CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: latahzan

share pengalaman dlm dewan mahkamah syariah

Reply  MYviHaZz

Hey = wahai
Allah = Allah
Hamare = Kami
Du'a = doa
kabul = tunaika ...
TaWaR Post at 28-6-2012 16:17

Amin...mudah-mudahan....

pernah tak korang dengar suami tebus talak dengan selipar jepun? pandangan anda?

pada sapa2 yg ada pengalaman nak tanya kalu berpisah secara baik dan suka sama suka ni..adakah kena banyak2 kali jugak naik turun mahkamah.....adakah sekali pergi aje da selesei?..sorry soklan bodo ..
ceriblosom Post at 28-6-2012 14:17

cerai secara sukarela ni tak perlu byk kali.. mebi sekali dua je kot.. sbb masing2 dah brstuju nak selesai cara baik.. loyar pon tak perlu melainkan nak claim tuntutan spencarian ajo.. ceh kompiden aku jawab..

ps: leh tak aku kunci thread ko kat depan?

cerai secara sukarela ni tak perlu byk kali.. mebi sekali dua je kot.. sbb masing2 dah brstuju n ...
ParinAmat Post at 29-6-2012 15:10

yup skali je...

Post Last Edit by mynameisdot at 14-7-2012 03:45

salam..... nak share gak pengalaman... few times masuk MRS ni....1 kali cerai dan lain2 pasal berebut reta..kikiki...tapi boleh nampak mcm2 kerenah la dlm mahkamah ni...

aku baru amik sijil cerai semalam setelah hampir 2 tahun bercerai....bila pegang sijil tu semacam ada perasaan yg hmmmm susah nak diungkapkan... tempoh kawin hampir 3 tahun tapi aku rasa mcm sekejap je and byk yg aku dah lupa...which aku rasa berbaur sama ada nak sedih ataupun suka... tapi byk la pengajaran yg mematangkan aku...... amik sijil tu pun sebab nak buat pasport anak aku....up to this day aku masih berhubungan baik dgn ex aku....

seingat aku masa zaman2 aku nak bercerai dulu mmg kitorang dah sama2 decide nak bercerai dgn cara baik...itu pun amik masa hampir 10 bulan jugak la sebelum sampai ke mahkamah....kononnya bagi masa utk aku fikir masak2 la betul ke aku nak bercerai...tp mmg masa tu dah nekad pun....sepanjang masa tu dok separated la...tapi weekend jumpa la pasal anak ada dgn aku....sama2 dah bersetuju hal2 urusan nafkah anak sekian2...alasan pun dah set siap2: tak berkesefahaman....(padahal aku tangkap dia tido dgn betina)...so urusan kt mahkamah pun lancar je la.... sementara tunggu nak masuk dewan pun kitorang leh gelak2 gurau2...siap amik pic lg....ada lg dlm simpanan aku...

basically semua leh jadi mudah kalau sama2 buang ego dan utamakan nak selesaikan masalah....

yang kelakarnya orang dah abis settle cerai berai baru la datang surat jabatan agama suruh pi kaunseling....sebab ada masa aku awal2 separated tu aku pi wat aduan....ikut procedure kena pi kaunseling dulu....last2 exhb aku kata tak payah pi mengadu...ngadu tu kalau utk pasangan yg tak nak kasi kerjasama je...

salam..iklan jap..saya baru je decide ngn partner, memandangkan kami baru berpindah pejabat dan buat polisi baru, so  kami ada sediakan khidmat nasihat guaman syariah percuma..so sesiapa nk dapatkan pandangan atau nasihat boleh terus ke pejabat kami di Suite 7, 1st Floor, TKS Business Centre, Menara TKSS, No. 206 Jalan Segambut, 51200 Kuala Lumpur..atau boleh hubungi di talian 03-62585877 / 0192844422..insyaallah kami boleh bgtahu mana yg patut k..

