CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gunblade712

~THREAD BORAK ver. 1.0~ *uncrackable*

Close [Copy link]
Reply  akulah

beli baru? huhu..

sibbaik la anti-piracy kt ndsl dia cuma buat game ehem2 tu fr ...
farixwan Post at 28-4-2010 08:12

Beli baru tu cume applies to people yang nak main online je.Banned console tu still fully functional lagi except for the online features lah.

Btw,aku pon ade main NDS jugak,pakai emulator desmune .Romsnye pon semua aku kompol dari awal sampaila yang ke 4800+ punye.Aku tau kau tak tanye tapi aku saje nak buat kau jeles hehehehehhehehhe.

Reply 81# akulah

tp future games ade gak yg takleh main klu takde latest updates kan?

aku main ndsl, guna r4.. tp mcm dah takde update baru la utk r4 ni..

Reply 82# farixwan

The compatibality rate is very high for this NDS emulator sebab dia memang rapidly developing(under SVN sekarang),so boley dikatekan almost every new games boley dimainkan or it will get fixed asap in the next svn releases.

Aku takde experience dengan real NDS hardware,so aku tak boley nak komen banyak bab ittew...As for the R4,nampaka gayanye memang dia dah stop updating since 2008.Tapi ade keluar yang baru punye ni R4SDHC yang nampaknye up to date.i don't know whether it's necessary to update the hardware,tapi as long as game yang kau nak main boley jalan dengan elok so kire ok la tu.

Reply 80# akulah

bro, macam mana dia detect aku pakai game disc ape, sedangkan takde disc pon dalam tray console aku? o.O

heheh, orait nanti aku msg kat ko..

aku tau pasal abgx tuh, tapi aku cukup malas nak explore.. aku ngada2 sket.. nak berguru.. heheheheh..

apa kata aku berguru dengan ko je?

Reply 84# gunblade712

heheheh aku konfius sikit pasal disc kau tu,ape maksud kau cakap takde disc dalam tray?Biasenyelah kalau kau main game sama ada installed hdd or from disc,the game disc itself must be always in the tray kan?

Kalau bab abgx tu tak payah la nak bergurunye..belajor seniri je bukannye susah pon.senang nak paham sebab dia tunjukkan status disc game kau tu camne.Kalau tak paham gak,kau tengok je colored text dia tu,kalau banyak hijau kira ok,kalau banyak kuning still kire ok lagi lagi,kalau ade merah tu problem yang kau kene settle.Tapi biasenye game yang direlease kat internet ni semua ok CUMA yang dijual kat kedai tu je yang tak ok sebab dia dah ubah structure dia.Yang kat kedai tu pon dia amik from internet gak,same release same source,tapi dia alter mengikut market 1 malaysia.Tu yang buat masalah tu.

Kalau wii punye scene lagi parah,kalau user yang beli wii tu tak pandai nak godak firmware and carik source update,memang parah la tak dapat main game baru langsung.Wii ni dia perlukan constant firmware changing for almost each and every game baru yang diorang keluarkan.Most wii yang dijual kat sini semua jenis softmodded,so memang kene sentiasa carik update untuk main game baru.Macam member aku ada beli wii sampai sekarang tak main and tak beli lagi game wii sebab semua tak boley main.Dia pulak memang jenis malas nak mengkaji and tak pakar dalam bidang IT,so memang parahla.

Reply 85# akulah

i mean exactly what i say.. coz aku kene ban bukan masa tengah main game...

..aku kene ban masa tengah nak connect ke Xbox Live..

aku on Xbox aku, connect ke laptop aku (aku masuk net pakai brodben), then guna Internet Connection Sharing untuk masuk Xbox Live..

bila dia connect je, dia terus kuar error console kene ban....

tak sempat nak masukkan cd game sehh.. T_T

Follow Us
Post Last Edit by akulah at 28-4-2010 16:57

Reply 86# gunblade712

Owh....biasela tu .xbox ni pon macam windows jugak,kat windows kan dia ade event logger(event viewer) yang rekod segala aktiviti application,security dan sebagainye kan?So mende yang macam ni la yang rekod ape ape kesalahan undang undang yang berlaku kat console kau.Dia akan report balik kat microsoft and diorang akan amik la tindakan yang sewajarnye berdasarkan event log yang telah dikompol dari konsol kau ittew.Dia bukannye masa kau main game je dia detect,dia actually rekod semua activity security yang berlaku kat console kau everytime and pass it to MS time kau connect to LIVE.Sebab tu la aku mintak no serial xbox and x values kau tu untuk tengok mende log security ni la.

