CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bokeh

Malu suami pangkat rendah

Salam, memang dalam islam kalau boleh cari yang sekufu, tetapi if dah jodoh..redhakanlah..ada kawan baik saya suami isteri kerja gomen, husband gred 17, isteri gred 48..anak 4 kawin dah 10 tahun.. ok jer sebab si isteri tak berkira sangat.. jangan rasa malu sebab kita yang pilih dia..

hemm duit mmg penting tapi boleh dicari...yg penting tu keimanan n kasih sayang tu yg sebenarnya.bahgia ke kalo punya wang berjuta2 tapi suami perangai teruk atau ada masalah ngn family husband? jadik pkrlah sendiri..lainlah kalo hari2 mkn nasi ngn kicap ke.hari2 pun awak dpt je makanan kan,kategori sedap2 lagi, masih punya pakaian n tempat tinggal dah cukup bersyukur dah patutnya..

Klu pikir somi tu tak setaraf ceraikan jerkkk........

Leh le somi tu cari isteri sama taraf.........

Klu pikir somi tu tak setaraf ceraikan jerkkk........

Leh le somi tu cari isteri sama taraf.... ...
mjla Post at 7-5-2010 16:37

hahaha... dasat nyer idea.. tapi daripada duk makan hati... nilah jln penyelesaian terakhir... tapi aku tak sokong idea ni sbb tak baik woo.. dan tak pasal2 dapat title mak jan.. konon2 nak cr sama tarap alih2 menjan sampai kerepot... huhuhu,....

macam2 lah.. porum sblh lak somi pangkat tinggi.. tp berkira bagai.. ungkit itu ini.. baiklah suami si TT ni yg pangkat rendah tp ikhlas pd TT...

patutnye sebagai isteri awaklah yg menjadi kekuatan dia, keyakinan dia.. nape nk malu ada suami pangkat rendah.. lbh baik suami berpangkat rendah elok pekerti drpd suami pangkat tinggi tp menyakitkan hati..

Follow Us
Post Last Edit by ParinAmat at 22-5-2010 01:53

edited

kalau laki pangkat rendah pastu duk hadap harta duit bini je..tu kes berat..amek kesempatan..

tp like my fren, hubby ada spm je, pilot air asia gaji 26k, my fren ada degree gaji 3k je..camne tu..sekufu tak?

Sekurangnya u merasa selamat tak ramai yg nak goda suami u tu......kalau  pangkat tinggi ni faham2 jerlah ......... kekadang suami kita muka tak hensom pun kalau ada pangkat ramai yg berminat juga   pernah tanya tak hal ni pada diaorg

aku cdgkan somi ko further study...mintak maaf aku ckp macm nie..ZAMAN SEKRG NIE KLU ADE SPM OR DIPL ...
itamrazali Post at 5-5-2010 13:08

Mungkin kau tak pernah bergaul dengan kawan2 dari kelas hujung2 tu.  Yg study macam nak rak, tetap tak masuk dalam kepala.  Dah kepala serabut sebab basic pun tak faham, tu yg motivasi lagi turun.    Silibus tetap jalan, mana nak tunggu sapa yg ketinggalan.   Aku ada sorang anak yg ambik masa dari darjah 1 sampai darjah 3 nak fahamkan konsep tambah.  1 + 2 = ?  Dari darjah 3 sampai 6 pulak nak fahamkan darab bahagi.  Untuk anak aku ni, setiap tingkat kehidupan, setiap satu konsep baru yg dia belajar dan dapat faham, aku dah ucap syukur.  

Aku tak pernah bercita2 untuk dia capai tahap tertinggi  akademik macam aku atau husband, cukuplah dia dapat berdikari dan tak menyusahkan orang lain.    Aku akan bersyukur jika dia dapat menguasai sesuatu, mungkin masakan, kraftangan, jahitan atau apa saja yg dia minat.    Kalau SPM peringkat tertinggi yang minda dia boleh capai, aku terima.  Dan kalau dia boleh pergi lebih jauh dari tu, alhamdulillah.

Allah ciptakan manusia berbeza kelebihannya.  Kalau tak, sapa nak nak jadi pelayan restoren tolong ambikkan order untuk kau?  Sapa nak kutip sampah2 yang berlonggok kat luar rumah kau tu? Sapa nak jahitkan baju2 kau yg cantik menawan tu?  Moga lebih memahami.

ada satu kisah yg isteri ada masters tapi hubby dia SPM...but gaji hubby dia 2-3x ganda gaji wife dia yg sudah 44 dalam gomen.

