuilah doktor sakit jiwa sendiri..Apa yg boleh mendorong seorang yg tiba2 membunuh orang? Sebab itu doktor sakit jiwa akan bertanya kepada orang gila samada ada tak kuasa2 ghaib atau mendengar bunyi2 ghaib atau sesuatu masok ke dalam badan? Tapi dari segi perubatan ini dikatakan sakit mental tapi doktor sendiri mengakui terhadap unsur2 ghaib bagi kes2 pesakit jiwa....

Originally posted by Tillingtan at 2005/6/13 00:43:
Cumbria, Lake District
http://www.visitcumbria.com/

Muka tak nampak... atau kawan malas nak cerita lebih so tak taulah... jeng jeng.

Kg Kerinci KL... patutlah bila lalu kat situ ...

kalau kampung kerinci KL tu, apasal aku tak rasa apa-apa eh...aku dok situ setahun lebih jugak...alhamduliillah tak la kena apa-apa pun...

Originally posted by nevberg at 16-6-05 02:07 AM:
kalau kampung kerinci KL tu, apasal aku tak rasa apa-apa eh...aku dok situ setahun lebih jugak...alhamduliillah tak la kena apa-apa pun...

Dia pilih orang juga .. dulu ada cikgu saya cerita orang bunian ni akan pilih orang yang tak ada taik lalat sahaja utk buat anak angkat. Entah betul entah tidak - entahlah. So siapa siapa yang dkt badan tak ada taik lalat ha ha ha .. deng deng deng tak tau deng deng deng ~ orang bunian minta dia ~ deng deng deng

Originally posted by herman at 16-6-05 12:41 AM:
sebenarnya benda2 ghaib nie memang wujud dan diakuilah doktor sakit jiwa sendiri..Apa yg boleh mendorong seorang yg tiba2 membunuh orang? Sebab itu doktor sakit jiwa akan bertanya kepada orang gila ...

Kalau doktor biasa jangan haraplah - dia orang akan cakap ''tak ada apa apa, kurang kan stress''. Sebab tu ramai orang kita yang pergi cari bomoh ..

Originally posted by bb_nessa at 14-6-05 09:28 AM:
setau aku la kan... sebelum masuk utan memang banyak pantang larang dier...dulu mak aku slalu pesan macam2... slalunyer yang kes `sesat' atau `ilang' nie mesti ader something yg diorang buat...

Satu yang saya tau .. kalau kita nak buang air kecil ke besar ke, kita kena cakap '' tok nenek cucu tumpang lalu'' --- emmm ini dah kira syirik ke?

Originally posted by DARSITA at 16-6-2005 16:44:

Satu yang saya tau .. kalau kita nak buang air kecil ke besar ke, kita kena cakap '' tok nenek cucu tumpang lalu'' --- emmm ini dah kira syirik ke?

ha'a la dar.,.. tapi org selalu lupa buang air kena tutup kepala. ramai org tak kisah je.. :stp:

Originally posted by DARSITA at 2005/6/17 00:37:

Dia pilih orang juga .. dulu ada cikgu saya cerita orang bunian ni akan pilih orang yang tak ada taik lalat sahaja utk buat anak angkat. Entah betul entah tidak - entahlah. So siapa siapa yang  ...

ooo...gitu....hehehe...memilih jugak eh..

Originally posted by DARSITA at  12:44 AM:

i selalu joggin dkt tasik waktu senja. bila nak kencing, i cuba cari tempat seperti pokok2. bila nak buang air kecil, i ckp lah " minta maaf ya nak buang air kecil".....bukan lah tok nenek atau sebagainya.

saya ckp gitu kerana pokok2 ini adalah ciptan Tuhan dan sebagai tanda hormat saya  ckp mcm itu aja.

saya pun kalau tak tahan nak kencing kat semak2 - doa dalam  
hati...bismillahirrohmannirrohim...Meminta perlindungan Allah s.w.t
dari syaitan...then bisik je dalam hati tu, maaf ya tumpang kencing...
lepas tu yakin Tuhan akan lindungi kita...

Kalau main lepas je, siaplah - kena rasuk...

Originally posted by DARSITA at 17-6-2005 00:37:

Dia pilih orang juga .. dulu ada cikgu saya cerita orang bunian ni akan pilih orang yang tak ada taik lalat sahaja utk buat anak angkat. Entah betul entah tidak - entahlah. So siapa siapa yang  ...