Tools yang aku pakai ni pon just a generic indicator je yang bagitau samaada secdata kau clean atau dirty.Dia tak ada exact details pon kenape kau kene ban aku rase.Aku baru test kat console baru aku ni and I got secdata is clean tapi it's no guarantee that it's clean on MS server side too.Ni ialah antara list errors yang bebudak xbox-scene dapat dari LIVE log:

Console Serial length incorrect!
Console Serial is wrong!
Encrypted X Value length incorrect!
Encrypted X Value is wrong!
Secdata is Clean
Secdata is invalid
Secdata decryption error
Failed AP25 Challenge
Tampered AP25 Table
Reverted AP25 Table
Invalid DVD Geometry
Invalid DVD DMI
DVD Keyvault Pair Mismatch
Invalid CRL Data
CRL Certificate Revoked
Unauthorized Install
Keyvault Policy Violation
Console Banned
ODD Violation
Unknown Violation(s)

Most likely kau punye fall into the invalid DVD geometry la agaknye.

Rate

1

har har har.. takpe, kali nih microsoft menang.. *dendam* har har har har...

satgi aku pm kat ko apa yang ko mintak dari aku tuh...

Games yang baru keluar dalam minggu ni,antaranyo:

2010 Fifa worldcup soccer south africa - xbox360/ps3
Iron man 2 - xbox360/ps3
Record of Agarest War - xbox360
Splinter Cell Conviction - pc(not playable yet)
The Settlers 7 - pc
NDS release terbaru is at 4915

Sekian

got my hands on Nier and Super Street Fighter..

Nier tuh, apsal bila mintak nama dia pi bagi aku huruf2 jepun? mana aku tau baca jepun.. bagilah rumi.. jawi pun jadilah,boleh jugak baca.. har har har har har...

tapi, gambar dalam Nier is -sorry to say- , not as good as i expect it would be....

Reply 90# gunblade712

Nier tu memang hampes grafik dia,macam gambar ps2 jek nampak...tapi manyak olang cakap gameplay dia manyak best.Memasing punye citerasa la.Bab tulisan nama character tu memang camtu,aku pon terkezut memula tengok sebab ingatkan fully japanese game tu.Nasib baikla part tu saje dia

Reply 91# akulah

hohoho.. aku jenis yang lebih pentingkan jalan cerita n gameplay daripada graphic yang cun, so i don't mind the crappy graphic..

tapi aku kecewa coz publisher dia Square-Enix sehhh..

Splinter Cell Conviction PC is playable now

is it better than the Xbox 360 version?

takde sapa nak bukak thread pasl Nier ker?

Reply 87# akulah

baru je terpikir nak beli xbox .. tapi dah baca prob gini, rasa cam tak jadi je ..

Reply 95# naen

kalau mod,masalah akan jadi kalau kau masuk live je...

kalau kau nak main live, tak payah mod, main yang original je...

coz Live punya line lagi better daripada PSN.. biasalah, Live kene bayar, PSN tak kene bayar.. hohohoh!

Reply 95# naen

Betul tu bro ape yang gun cakap itew

Takde masalah la beli xbox with current hardware batch.Pastikan dia baru and bukan beli second hand as you might get an older 360 version yang prone to rrod problem.Dia cuma prob kat LIVE je kalau main game pirates ni.Itu pon purely nasib je sebab aku dah banyak kali gak dolu main online ngan game pirate and so far tak pernah kene ban.Actually,it doesn't matter aku rase samaade kau main online atau tak as kalau kau login to LIVE je(silver or gold membership),tu dah kire kau masuk LIVE lah.Aku memang setiap mase masuk LIVE for game updates,demo and news.So far tak kene ban lagi...and harapnye it stays that way.Kalau kene banned pon,kau cume loose online functionality je,ittew saje.

PSN network memang free tapi aku seniri pon tak pernah test lagi game online dia.

Btw Gun,Splinter Cell COnviction PC tu definately la pc lebey cantik gambo dia,higher res and higher framerates.Memang tu pon biasenye kelebihan pc game dari console counterpart dia.Nier tu aku tak main lagi sampai sekarang,diorang cakap soundtrack dalam game sangat bagus.Aku seniri pon tak pernah dengar lagi.

hohoho... best lah ko.. dulu aku slalu masuk Live untuk update je, samada update dashboard @ update game kalau perlu..

jarang sangat aku update game, sebab ada game yang ada glitch (Dragon Age Origin) yang boleh buat aku kaya raya dalam game tuh, tapi di patchkan glitch tuh dalam game update... har har har har...

ohhhhhhhhh conviction manyak best kaaaa atas itu PC? haiya, last2 ada aku beli PC nanti kang....

fuhhhh~ racun bertalu2 dari akulah+GB

membuatkan aku 88% kembali meleleh nak beli xbox

Post Last Edit by akulah at 5-5-2010 06:33

hahahahah beli bro naen,beli jangan tak beli

Btw,Alan Wake sudah keluar just now tapi bukan scene official release.Besok by 12pm aku dapat game ni.
Owh and lagi satu,Lost Planet 2(xbox360) pon baru keluar juga ada