Follow Us
salam..iklan jap..saya baru je decide ngn partner, memandangkan kami baru berpindah pejabat dan buat ...
hafiz_1312 Post at 19-7-2012 02:09

ko takde ka buat khidmat nasihat secara online? kalau nak org gi office tuhh, masa tuh yg payah... lagik2 keadaan jalan kat KL yg jem tuhhh...

ko takde ka buat khidmat nasihat secara online? kalau nak org gi office tuhh, masa tuh yg paya ...
BingkaUbi Post at 19-7-2012 09:22

ada...emelkan je kt hafiznco@gmail.com...insyaallah akan dijawab...

masa saye g mahkamah..macam kes dgr..tp kdg2 hakim tu wat lawak pun adela..ade kes pasal faraid..pahal harta tu rm 2000 je tp nk kena bg nisbah  /60 gle tul pecahan dia..huhu..tp tula manusia selagi boleh nk tuntut nk2 pasal harta kan..hehe

mynameisdot posted on 14-7-2012 03:38 AM

salam..... nak share gak pengalaman... few times ...

samala..exhusb saye pun ckp tak yah g kaunseling kalo nk cerai secara baik. tp hakim tu mmg kadang2 wat lawak..coz dia ade tanye saye bercinta bape lame?saye ckp 2 thn lebih..so kawin bpe lame saye ckp 2 thn 9 bulan..si hakim pun ckp xnak cukupkan 3 thn ke?pastu ckp seimbangla tu 2 thn lebih bercinta 2 thn lebuh kawin pastu cerai...cam dia wat lawak da..tp seblm g mahkamah kena g pesuruhjaya sumpah..ppuan tu ckp muka awk 22 ni baik sgt nape nk cerai...pastu tgk kitaorg ni cm pasangan bahagia gtu..hehe..ntahla da xde jodohkan..byk berlaku kat saye yg org len tak tau..so anggapla xde jodohkan..pastu ade satu kes ni time nk cerai da ppuan tu uzur..so hakim suh dtg next week lak...

TaWaR posted on 28-6-2012 04:17 PM
Reply 575# MYviHaZz

kalau kau tak translatepun org dah faham...bhs Melayu ni cedok merata2

mynameisdot posted on 14-7-2012 03:38 AM

salam..... nak share gak pengalaman... few times ...

mungkin kali ni kau lebih fussy agaknya takut pisang berbuah 2 kali..Ex dah kahwin ke?

cmf_blingblings posted on 25-7-2012 11:37 AM
mungkin kali ni kau lebih fussy agaknya takut pisang berbuah 2 kali..Ex dah kahwin ke?

ada gak la... aku rasa aku dah kurang sikit enthusiasm... dan selalu play safe je...

ex aku blom kawen lg... skrg ni in a relationship yg ke 3-4 kot sejak bercerai 2 thn lepas... aku masih dgn bf yg skrg sejak awal...

mynameisdot posted on 25-7-2012 11:48 AM
ada gak la... aku rasa aku dah kurang sikit enthusiasm... dan selalu play safe je...

ex aku blo ...

So? kau nak ambik masa dulu ke? Kalau dah bersedia tu kau kahwinlah, ada juga teman

masa ceri p minggu lepas...rasa ada tiga kes ja kot...kes ceri...kes yg mula2 tu diwakili peguam masing2...dan lagi satu kes...dlm mahkamah rendah tu cuma ada hakim..pembantu dia.....makcik polisi...2 org peguam...3 pasangan dan 2 peneman...alhamdulillah kes ceri berjalan lancar...hakim baik sangat tak langsung mengaibkan kami ka dengan soklan2 yg tak masuk akal dan tak langsung menjatuhkan airmuka kami.....cuma dia pon mcm nak bagi peluang kat kami...malangnya takat tu saja la jodoh kami...

