CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bokeh

Malu suami pangkat rendah

Reply 1# bokeh

Ada seorang wanita yg I pernah tolak cinta drnya, pernah meminta nasihat ada dua lagi jejaka yang ingin melamarnya...yg mana satu nak pilih...atr 2..seorg tu hensem tapi berjawatan techni. di kilang manakala yg seorang tu  contractor yg berjaya tetapi kulitnya hitam dan perutnya buncit sikit.

Dr segi keagamaan...hampir seimbang...I nasihatkan dia pilih contractor tu..tapi dia tak dengar pandangan I....lepas 2 th kawin dia contact I  mengadu dan menyesal...keretanya pun jadi hak milik suami...h/p ngan line post paid pun jadi hak suami...kad kredit dia pun banyak hutangnya utk acessory kereta yg entah apa-apa.... lagi sengsara

Berbalik kpd nasib puan tu...dah jodoh, terimalah seadanya...mesti ada hikmah disebaliknya...janganlah malu ngan pangkat suami, kesian dia...Dia lagi tertekan. Kalau boleh janganlah jadi Queen Control... ini akan membuatkan dia terlalu hina dipandangan U. Percayalah org tak kan memandang rendah...Yg memandang rendah dan hina  kat org tu lagi hina dipandangan Allah. Janganlah juga jadikan  tak beranak sebagi alasan utk berpisah....tak elok sangat. Dah ada org lain ker? pikir masak2

aku suka ajer kalau ada function2/event ini.   maybe aku jarang2 dapat invitation kot ata ...
Hana Post at 23-6-2010 15:07

Kena ingat, ada beza antara orang pandai tapi jahil ( ilmu agama ) berbanding dengan orang pandai dan bijaksana ( ilmu agama ). Firaun tu pun kalau nak diambil kira bijak juga, sangat berkuasa, tapi pengakhirannya macam mana, su'ul khatimah ke atau husnul khatimah?

apa ada pada pangkat...
yg penting dia tau tanggungjawab, ko pun sedar ko saper...

org2 badan sedapzz nie...kalo pi functions, hohoho

dia takde istilah rasa2....pada di ...
my-alja Post at 23-6-2010 15:39

Setakat depan hang dia merasa...berskema..ok lah....bila belakang hang dia melantak...manakautau? eh namaku......

syukur je la. kalu dpt laki kaya pangkat besar, belajar tinggi tp takde didikan agama, kaki pompuan, kaki botol, lupa anak bini pun nak buat apa T.T

tak baik rasa mcm tuh...bila u dah kawin u patut terima dia seadaanya. pangkat tuh hanya di pejabat..tp dlm rumahtangga suami bg saya adalah ketua keluarga. biar pun pelajarannya tak setinggi mana. Bila kita pdng rendah..apatah lagi org luar. bersyukur kalau dia tahu tanggungjawabnya..selebih tuh kita redha dan tawakal. mmg benar wang ringgit penting tp tak bole beli kebahagian.

Follow Us
mmg benar wang ringgit penting tp tak bole beli kebahagian.
ButterCup Post at 29-6-2010 15:12

Lorrrr ingatkan kebahagian boleh beli kat 7-11. They come in a pack of 3, 9 or 12.........????

Reply 248# manakautau

aisey wrong spelling... kebahagiaan hmmm..depend juga kot pd apa yg kita nak. setengah org itu yg pertama..setengah org itu yg no 2...

Reply  manakautau

aisey wrong spelling... kebahagiaan  hmmm..depend juga kot pd apa yg kit ...
ButterCup Post at 30-6-2010 10:51

Dan Hang?

Reply 250# manakautau

biarlah rahsia..

Reply  manakautau

biarlah rahsia..
ButterCup Post at 30-6-2010 11:36

aniza bila nak kawin? lamaaaaaaa tak dengaq cite hang..dok cumei2 lagu tu kang lama2 lekang taw mekap tu seme

budak pearl tu pun dah kawin dah kut haaa..sonok bulan madu kut skang..dok sibukkkk nak berlaki last2 dapat laki

aniza kalo  nak kawin, menten lam otak tu kawin kawin kawin haaaa..sibukkkkkkk pasal kawin lama2 kawin ler tu k?

budak ryan pekabaq, sure hensem doh le ni ekkk?? kut2 ada cam Joj Kluni ekk..tinggi sahamm cam mak dia kang ekekekeke

aniza bila nak kawin? lamaaaaaaa tak dengaq cite hang..dok cumei2 lagu tu kang lama2 lekang taw  ...
ajinomotonosuga Post at 30-6-2010 18:55

sibuk sket abg aji.. ya ya ya insya'allah sampai seru nanti saya kawin  ryan pun sihat..big boy now.

abg aji  masih solo ker atau udah berdua, bertiga dan berempat ?

