CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bokeh

Malu suami pangkat rendah

hemm..kawan saya PHD holder pensyarah kat Uni , suami dia x keje duk umah tapi ada diploma ..aman ba ...
cmf_iddine Post at 4-5-2010 14:06

boring dok umah kalo tak keje...

tapi kalo keje lak... aku lebih suka masa masuk atau kuar opis suka ati aku jer...

tapi tak leh... aku makan gaji

Reply 60# pengecatbintang

pengecat bintang...

Sempat gak dlm kita bincang2 ni ko berkenal kenalan ye.....
amboi!!

Hebat engkau!!!

Post Last Edit by pengecatbintang at 4-5-2010 15:49
Reply  pengecatbintang

pengecat bintang...

Sempat gak dlm kita bincang2 ni ko berkenal  ...
leni Post at 4-5-2010 15:40

kami bertukar pandangan kat thread lain sblm ni (pasal pengalaman cintan cintun)...

tu yg sampai sambung kat thread sini...

saling tanya khabar...

takde PM pun...

ha ha...

hana tu isteri orang...

first sekali.... ko sendiri JANGAN rasa rendah diri terhadap suami... bila ko kata ko ADA degree... dan husband HANYA ADA spm... nampak ko sendiri dah pandang rendah pada husband. klau ko sendiri sebagai wife dah pandang camtu... apa lg org luar... patut ko kata... ko ada degree.. n husband ada spm. tapi mane tau esok2 leh sambung blaja...

utk waktu skrg... nk kurangkan rasa rendah diri... ko kene pk kelebihan husband ko walau sebesar kuman je saiznye. maybe dia hensem... baik ati... lemah lembut.. ringan tulang.. hormat org tua... tinggi ilmu agama...

kelebihan seseorang tu bukan diukur dr segi akademik n material sahaja... please bukak minda ko sket...  n klau nk pujuk husband further study.... n dia kata dia taknak terhutang budi pada ko... ko kena support bagai... ko kata kt dia.. takyah hutang2 budi... nnti dah dpt keje power.. kene byr balik ... abis citer. lelaki ni dia ego... taknak mkn duit bini kononnye... tp bila dah sedap pakai.. tak bagi lak dimintaknye

suami mija pun pangkat rendah dari Mija. gaji kecik. keta pun tak der. dulu masa mija bertunang dengan dia, dia keja repair-repair kat hotel je. 2 bulan nak kawen dapat keja gomen tapi keja biasa-biasa je compare dgn mija. TAPI

alhamdulillah kami bahagia dengan cara kami. guna kancil pun tak per janji keta dah nak habih bayar. dia tak pernah miss bagi nafkah kat mija. mija pulak yang selalu mintak rm kat dia kalau tak cukup duit heheheh...syukur jumpa laki yang tak kedekut.
dia baik dengan mak mija, dengan family mija.ringan tulang, terutamanya bab repair-repair sebab itu memang dah keja dia. mak mertua pun ok je dengan mija. Kenkadang memang ada setan yang menghasut, kalau ada laki loaded mesti dah pakai keta besar, dah ada handbag branded, baju branded, kasut mahal dan bukannya dibeli dari duit sendiri. tapi bila pikir balik, benda yang mahal-mahal tak bermakna jika jumpa laki yang kedekut, pemarah, berat tulang, mertua tak suka etc..etc....
bagi mija, mija dah syukur sangat jumpa my hubby now. duit boleh dicari, kebahagiaan dan ketenangan sukar sekali.....kalau dah jumpa, apa lagi yang kita nak?

oh lupa nak tambah, suami mija sekarang pun tgh buat diploma  PJJ lak tu. alhamdulillah, setakat ni sekali jer dia terima "offer" mija untuk dahulukan duit mija bayar yuran dia (rm1800 persemester). itu pun dia anggap hutang bayar sikit-sikit. dah nak habih belajar dah pun. tapi dia buat diploma atas kehendak dia nak belajar. mija galakkan aje tapi tak pulak sampai memaksa. kalau tak minat susah jugak nanti dia boleh nak study.

so, cam ner dia boleh masuk dengan kawan mija? senang je...lelaki ni ada ego nya sendiri. kalau jumpa lelaki lain yang cakap bagus sangat, buat apa nak layan, carik geng lain cakap la pasal bola ke, pasal anak ke, pasal mancing ke....universal topic.
mija lak, kawan-kawan dia selalu ingat mija ni sama level dgn laki mija. so mija layan jer la...buat apa kita nak tunjuk kita ni berpangkat. kalau yang kerek sikit ( sedangkan mija sama status dengan bos laki mija) ala...layan jer la....nanti balik umah mija n hubby gossip-gossip...hehehehhe seronok gak. my hubby selalu cakap macam ni " kalau lah diaorang tau bini aku ni sapa...tak der nye nak cakap macam tu tunjuk pandai" heheheh mija jawap selalu cam ni " biar la...from there kita belajar, kita ingat kita bagus tapi kita tak tau ntah-ntah org tu bagus lagi dari kita"