And ada satu kisah lagi wife dia 41 @ gomen...hubby dia dulu kerja 1k aja kat kompeni semi gomen...keluar and start business......and skrg sudah beli bmw e39 cash + rumah @ sierra 16 yg harga 350k

Zaman skrg masih pandang degree lagi ka ? Or pandang usaha seseorang yg nak mengubah kehidupan.

Fokus kepada satu benda...katakan hubby TT ada skill buat Training...just fokus kat situ...jangan nak buat multiple job tapi takder niche.

Reply 169# tightcherry

zaman skrg kalau rabun jauh leh jadi pilot ?

Reply 4# my-alja

halahh kak, 41 tu sekurang2nya ade ijazah sarjana muda, gaji saye cite la kat sini sebab 1 malaya 41 pun same je( kalo skim kejuruteraan mcm jurutera awam,elektrik,mekanikal)

basic( utk baru serve xsampai setaun) rm 2088,campo elaun rumah,kola,kritikal ade la 3000.

gaji basic berbeza ikut skim perkhidmatan.

kalo fresh grad keje ngna petronas or shell lagi untung dari gomen yg 41( yang dibange-bangekan sangat kononye tu)

41 ni adalah kumpulan pengurusan dan profesional dalam sektor awam,level kumpulan pengurusan yang paling bawah dan macai.

level 54 tu dah top management (tapi JUSA dan TURUS lagi atas dari 54) dan kebiasaanye lead mana2 unit dalam sesuatu organisasi.

gaji x silap 10k ade kot( mane2 yg taw tolong betulkan saye kalo salah)

lepas je level 54,kalau x amik exam ptk( utk naik pangkat ke JUSA etc) bersara la

Reply 172# bmw_e34

yup.stuju dengan bmw. suami aku dulu keje ngan kampeni real estate yg glamer kt kl. skg dah resign n usahkan ladang kelapa sawit kt kampung. aku la tekulat2 keje ngan gomen kt kl hehehe

untung ooo bisnes sawit ni,lagi besau gaji dari 41 ke 44 ke

Reply 152# cmf_iddine

cam cite antara dua darjat..darjat gak yang dipandang..sempit btol

4 ur info, i ada master n my hubby cuma SPM je..mula2 kawen terasa susah..tapi i belajar bersyukur..alhamdulillah sekarang i bahagia..

yg penting TT jgn sekali kali kecilkan kebolehan suami TT..for me xsemua org yg ada education tu bagus,,kt opis papaiye nie ramai je clark ada degree tp dorang lebih mengagungkan pekeje gomen sb gaji dorg lbh besar..my hubby pn ada master tp kawan dia yg xfurther study mean samapi diploma je dh berjaya dlm idup..gaji pn ribu riban sb keje co.international...my hubby plak segan dgn kwn dia tu even dia ada master...so kalu TT redha..ape yg TT bantu suami tu Allah akn balas rezeki tu berlipat ganda...percayalah..

sampai hati ko pikir gitu...dulu masa nak nikah ko lupa soal kufu...sekufu...kupu2 ni semua yer..

ginilah rezeki dan takdir hidup ni tak sama dek...bersyukur dan sentiasa berusaha...okaylah laki ko baik...kalau dia jahat, tu yg ko patut malu!

Macam2 ujian dan dugaan hidup. Moga tt tabah hadapinya dgn sabar.

Bersyukur tt ada somi yg bertanggungjwb. Malu biar pada tempatnya.

TT janganlah pk yg bukan2...jgn sesekali pandang rendah or apa2 yg sewaktu dengan nyer...sy pun kawin ngn husband yg setakat ada sijil dari kolej komuniti je...tp Alhamdulillah, family pun xpernah pertikaikan apa2...4 ur info sy pun staf gomen gred 41...gaji+elaun dptlah 3k+++...tp utk waktu skrg ni manalah cukup nak cover smua expenses...husband  sy mmg ada semangat yg sgt tinggi utk berjaya...die jdkan sy sbg cabaran utk terus berjaya...so skrg ni Alhamdulillah sy rasa die lebih berjaya dari sy terutamanyer dari segi montly income wlpn hanya bekerja sndr....bkn nak puji suami sndr...tp sy rasa TT kena bg semangat kat suami TT...jgnla sesekali terasa menyesal @ malu ngan suami TT...Anggapla smua ni dugaan hidup berumahtangga....