CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 220796

PRODUK JENAMA ELECTROFAST

nk mntk pendapat psl jenama tu la kt kengkwn sumer la...tkt teraniaya la...

1# 220796
baru semalam saya ditarik promoternya di carrefour Rasah, seremban. barangannya memang mahal macam tak percaya harganya.  dan kononnya saya mendapat kupon bertuah berharga RM1000 yg perlu ditebus masa itu juga dan saya akan mendapat hadiah salah satu barangannya yg mahal ikut pilihan saya. syaratnya saya perlu beli barangannya eg jika saya beli air Purifier dengan harga RM2999 saya perlu bayar RM1999 (boleh dengan ansuran kad kredit ) dan akan mendapat hadiah pilihan eg Inductive cooker bernilai RM3288.  Menarik juga tapi ada berbau 'gores dan menang'- mejual dengan kopun menang dan pembeli terpaksa beli kerana tertarik dengan 'hadiah' walaupun semua barangan tu telah ada dan tak sedar kita membeli barangannya yang mahal tersebut.  berbaloi tak harga Induction cooker dan air Purifier dengan RM 1999.  Kawan saya pun terkena dengan 'skrip drama ' yang sama.

22# zaiaz

tu la..baru nak update...jiran sy dah kene rupenye.....ala2 gores & menang...tp ni bukak & menang...lebey kurg je kan?

dia ada gambar water filter & microwave oven & rm100...dorg kata free...tp last2 dorg cam paksa beli vacuum yg bhrga rm2880....so dpt less (ikut kupon yg telah dibuka) rm100 byr rm2780 jek....dpt la 2 brg (microwave oven & water filter) to free...dorg katanye kredit kad installment 24 bulan dgn 0% interest..padahal bila smpi statement katanya kene byr sekaligus...bukan installment 0% interest...

so persoalannye adakah tu dikira satu penipuan? klu ditipu apakah yg harus dilakukan oleh jiran sy tu? boleh gi report kat persatuan pengguna ke? x penah come across mende ni so xtau nak advice.....

sib baik haku xgi dekat...haku tgk demo microwave oven tu dr jauh je sbb kalut dgn anak.....

rasenye agen dorg ada kat seluruh malaysia...bertapak kat shopping komplex spt giant, tesco, carrefour dsb.....

22# zaiaz

rasenye hrga tu dorg sj up 4-5 kali ganda..padahal brand tu mmg tak dikenali bak kata forumer lain tu.....rege yg cust byr tu actually mmg mahal wlupun konon2nye ada less rm1k.....huhuhu!

24# 220796
tak tahulah apa hak kita sebagai pengguna- sejauh mana boleh dibawa mereka ni ke pengadilan. modes operandi ni memang 'macam Gores dan menang' dan yang tak best, promoter orang melayu yang kena pun ramai orang melayu. apa nak buat.  depa memang pandai memujuk dan berlakon..

ala.. ni mesti mcm jelmaan semula taktik gores dan menang. tahniah! akak dapat lucky draw kupon rege rm1000. bole redeem barang apa2.. which is dgn kupon pon still kene bayo 2k lg. promoter siap tepon HQ kononnye dgn lakonan mantaps muka tak percaya...  haha.. usah terpedaya.

sama mcm brand apa aritu ek.. ada kt giant. aku dok ikutla kawan aku dengar mamat tu explain promote segala bagai. dr microwave goreng keropok celup air, sampaila ke periuk stainless steel berat tahap gaban.. ke induction cooker. kitorang dengar konon saje nk dpt free gift sbb pernah member aku dgr2 camtu dpt flask. kira okla kot. haha.. tup2 dia bagi apa? SUNSHADE je! rugi 10 min aku. huhu..

Follow Us

Elektrofast

Hi semua….i baru terkena nih….

I pon tengah mencari maklumat tentang brand ni. I tak pernah dengar la tentang brand ni before and when i check webside memang tak da apa2 maklumat yang i dapat…so, minta tolong sgt2 dari smua bg pandangan….

So, I nak minta pendapat semua…I pon baru lah buka tiket dan menang tu petang ni…and tiket tu bagitau I dapat free gift bio energy life water system (RM2888) + induction cooker (RM3088) + boucher rm100….tp mcm syarat besa lah, I kena beli mana2 barang dia orang….yg paling murah pon dia punye water filtration vacuum rm2888….i agak tertarik juga kerana I memang tengah cari induction cooker….yg paling cikai pon so far dalam rm2500++….n water filter besa yg elok sikit cecah gak dlm rm1000++….kat atas kupon tu tulis limited package la….mean dia org nak I buat
keputusan time tu gak….tp I bg alasan tak bawa credit kad….n dia orang minta I placekan rm300 booking dan dia org bagi satu multi cooker krn I konon2 akan bayar cash la nanti…..tp actually I perlu masa utk fikir dan tanya pendapat dan cari info(I takut jadi mangsa tipu lah)….but in d same time bagi I kalu benda tu worth dengan duit yg dibayar I tak nak lah rasa menyesal pulak nanti…..jadi di sini kiraan kasarnya I kena bayar rm2788 untuk dapatkan empat jenis barang iaitu induction cooker(rm3088)+bio energy life water system(RM2888)+water filtration vacuum(RM2888)+multi cooker(tak tau harga)…berbaloi tak…coz I ingat kalu beli brg2 tu yg brand tak seberapa famous pon dh mahal gak….ni plus ngan 5 tahun warranty….kira untung sikit kot..tak tau lah…I fikir lagi, kalau saja suka2 pergi beli memang tak berbaloi lah…tp since konon2nye terkena jackpot nih cam ne pula ye…..