Follow Us
rendah leh tinggikan..pendek leh panjangkan

mati bleh idupkan...lembik bleh keraskan, keras bleh lembikkan

Allah swt jek tiada lawanNYA

so apa problemmmmmm kiciiiiiii?

akak dgn suami dah kawin 17 tahun ++. Suami ada SAP je...
Kerja sekarangpun tinggi sikit je dari jaga...
tapi Okey je... diapun boleh bercampur kawan2 akak... tak kirala kalau
akak keluar dengan datin-datin ke... dia ok je... kalau dia tercakap BESAR tu..
kita ehem2 la sikit...

Tang perbelanjaan.., kalau dia tak cukup duit kita perlu membantu... sb kadang2 gaji besarpun akak selalu gak terputus $$$..

apa yang penting sebenarnya perasaan Hormat pada suami...
dan penuhi tanggungjawab yang sepatutnya.

Jangan menyesal... ramai lagi tak kawen dik oiii...
so.., jagala suami tu... jangan terlepas kat orang lain selagi dia baik dan tak pukul memukul...

Post Last Edit by ajinomotonosuga at 4-5-2010 16:50
akak dgn suami dah kawin 17 tahun ++. Suami ada SAP je...
Kerja sekarangpun tinggi sikit je dari ja ...
naninana Post at 4-5-2010 16:36

pasai laa ni isteri asik2 kene jaga suami..wisau somi ensem sangat..wisau somi tak blajo bagus dan tinggi?

btui la kata abang ram kat cik norma tuan rumah bujang lapok taun 60an dulu..

haaaaaa jaga2 cik norma, lelaki zaman ni makin mahal tau !

setau aku..opah aku cakap, suami la kene jaga segalanya, anak isteri umah tanah kebun seme2 tu..dari sebarang gangguan

tu opah suh aku blajo silat

tambah skit ye?

cik kak penah terpk tak? antara sebab napa lelaki lambat kawin or malas nak kawin cepat2 ialah sebab ramai pompuan esp masarakat mayu ler, pompuan tu nak bersuami kendian nak jaga suami macam mak dia jaga baaaaaapak dia.. i.e. tatang minyak penuh or jadi bibik or maid dan segalanya..bosan tau esp kalo kene jenis lelaki ada otak ler

aku leh masak sendiri, aku leh basuh baju jemur , aku leh pi sopping beli apa aku mau, aku leh pomen itu ini..aku leh buat banyak keje cuma aku tokleh banak jek..so wat pe aku nak carik bini yang nak buat mende aku leh buat haa? ko nak kawin aku kendian nak jaga aku cam aku ni OKU kaaa ha? bosan tau..aku nak kawin oang sama otak ngan aku..self independent, kalo aku tadak dia bleh survive macam bila dia tadak aku pun bleh survive haaa..challenging..tu baru kawin namanya..bukan nya rumah asuhan oang tua kene jaga itu ini

kawan pompuan aku bebel kata tu laaaaaaa ko..kalo kawin kan ada oang masakkan, ada oang picit kepala kalo pening, ada oang basuhkan baju..ek eleeeeeeeeeee setakat mende2 cam tu sebelah tangan je aku leh buat..tu bukan point aku nak kawin!

penah tak cik kak seme pk cam tu? kalo dok improve stok nak jadi isteri mithali seme tu tak ubah cam mak dia dok jaga bapak dia..toksah mimpi dapat suami cepat melainkan oang tua nak mati yang kaya raya la kut ahahahahaha

oang nak yang otak geliga, self independent, ada karier, tau apa dia mau in life, ada objektif, temperance bagus baru ler celen skit
di samping tu dia tau dia masih wanita ori, oang tertarik esp lelaki ori kendian dia bilang weiiiiii u can see but cannot touch haaa..ni nampak haa tunjuk penumbuk ahaaaa baru laa lelaki tu pk pasal kawin to be close up and personal gitu, kaloo de jodoh aa gitu

awal2 dah tunjuk prospek as BIBIK..amik je la jadik bibik pas tu suami cureng ngan awek dia minat kat opis..apa barang cik kak?

aku degree holder (alamak rasa kecik sebab orang lain ada Master & PHD)...