Nie benda baru nie....sebelum nie tak pernah lagi hulu dengar
pasal bunian pilih berdasarkan tahi lalat...

Anyway....sepengetahuan saya yang cetek nie...bunian nie
yang sebenarnya adalah dari golongan Jin...sebab dalam Al-Quran
tidak ada di beritahu tentang bunian.Hanya ada syaitan dan jin.

hmm..pendapat aza

jin ini seperti kita jugak...mempunyai kerajaan nya sendiri..ada rumah... ada bisness..
sebijik cam kita2 ni laa...cuma bezanya kita takleh nampak dia dan dia leh nampak kita..

bab sesat tu wallahualallam... bagi kita yang islam segalanya adalah kehendak ALLAH jin itu hanya laa penyebab sahaja...

dan ingat tujuan SYAITAN dan JIN ini kepada manusia..iaitu untuk menyesatkan manusia...dan dia buleh buat apa sahaja supya manusia lebih takut dan ngeri bila mendengar cerita2 tentang DIRINYA berbanding mendengar seksaan2 ALLAH SWT kepada manusia yang engkar...wallahualam

tentang buang air dan minta izin tu karut..

lagipun kita ingat jin2 ni juga ada rumah dan ada tempat ibadahnya ( bagi jin islam ler) so kita sebagi manusia ni jangan laa buang air kecil tu merata2 dikhuatiri terkene tempat ibadahnya.. sudah tentu laa dia marah....

hmm..itu jer laa nak komen

p/s- aza tinggal kat kerinchi..alhamdulillah takder apa2 yang berlaku...

Originally posted by aza at 5-7-2005 15:44:
hmm..pendapat aza

jin ini seperti kita jugak...mempunyai kerajaan nya sendiri..ada rumah... ada bisness..
sebijik cam kita2 ni laa...cuma bezanya kita takleh nampak dia dan dia leh nampak kita ...

:ah::setuju:

mrskojek This user has been deleted
nihh kojek nak citer skitt pengalaman masuk utan kat fraser hill...2 tahun yg lepas..masa tu we all...ikot company wat team building...salah satu task yg we all kene buat..masuk utan..dlm group...masa tu hari nak dekat senja...plakk tu...

so ketua group kitorang pesan...semua kene pegang tangan..dan jgn panggil name masing2 yg sebenar...pegang tangan kawan2 jgn bagi lepas...

so we all jalan larr pegang tangan...dan org yg jalan 1st..akan bagi isyarat..kalo kat depan tu..ada halangan mcm akar kayu ker..sg kecik ker..atau batu besar...
ker...dan sambil2 tu..we all start kira...org yg pertama akan mention name dier as
No. 1..org ke dua No. 2...dan seterusnyer larr...
so kat group kitorang semenya ada 10 org...bila org yg terakhir ckp No. 10...fuhh legeee..semenya ada...

and then...kitorang jalan punya jalan..punya jalan..takk gakk sampai2...rasa camm lame sesangatt...tetiba..muncul ketua team..kitorang kat depan..mgkin dier tauu jalan shorcut..kat situ..pastu..agaknyer dier tunggu..kitorang..takk muncul2..tu yg dier risau tuu...tak lame pastu...

dah dkt nak sampai jalan kluar...dengar bunyik azan maghrih..betul2...tang lorong..yg ktorang kluar tu..dkt ngan masjid..alhamdulillah...

nasib tak sampai malam kitorang kat dlm hutan tuu...

lepas jer kitorang kluar..memasing mula tanyer kat ketua group...kenape tak bleh panggil name sebenar masing2 dlm utan tadi...nak tanyer tadi...takut psl masih lum sampai...now dahh kluar baru nak tanyer...

dier kate..dikhuatiri..bila name sebenar korang di sebut..nanti ada yg berkenan..akan panggil..pastu..kita akan ikot..psl tu kitorang tadi di nasihatkan jgn lepaskan tangan kawan memasing...

pastu..ade setengah tu plakk kate..hehehe dibuatnyer kite tngh dok kire 1..2..3 sampai 10 tadi...tetiba ada plakk yang nyahut...no. 11...ihhhhhhh:geram: ..mauu semenyer lagi..lintang pukang agaknyerr...atlast..
kitorang seme pakat gelak reramai.....