I perlukan pandangan sangat2 sebelum I nak buat keputusan….pandangan ikhlas semua amat saya alu2kan dan hargai…thank you very mch…

p/s lagi cepat lagi bagus

Rate

1

nak tanya...ini peraduan scratch & Win tu ke....sbb modus operandi lebih kurang serupa je....

ada mcm something fishy kat sini.....harga 4 barang tu je rsnya nak ceha RM10K...tp hanya disuruh bayar RM2788...tak ke rs mcm something wrong somewhere je....

Daripada cara pembelian tu mcm ada kene mengena dgn peraduan scratch & Win....tp kita kene bayar dulu certain amaunt utk melayakkan kita menang kesemua brg yg kita menang dgn harga yg agak tak masuk dek akal....

ada ke Company yg nak rugi dgn cara camni??

BTW...good Topic

aku rasa cam ada unsur2 penipuan je... dan aku rasa kalu beli sendiri barang2 tu arga tak sampai pun camtu.. percayalah..

aku rasa cam ada unsur2 penipuan je... dan aku rasa kalu beli sendiri barang2 tu arga tak sampai pun ...
tuahayam Post at 12-6-2010 11:33 AM

kannnnnnnnn...

rsnya rega tu mcm tak berapa nak logik...

BTW...aku ingat Brand Electrolux tadik...ropenya electrofast...

tu lah....proses tu mcm agak meragukan...dah lah bila i tanya branch u all kat mana...yg i dengar branch dia orang ada kat alor setar, kuantan n lain-lain...pikir2 balik kenapa macam kat tempat terpencil jew....should be in town la kan....apa-apa urusan costomer senang cari....ni beroperasi kat kaki lima shopping complex je.....tu pon bukan ada guaratee akan berada kat sana lama....tp so far i tengok kat giant tu...sambutan boleh tahan gak...i duduk kat sana dalam sejam dua gak...nak pikir sebelum buat keputusan...selama duduk tu ada je org datang beli....

so, kepada sapa2 yg pernah beli dan ada pengalaman silalah berkongsi supaya kita semua tak tertipu.....

tu lah....proses tu mcm agak meragukan...dah lah bila i tanya branch u all kat mana...yg i dengar br ...
Lily09 Post at 12-6-2010 12:01 PM

itu yg depa claim ada branch kat situ....sebenarnya ada ke???/wujud ke????

so..pd aku Lily...better lupakan sajer.....pada saya...elok Lily pergi survey dulu harga Induction cooker dan mcm2 lagi brg yg ditwarkan tu kat tempat lain...kat shopping complex dan kedai jual brgn elektrik...tgk yg branded punya dan bandingkan harga....mungkin dapat lebih murah....

Reply 7# Lily09

Thanks a lot friend....atas segala pandangan tu...actually i tak tau wujud forum cam ni hihihihi....until last nite bila i cari info untuk tu i tersesat masuk sini...tapi syukurlah...i 'tersesat' kat tempat yg byk boleh membantu...thanks guys.

No problem and you're wlcome Lily...

kat sini dah ada topik yg lebih kurang serupa....dan ada byk pengajarannya drpd pengalaman2 poremer2 lain Lily...tak rugi kalau Lily masuk sini...dan Lily pun boleh tanya segala macam kemuykilan kalau ada....kalau ada poremer yg tahu ...InsyaAllah..mereka akan bantu...

apsal aku rasa macam dejavu aje...macam penah baca pasal ni

apsal aku rasa macam dejavu aje...macam penah baca pasal ni
tabasco Post at 12-6-2010 12:44

ada satu farum ni kat sini gak...i actually nak add kat situ je tp tak tau cam ne nak buat, so i buat satu title baru lah....coz betul2 perlukan pandangan

ada satu farum ni kat sini gak...i actually nak add kat situ je tp tak tau cam ne nak buat,  ...
Lily09 Post at 12-6-2010 13:08

oh takpe2

nak selamat baik lupakan aje...very fishy lah this competition..kalau kita betul2 menang hadiah pun takdelah sampai  disuruh letak rm300.