Reply 1# bokeh

nak tya gred 41 tuh besor benor ke pangkat nya??? setahu aku lah kan kalau level officer govt, itu gred paling macai sekali la... gaji pun setahu aku bape sen jer...

mati2 aku igtkan level paling busuk pun gred 52 ke atas ke, ataupun kalau yg swasta tu at least senior manager ke... ada lah kelas sikit nak cakap berpangkat...

kalau takat gred 41 tu, apa lah sgt nak rasa rendah diri.... bukannya level jusa/ general manager/ vice president ke pun yg korang laki bini nak rasa rendah diri...

relax jer la... kalau org ikhlas berkawan dengan kita, diorang tak kisah pun pangkat korang laki bini....

pn TT rilek la... pe nk malu tu da pilihan awak. kurang2 ada kereta nk gerak sna sni, tmpt bteduh dari ujan even sewa....

rendah diri tu rasanya sbb u xbsyukur???? heheee jgn mare ek...

asal mkn pakai cukup sudah la... okeyyyy x nasihat aii?

Dpt suami baek pun tak tau bersyukur......

Malu le sket........

Mana tau suatu hari nanti somi ...
mjla Post at 4-5-2010 13:07

apa lah yg nak dimalukan ???

kita nih sdg smbg phd..
asben kita ada stpm, salesman kereta..

kita tk kisah.. kita bhgia & syg dia..
dh 1thn setengah kwen..

asben kita pandai adapt dgn environment..
smua kwn2 kita leh masuk kepala dgn asben..

kita hormat n pandang tggi kat dia..
Love U much, K

bila belum kawen n sedang hangat bercinta, kentut yg busuk pun bau wangi, sanggup tempuh n hadapi su ...
minahsaudi Post at 2-5-2010 17:00

Jangan nak samakan semua orang macam hang...tak baik tau.......

Post Last Edit by butterprawn79 at 26-10-2010 09:34

Saya ngan husband pun x sama taraf pendidikan...husband cuma ada SPM..tu pun bukan pangkat 1...saya lak ada diploma...sejak dari awal berkawan hinggalah sekarang dah kawin 6 tahun..alhamdulillah..x pernah rasa kekurangan atau iri hati dengan kawan2 yang ada husband lulusan U ke..ada master ke...sebabnya...sebelum kawin...saya banyak berkawan ngan macam2 lelaki...ada yang lulusan U, ada yang lulusan politeknik, ada yang sama2 diploma, ada yang ada degree....tapi akhirnya saya pilih yang hanya lulus SPM...alhamdulillah, kami bahagia...setiap hari...rezeki sentiasa ada....saya cukup2 bersyukur dikurniakan suami seperti suami saya....sebab dia memang cukup berkemahiran..rajin...memahami...x suka marah2...saya sentiasa fikir..sekiranya saya bersuamikan mereka2 yang berkelulusan tinggi boleh mereke memahami saya seperti mana suami saya memahami saya? ....apa saja kerosakan pipe ke, wiring ke, lampu rosak ke..kereta rosak ke...alhamdulillah suami saya leh betulkan...dari anak saya baby hingga dah 5 tahun lebih ni pun...berak kencing anak saya pun suami saya uruskan...saya uruskan hal rumahtangga...syukur sangat2....

so pada TT...terimalah suami awak seadanya. Itu pilihan awak, so hargailah suami itu dan hormatilah ia...mungkin sekarang belum sampai rezekinya untuk awak suami isteri bermewah2 seperti kawan2 lain yang berhusbandkan suami berkelulusan U....rezeki Allah yang tentukan dan tak siapa tahu ketentuannya....bersabarlah dan layarilah rumahtangga dengan penuh kesyukuran...insyaAllah...bahagia & rezeki pasti ada untuk kalian...jangan mengeluh atau membanding2kan kekurangan suami dengan suami orang lain...kerana setiap makhluk Allah dilahirkan dengan rezeki yang berbeza2.....

Sedangkan TUHAN..tak lihat pada pangkat dan darjat..kecuali takwa kita...

Kita manusia lak nak ngengada utk rasa malu sebab somi pangkat lebih rendah...

Tak malu kah kita dengan TUHAN?

betul2..masing pendapat kat sini byk betul nyer...
kalau suami ko mahu dibentuk dan mahu berusaha x der masalah..
ko bygkan dapat laki lulusan U tapi perangai cam hampeh..
keras kepala..pemarah..buat per..buat semak kepaler ko jer..
jgan la pulak ko tak respek sebb dia rendah tahap didikan nyer..
peace..!