Sempat la dengar kes yg mula2 tu sebab ceri punya turn yg kedua...yg pertama tu motif dia nak berpisah je jugak...tp taktaula kenapa peguam dia tu bentang punya la panjang hujah2 dia tuu...sampai mention persetujuan semua antara depa somi isteri..nafkah anak...sampai kesemua tahap dia mention..nafkah time budak..besar..masuk U kuar U.....pastu duit keraian..perayaan2.. baju rayaa raya haji raya posa ..raya tahun ni raya tahun tu...klakar pon ado...semuanyaa mcm perinci gila la...bila da abes2 baca tu..... hakim tanyaa... 'macamana saya nak buat perintahh nii''...apehal panjang sangat sampai ke hari raya setiap taun nak mention...(masa tu ceri dan yg lain2 tersenyum2 dah).....pastu hakim tu kata kat peguam plaintif tu...boleh buat draf je boley takk takyah nak panjang2 berderet camni..kalu tak boley buat datang hari lain....saya bagi turn kat orang lain pulakk..sampai ke hari rayaa setiap taun pon nak mention...pastu peguam dia cakap....ok boleh yang arif...tp kalu saya tulis tangan je boleh tak...hakim kata boleh...tapi saya bagi masa 15minit je pi buat skng tidak tangguh hari lain.....pastu kes mereka pon tergantung la kat situ..... sambung ngn kes ceri....depa kena tunggu la lagi dlm dewan tu.....pastu kesudahannya ceri taktau la apa...jadi berpisah ke dak aritu..sebab lepas kes ceri selesai..kami terus kuar.....untuk pertama kalinya ceri jejak kaki kesitu..pelbagai cerita rupanya disebalik dewan itu..

ceriblosom posted on 27-7-2012 12:00 PM
masa ceri p minggu lepas...rasa ada tiga kes ja kot...kes ceri...kes yg mula2 tu diwakili peguam mas ...

So sekarang keluarga tu tak ada main tuduh2 ceri lagi? Semua dah tenang dah kot

blingblings posted on 27-7-2012 01:14 PM
So sekarang keluarga tu tak ada main tuduh2 ceri lagi? Semua dah tenang dah kot

alhmdulillah semua dah tenang....dia da p sound depa cakap jangan ganggu ceri lagi..sebab semuani takda kaitan dengn ceri...dan dia tak teagak2 nakwat polis report kalu ada yg mengganggu ceri lg..sejak itu...mmg takde sapa2 lg mengganggu idup ceri...dia pesan..apa2 bgtau dia...ketahuilaa dia disebelah ceri katanyaa..dia takmau ceri dibebani dengan masalah smpingan lain...kerana ceri da cukup bersedey dan tertekan kott nak hadapi semuani.....redhooo

ceriblosom posted on 27-7-2012 01:26 PM
alhmdulillah semua dah tenang....dia da p sound depa cakap jangan ganggu ceri lagi..sebab semuani  ...

entah ke jd nak kahwin tu? silap-silap dia tarik diri, tak mustahil, mcm cari nahas jah kalau kahwin dgn keluarga yg gitu

blingblings posted on 27-7-2012 01:29 PM
entah ke jd nak kahwin tu? silap-silap dia tarik diri, tak mustahil, mcm cari nahas jah kalau kahw ...

wallahualam kak

Ini pengalaman diri sendiri...

saya dah bercerai almost 3 tahun lepas. 2 kali dia ceraikan saya. 1st time, saya pergi, dia failkan bercerai cara baik. Sampai mahkamah, sign paperwork... then masuk court. Dalam court, dia dok sibuk ber balas sms ngan "tuuut" dia tu... waktu tu, saya dah menangis kat tempat duduk belakang, sebab rasa sebak sangat... then, bila sampai turn, hakim tanya ex hb, n, ex hb cakap nak bercerai. lepas tu, hakim tanya saya, setuju tak? saya kata setuju (sambil menangis yg kekadang terkeluar gak bunyi2 nangis tu). Then, somehow, tetiba saya nampak ex-hb terkejut, mungkin dia terkejut bila saya terus setuju, x nak fight ape2. Terus dia kata kat hakim, dia nak balik bincang dulu... then, lepas tu hakim kata, bagus la... balik bincang dulu

Then, lepas2 tu, dia masih gak nak teruskan cerai... tapi, lepas tu, saya dah x pergi pun mahkamah, sebab saya rasa dah xde ape lagi saya nak cakap. Then, ada satu pagi tu, dia ada call, tapi saya x angkat... n hari tu yg sepatutnya kami pergi court, tapi saya x pergi pun. and, somehow, tengah hari tu saya dapat rasa yang talak dah pun jatuh... saya menangis lepas solat zuhur.. tapi saya redha walaupun sedih sangat2

lepas seminggu tu, dia datang jumpa saya, hari2 sepanjang saya dalam edah... kata nak berubah, dan sebagainya... dan, saya pun, mungkin sebab ada lagi rasa sayang, on the last few days of edah tu, kami rujuk balik. pergi court, ustaz panggil kami masuk office, dan rujuk depan ustaz