kat opis semua aku ...
pengecatbintang Post at 4-5-2010 15:35

klu aku lak selalu mintak opis boy aku tolong bawakan file dgn motornya bila aku turun dari LRT

i faham perasaan you, perangai suami you macam mana, dia jenis baik atau macam mana. pangkat ni tak jadi masalah kalau isteri redha dan suami sikap baik....kalau suami yang sikap buruk, itu yang tak tahan...dah le kita tolong dia tapi perangai tak elok pulak...so kalau sikap dia baik pada you, redha aje la, anggap sedekah you tolong dia. isteri yang tolong suami akan masuk syurga 70,000 tahun sebelum suaminya masuk ke syurga...

kalau perangai dia buruk, you ada sebab tak suka kat dia.......kalau your husband sikap baik pada you, i think you re lucky already tak kisah pangkat dia kecil atau besar...

i faham perasaan you, perangai suami you macam mana, dia jenis baik atau macam mana. pangkat ni tak  ...
nur_2010 Post at 4-5-2010 16:51

kalo tolong suami kawin lai satu..malah dapat payung emas di akhirat lagik kan cik kak?

emas laaa ni maaaaaaaaaaaaaahai

Ini pulak cerita aku...

Aku gaji tinggi...gaji aku 5 angka tapi suami aku Rm4000 je kot...aku pun ...
leni Post at 4-5-2010 15:28

tabik dengan u...bnyk bertolak ansur kunci kebahagiaan..anak i pun suka wonderpet (apa yg penting kerjasama) hehe..

Suami PS cuma ada SPM je n PS sendiri ada Master.
Isu rasa rendah diri ini penah timbul b4 kawin se ...
PeminatSiti Post at 2-5-2010 09:12 PM

beruntung si suami...semoga terus berbahagia

kalo tolong suami kawin lai satu..malah dapat payung emas di akhirat lagik kan cik kak?

emas  ...
ajinomotonosuga Post at 4-5-2010 16:53

bukan tolong kawin lagi satu la...tolong dari segi kewangan....kalau nak tolong kawin lagi satu, baik saya sendiri yang kawin lain...hehehe

nak tumpang tanya, gred 41 kerajaan tu tahap apa ek? penolong pengarah atau jawatan ape? pastu gaji berapa...

keje swasta jd kurang paham dgn gred2 ni, jd susah sikit nak imagine kedudukan pembuka thread, suami dia & hubby kwn2 dia

at least husband tu ada rasa nak upgrade diri utk berjaya..sementara masih berdua ni ok la x byk commit dgn anak boleh g further study
zaman sekarang ni segala menda dah naik

nak tumpang tanya, gred 41 kerajaan tu tahap apa ek? penolong pengarah atau jawatan ape? pa ...
buDak_gaTaL Post at 4-5-2010 17:25

hehe....tu yg i tanya kat depan tu

logik tak idea my pren nie....

dia kata, mungkin pembawakan org2 keje gomen yg berpangkat nie
berbeza dgn org2 keje prebet....kiranya, pangkat dan seniority tu diambil kira
bila jumpa2 kat majlis pun...masih bawak title, protokol bagai...
tu sebab antara gred bawah dgn gred tinggi....bole terasa bahang tu

like kat my area nie kalo agak mak/pak cik gomen dtg makan2 potluck
depa nie dtg cuci tangan saja kiranya....padahal abg2 dan akak2 kat sini semua lebih
kalo nak bandingkan dr segi kebendaaan dan position...tapi depa nie prebet laa
so dlm prebet tak rasa sgt budaya seniority kot....layan sama saja esp masa dlm majlis

kalo jumpa kawan2 my bro, semua address dia as encik.......heheheh
w/pun dtg bertandang dgn bini bersalin kat umah....abg aku pun gred 48
lambat lagik naik jusa kot

kalo INDIVIDU tahu fikir faham dan sedar camna potensi soang manusia, to realise the full potential of a human being tu akan jadi satu perjalanan yang asyik, indah, seronok

bukan sebab pangkat rupa kekayaan atau sewaktu dengan nya tapi the JOURNEY, kalo oang islam sebut the jihad, the struggle..kemenangan tu ler yang terindah, itu baru datang real happiness, in the journey

segala cerita hidup is in the journey, pahit manis susah senang etc, dan kendian kita sedar semua kita buat dalam cerita itu semata2 kerana kita hambaNYA..tadak satu pun paling indah dalam hidup ni kalo cite pasal perasaan melainkan perasaan CINTA terbit dari kefahaman sebegitu

tak nampak lain doh..takdak lain dah.. tak rasa lain dah..satu dan satu dan satu dan satu

duit bkn segalanya..tp sglanya perlukan wit..
at leats klu suami ada niat nk improve dri tu kira bgs r..
drpda dok d takuk lama j..bosan
sbb tu dlm islam cri yg sekufu..at leats kurg 1 mslh yg setan nk dok hasut2